2019-12-13   17:59:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub    42.63        1:27.15   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub    43.51        1:29.89   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning    46.66        1:31.98   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub    44.81        1:32.09   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning    46.48        1:33.39   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub    46.62        1:35.50   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svømme Klub    47.26        1:35.52   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    45.08        1:35.54   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub    46.63        1:36.17   
10  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    48.01        1:36.58   
11  Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub    47.06        1:38.59   
12  Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub    47.73        1:40.73   
13  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød    48.80        1:42.45   
14  Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub    48.88        1:43.77   
15  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub    51.27        1:46.26   
16  Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.92        1:48.66   
17  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svømning    53.31        1:49.18   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            DSQ  Ej fors. bev. v 75 m 
Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    35.62        1:13.73   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub    37.57        1:17.07   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub    39.73        1:19.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    39.79        1:20.53   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød    40.84        1:22.62   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    40.84        1:22.91   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød    42.08        1:24.61   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    41.66        1:25.09   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub    42.38        1:26.87   
10  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    43.65        1:26.95   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.39        1:27.03   
12  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.72        1:28.47   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.96        1:28.83   
14  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød    42.72        1:29.00   
15  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub    42.79        1:29.10   
16  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    44.10        1:29.29   
17  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    42.79        1:29.51   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub    44.82        1:30.23   
19  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    46.31        1:31.54   
20  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    45.21        1:31.79   
21  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub    45.71        1:32.55   
22  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub    45.41        1:32.60   
23  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning    43.49        1:32.85   
24  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød    45.86        1:33.31   
25  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    46.84        1:34.22   
26  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svømning    47.96        1:35.58   
27  Katrine Johanne Grovn  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.80        1:36.94   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  EFSB ved 50M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark