2020-01-18   17:00:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:23.35   
  Karla Rekling  2008      39.17        39.17   
  Marie Moesgaard  2008      39.90        1:19.07   
  Ida Marie Frederiksen  2008      32.87        1:51.94   
  Alberte Stub  2008      31.41        2:23.35   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svømmeklub            2:28.80   
  Ida Mathiesen  2008      40.20        40.20   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008      39.59        1:19.79   
  Wilma Berg  2008      36.08        1:55.87   
  Alvilda Højberg  2008      32.93        2:28.80   
                     
Helsingør Piger 1  2008  Helsingør Svømmeklub            2:33.65   
  Filippa Redestam  2008      40.99        40.99   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008      41.91        1:22.90   
  Amelia Eriksen  2008      37.79        2:00.69   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      32.96        2:33.65   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.37   
  Sigrid Mygind  2008      41.05        41.05   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      42.88        1:23.93   
  Laura Klug Christensen  2008      37.73        2:01.66   
  Augusta Blom  2008      33.71        2:35.37   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:36.83   
  Anja Englert  2008      40.73        40.73   
  Sofie Leidecker  2008      43.07        1:23.80   
  Isabella Flach  2008      39.15        2:02.95   
  Simone Stenberg  2008      33.88        2:36.83   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:39.23   
  Silje Rasmussen  2008      39.81        39.81   
  Louise Olsen  2008      47.46        1:27.27   
  Sofie Lykke  2008      37.65        2:04.92   
  Johanne Højer  2008      34.31        2:39.23   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svømme Klub            2:41.54   
  Tess van der Laan  2008      36.72        36.72   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      42.50        1:19.22   
  Ingrid Kaas Permin  2008      44.35        2:03.57   
  Elise Vedel  2009      37.97        2:41.54   
                     
Søllerød Sharks  2008  Søllerød Svømmeklub            2:45.98   
  Anna Heiberg Drengsgaard  2008      42.69        42.69   
  Mia Halskov  2009      46.18        1:28.87   
  Emma Nørskov  2009      40.15        2:09.02   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      36.96        2:45.98   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:48.13   
  Ellen Klitvang  2008      42.23        42.23   
  Caroline Liechti  2008      46.91        1:29.14   
  Laura Bach Mindested  2008      41.57        2:10.71   
  Anne-Maj Framke  2008      37.42        2:48.13   
                     
10  Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:48.30   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      46.17        46.17   
  Katrine Schou Jagd  2008      46.77        1:32.94   
  Freya Valentin  2008      40.62        2:13.56   
  Emma Mcpherran  2009      34.74        2:48.30   
                     
11  Triton Piger 1  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:52.66   
  Katrine Johanne Grovn  2008      47.16        47.16   
  Helena Gagnér  2008      44.07        1:31.23   
  Sarah Rindum  2009      44.34        2:15.57   
  Ida Hinchely  2008      37.09        2:52.66   
                     
12  Ronnie  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:52.97   
  Ida Fiala Kohl  2008      46.06        46.06   
  Kamilla Figurski  2008      43.05        1:29.11   
  Therese Dommer  2009      50.50        2:19.61   
  Victoria Pedersen  2008      33.36        2:52.97   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            3:03.11   
  Signe Grynnerup  2009      48.72        48.72   
  Lina Thejlman  2008      48.06        1:36.78   
  Liv Frost Juhler  2008      49.45        2:26.23   
  Caja Basler Abildgaard  2009      36.88        3:03.11   
                     
14  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svømme Klub            3:13.76   
  Laura Kegel Sørensen  2009      43.71        43.71   
  Malou Voigt  2009      58.31        1:42.02   
  Marie Louise Avnsø  2009      52.73        2:34.75   
  Rosa Toft  2009      39.01        3:13.76   
                     
15  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:14.93   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      47.92        47.92   
  Julie Preuss Nielsen  2009      58.35        1:46.27   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009      45.96        2:32.23   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.70        3:14.93   
                     
Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Flora Rybak-Andersen  2009      44.72        44.72   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      48.99        1:33.71   
                     
Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svømning            DSQ  ej forsat v 25 
                     
Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart 
  Sofie Clemmensen  2009      53.92        53.92   
  Liv Peters  2009      53.47        1:47.39   
  Sofie Lind-Christensen  2009      49.97        2:37.36   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark