2020-01-29   04:46:42
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

fredag 17.00

Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:55   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 oktober 2019         
 
 
LÝb 21, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.14 16-11-2013 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 24-10-2009 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gentofte Damer 1  2003    720          8:25.03   
  Gentofte SvÝmme Klub  8:33.81                 
  Clara Rybak-Andersen  2003      1:00.53  2:03.79      2:03.79   
  Asta Poulsen Dolan  2004      1:01.97  2:08.13      4:11.92   
  Kristine Nilsson Norby  2005      1:00.69  2:05.94      6:17.86   
  Alberte V. Bisgaard  2003      1:00.74  2:07.17      8:25.03   
                     
Kvik  2003    704          8:28.97   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  8:29.22                 
  Emilia C. R. Olsen  2004      1:01.58  2:07.93      2:07.93   
  Emilie Meng  2003      1:00.17  2:07.66      4:15.59   
  Sarah Sirek Hansen  2003      1:00.88  2:08.14      6:23.73   
  Tine Petersen  2003      1:00.33  2:05.24      8:28.97   
                     
Sigma Piger A  2003    698          8:30.41   
  Sigma Swim  8:32.27                 
  Julie K Rose  2003      1:01.45  2:06.26      2:06.26   
  Caroline Buhl SchrÝder  2003      1:00.62  2:07.48      4:13.74   
  Maria Lund  2003      1:02.31  2:09.08      6:22.82   
  Kajsa G. Christensen  2004      1:01.78  2:07.59      8:30.41   
                     
Hsk Junior  2003    673          8:36.50   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  8:43.50                 
  Sofie MaagÝe  2003      1:01.76  2:06.76      2:06.76   
  Esther Else Grubert  2003      1:02.36  2:10.23      4:16.99   
  Olivia Callesen  2004      1:03.42  2:11.27      6:28.26   
  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005      1:02.97  2:08.24      8:36.50   
                     
Vat Cph Junior Piger 1  2003    672          8:36.78   
  VAT Copenhagen  8:41.43                 
  Sofie Bruun HÝvring  2004      1:01.38  2:06.36      2:06.36   
  Schastine Tabor  2005      1:02.75  2:08.97      4:15.33   
  Cille Kirketerp  2005      1:02.60  2:12.42      6:27.75   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      1:01.65  2:09.03      8:36.78   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2003    669          8:37.60   
  Aarhus Swim  8:40.01                 
  Martha Bjerg  2004      1:02.25  2:07.79      2:07.79   
  Emilie Wolf SÝrensen  2003      1:03.54  2:10.58      4:18.37   
  Laura Fogh  2003      1:03.09  2:10.85      6:29.22   
  Laura Marie Dige  2004      1:02.04  2:08.38      8:37.60   
                     
Vejle Piger 1  2003    665          8:38.66   
  Vejle SvÝmmeklub  8:37.20                 
  Caroline GÝttrup Bagge  2003      1:02.74  2:09.62      2:09.62   
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:00.04  2:06.37      4:15.99   
  Aurelia Pedersen  2004      1:03.38  2:12.00      6:27.99   
  Emilie Egerup  2003      1:02.33  2:10.67      8:38.66   
                     
Aalborg Piger 1  2003    657          8:40.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  8:43.53                 
  Mathilde Bager  2005      1:02.72  2:10.19      2:10.19   
  Fenja Romanski  2005      1:01.61  2:08.33      4:18.52   
  Anna Toft Petersen  2004      1:02.49  2:10.69      6:29.21   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:02.44  2:11.64      8:40.85   
                     
Lyngby Chicas 1  2003    653          8:41.86   
  Lyngby SvÝmmeklub  8:37.44                 
  Sofia Norre Bendt  2003      1:01.05  2:07.71      2:07.71   
  Anna Myhre Rottensten  2003      1:02.14  2:09.42      4:17.13   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      1:04.23  2:13.46      6:30.59   
  Fiona Andrea Have  2004      1:04.04  2:11.27      8:41.86   
                     
10  H2Odense Piger 1  2003    631          8:47.92   
  H2Odense  8:47.90                 
  Nikoline Andersen  2003      1:02.70  2:11.11      2:11.11   
  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004      1:04.58  2:13.24      4:24.35   
  Emilie Podiss Petersen  2004      1:05.21  2:14.16      6:38.51   
  My Phuong Bui  2003      1:03.43  2:09.41      8:47.92   
                     
11  Hvidovre Piger  2003    620          8:50.85   
  Hvidovre SvÝmmeklub  8:54.06                 
  Mie Bidsted Hansen  2003      1:03.10  2:11.25      2:11.25   
  Lśrke Dann-Nielsen  2005      1:03.04  2:10.40      4:21.65   
  Nanna Udby Laugesen  2004      1:05.67  2:15.55      6:37.20   
  Natacha Munch  2005      1:03.89  2:13.65      8:50.85   
                     
12  Sigma Piger B  2003    614          8:52.71   
  Sigma Swim  8:58.23                 
  Katrine Bonefeld  2004      1:05.11  2:14.64      2:14.64   
  Cornelia Bergqvist  2003      1:03.28  2:11.72      4:26.36   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      1:03.83  2:13.73      6:40.09   
  Caroline Bach Mindested  2005      1:04.66  2:12.62      8:52.71   
                     
13  Aalborg Piger 2  2003    608          8:54.43   
  Aalborg SvÝmmeklub  9:01.14                 
  Astrid Marie Hassing  2004      1:03.92  2:16.42      2:16.42   
  Louise Lie Thisted  2005      1:04.77  2:16.17      4:32.59   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      1:04.52  2:12.40      6:44.99   
  Karoline L. Kristensen  2003      1:03.16  2:09.44      8:54.43   
                     
14  Ssk Piger  2005    608          8:54.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  9:07.82                 
  Mette Holstein  2005      1:01.53  2:09.77      2:09.77   
  Maja Friis  2005      1:05.33  2:17.68      4:27.45   
  Amalie Tolderlund  2005      1:04.26  2:14.28      6:41.73   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      1:03.79  2:12.76      8:54.49   
                     
15  Esbjerg 1  2004    599          8:56.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  8:57.96                 
  SÝs Freund  2004      1:04.06  2:10.78      2:10.78   
  Natalie Da Silva Jensen  2004      1:05.15  2:14.14      4:24.92   
  Victoria Underbjerg  2004      1:05.27  2:15.57      6:40.49   
  Femke Iris Keulen  2005      1:04.59  2:16.43      8:56.92   
                     
16  Kolding Piger 1  2004    584          9:01.77   
  Kolding SK  8:59.61                 
  Melanie Petersen  2004      1:05.76  2:18.77      2:18.77   
  Elma Gabela  2004      1:06.30  2:17.31      4:36.08   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      1:05.07  2:13.88      6:49.96   
  Cille Christensen  2004      1:03.44  2:11.81      9:01.77   
                     
17  Vat Cph Junior Piger 2  2003    581          9:02.62   
  VAT Copenhagen  9:03.89                 
  Clara Hartvig-Olsen  2004      1:05.35  2:14.60      2:14.60   
  Hannah B. Pedersen  2005      1:05.82  2:16.53      4:31.13   
  Kajsa Salomonsen  2005      1:06.13  2:19.09      6:50.22   
  Maya Krogh BrÝnnicke  2005      1:02.65  2:12.40      9:02.62   
                     
18  Vg17 Piger  2004    581          9:02.68   
  VG 17  9:02.07                 
  Ella Gohr Metz  2005      1:04.88  2:13.26      2:13.26   
  Emma Vega Thorsen  2004      1:07.12  2:18.59      4:31.85   
  Thea Mikkelsen  2005      1:06.18  2:18.59      6:50.44   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      1:04.51  2:12.24      9:02.68   
                     
19  Hsk Junior 2  2003    542          9:15.28   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  9:10.92                 
  Rebecca Petersen  2005      1:07.11  2:17.86      2:17.86   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:07.18  2:17.54      4:35.40   
  Olivia Augustinus  2004      1:06.30  2:18.01      6:53.41   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:07.69  2:21.87      9:15.28   
                     
20  H2Odense Piger 2  2003    531          9:19.05   
  H2Odense  9:48.90                 
  Agnete Habermann  2005      1:07.39  2:20.66      2:20.66   
  Ida Juul GrÝnning  2004      1:07.68  2:21.15      4:41.81   
  Emma Nygaard  2005      1:08.03  2:21.96      7:03.77   
  Johanne A Andersson  2003      1:05.94  2:15.28      9:19.05   
                     
21  Viborg 2  2003    488          9:35.18   
  Viborg SvÝmme Klub  9:35.15                 
  Christine Henriksen  2003      1:07.96  2:21.37      2:21.37   
  Louise Sunesen  2005      1:07.76  2:19.91      4:41.28   
  Selma Skipper  2004      1:08.61  2:26.57      7:07.85   
  Elisabeth Vingborg  2005      1:10.75  2:27.33      9:35.18   
                     
Viborg 1  2003              DNF   
  Viborg SvÝmme Klub  8:53.54                 
                     
Agf Piger 1  2003              DSQ  Fork/rśkflg SW10.13 
  Agfs SvÝmmeafdeling  9:06.25                 
                     
KÝge Damer 1  2003              DSQ  Tyvstart SW10.11 
  KÝge SvÝmmeklub  8:38.75                 
  Naya Modin Thomsen  2003      59.45  2:02.68      2:02.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark