2019-12-16   12:32:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ållebergsdoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2019
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 nov 2019 till den 3 nov 2019
Gren 4, 4x50m Frisim Herrar 13 och yngre - Final
Sponsor: Winlöf & co
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköpings Allmänna SS 13 Linköpings Allmänna SS 2:03.10
Noah Lagerman 2007 AB7907 -.-- 30.52 30.52
Olof Karlsson 2008 AA0108 -.-- 31.50 1:02.02
Elias Gustafsson 2007 AB8907 -.-- 29.68 1:31.70
Gustav  Kardfall 2006 AB0506 -.-- 31.40 2:03.10
2 Linköpings Allmänna SS lag 2 13 Linköpings Allmänna SS 2:13.26 +10.16
Kevin Sixtensson 2006 AS6506 -.-- 33.47 33.47
Simón Perez 2007 AF7507 -.-- 31.86 1:05.33
Elis Berntsson 2009 AE5109 -.-- 35.30 1:40.63
Hugo Larsson 2006 AC5706 -.-- 32.63 2:13.26
3 Föreningen Uddevalla Sim 12 Föreningen Uddevalla Sim 2:14.01 +10.91
Axel Hansson 2008 AH3108 -.-- 30.75 30.75
Axel Rodin 2007 AM3307 -.-- 31.99 1:02.74
Leo Blomberg 2007 AL8907 -.-- 34.86 1:37.60
Viggo Vikarand 2009 AE0509 -.-- 36.41 2:14.01
4 Trollhättans Simsällskap 1 13 Trollhättans Simsällskap 2:15.55 +12.45
Viktor Olsson 2006 AI2306 -.-- 31.18 31.18
Simon Olofsson 2007 AA0507 -.-- 36.26 1:07.44
Pascal To 2007 AK2107 33.11 1:40.55
Theo Nordin 2007 AL1907 -.-- 35.00 2:15.55
5 Kungsbackas Delfiner 12 Kungsbacka Simsällskap 2:35.20 +32.10
Noel Larsson 2007 AS9707 -.-- 34.34 34.34
Malte Plan 2007 AP7907 -.-- 40.02 1:14.36
Hannes Johnsson 2008 AJ4308 -.-- 37.46 1:51.82
Max Lesnukhin 2008 AM3708 -.-- 43.38 2:35.20
6 Föreningen Uddevalla Sim lag  12 Föreningen Uddevalla Sim 2:38.82 +35.72
Samuel Övregaard 2008 AM9508 -.-- 39.18 39.18
Liam Blomberg 2009 -.-- 43.58 1:22.76
Viktor Forsberg 2007 AT2907 -.-- 38.69 2:01.45
Cornelis Lillesköld 2007 AS9507 -.-- 37.37 2:38.82
7 S02 Lag 2 12 Simklubben S02 2:44.30 +41.20
Filip Barreto 2008 AQ9708 -.-- 43.56 43.56
Oliver Klintelius 2007 -.-- 35.36 1:18.92
Olle Näs 2008 AP6308 40.38 1:59.30
Gustav Zetterlund 2008 AP6508 -.-- 45.00 2:44.30
- S02 Lag 1 12 Simklubben S02 DSQ
Izzat Al Najjar 2007 AC9707 -.-- 39.21 39.21
Adam Ellison 2008 AF8308 -.-- 37.94 1:17.15
Lucas Ribic-Barreto 2007 AP2707 -.--
Mio Pettersson 2009 AE6709 -.--
- Kungsbackas Bläckfiskar 11 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Antonio Poller 2009 AG3909 -.-- 47.13 47.13
Simon Allguren 2008 AO4108 -.--
Vilhelm Wallroth 2009 AI6709
Vincent Stenroos 2009 -.--
- Kungsbackas Hajar 12 Kungsbacka Simsällskap DNS
Felix Lamb 2008 AJ5308
Eric Fredgren 2008 AN6108
Wilhelm Ek 2008 AQ1308
Gustav Landgren 2007 AU2307
Grenen officiell:  2019-11-03 09:35:33
2019-11-03 09:52:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner