Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.03 | 1:17.53 | |||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 37.51 | 1:19.30 | |||||
3 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.81 | 1:20.28 | |||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.53 | 1:21.34 | |||||
5 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | GTI | 37.64 | 1:21.35 | |||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim | 37.67 | 1:21.40 | |||||
7 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:21.91 | |||||
8 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.82 | 1:22.14 | |||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.84 | 1:22.35 | |||||
10 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.75 | 1:23.53 | |||||
11 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.94 | 1:24.01 | |||||
12 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.59 | 1:25.09 | |||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.59 | 1:25.31 | |||||
14 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.56 | 1:26.29 | |||||
15 | Malene Dithmar | 2006 | GTI | 40.92 | 1:26.30 | |||||
16 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.75 | 1:26.44 | |||||
17 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim | 41.43 | 1:27.40 | |||||
18 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.30 | 1:27.55 | |||||
19 | Ella Kjær | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.71 | 1:28.23 | |||||
20 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.40 | 1:31.07 | |||||
21 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.19 | 1:31.44 | |||||
22 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.66 | 1:31.48 | |||||
23 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.71 | 1:32.63 | |||||
24 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.76 | 1:32.75 | |||||
25 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.54 | 1:32.99 | |||||
26 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.95 | 1:33.65 | |||||
27 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim | 45.18 | 1:35.03 | |||||
28 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.26 | 1:35.57 | |||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 44.89 | 1:38.02 | |||||
30 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim | 47.40 | 1:38.73 | |||||
31 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.25 | 1:44.74 | |||||
32 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.91 | 1:45.29 | |||||
33 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim | 49.73 | 1:47.22 | |||||
34 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 52.94 | 1:50.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:16 |