2019-12-14   07:10:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (25m) MSSF 2019
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019
Gren 10, 400m Frisim Herrar Juniorer - Final
DR Senior 3:48.52 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS SWE Stockholm SWE 2014-11-19
DR Junior 3:48.52 Gustaf Dahlman 1997 Västerås SS SWE Stockholm SWE 2014-11-19
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.64 604 4:11.08
50m: 28.26
100m: 59.55
(31.29)
150m: 1:31.59
(32.04)
200m: 2:03.92
(32.33)
250m: 2:35.80
(31.88)
300m: 3:08.12
(32.32)
350m: 3:39.93
(31.81)
400m: 4:11.08
(31.15)
2 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap +0.75 586 4:13.62 +2.54
50m: 29.77
100m: 1:01.49
(31.72)
150m: 1:33.85
(32.36)
200m: 2:06.19
(32.34)
250m: 2:38.18
(31.99)
300m: 3:10.34
(32.16)
350m: 3:42.08
(31.74)
400m: 4:13.62
(31.54)
3 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.69 580 4:14.41 +3.33
50m: 29.24
100m: 1:01.37
(32.13)
150m: 1:33.72
(32.35)
200m: 2:06.35
(32.63)
250m: 2:38.91
(32.56)
300m: 3:11.29
(32.38)
350m: 3:43.29
(32.00)
400m: 4:14.41
(31.12)
4 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.66 579 4:14.59 +3.51
50m: 29.30
100m: 1:01.21
(31.91)
150m: 1:33.14
(31.93)
200m: 2:05.81
(32.67)
250m: 2:38.27
(32.46)
300m: 3:10.99
(32.72)
350m: 3:43.21
(32.22)
400m: 4:14.59
(31.38)
5 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.76 528 4:22.54 +11.46
50m: 29.24
100m: 1:01.32
(32.08)
150m: 1:33.77
(32.45)
200m: 2:06.83
(33.06)
250m: 2:40.34
(33.51)
300m: 3:14.48
(34.14)
350m: 3:48.98
(34.50)
400m: 4:22.54
(33.56)
6 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.58 526 4:22.83 +11.75
50m: 30.25
100m: 1:03.56
(33.31)
150m: 1:37.03
(33.47)
200m: 2:10.66
(33.63)
250m: 2:43.84
(33.18)
300m: 3:16.84
(33.00)
350m: 3:49.96
(33.12)
400m: 4:22.83
(32.87)
7 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.64 526 4:22.90 +11.82
50m: 29.03
100m: 1:01.15
(32.12)
150m: 1:34.07
(32.92)
200m: 2:07.39
(33.32)
250m: 2:40.84
(33.45)
300m: 3:15.08
(34.24)
350m: 3:49.07
(33.99)
400m: 4:22.90
(33.83)
8 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians +0.71 516 4:24.57 +13.49
50m: 30.35
100m: 1:03.76
(33.41)
150m: 1:37.94
(34.18)
200m: 2:12.02
(34.08)
250m: 2:45.56
(33.54)
300m: 3:18.90
(33.34)
350m: 3:52.18
(33.28)
400m: 4:24.57
(32.39)
9 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.61 509 4:25.67 +14.59
50m: 30.20
100m: 1:03.23
(33.03)
150m: 1:37.14
(33.91)
200m: 2:10.97
(33.83)
250m: 2:45.13
(34.16)
300m: 3:19.02
(33.89)
350m: 3:53.06
(34.04)
400m: 4:25.67
(32.61)
10 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.74 496 4:27.99 +16.91
50m: 31.67
100m: 1:04.89
(33.22)
150m: 1:38.81
(33.92)
200m: 2:12.84
(34.03)
250m: 2:46.47
(33.63)
300m: 3:20.66
(34.19)
350m: 3:54.88
(34.22)
400m: 4:27.99
(33.11)
11 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.65 469 4:33.06 +21.98
50m: 30.18
100m: 1:03.18
(33.00)
150m: 1:36.78
(33.60)
200m: 2:11.08
(34.30)
250m: 2:45.42
(34.34)
300m: 3:19.86
(34.44)
350m: 3:56.93
(37.07)
400m: 4:33.06
(36.13)
12 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap +0.73 463 4:34.21 +23.13
50m: 31.01
100m: 1:06.05
(35.04)
150m: 1:41.42
(35.37)
200m: 2:17.00
(35.58)
250m: 2:52.71
(35.71)
300m: 3:27.31
(34.60)
350m: 4:01.84
(34.53)
400m: 4:34.21
(32.37)
13 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.70 462 4:34.37 +23.29
50m: 30.49
100m: 1:05.30
(34.81)
150m: 1:41.09
(35.79)
200m: 2:16.74
(35.65)
250m: 2:52.46
(35.72)
300m: 3:28.30
(35.84)
350m: 4:02.35
(34.05)
400m: 4:34.37
(32.02)
14 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.57 452 4:36.40 +25.32
50m: 30.40
100m: 1:04.08
(33.68)
150m: 1:39.15
(35.07)
200m: 2:14.44
(35.29)
250m: 2:49.39
(34.95)
300m: 3:25.24
(35.85)
350m: 4:01.29
(36.05)
400m: 4:36.40
(35.11)
15 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap +0.80 428 4:41.52 +30.44
50m: 30.94
100m: 1:06.02
(35.08)
150m: 1:41.58
(35.56)
200m: 2:17.21
(35.63)
250m: 2:53.31
(36.10)
300m: 3:29.70
(36.39)
350m: 4:06.06
(36.36)
400m: 4:41.52
(35.46)
16 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.69 426 4:42.01 +30.93
50m: 30.66
100m: 1:05.63
(34.97)
150m: 1:41.49
(35.86)
200m: 2:17.87
(36.38)
250m: 2:53.79
(35.92)
300m: 3:30.35
(36.56)
350m: 4:06.40
(36.05)
400m: 4:42.01
(35.61)
17 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.70 423 4:42.73 +31.65
50m: 31.11
100m: 1:05.65
(34.54)
150m: 1:41.25
(35.60)
200m: 2:17.63
(36.38)
250m: 2:54.05
(36.42)
300m: 3:30.95
(36.90)
350m: 4:07.25
(36.30)
400m: 4:42.73
(35.48)
18 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.70 329 5:07.24 +56.16
50m: 33.12
100m: 1:10.49
(37.37)
150m: 1:49.26
(38.77)
200m: 2:28.24
(38.98)
250m: 3:07.85
(39.61)
300m: 3:47.78
(39.93)
350m: 4:27.98
(40.20)
400m: 5:07.24
(39.26)
Grenen officiell:  2019-10-05 12:11:06
2019-10-06 20:36:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner