Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.00
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
9 |
264 |
41.48 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nadia Bager |
2008 |
7 |
264 |
42.42 |
|
|
|
1:25.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
6 |
259 |
42.22 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
5 |
258 |
41.91 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Jørgensen |
2008 |
4 |
249 |
44.10 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Mathilde Mårtensson |
2008 |
3 |
245 |
43.82 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carlijn Loeven |
2008 |
2 |
238 |
43.55 |
|
|
|
1:28.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
1 |
230 |
42.96 |
|
|
|
1:29.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
226 |
44.07 |
|
|
|
1:30.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
|
213 |
44.50 |
|
|
|
1:32.14 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
|
212 |
44.46 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
192 |
47.23 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tora Johanna Langeland |
2008 |
|
188 |
45.87 |
|
|
|
1:35.94 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrea Lage |
2009 |
|
182 |
47.79 |
|
|
|
1:36.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reka Szephalmi |
2009 |
|
179 |
47.45 |
|
|
|
1:37.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elin Glassou Bach |
2008 |
|
176 |
48.17 |
|
|
|
1:38.05 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
|
174 |
47.50 |
|
|
|
1:38.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Krabbe |
2008 |
|
174 |
48.85 |
|
|
|
1:38.53 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frida Olesen |
2008 |
|
171 |
48.78 |
|
|
|
1:38.97 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
|
171 |
47.50 |
|
|
|
1:39.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lina Riiser Javnes |
2008 |
|
171 |
48.39 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
|
163 |
48.47 |
|
|
|
1:40.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathilde Kristensen |
2008 |
|
159 |
48.69 |
|
|
|
1:41.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
|
157 |
48.86 |
|
|
|
1:41.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
|
150 |
50.55 |
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amanda Pedersen |
2009 |
|
147 |
52.20 |
|
|
|
1:44.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
|
142 |
50.27 |
|
|
|
1:45.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Bettina Gundersen |
2009 |
|
140 |
|
|
|
|
1:45.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Helene Lavrsen |
2008 |
|
130 |
52.94 |
|
|
|
1:48.46 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lone T. Nygård |
2008 |
|
126 |
52.17 |
|
|
|
1:49.65 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/25m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marita T. Sandø |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
509 |
33.36 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carmen Alexandra Rasch |
2007 |
7 |
354 |
38.71 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Pedersen |
2007 |
6 |
353 |
38.06 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
5 |
316 |
39.15 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karen Sørensen |
2007 |
4 |
302 |
39.69 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
3 |
300 |
40.15 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
2 |
286 |
40.49 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
1 |
284 |
41.30 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
264 |
41.55 |
|
|
|
1:25.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Dam Lukowski |
2007 |
|
260 |
42.01 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Mikkelsen |
2007 |
|
256 |
42.33 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
|
242 |
41.71 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Klara Buur Ovesen |
2007 |
|
236 |
43.81 |
|
|
|
1:28.97 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Moeskjær |
2007 |
|
224 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
224 |
44.19 |
|
|
|
1:30.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
213 |
45.28 |
|
|
|
1:32.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ingeborg Foged Have |
2007 |
|
200 |
45.43 |
|
|
|
1:34.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
178 |
48.06 |
|
|
|
1:37.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Zara Cecilie Stork Githmark |
2007 |
|
177 |
47.64 |
|
|
|
1:38.00 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
152 |
52.23 |
|
|
|
1:43.08 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
9 |
499 |
34.03 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Live Korstadhagen |
2006 |
7 |
471 |
34.19 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
6 |
471 |
35.22 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
5 |
450 |
34.91 |
|
|
|
1:11.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
4 |
432 |
35.27 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Bach |
2006 |
3 |
428 |
36.24 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Håkonsson |
2006 |
2 |
415 |
36.11 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
1 |
392 |
37.02 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
384 |
37.27 |
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Askland Raanes |
2006 |
|
374 |
37.48 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
374 |
37.56 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
368 |
37.00 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
364 |
36.61 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Line Gjelstrup |
2006 |
|
360 |
37.60 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luanna Russo |
2006 |
|
358 |
36.88 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
|
357 |
37.47 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karine Morseth Hallerud |
2006 |
|
351 |
38.52 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Alexandra Trøite |
2006 |
|
344 |
38.54 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
342 |
38.23 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Bager |
2006 |
|
334 |
38.19 |
|
|
|
1:19.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
329 |
38.68 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
328 |
38.76 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
314 |
39.12 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
297 |
40.20 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
296 |
41.47 |
|
|
|
1:22.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Vilde Egidius Krakstad |
2006 |
|
271 |
41.59 |
|
|
|
1:25.01 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
|
266 |
41.28 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
264 |
43.48 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Silje Valvik |
2006 |
|
259 |
43.01 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amanda Revheim-Foss |
2006 |
|
251 |
42.12 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Caroline Borup Jacobsen |
2006 |
|
249 |
42.35 |
|
|
|
1:27.45 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
227 |
43.07 |
|
|
|
1:30.18 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
189 |
47.48 |
|
|
|
1:35.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
|
142 |
50.76 |
|
|
|
1:45.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Thilde Nørfjand |
2006 |
|
128 |
52.89 |
|
|
|
1:49.01 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stella Victoria Stork Githmark |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/25m |
|
Grimstad Svømmeklubb |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
9 |
545 |
32.64 |
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
7 |
536 |
33.00 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
6 |
471 |
34.33 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
SK Poseidon |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
5 |
468 |
34.18 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura S. Olesen |
2005 |
4 |
454 |
34.66 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Mejdahl |
2005 |
3 |
451 |
34.63 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karoline Iversen |
2005 |
2 |
432 |
35.69 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
1 |
431 |
35.32 |
|
|
|
1:12.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
422 |
36.35 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
367 |
37.20 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
365 |
37.25 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
360 |
37.45 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Lauridsen |
2005 |
|
351 |
37.26 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
341 |
38.72 |
|
|
|
1:18.72 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
328 |
38.16 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
310 |
40.05 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
309 |
39.03 |
|
|
|
1:21.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caden Halle |
2005 |
|
306 |
38.84 |
|
|
|
1:21.61 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
299 |
38.99 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Elverum Svømming |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
298 |
39.17 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
|
294 |
39.67 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Horverak |
2005 |
|
242 |
43.28 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
181 |
46.76 |
|
|
|
1:37.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Vorup Iversen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB v/50m |
|
Holstebro Svømme Club |
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
9 |
543 |
32.98 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
7 |
514 |
33.75 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Glitre SK |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
6 |
513 |
33.67 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Lyseng IF |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
5 |
508 |
33.53 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
4 |
501 |
33.48 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
3 |
481 |
34.38 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
2 |
480 |
34.43 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingrid Vie |
2003 |
1 |
470 |
35.01 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Elverum Svømming |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Leirvik |
2004 |
|
453 |
35.03 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
|
435 |
35.27 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Glitre SK |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
423 |
36.40 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
419 |
35.46 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Margrethe Hammerseth |
2003 |
|
409 |
36.29 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
409 |
36.64 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
407 |
35.35 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Wikheim |
2003 |
|
401 |
36.31 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Glitre SK |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Freja Romanski |
2003 |
|
400 |
35.69 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
398 |
36.83 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
396 |
36.08 |
|
|
|
1:14.89 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
395 |
35.98 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
392 |
36.76 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
363 |
38.06 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
361 |
37.64 |
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
355 |
37.93 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Thea Brøndum |
2004 |
|
353 |
38.07 |
|
|
|
1:17.82 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
334 |
37.93 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
326 |
39.13 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
|
317 |
39.22 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
300 |
39.48 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
291 |
39.22 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
291 |
39.87 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
|
289 |
40.02 |
|
|
|
1:23.16 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
276 |
41.31 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Frida Bolesen |
2004 |
|
177 |
46.03 |
|
|
|
1:37.93 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFV v/25m |
|
Thisted Svømmeklub |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, 0.59.78, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Munkens Bageri |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
9 |
811 |
28.10 |
|
|
|
58.99 |
|
|
JGI Svømning |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
7 |
720 |
29.21 |
|
|
|
1:01.37 |
|
|
Herlev Svømning |
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
6 |
665 |
30.44 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
5 |
652 |
30.76 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline Sørensen |
2002 |
4 |
642 |
30.54 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
3 |
579 |
32.16 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
2 |
519 |
32.96 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
1 |
486 |
34.11 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Edle Vidnes |
2001 |
|
479 |
34.21 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
SK Poseidon |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
475 |
34.48 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
435 |
35.70 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
380 |
36.04 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mie Trothe |
1998 |
|
338 |
39.38 |
|
|
|
1:18.97 |
Dansk rekord S10 |
|
Lyseng IF |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
303 |
39.55 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Elverum Svømming |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
194 |
46.97 |
|
|
|
1:34.95 |
|
|
Lyseng IF |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|