2020-10-29   06:13:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Loranga Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag 21/9 start kl : 10:00 (insim 08:30)

Document
Resultat
Loranga Cup
Arrangör:
Plats: Halmstad Arena Simklubben Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 15-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 1:06.23
50m: 31.98
100m: 1:06.23
(34.25)
2 Wilma Svensson 2002 Simklubben Laxen 1:08.50 +2.27
50m: 33.97
100m: 1:08.50
(34.53)
3 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen 1:09.64 +3.41
50m: 33.82
100m: 1:09.64
(35.82)
4 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen 1:12.35 +6.12
50m: 34.51
100m: 1:12.35
(37.84)
5 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Simklubben Laxen 1:14.40 +8.17
50m: 36.44
100m: 1:14.40
(37.96)
6 Erica Ivansson 2003 Simklubben Laxen 1:15.80 +9.57
50m: 36.80
100m: 1:15.80
(39.00)
7 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.41 +12.18
50m: 38.44
100m: 1:18.41
(39.97)
8 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:18.43 +12.20
50m: 37.99
100m: 1:18.43
(40.44)
9 Kristin Johannesson 2004 Falkenbergs Simklubb 1:20.10 +13.87
50m: 39.43
100m: 1:20.10
(40.67)
10 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.17 +13.94
50m: 38.65
100m: 1:20.17
(41.52)
11 Fanny Sjöström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.93 +14.70
50m: 39.32
100m: 1:20.93
(41.61)
12 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.70 +15.47
50m: 38.81
100m: 1:21.70
(42.89)
13 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.18 +15.95
50m: 39.91
100m: 1:22.18
(42.27)
14 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.60 +16.37
50m: 39.32
100m: 1:22.60
(43.28)
15 Agnes Gustafsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.62 +19.39
50m: 40.88
100m: 1:25.62
(44.74)
16 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:26.62 +20.39
50m: 41.83
100m: 1:26.62
(44.79)
17 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.01 +23.78
50m: 43.28
100m: 1:30.01
(46.73)
18 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 1:30.78 +24.55
50m: 43.65
100m: 1:30.78
(47.13)
19 Freja Gustafsson 2004 Varberg Sim 1:32.08 +25.85
50m: 45.04
100m: 1:32.08
(47.04)
- Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 12:15:50
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.47
50m: 35.24
100m: 1:13.47
(38.23)
2 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:14.48 +1.01
50m: 36.35
100m: 1:14.48
(38.13)
3 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:14.95 +1.48
50m: 36.42
100m: 1:14.95
(38.53)
4 Elise Dahlberg 2006 Falkenbergs Simklubb 1:15.51 +2.04
50m: 36.47
100m: 1:15.51
(39.04)
5 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:16.75 +3.28
50m: 36.72
100m: 1:16.75
(40.03)
6 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:16.91 +3.44
50m: 37.69
100m: 1:16.91
(39.22)
7 Elsa Pettersson 2005 SK Stimmet 1:17.19 +3.72
50m: 37.62
100m: 1:17.19
(39.57)
8 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:17.95 +4.48
50m: 38.02
100m: 1:17.95
(39.93)
9 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 1:18.02 +4.55
50m: 38.40
100m: 1:18.02
(39.62)
10 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:20.26 +6.79
50m: 38.18
100m: 1:20.26
(42.08)
11 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 1:20.99 +7.52
50m: 39.27
100m: 1:20.99
(41.72)
12 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:21.03 +7.56
50m: 38.84
100m: 1:21.03
(42.19)
13 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 1:21.60 +8.13
50m: 39.20
100m: 1:21.60
(42.40)
14 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 1:21.62 +8.15
50m: 39.69
100m: 1:21.62
(41.93)
15 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.61 +9.14
50m: 40.38
100m: 1:22.61
(42.23)
16 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.73 +9.26
50m: 40.44
100m: 1:22.73
(42.29)
17 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen 1:22.78 +9.31
50m: 41.09
100m: 1:22.78
(41.69)
18 Thea Qvarnström 2005 Falkenbergs Simklubb 1:23.55 +10.08
50m: 40.66
100m: 1:23.55
(42.89)
19 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 1:24.67 +11.20
50m: 40.59
100m: 1:24.67
(44.08)
20 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:24.96 +11.49
50m: 39.62
100m: 1:24.96
(45.34)
21 Molly Östby 2006 Strömstads Simförening 1:25.14 +11.67
50m: 42.05
100m: 1:25.14
(43.09)
22 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.81 +12.34
50m: 43.05
100m: 1:25.81
(42.76)
23 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 1:26.02 +12.55
50m: 41.63
100m: 1:26.02
(44.39)
24 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:26.12 +12.65
50m: 40.95
100m: 1:26.12
(45.17)
25 Elvira Axelsson-Larsholt 2006 Strömstads Simförening 1:26.73 +13.26
50m: 42.23
100m: 1:26.73
(44.50)
26 Meja Mulder Pettersson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:26.90 +13.43
50m: 42.22
100m: 1:26.90
(44.68)
27 Nicol Bertic 2006 Simklubben Laxen 1:26.95 +13.48
50m: 42.69
100m: 1:26.95
(44.26)
28 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.00 +13.53
50m: 42.68
100m: 1:27.00
(44.32)
29 Freja  Simonsson 2006 Strömstads Simförening 1:27.32 +13.85
50m: 41.80
100m: 1:27.32
(45.52)
30 Laura  Perisic 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.49 +14.02
50m: 42.61
100m: 1:27.49
(44.88)
31 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.99 +14.52
50m: 42.07
100m: 1:27.99
(45.92)
32 Tuva Byfeldt 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:28.08 +14.61
50m: 43.01
100m: 1:28.08
(45.07)
33 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:28.57 +15.10
50m: 42.17
100m: 1:28.57
(46.40)
34 Tove Öjersson 2005 Simklubben Götene 1:29.79 +16.32
50m: 44.22
100m: 1:29.79
(45.57)
35 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.39 +16.92
50m: 43.12
100m: 1:30.39
(47.27)
36 Matilda Boreström 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.66 +17.19
50m: 44.37
100m: 1:30.66
(46.29)
37 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 1:30.77 +17.30
50m: 44.63
100m: 1:30.77
(46.14)
38 Lisa Andersson 2005 Simklubben Götene 1:31.35 +17.88
50m: 44.85
100m: 1:31.35
(46.50)
39 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:31.46 +17.99
50m: 43.79
100m: 1:31.46
(47.67)
40 Hedda Östberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:34.49 +21.02
50m: 46.76
100m: 1:34.49
(47.73)
41 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 1:36.08 +22.61
50m: 47.04
100m: 1:36.08
(49.04)
42 Isa Janson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:36.35 +22.88
50m: 46.33
100m: 1:36.35
(50.02)
43 Wilma Carlsson 2005 Falkenbergs Simklubb 1:40.00 +26.53
50m: 49.34
100m: 1:40.00
(50.66)
44 Iselin Mattsdotter 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:40.81 +27.34
50m: 49.41
100m: 1:40.81
(51.40)
45 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:42.27 +28.80
50m: 49.12
100m: 1:42.27
(53.15)
46 Louise Thomasson 2006 Simklubben Laxen 1:44.86 +31.39
50m: 50.47
100m: 1:44.86
(54.39)
47 Signe Mörtsell 2006 Varberg Sim 2:08.25 +54.78
50m: 1:02.94
100m: 2:08.25
(1:05.31)
- Lovisa Lidén 2006 Varberg Sim DSQ
- Freja Borgkvist 2006 Falkenbergs Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 12:15:50
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap 1:19.42
50m: 39.53
100m: 1:19.42
(39.89)
2 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen 1:20.59 +1.17
50m: 39.11
100m: 1:20.59
(41.48)
3 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 1:21.97 +2.55
50m: 40.76
100m: 1:21.97
(41.21)
4 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:23.56 +4.14
50m: 40.23
100m: 1:23.56
(43.33)
5 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 1:23.98 +4.56
50m: 40.95
100m: 1:23.98
(43.03)
6 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Strömstads Simförening 1:24.59 +5.17
50m: 41.76
100m: 1:24.59
(42.83)
7 Stella Geigel 2007 Varberg Sim 1:28.25 +8.83
50m: 43.01
100m: 1:28.25
(45.24)
8 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap 1:29.06 +9.64
50m: 43.47
100m: 1:29.06
(45.59)
9 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:30.72 +11.30
50m: 44.14
100m: 1:30.72
(46.58)
10 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb 1:31.27 +11.85
50m: 44.96
100m: 1:31.27
(46.31)
11 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:31.28 +11.86
50m: 44.60
100m: 1:31.28
(46.68)
12 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen 1:32.29 +12.87
50m: 45.12
100m: 1:32.29
(47.17)
13 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:33.24 +13.82
50m: 45.68
100m: 1:33.24
(47.56)
14 Ebba Öjersson 2008 Simklubben Götene 1:34.64 +15.22
50m: 46.75
100m: 1:34.64
(47.89)
15 Nova Niemi 2007 Varberg Sim 1:36.33 +16.91
50m: 48.44
100m: 1:36.33
(47.89)
16 Ingrid Josefson 2007 Varberg Sim 1:36.71 +17.29
50m: 47.70
100m: 1:36.71
(49.01)
17 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:38.47 +19.05
50m: 48.07
100m: 1:38.47
(50.40)
18 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:39.44 +20.02
50m: 48.42
100m: 1:39.44
(51.02)
19 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:42.13 +22.71
50m: 48.24
100m: 1:42.13
(53.89)
20 Stella Förstberg 2007 Varberg Sim 1:46.72 +27.30
50m: 51.75
100m: 1:46.72
(54.97)
21 Vida Eriksson 2007 Varberg Sim 1:49.94 +30.52
50m: 54.20
100m: 1:49.94
(55.74)
22 Nova Bergqvist 2008 Simklubben Laxen 1:51.30 +31.88
50m: 54.15
100m: 1:51.30
(57.15)
23 Tindra Leijon 2008 Varberg Sim 1:51.51 +32.09
50m: 53.54
100m: 1:51.51
(57.97)
24 Fanny Niklasson 2007 Varberg Sim 1:53.84 +34.42
50m: 56.58
100m: 1:53.84
(57.26)
25 Emma Hakobyan 2008 Simklubben Laxen 1:54.20 +34.78
50m: 56.50
100m: 1:54.20
(57.70)
26 Jasmine Hesselgren 2008 Varberg Sim 1:58.78 +39.36
50m: 58.24
100m: 1:58.78
(1:00.54)
27 Alma Göransson 2007 Varberg Sim 2:01.76 +42.34
50m: 59.02
100m: 2:01.76
(1:02.74)
- Signe Nilsson 2008 SK Stimmet DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 12:15:50
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 1:33.45
50m: 44.89
100m: 1:33.45
(48.56)
2 Alva Gustafsson 2009 Falkenbergs Simklubb 1:43.72 +10.27
50m: 48.89
100m: 1:43.72
(54.83)
3 Perla Bruhn 2009 Simklubben Laxen 1:53.42 +19.97
50m: 54.34
100m: 1:53.42
(59.08)
4 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 1:57.16 +23.71
50m: 54.74
100m: 1:57.16
(1:02.42)
5 Ella Franvin 2009 SK Stimmet 1:59.33 +25.88
50m: 53.82
100m: 1:59.33
(1:05.51)
6 Anna Lisa Brofelth 2009 Simklubben Laxen 2:08.81 +35.36
50m: 1:01.62
100m: 2:08.81
(1:07.19)
- Ella Lövenkjaer 2010 SK Stimmet DSQ
- Hedda Bergendorff 2009 SK Stimmet DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 12:15:50
2019-09-21 12:17:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner