Resultat för Holdstævne Årgang (Øst)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.85 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim | 31.73 | ||||||
3 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | ||||||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | GTI | 33.93 | ||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | ||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.37 | ||||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.38 | ||||||
8 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.69 | ||||||
9 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.79 | ||||||
10 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.97 | ||||||
11 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim | 35.10 | ||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.73 | ||||||
13 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.77 | ||||||
14 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | ||||||
15 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.28 | ||||||
16 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | GTI | 36.33 | ||||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.41 | ||||||
18 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.63 | ||||||
19 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim | 37.48 | ||||||
20 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.54 | ||||||
21 | Signe C. H. Naaby | 2007 | GTI | 37.86 | ||||||
22 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.27 | ||||||
22 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.27 | ||||||
24 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim | 38.28 | ||||||
25 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.01 | ||||||
26 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 39.51 | ||||||
27 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.00 | ||||||
28 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.25 | ||||||
29 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.50 | ||||||
30 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.43 | ||||||
31 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.50 | ||||||
32 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.53 | ||||||
33 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 45.26 | ||||||
- | Mathilde V. Høyer | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | EXTRA | |||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw 6.2 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:16 |