2020-04-01   19:03:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Sponsor: Ernst & Young
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sabina Alman 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.71 681 2:05.46
50m: 29.63
100m: 1:01.46
(31.83)
150m: 1:33.25
(31.79)
200m: 2:05.46
(32.21)
2 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.58 657 2:07.00 +1.54
50m: 29.94
100m: 1:02.09
(32.15)
150m: 1:34.33
(32.24)
200m: 2:07.00
(32.67)
3 Angelina Agrell 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.74 615 2:09.84 +4.38
50m: 30.06
100m: 1:03.02
(32.96)
150m: 1:36.73
(33.71)
200m: 2:09.84
(33.11)
4 Emilia Nordén 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.76 612 2:10.03 +4.57
50m: 30.42
100m: 1:03.90
(33.48)
150m: 1:37.50
(33.60)
200m: 2:10.03
(32.53)
5 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.71 586 2:11.93 +6.47
50m: 30.76
100m: 1:03.85
(33.09)
150m: 1:38.01
(34.16)
200m: 2:11.93
(33.92)
6 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap +0.75 574 2:12.82 +7.36
50m: 31.03
100m: 1:04.86
(33.83)
150m: 1:39.19
(34.33)
200m: 2:12.82
(33.63)
7 Emma Ragnarsson 2004 S 71 +0.74 561 2:13.84 +8.38
50m: 30.62
100m: 1:04.19
(33.57)
150m: 1:38.77
(34.58)
200m: 2:13.84
(35.07)
8 Matilda Hoff 2003 Landskrona Simsällskap +0.73 557 2:14.14 +8.68
50m: 30.29
100m: 1:04.72
(34.43)
150m: 1:39.57
(34.85)
200m: 2:14.14
(34.57)
9 Karla Stjepanetic 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.73 544 2:15.20 +9.74
50m: 30.48
100m: 1:04.24
(33.76)
150m: 1:39.55
(35.31)
200m: 2:15.20
(35.65)
10 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap +0.74 541 2:15.52 +10.06
50m: 30.91
100m: 1:05.31
(34.40)
150m: 1:40.53
(35.22)
200m: 2:15.52
(34.99)
11 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap +0.80 520 2:17.32 +11.86
50m: 31.73
100m: 1:06.57
(34.84)
150m: 1:42.47
(35.90)
200m: 2:17.32
(34.85)
12 Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde +0.73 514 2:17.83 +12.37
50m: 31.58
100m: 1:06.41
(34.83)
150m: 1:41.62
(35.21)
200m: 2:17.83
(36.21)
13 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.43 510 2:18.19 +12.73
50m: 31.89
100m: 1:06.95
(35.06)
150m: 1:42.98
(36.03)
200m: 2:18.19
(35.21)
14 Linnéa Lindh 2003 Landskrona Simsällskap +0.80 509 2:18.23 +12.77
50m: 31.62
100m: 1:07.08
(35.46)
150m: 1:43.44
(36.36)
200m: 2:18.23
(34.79)
15 Tuva Edvinsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.74 506 2:18.53 +13.07
50m: 31.87
100m: 1:06.83
(34.96)
150m: 1:42.84
(36.01)
200m: 2:18.53
(35.69)
16 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap +0.51 502 2:18.88 +13.42
50m: 31.61
100m: 1:07.24
(35.63)
150m: 1:43.83
(36.59)
200m: 2:18.88
(35.05)
17 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.80 499 2:19.20 +13.74
50m: 31.42
100m: 1:06.45
(35.03)
150m: 1:42.84
(36.39)
200m: 2:19.20
(36.36)
18 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.78 471 2:21.93 +16.47
50m: 33.99
100m: 1:10.43
(36.44)
150m: 1:46.28
(35.85)
200m: 2:21.93
(35.65)
19 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap +0.51 470 2:21.98 +16.52
50m: 31.18
100m: 1:06.77
(35.59)
150m: 1:44.72
(37.95)
200m: 2:21.98
(37.26)
20 Wilma Rundblad 2003 Landskrona Simsällskap +0.74 470 2:22.00 +16.54
50m: 32.87
100m: 1:09.02
(36.15)
150m: 1:45.60
(36.58)
200m: 2:22.00
(36.40)
21 Tuva Pålsson 2003 Karlskrona Simsällskap 470 2:22.03 +16.57
50m: 31.44
100m: 1:07.60
(36.16)
150m: 1:45.47
(37.87)
200m: 2:22.03
(36.56)
22 Filippa Dihle 2003 Simklubben Lödde +0.60 460 2:22.98 +17.52
50m: 32.74
100m: 1:08.85
(36.11)
150m: 1:46.67
(37.82)
200m: 2:22.98
(36.31)
23 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap +0.44 457 2:23.34 +17.88
50m: 31.90
100m: 1:08.05
(36.15)
150m: 1:45.69
(37.64)
200m: 2:23.34
(37.65)
24 Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde 449 2:24.20 +18.74
50m: 33.22
100m: 1:09.90
(36.68)
150m: 1:47.61
(37.71)
200m: 2:24.20
(36.59)
25 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.80 448 2:24.22 +18.76
50m: 33.11
100m: 1:09.72
(36.61)
150m: 1:47.41
(37.69)
200m: 2:24.22
(36.81)
26 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.65 448 2:24.28 +18.82
50m: 32.57
100m: 1:09.11
(36.54)
150m: 1:47.14
(38.03)
200m: 2:24.28
(37.14)
27 Engla Löfström 2003 Ronneby Simsällskap +0.67 446 2:24.50 +19.04
50m: 33.73
100m: 1:10.79
(37.06)
150m: 1:48.17
(37.38)
200m: 2:24.50
(36.33)
28 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap +0.60 443 2:24.78 +19.32
50m: 32.63
100m: 1:09.32
(36.69)
150m: 1:47.50
(38.18)
200m: 2:24.78
(37.28)
29 Johanna Hofvendahl 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 416 2:27.82 +22.36
50m: 33.89
100m: 1:11.31
(37.42)
150m: 1:49.87
(38.56)
200m: 2:27.82
(37.95)
30 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap +0.77 416 2:27.92 +22.46
50m: 31.98
100m: 1:09.64
(37.66)
150m: 1:49.29
(39.65)
200m: 2:27.92
(38.63)
31 Alexandra Petersen 2003 Kristianstads SLS +0.64 401 2:29.72 +24.26
50m: 31.90
100m: 1:09.28
(37.38)
150m: 1:49.52
(40.24)
200m: 2:29.72
(40.20)
32 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap +0.75 388 2:31.34 +25.88
50m: 33.28
100m: 1:11.40
(38.12)
150m: 1:52.29
(40.89)
200m: 2:31.34
(39.05)
33 Cecilia Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.72 388 2:31.36 +25.90
50m: 33.62
100m: 1:11.48
(37.86)
150m: 1:51.75
(40.27)
200m: 2:31.36
(39.61)
34 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap +0.84 358 2:35.49 +30.03
50m: 34.58
100m: 1:13.93
(39.35)
150m: 1:55.60
(41.67)
200m: 2:35.49
(39.89)
Grenen officiell:  2019-11-09 10:20:01
2019-11-09 10:20:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner