Tulokset Sigma Allerød Open 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.65 | 1:07.59 | |||||
2 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.45 | 1:11.96 | |||||
3 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.24 | 1:17.59 | |||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.72 | 1:13.68 | |||||
2 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.44 | 1:15.25 | |||||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.66 | 1:18.49 | |||||
4 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.87 | 1:25.78 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.59 | 1:07.54 | |||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.16 | 1:11.25 | |||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.73 | 1:11.61 | |||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.29 | 1:12.62 | |||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 35.75 | 1:16.42 | |||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.09 | 1:21.49 | |||||
7 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 37.84 | 1:22.78 | |||||
8 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.45 | 1:28.20 | |||||
9 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.06 | 1:32.29 | |||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.60 | 1:34.70 | |||||
11 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.78 | 1:35.29 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.49 | 1:25.96 | |||||
2 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.47 | 1:29.30 | |||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.23 | 1:32.68 | MD1 | ||||
4 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.65 | 1:32.68 | MD2 | ||||
5 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 45.14 | 1:36.09 | |||||
6 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.28 | 1:47.27 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.70 | 1:54.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:36 |