2019-12-06   02:50:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tegnerdoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap    43.12        1:33.30   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap    52.06        1:51.71   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap    53.87        1:53.92   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap    58.67        2:02.94   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap    1:06.28        2:07.49   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    42.05        1:30.19   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    44.07        1:31.03   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    44.16        1:32.83   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap    44.43        1:34.63   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb    47.04        1:48.27   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap    49.29        1:50.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 2, 100m Medley Herrar 11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap    43.93        1:32.69   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap    44.52        1:36.60   
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap    46.22        1:36.74   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap    58.17        1:50.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 3, 200m Medley Damer 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap    38.03  1:22.27  2:13.99    2:52.13   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap    39.00  1:25.39  2:18.23    3:01.65   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    43.85  1:35.13  2:30.62    3:14.00   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap    43.73  1:30.70  2:30.33    3:14.24   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    35.55  1:15.20  2:04.28    2:40.87   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    35.46  1:17.09  2:06.39    2:48.19   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    39.83  1:24.26  2:16.26    2:57.24   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    42.25  1:31.95  2:21.27    3:01.67   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 4, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    35.96  1:15.98  1:59.92    2:35.97   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    43.90  1:30.13  2:21.73    3:05.63   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    44.68  1:37.15  2:34.09    3:20.71   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap    46.19  2:45.38  3:29.18    3:29.18   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    50.46  1:49.21  2:52.82    3:37.04   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap    34.95  1:20.27  2:12.48    2:48.65   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    43.54  1:28.29  2:19.41    2:59.03   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 5, 25m Frisim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            17.15   
Lo Sjöbom  2010  Grums Simsällskap            19.12   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            20.54   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            21.17   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            21.22   
Filippa Larsson  2011  Grums Simsällskap            23.31   
Maya Månson  2011  Åmåls Simsällskap            28.20   
Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            31.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 6, 25m Frisim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            19.87   
Emil Bäcker  2011  Grums Simsällskap            21.19   
Olof Lindberg  2011  Karlstads Simsällskap            22.72   
Herman Otnem  2011  Grums Simsällskap            25.79   
Elmer Pihlgren  2011  Arvika Simsällskap            33.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 10-11, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            44.97   
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            46.40   
Ellen Nordquist  2009  Grums Simsällskap            54.00   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer 10-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            34.40   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            34.56   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            36.08   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            37.98   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            41.02   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb            41.35   
Elisabeth Öhlin  2008  Arvika Simsällskap            42.40   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            42.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10-11, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            36.91   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            37.38   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            38.24   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            44.80   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            47.63   
Martin Hope  2009  Arvika Simsällskap            1:04.57   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 10-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Elfving  2008  Varabygdens Simsällskap            37.66   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            40.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap    33.54        1:10.08   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap    37.28        1:16.81   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    37.81        1:19.32   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap    37.45        1:20.77   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap    39.76        1:23.06   
Nelly Björlin  2007  Grums Simsällskap    56.26        2:04.05   
Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    31.53        1:05.02   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    31.75        1:05.99   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    33.70        1:12.17   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    35.87        1:14.49   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap    42.53        1:29.70   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    31.18        1:04.42   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap    36.44        1:15.97   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    37.07        1:16.56   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    39.94        1:22.94   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    41.27        1:26.23   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    41.61        1:27.24   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap    32.47        1:06.47   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    33.21        1:09.44   
Casper Larsson  2006  Grums Simsällskap    36.59        1:15.94   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap    39.34        1:21.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 11, 25m Bröstsim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            21.61   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            24.38   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            25.97   
Filippa Larsson  2011  Grums Simsällskap            26.69   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            27.21   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            27.80   
Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            31.46   
Maya Månson  2011  Åmåls Simsällskap            35.24   
Lo Sjöbom  2010  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 12, 25m Bröstsim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Bäcker  2011  Grums Simsällskap            26.58   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            32.32   
Olof Lindberg  2011  Karlstads Simsällskap            36.13   
Elmer Pihlgren  2011  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            1:01.40   
Ellen Nordquist  2009  Grums Simsällskap            1:04.31   
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            1:13.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            47.92   
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            49.01   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            52.24   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:06.58   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:03   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    48.16        1:40.20   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap    49.24        1:44.91   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    50.41        1:45.71   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    53.12        1:50.71   
Elisabeth Öhlin  2008  Arvika Simsällskap    55.84        1:57.29   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap    45.08        1:36.35   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap    45.18        1:36.41   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    46.70        1:39.95   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap    47.52        1:40.92   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap    48.27        1:41.76   
Nelly Björlin  2007  Grums Simsällskap    1:13.08        2:39.79   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    39.03        1:22.97   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    41.47        1:27.89   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    43.78        1:33.98   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap    53.85        1:56.06   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:03 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    40.21        1:24.31   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    44.68        1:34.10   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    51.63        1:48.67   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    51.62        1:50.86   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    55.63        1:58.04   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Grums Simsällskap    40.62        1:26.78   
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap    44.43        1:34.19   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    45.13        1:34.21   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 17, 4X25m Medley Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Åmåls Simsällskap Me Mix C  2009  Åmåls Simsällskap            1:36.17   
  Mathilda Sörqvist  2010                 
  Lillian Honoré  2010      52.78        52.78   
  Vile Ericsson  2009                 
  Vilma Backman  2009      1:36.17        1:36.17   
                     
Grums Simsällskap Lag 2  2009  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Mixed 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Grums Simsällskap Lag 3  2007  Grums Simsällskap            2:45.32   
  Ellen Aronsson  2007      40.09        40.09   
  Joel Andersson  2007      47.16        1:27.25   
  Wilma Jonsson  2007      43.48        2:10.73   
  Vilhelm Otnem  2007      34.59        2:45.32   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley Mixed 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åmåls Simsällskap Me Mix Ab  2006  Åmåls Simsällskap            2:28.94   
  Cornelia Sörqvist  2007      40.20        40.20   
  Thea Eriksson  2006      41.96        1:22.16   
  Hayk Hakobyan  2006      33.22        1:55.38   
  Vilma Thorpman  2006      33.56        2:28.94   
                     
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:41.75   
  Alexander Albringer  2007      42.50        42.50   
  Sara Sjölander  2006      36.40        1:18.90   
  Johan Pellfolk  2007      44.86        2:03.76   
  Elin Wilde  2008      37.99        2:41.75   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:51   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 19, 25m Ryggsim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Bäcker  2011  Grums Simsällskap            23.13   
Herman Otnem  2011  Grums Simsällskap            26.57   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            27.76   
Olof Lindberg  2011  Karlstads Simsällskap            28.42   
Elmer Pihlgren  2011  Arvika Simsällskap            40.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:51 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:55   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 20, 25m Ryggsim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            22.04   
Lo Sjöbom  2010  Grums Simsällskap            22.31   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            24.24   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            26.83   
Filippa Larsson  2011  Grums Simsällskap            27.93   
Maya Månson  2011  Åmåls Simsällskap            28.41   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            28.44   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            29.03   
Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            33.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:55 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            43.96   
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            43.98   
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            46.83   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:01.90   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap            1:04.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:57 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            50.50   
Ellen Nordquist  2009  Grums Simsällskap            59.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    35.81        1:13.79   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    44.16        1:30.17   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap    45.02        1:30.25   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    48.57        1:38.73   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    1:43.24        1:43.24   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap    39.98        1:21.39   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    41.48        1:25.24   
Casper Larsson  2006  Grums Simsällskap    42.27        1:25.81   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap    53.90        1:49.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    1:31.09        1:31.09   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    45.03        1:33.53   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    48.03        1:40.10   
Hilda Carlstedt  2008  Filipstads Simklubb    50.03        1:44.87   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap    51.18        1:46.64   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap    1:56.88        1:56.88   
Elisabeth Öhlin  2008  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap    42.14        1:24.55   
Nora Hope  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap    41.46        1:23.85   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    1:27.63        1:27.63   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            DNS   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olof Lindberg  2011  Karlstads Simsällskap            31.27   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap            18.43   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            18.87   
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            23.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 26, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            19.69   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            25.89   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            28.51   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            31.71   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim Damer 10oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Spjut  2009  Arvika Simsällskap            26.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:28   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Elfving  2008  Varabygdens Simsällskap            45.87   
Arvid Dahlstedt  2008  Deje Simsällskap            1:00.12   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            34.13   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            44.47   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            44.95   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            46.50   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap            47.50   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hayk Hakobyan  2006  Åmåls Simsällskap            33.37   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            41.53   
Casper Larsson  2006  Grums Simsällskap            45.07   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap            47.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:28 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Damer 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            39.92   
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap            42.06   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            47.32   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Damer 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            38.10   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            40.05   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap            42.78   
Ellen Aronsson  2007  Grums Simsällskap            43.15   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Damer 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            40.68   
Felicia Spjut  2006  Arvika Simsällskap            50.18   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            46.02   
Emil Bäcker  2011  Grums Simsällskap            51.64   
Olof Lindberg  2011  Karlstads Simsällskap            51.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:58   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Damer 9 o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nefeli Maria Blithikiotis  2011  Karlstads Simsällskap            39.23   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            46.74   
Lo Sjöbom  2010  Grums Simsällskap            46.82   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            47.69   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            48.21   
Linnea Heggen  2010  Deje Simsällskap            59.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:58 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  14:58   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Herrar 10-11, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liam Gustafsson  2009  Grums Simsällskap    41.68        1:30.17   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap    48.81        1:46.41   
Anton Grimberg  2009  Grums Simsällskap    51.81        1:54.42   
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Herrar 10-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Elfving  2008  Varabygdens Simsällskap    40.30        1:25.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:58 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Damer 10-11, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Nordquist  2009  Grums Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Damer 10-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebbastina Gunnberg  2008  Grums Simsällskap    38.87        1:19.49   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    37.14        1:19.54   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    39.28        1:21.47   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap    46.48        1:37.40   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap    46.79        1:41.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:05 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    32.32  1:06.57  1:41.99    2:17.59   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    38.19  1:20.42  2:04.34    2:48.34   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap    39.99  1:25.21  2:10.20    2:52.77   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap    42.21  1:28.23  2:16.58    3:00.92   
Joel Andersson  2007  Grums Simsällskap    43.79  1:34.17  2:22.24    3:04.12   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    42.63  1:31.43  2:19.13    3:06.85   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    35.24  1:14.35  1:55.20    2:35.51   
Casper Larsson  2006  Grums Simsällskap    38.36  1:21.33  2:06.47    2:48.32   
Melwin Pihlgren  2006  Arvika Simsällskap    1:23.41  2:09.47  2:59.28    2:59.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 34, 200m Frisim Damer 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap    35.38  1:15.39  1:56.57    2:36.64   
Wilma Jonsson  2007  Grums Simsällskap    38.61  1:24.32  2:10.36    2:53.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 35, 4X25m Frisim Mixed 10 o y, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Åmåls Simsällskap Fr Mix C  2009  Åmåls Simsällskap            1:27.19   
  Mathilda Sörqvist  2010                 
  Vilma Backman  2009      42.12        42.12   
  Maya Månson  2011                 
  Vile Ericsson  2009      1:27.19        1:27.19   
                     
Grums Simsällskap Lag 1  2009  Grums Simsällskap            1:31.55   
  Lo Sjöbom  2010                 
  Filippa Larsson  2011      45.71        45.71   
  Ellen Nordquist  2009                 
  Anton Grimberg  2009      1:31.55        1:31.55   
                     
Arvika Simsällskap  2009  Arvika Simsällskap            NT   
  Josefine Spjut  2009                 
  Silje Öhlin  2010      55.68        55.68   
  Elmer Pihlgren  2011                 
  Martin Hope  2009              NT   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnerdoppet 2019    Utskriftsdatum  20 oktober 2019   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Säffle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2019         
 
 
Gren 36, 4X50m Frisim Mixed 11-13, Finaler 11 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Åmåls Simsällskap Fr Mix Ab  2006  Åmåls Simsällskap            2:09.06   
  Cornelia Sörqvist  2007      34.30        34.30   
  Hayk Hakobyan  2006      30.28        1:04.58   
  Vilma Thorpman  2006      33.03        1:37.61   
  Thea Eriksson  2006      31.45        2:09.06   
                     
Karlstads Simsällskap  2006  Karlstads Simsällskap            2:09.23   
  Signe Lindberg  2008      36.75        36.75   
  Erik Bjurenhed  2006      31.80        1:08.55   
  Nellie Westerlund  2007      31.54        1:40.09   
  Lex Albringer  2007      29.14        2:09.23   
                     
Grums Simsällskap Lag 4  2006  Grums Simsällskap            2:18.51   
  Casper Larsson  2006      34.29        34.29   
  Ebbastina Gunnberg  2008      34.69        1:08.98   
  Wilma Umeland  2006      32.52        1:41.50   
  Joel Andersson  2007      37.01        2:18.51   
                     
Arvika Simsällskap  2006  Arvika Simsällskap            2:31.85   
  Ellen Lundgren  2007      1:20.51        1:20.51   
  Melwin Pihlgren  2006      1:11.34        2:31.85   
  Allis Vernersson  2007                 
  Felicia Spjut  2006      2:31.85        2:31.85   
                     
Säffle Simsällskap  2006  Säffle Simsällskap            3:02.19   
  Siri Anderberg  2008      43.68        43.68   
  Nellie Leander  2010      48.53        1:32.21   
  Lavinia Thörner  2008      41.83        2:14.04   
  Lukas Andersson  2009      48.15        3:02.19   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 oktober 2019 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner