Tulokset Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
|
485 |
1:03.14 |
2:16.27 |
3:27.06 |
4:40.35 |
9:23.99 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
9:41.62 |
|
|
5:53.21 |
7:05.30 |
8:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
|
423 |
1:10.20 |
2:25.29 |
3:40.72 |
4:56.86 |
9:50.69 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
9:42.97 |
|
|
6:08.86 |
7:22.75 |
8:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Maarbjerg Toft |
1998 |
|
324 |
1:14.59 |
2:36.51 |
3:58.67 |
5:21.50 |
10:45.11 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
6:44.55 |
8:06.84 |
9:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kim Møller Nielsen |
1992 |
|
294 |
1:19.80 |
2:43.71 |
4:08.54 |
5:34.38 |
11:06.79 |
|
|
Aars Svømmeklub |
10:48.97 |
|
|
7:00.49 |
8:25.98 |
9:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Pedersen |
2004 |
|
411 |
1:05.25 |
2:18.81 |
3:34.55 |
4:50.16 |
9:56.35 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
10:31.72 |
|
|
6:06.46 |
7:23.36 |
8:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
|
341 |
1:10.25 |
2:27.05 |
3:47.45 |
5:09.01 |
10:34.20 |
|
|
Aars Svømmeklub |
9:40.74 |
|
|
6:30.10 |
7:51.60 |
9:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
291 |
1:17.37 |
2:41.53 |
4:07.43 |
5:34.00 |
11:08.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
12:54.47 |
|
|
7:01.57 |
8:26.46 |
9:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inas Ilic |
2005 |
|
540 |
1:05.78 |
2:15.71 |
3:24.91 |
4:34.12 |
9:04.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:04.14 |
|
|
5:42.18 |
6:50.53 |
7:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
518 |
1:06.54 |
2:16.96 |
3:26.68 |
4:36.73 |
9:12.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:57.22 |
|
|
5:45.07 |
6:54.30 |
8:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmer Oosterhof |
2005 |
|
359 |
1:15.73 |
2:36.38 |
3:56.92 |
5:16.49 |
10:23.65 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
6:35.90 |
7:53.59 |
9:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl Anton Kristensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 4.4 |
|
Svømmeklubben S 68 |
10:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|