2019-12-13   05:11:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (25m) MSSF 2019
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer Juniorer - Final
DR Senior 58.20 Sara Junevik 2000 Falu SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-16
58.20 Sara Junevik 2000 Falu SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-16
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.47 620 1:04.04
50m: 29.95
100m: 1:04.04
(34.09)
2 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.63 599 1:04.78 +0.74
50m: 29.98
100m: 1:04.78
(34.80)
3 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.65 586 1:05.25 +1.21
50m: 30.07
100m: 1:05.25
(35.18)
4 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.79 564 1:06.08 +2.04
50m: 31.36
100m: 1:06.08
(34.72)
5 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.82 562 1:06.17 +2.13
50m: 31.40
100m: 1:06.17
(34.77)
6 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.75 537 1:07.18 +3.14
50m: 30.75
100m: 1:07.18
(36.43)
7 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.67 533 1:07.33 +3.29
50m: 31.30
100m: 1:07.33
(36.03)
8 Isabelle Rydahl 2003 Karlstads Simsällskap +0.71 490 1:09.23 +5.19
50m: 32.44
100m: 1:09.23
(36.79)
9 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.62 488 1:09.36 +5.32
50m: 31.96
100m: 1:09.36
(37.40)
10 Elvira Dalin 2003 Sala Simsällskap +0.79 474 1:10.00 +5.96
50m: 32.71
100m: 1:10.00
(37.29)
11 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap +0.71 458 1:10.84 +6.80
50m: 32.97
100m: 1:10.84
(37.87)
12 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.76 453 1:11.06 +7.02
50m: 32.35
100m: 1:11.06
(38.71)
13 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.87 439 1:11.80 +7.76
50m: 33.43
100m: 1:11.80
(38.37)
14 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap +0.89 439 1:11.84 +7.80
50m: 33.38
100m: 1:11.84
(38.46)
15 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.73 435 1:12.07 +8.03
50m: 33.08
100m: 1:12.07
(38.99)
16 Alina Borovikova 2005 Örebro Simallians +0.71 429 1:12.36 +8.32
50m: 32.98
100m: 1:12.36
(39.38)
17 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.64 408 1:13.58 +9.54
50m: 32.96
100m: 1:13.58
(40.62)
18 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 397 1:14.29 +10.25
50m: 32.68
100m: 1:14.29
(41.61)
19 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap +0.76 396 1:14.36 +10.32
50m: 34.68
100m: 1:14.36
(39.68)
20 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.85 394 1:14.43 +10.39
50m: 34.85
100m: 1:14.43
(39.58)
21 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.56 393 1:14.55 +10.51
50m: 33.41
100m: 1:14.55
(41.14)
22 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 386 1:14.99 +10.95
50m: 33.59
100m: 1:14.99
(41.40)
23 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap +0.78 377 1:15.59 +11.55
50m: 33.75
100m: 1:15.59
(41.84)
24 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap +0.79 364 1:16.45 +12.41
50m: 35.16
100m: 1:16.45
(41.29)
25 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.80 362 1:16.58 +12.54
50m: 34.16
100m: 1:16.58
(42.42)
26 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.87 357 1:16.93 +12.89
50m: 34.58
100m: 1:16.93
(42.35)
27 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.78 345 1:17.84 +13.80
50m: 34.68
100m: 1:17.84
(43.16)
28 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.73 336 1:18.54 +14.50
50m: 35.29
100m: 1:18.54
(43.25)
29 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.73 321 1:19.70 +15.66
50m: 36.33
100m: 1:19.70
(43.37)
30 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap +0.90 319 1:19.87 +15.83
50m: 35.47
100m: 1:19.87
(44.40)
31 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.60 316 1:20.17 +16.13
50m: 35.97
100m: 1:20.17
(44.20)
Grenen officiell:  2019-10-05 11:55:10
2019-10-06 20:36:42 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner