2019-12-12   18:25:31
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Torsdag 09.30

Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  07 november 2019   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:38   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  07 november 2019         
 
 
LÝb 5, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 12-12-2009 
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.39 05-12-2014 
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    848          27.11   
  JGI SvÝmning  26.50                 
Mie ō. Nielsen  1996    807          27.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.82                 
Victoria Bierre  2000    798          27.67   
  Herlev SvÝmning  27.72                 
Ekaterina Avramova  1991    744          28.32   
  Turkish Swimming Team  27.38                 
Liva Palmund  2002    726          28.56   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  28.56                 
Pernille Rasmussen  1996    711          28.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.47                 
Amalie Bach Nielsen  1999    694          28.99   
  Horsens SvÝmmeklub  28.85                 
Melanie Eggertsen  2002    692          29.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.37                 
Sophie Amalie SchÝn  1999    692          29.02   
  Farum SvÝmmeklub  29.08                 
10  Sara Sylvest  2000    689          29.06   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.35                 
11  Emma MarusŠkovŠ  2003    688          29.07   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  29.40                 
12  Karoline Barrett  2002    687          29.09  Deltager ikke i finalen 
  Greve SvÝmmeklub  28.24                 
13  Karoline SÝrensen  2002    664          29.41   
  Thisted SvÝmmeklub  28.73                 
14  Cecilie GrÝndal  2002    658          29.50   
  Horsens SvÝmmeklub  28.88                 
14  Selen Ozbilen  2001    658          29.50   
  Turkish Swimming Team  29.19                 
16  Sofie Hansen  2002    658          29.51   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  28.44                 
17  Zara Wendel  2002    646          29.68   
  Holbśk SvÝmme Klub  29.61                 
18  Emma MaagÝe  1999    645          29.71   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  29.28                 
19  Julie KrÝyer Svendsen  2002    639          29.79   
  IshÝj SvÝmme Klub  29.08                 
20  Sudem Denizli  2005    629          29.95   
  Turkish Swimming Team  29.87                 
21  Julie Stampe  2002    625          30.01   
  Sigma Swim AllerÝd  30.22                 
22  Johanne Hingebjerg  2002    619          30.11   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  30.20                 
23  Ida Jacobsen  2005    612          30.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.72                 
24  Mille C. Berg  2001    606          30.33   
  Horsens SvÝmmeklub  30.55                 
25  Cecilie Elkjśr  2001    605          30.35   
  Hvidovre SvÝmmeklub  30.34                 
26  Marie Christensen  2002    600          30.42   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.02                 
27  Cecilie B. Andersen  2001    599          30.45   
  Vejle SvÝmmeklub  30.15                 
28  Linnea Hietala  2004    595          30.51   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  30.17                 
29  Robin Reindl  2002    590          30.60   
  SlovenskŠ PlaveckŠ FederŠcia  29.53                 
30  Nina Toft  2000    589          30.62  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  30.10                 
31  Natascha Alexandra Green  2000    588          30.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.00                 
32  Isabella Rosendahl Bach  2002    579          30.79   
  Holstebro SvÝmme Club  30.67                 
33  Astrid M. ōstergaard  2004    576          30.84   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.64                 
34  Tereza Duchoslavova  2000    573          30.89   
  Viborg SvÝmme Klub  30.22                 
35  Caroline P. Mathiesen  2001    566          31.02   
  SolrÝd SvÝmmeklub  31.12                 
36  Claudia Sperling  2002    566          31.03   
  Lyngby SvÝmmeklub  31.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  07 november 2019 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark