Tulokset Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 33.00 | ||||||
2 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 34.16 | ||||||
3 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 34.25 | ||||||
4 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | ||||||
5 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 35.60 | ||||||
6 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 36.06 | ||||||
7 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 36.13 | ||||||
8 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.17 | ||||||
9 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 36.35 | ||||||
10 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 36.73 | ||||||
11 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.88 | ||||||
12 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | ||||||
13 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 37.78 | ||||||
14 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.82 | ||||||
15 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 37.86 | ||||||
16 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 38.25 | ||||||
17 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 38.31 | ||||||
18 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 38.78 | ||||||
19 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 39.07 | ||||||
20 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.11 | ||||||
21 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.12 | ||||||
22 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 39.74 | ||||||
23 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.37 | ||||||
24 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | ||||||
25 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 40.76 | ||||||
26 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 40.80 | ||||||
27 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 40.94 | ||||||
28 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 41.06 | ||||||
29 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 41.22 | ||||||
30 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 42.06 | ||||||
31 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.54 | ||||||
32 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.28 | ||||||
33 | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | 43.63 | ||||||
34 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 43.92 | ||||||
35 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 44.27 | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 30.19 | ||||||
2 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.74 | ||||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | ||||||
4 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 31.92 | ||||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | ||||||
6 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 32.61 | ||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.16 | ||||||
8 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.31 | ||||||
9 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 33.32 | ||||||
10 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.49 | ||||||
11 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.67 | ||||||
12 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 33.77 | ||||||
13 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.98 | ||||||
14 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.14 | ||||||
15 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 34.16 | ||||||
16 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 34.25 | ||||||
17 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.27 | ||||||
18 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 34.28 | ||||||
19 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 34.33 | ||||||
20 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 34.65 | ||||||
21 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 34.68 | ||||||
22 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 34.84 | ||||||
23 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 35.07 | ||||||
24 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.09 | ||||||
25 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.23 | ||||||
26 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 35.34 | ||||||
27 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.63 | ||||||
28 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.65 | ||||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.02 | ||||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | ||||||
31 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.30 | ||||||
31 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.30 | ||||||
33 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 36.37 | ||||||
34 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.53 | ||||||
35 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 36.77 | ||||||
36 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.81 | ||||||
37 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.89 | ||||||
38 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.31 | ||||||
- | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |