2021-04-20   19:00:23
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Aalborg Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stśvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:51   
  ArrangÝr  Aalborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 november 2019         
 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 1900-2003 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Brunsgaard  2003    598          25.81   
  Hobro SvÝmmeklub  25.55                 
Mads Kloster  2002    539          26.71   
  Thisted SvÝmmeklub  25.98                 
Lawrence Langley  2001    538          26.74   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.01                 
Janus Meinert  1995    533          26.82   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.28                 
Mathias Knudsen  2003    515          27.13   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.78                 
Rune NÝrgaard  2000    515          27.13   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.52                 
Jonathan L Kristensen  2000    482          27.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.19                 
Scott Stegenborg  2000    433          28.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.63                 
Mikkel Juul Pedersen  2002    431          28.78   
  SvÝmmeklubben Nord  29.16                 
10  Niklas T. Kristiansen  2000    376          30.12   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.44                 
10  Sophus Lund ōe  2003    376          30.12   
  Skanderborg SvÝmmeklub  29.90                 
12  Ruben NÝrgaard  2002    361          30.54   
  SvÝmmeklubben Nord  29.93                 
13  David Johansen  2001    343          31.06   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  30.82                 
14  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    327          31.57   
  SvÝmmeklubben Nord  30.87                 
15  Sune Lyngesen  2003    322          31.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.84                 
16  Oliver Feldthusen  2003    264          33.88   
  BrÝnderslev SK08  35.36                 
17  Sebastian Emil Thomsen  2002    241          34.91   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  34.51                 
18  Mathias Jelle Thomsen  2002    234          35.28   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  34.69                 
Andreas Rask SÝrensen  1999              DNS   
  Aars SvÝmmeklub  31.05                 
Markus Jessen  2003              DSQ  neddykket eft 15m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.21                 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    545          26.62   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  26.51                 
Mathias Nybro Laursen  2005    459          28.19   
  Swim Team Neptun  28.22                 
Asgar Knakkergaard  2004    446          28.46   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.67                 
Viktor Enevold SÝrensen  2004    432          28.75   
  Thisted SvÝmmeklub  29.10                 
Gustav Hansen  2004    428          28.86   
  Thisted SvÝmmeklub  28.07                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    410          29.26   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.33                 
Kristian Kjśr  2005    403          29.44   
  Thisted SvÝmmeklub  28.69                 
Jonas Gaur  2005    401          29.48   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.00                 
Marcus Albśk  2004    400          29.50   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.30                 
10  Simon Kutsko Jensen  2004    384          29.90   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.62                 
11  Emil Jaworski  2004    384          29.92   
  SvÝmmeklubben Nord  29.46                 
12  Andreas Torp  2004    380          30.02   
  SvÝmmeklubben Nord  29.73                 
13  Mads Sander Andersen  2004    361          30.52   
  Thisted SvÝmmeklub  30.40                 
14  Lukas Aarup-Kristensen  2004    360          30.56   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.46                 
15  Jacob Aagaard Andersen  2004    352          30.78   
  BrÝnderslev SK08  30.85                 
16  Nikolaj Jensen  2004    348          30.91   
  Aars SvÝmmeklub  31.91                 
17  Lucas Hansen  2005    346          30.96   
  Hobro SvÝmmeklub  33.71                 
18  Mikkel K. Kristensen  2005    333          31.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.95                 
19  Malte P Iversen  2004    329          31.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.44                 
20  Lasse Metz Mondrup  2004    308          32.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.97                 
21  Mikkel Pedersen  2004    306          32.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.18                 
22  Danilo MÝller  2004    305          32.31   
  SvÝmmeklubben Nord  32.80                 
23  Mads Rager Larsen  2005    303          32.36   
  Swim Team Neptun  33.42                 
24  Christoffer R. Jensen  2004    283          33.10   
  SvÝmmeklubben Nord  39.70                 
25  Philip Vesterby  2005    225          35.74   
  Thisted SvÝmmeklub  36.51                 
26  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    209          36.64   
  Agfs SvÝmmeafdeling  42.39                 
27  Mathias Johansen  2005    192          37.69   
  Aars SvÝmmeklub  39.05                 
Christian Stoltenborg  2005              DNS   
  Swim Team Neptun  38.71                 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2006-2019 
Sponsor: Olka Sportsrejser 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    362          30.51   
  Thisted SvÝmmeklub  30.40                 
Villads Seneca  2006    353          30.77   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.81                 
Frederik Bisgaard  2006    311          32.08   
  Skanderborg SvÝmmeklub  33.06                 
Malthe Glent-Thule  2007    300          32.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.43                 
Christian Andersen  2006    296          32.62   
  SvÝmmeklubben Nord  32.12                 
Oskar Foss  2006    288          32.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.75                 
Per Odrich  2006    284          33.06   
  Hobro SvÝmmeklub  33.19                 
Patrick Kjśr Laugesen  2006    283          33.12   
  Hobro SvÝmmeklub  34.31                 
Erik Hauge SÝrensen  2007    267          33.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.91                 
10  Rasmus Olsen  2006    267          33.77   
  Thisted SvÝmmeklub  33.96                 
11  Anton Egholm Husted  2006    262          33.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.44                 
12  Christian Bakke  2006    259          34.09   
  Thisted SvÝmmeklub  34.57                 
13  Nikolaj Rasmussen  2006    259          34.11   
  Odder SvÝmmeklub  39.17                 
14  Gustav Dyrbye  2006    255          34.29   
  Thisted SvÝmmeklub  33.85                 
15  William Bundgaard  2007    253          34.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.67                 
16  Andreas Laursen  2006    252          34.39   
  Swim Team Neptun  34.64                 
17  Karl B. Hansen  2006    243          34.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.85                 
18  Simon Gaarde  2007    233          35.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  40.25                 
19  Tobias StaghÝj Andersen  2006    233          35.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.88                 
20  Christian Stilling  2006    232          35.36   
  Thisted SvÝmmeklub  35.04                 
20  Jacob Timmermand  2006    232          35.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.64                 
22  Noah Junior Grene  2008    218          36.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.23                 
23  Casper Holm Andersen  2007    216          36.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.59                 
24  Jonas Mathiasen  2006    213          36.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.76                 
25  Frederik Rantzau Vejvad  2007    198          37.26   
  Silkeborg SvÝmmeklub  39.15                 
26  Sebastian Braad BjÝrn  2006    197          37.36   
  SvÝmmeklubben Nord  35.47                 
27  Zilas Vilsen  2006    194          37.55   
  Silkeborg SvÝmmeklub  39.52                 
28  Lucas SkjÝdt Broe  2007    193          37.59   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  38.05                 
29  Christian Pedersen  2007    190          37.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.22                 
30  Noah Jonasen  2007    189          37.86   
  Thisted SvÝmmeklub  38.34                 
31  Sigurd Salskov Iversen  2006    188          37.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.29                 
32  Morten Holst-Jensen  2008    177          38.68   
  Swim Team Neptun  42.58                 
33  Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    171          39.18   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.41                 
34  Rasmus Norup  2007    170          39.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  40.58                 
35  Laurits Winter Poulsen  2007    160          40.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub  37.73                 
36  Peter Suder Lassen  2007    152          40.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  41.87                 
37  Magnus Rantzau Vejvad  2008    148          41.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.56                 
38  Adam Bisgaard  2008    121          43.87   
  Agfs SvÝmmeafdeling  49.21                 
39  Tobias Schwab  2009    103          46.36   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  45.21                 
40  Mikkel Juhl  2007    82          50.03   
  Agfs SvÝmmeafdeling  58.87                 
41  Victor Juhl  2007    77          50.91   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:00.41                 
42  Albert Brandt-Petersen  2008    62          54.82   
  Aalborg SvÝmmeklub  55.93                 
43  Albert Hoffmeyer  2008    55          57.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:01.32                 
44  Johannes Brixen  2009    50          58.75   
  Odder SvÝmmeklub  1:19.31                 
45  Frederik K. Pedersen  2008    40          1:03.23   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:04.93                 
Edvin Smajic  2008              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Elliott Mitaine  2006              DNS   
  Skanderborg SvÝmmeklub  35.82                 
Nikolaj Rytger Knudsen  2006              DSQ  sw4.4tyvstart 
  Aars SvÝmmeklub  34.05                 
Villads Isko Pimenta  2007              DSQ  crwlben v20m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Aalborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner