2019-12-09   10:14:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Ericsson 2002 S 71 2:16.25
50m: 31.08
100m: 1:04.80
(33.72)
150m: 1:40.49
(35.69)
200m: 2:16.25
(35.76)
2 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 2:19.71 +3.46
50m: 31.57
100m: 1:06.82
(35.25)
150m: 1:43.36
(36.54)
200m: 2:19.71
(36.35)
3 Annie Thulin 2003 Kristianstads SLS 2:22.38 +6.13
50m: 31.38
100m: 1:06.55
(35.17)
150m: 1:44.00
(37.45)
200m: 2:22.38
(38.38)
4 Engla Löfström 2003 Ronneby Simsällskap 2:26.71 +10.46
50m: 33.34
100m: 1:10.95
(37.61)
150m: 1:49.48
(38.53)
200m: 2:26.71
(37.23)
5 Michaela Ruzic 2003 S 71 2:28.02 +11.77
50m: 33.07
100m: 1:10.64
(37.57)
150m: 1:49.96
(39.32)
200m: 2:28.02
(38.06)
6 Linnea Bengtsson 2003 Markaryds Simsällskap 2:41.63 +25.38
50m: 36.58
100m: 1:17.67
(41.09)
150m: 1:59.84
(42.17)
200m: 2:41.63
(41.79)
- Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:31:28
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Ragnarsson 2004 S 71 2:10.88
50m: 30.35
100m: 1:03.52
(33.17)
150m: 1:36.72
(33.20)
200m: 2:10.88
(34.16)
2 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap 2:18.60 +7.72
50m: 31.80
100m: 1:06.27
(34.47)
150m: 1:42.59
(36.32)
200m: 2:18.60
(36.01)
3 Felicia Zander 2004 Ängelholms Simsällskap 2:23.41 +12.53
50m: 32.58
100m: 1:08.41
(35.83)
150m: 1:46.36
(37.95)
200m: 2:23.41
(37.05)
4 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap 2:30.42 +19.54
50m: 32.63
100m: 1:10.74
(38.11)
150m: 1:51.71
(40.97)
200m: 2:30.42
(38.71)
5 Wilma Nilsson 2004 S 71 2:31.57 +20.69
50m: 33.22
100m: 1:10.90
(37.68)
150m: 1:50.91
(40.01)
200m: 2:31.57
(40.66)
6 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap 2:32.39 +21.51
50m: 34.88
100m: 1:13.84
(38.96)
150m: 1:54.07
(40.23)
200m: 2:32.39
(38.32)
7 Klara Harrysson 2004 Ängelholms Simsällskap 2:35.93 +25.05
50m: 35.21
100m: 1:15.85
(40.64)
150m: 1:56.89
(41.04)
200m: 2:35.93
(39.04)
8 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 2:43.58 +32.70
50m: 37.33
100m: 1:18.40
(41.07)
150m: 2:01.75
(43.35)
200m: 2:43.58
(41.83)
- Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap DSQ
- Lovisa Rohlin 2004 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:31:28
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap 2:09.13
50m: 30.29
100m: 1:03.00
(32.71)
150m: 1:36.06
(33.06)
200m: 2:09.13
(33.07)
2 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 2:25.64 +16.51
50m: 33.12
100m: 1:09.72
(36.60)
150m: 1:47.87
(38.15)
200m: 2:25.64
(37.77)
3 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS 2:26.50 +17.37
50m: 33.63
100m: 1:10.45
(36.82)
150m: 1:48.69
(38.24)
200m: 2:26.50
(37.81)
4 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS 2:27.27 +18.14
50m: 33.61
100m: 1:10.82
(37.21)
150m: 1:49.31
(38.49)
200m: 2:27.27
(37.96)
5 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS 2:27.74 +18.61
50m: 33.83
100m: 1:11.75
(37.92)
150m: 1:50.67
(38.92)
200m: 2:27.74
(37.07)
6 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 2:30.21 +21.08
50m: 35.26
100m: 1:13.54
(38.28)
150m: 1:52.35
(38.81)
200m: 2:30.21
(37.86)
7 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 2:35.35 +26.22
50m: 35.69
100m: 1:15.66
(39.97)
150m: 1:56.22
(40.56)
200m: 2:35.35
(39.13)
8 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 2:42.73 +33.60
50m: 36.73
100m: 1:17.73
(41.00)
150m: 2:00.50
(42.77)
200m: 2:42.73
(42.23)
9 Johanna Gustafsson 2005 Kristianstads SLS 2:54.18 +45.05
50m: 37.80
100m: 1:21.64
(43.84)
150m: 2:07.82
(46.18)
200m: 2:54.18
(46.36)
Grenen officiell:  2019-10-12 09:31:28
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 2:18.97
50m: 31.82
100m: 1:06.36
(34.54)
150m: 1:42.75
(36.39)
200m: 2:18.97
(36.22)
2 Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS 2:20.13 +1.16
50m: 31.24
100m: 1:07.11
(35.87)
150m: 1:44.81
(37.70)
200m: 2:20.13
(35.32)
3 Veronika Ruzic 2006 S 71 2:29.31 +10.34
50m: 33.24
100m: 1:11.12
(37.88)
150m: 1:50.38
(39.26)
200m: 2:29.31
(38.93)
4 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 2:29.93 +10.96
50m: 34.46
100m: 1:12.79
(38.33)
150m: 1:52.44
(39.65)
200m: 2:29.93
(37.49)
5 Lovisa Fast 2006 S 71 2:31.91 +12.94
50m: 35.25
100m: 1:14.07
(38.82)
150m: 1:53.38
(39.31)
200m: 2:31.91
(38.53)
6 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 2:35.05 +16.08
50m: 33.20
100m: 1:11.92
(38.72)
150m: 1:52.45
(40.53)
200m: 2:35.05
(42.60)
7 Ana Corluka 2006 Kristianstads SLS 2:38.08 +19.11
50m: 34.27
100m: 1:13.88
(39.61)
150m: 1:56.08
(42.20)
200m: 2:38.08
(42.00)
8 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 2:41.55 +22.58
50m: 35.77
100m: 1:15.85
(40.08)
150m: 1:57.58
(41.73)
200m: 2:41.55
(43.97)
9 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 2:42.69 +23.72
50m: 38.20
100m: 1:21.71
(43.51)
150m: 2:02.98
(41.27)
200m: 2:42.69
(39.71)
10 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 2:43.13 +24.16
50m: 35.15
100m: 1:16.37
(41.22)
150m: 2:00.27
(43.90)
200m: 2:43.13
(42.86)
11 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap 2:43.67 +24.70
50m: 36.38
100m: 1:16.79
(40.41)
150m: 1:59.62
(42.83)
200m: 2:43.67
(44.05)
12 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 2:45.45 +26.48
50m: 37.89
100m: 1:21.60
(43.71)
150m: 2:04.81
(43.21)
200m: 2:45.45
(40.64)
13 Anna Larsson 2006 Ängelholms Simsällskap 2:45.47 +26.50
50m: 36.54
100m: 1:18.73
(42.19)
150m: 2:02.35
(43.62)
200m: 2:45.47
(43.12)
14 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 2:46.31 +27.34
50m: 38.20
100m: 1:21.59
(43.39)
150m: 2:06.00
(44.41)
200m: 2:46.31
(40.31)
15 Darya Vaseghi 2006 S 71 2:49.04 +30.07
50m: 36.72
100m: 1:19.53
(42.81)
150m: 2:04.58
(45.05)
200m: 2:49.04
(44.46)
16 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS 2:53.90 +34.93
50m: 36.80
100m: 1:20.77
(43.97)
150m: 2:07.25
(46.48)
200m: 2:53.90
(46.65)
- Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 09:31:28
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 2:22.89
50m: 32.14
100m: 1:07.88
(35.74)
150m: 1:45.82
(37.94)
200m: 2:22.89
(37.07)
2 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 2:24.42 +1.53
50m: 32.66
100m: 1:09.54
(36.88)
150m: 1:48.05
(38.51)
200m: 2:24.42
(36.37)
3 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 2:25.50 +2.61
50m: 32.42
100m: 1:09.48
(37.06)
150m: 1:47.78
(38.30)
200m: 2:25.50
(37.72)
4 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap 2:25.65 +2.76
50m: 33.54
100m: 1:10.31
(36.77)
150m: 1:47.40
(37.09)
200m: 2:25.65
(38.25)
5 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap 2:26.52 +3.63
50m: 34.35
100m: 1:13.01
(38.66)
150m: 1:51.06
(38.05)
200m: 2:26.52
(35.46)
6 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 2:36.13 +13.24
50m: 35.62
100m: 1:16.06
(40.44)
150m: 1:57.22
(41.16)
200m: 2:36.13
(38.91)
7 Freja Malmgren 2007 S 71 2:38.44 +15.55
50m: 34.53
100m: 1:15.22
(40.69)
150m: 1:56.80
(41.58)
200m: 2:38.44
(41.64)
8 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 2:40.36 +17.47
50m: 36.48
100m: 1:17.58
(41.10)
150m: 1:59.69
(42.11)
200m: 2:40.36
(40.67)
9 Valentina Fanu 2007 S 71 2:42.26 +19.37
50m: 36.37
100m: 1:19.19
(42.82)
150m: 2:01.82
(42.63)
200m: 2:42.26
(40.44)
10 Mathilda Andersson 2007 S 71 2:43.65 +20.76
50m: 35.98
100m: 1:17.51
(41.53)
150m: 2:00.60
(43.09)
200m: 2:43.65
(43.05)
11 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 2:44.97 +22.08
50m: 38.51
100m: 1:22.27
(43.76)
150m: 2:05.22
(42.95)
200m: 2:44.97
(39.75)
12 Minna Carlsson 2007 Sjöbo Simsällskap 3:01.52 +38.63
50m: 39.30
100m: 1:25.81
(46.51)
150m: 2:14.83
(49.02)
200m: 3:01.52
(46.69)
13 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 3:05.13 +42.24
50m: 38.90
100m: 1:27.02
(48.12)
150m: 2:20.40
(53.38)
200m: 3:05.13
(44.73)
14 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 3:12.60 +49.71
50m: 38.32
100m: 1:29.52
(51.20)
150m: 2:24.13
(54.61)
200m: 3:12.60
(48.47)
- Ella Lundberg 2007 S 71 DSQ
- Wilda Thorgren 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:31:28
2019-10-12 09:32:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen 1:00.23
50m: 27.13
100m: 1:00.23
(33.10)
2 Birkan Ates 2002 S 71 1:03.34 +3.11
50m: 28.74
100m: 1:03.34
(34.60)
3 Niels Kwant 2003 Kappsimningsklubben Karpen 1:03.55 +3.32
50m: 29.26
100m: 1:03.55
(34.29)
4 Harry Petersson 2002 Kristianstads SLS 1:05.71 +5.48
50m: 30.63
100m: 1:05.71
(35.08)
5 Leo Pekberg 2002 Ängelholms Simsällskap 1:06.11 +5.88
50m: 29.63
100m: 1:06.11
(36.48)
6 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 1:07.80 +7.57
50m: 30.81
100m: 1:07.80
(36.99)
7 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap 1:13.68 +13.45
50m: 33.68
100m: 1:13.68
(40.00)
8 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap 1:16.83 +16.60
50m: 34.82
100m: 1:16.83
(42.01)
Grenen officiell:  2019-10-12 09:43:20
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Malmgren 2004 S 71 1:04.43
50m: 29.73
100m: 1:04.43
(34.70)
2 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 1:04.96 +0.53
50m: 29.37
100m: 1:04.96
(35.59)
3 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 1:05.33 +0.90
50m: 30.47
100m: 1:05.33
(34.86)
4 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 1:07.59 +3.16
50m: 30.57
100m: 1:07.59
(37.02)
5 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 1:15.22 +10.79
50m: 33.97
100m: 1:15.22
(41.25)
- Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap DSQ
- Gustaf Stokholm 2004 Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:43:20
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 1:11.87
50m: 32.33
100m: 1:11.87
(39.54)
1 Hugo Johnsson 2005 S 71 1:11.87 =
50m: 32.73
100m: 1:11.87
(39.14)
3 Linus Svensson 2005 Kristianstads SLS 1:25.69 +13.82
50m: 38.83
100m: 1:25.69
(46.86)
4 Elias Berg 2005 Ängelholms Simsällskap 1:27.22 +15.35
50m: 40.40
100m: 1:27.22
(46.82)
Grenen officiell:  2019-10-12 09:43:20
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 1:08.95
50m: 31.30
100m: 1:08.95
(37.65)
2 Jacob Glans 2006 Kristianstads SLS 1:09.08 +0.13
50m: 31.81
100m: 1:09.08
(37.27)
3 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS 1:10.51 +1.56
50m: 32.78
100m: 1:10.51
(37.73)
4 Jacob Olsson 2006 Kristianstads SLS 1:10.61 +1.66
50m: 32.66
100m: 1:10.61
(37.95)
5 Karl Oredsson 2006 S 71 1:15.19 +6.24
50m: 33.16
100m: 1:15.19
(42.03)
6 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen 1:15.35 +6.40
50m: 33.26
100m: 1:15.35
(42.09)
7 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 1:17.12 +8.17
50m: 35.45
100m: 1:17.12
(41.67)
8 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 1:20.87 +11.92
50m: 36.39
100m: 1:20.87
(44.48)
9 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 1:28.79 +19.84
50m: 39.02
100m: 1:28.79
(49.77)
10 Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS 1:32.35 +23.40
50m: 42.65
100m: 1:32.35
(49.70)
11 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 1:35.88 +26.93
50m: 41.03
100m: 1:35.88
(54.85)
- Måns Fridström 2006 Karlskrona Simsällskap DSQ
- Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 09:43:20
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 1:16.61
50m: 35.05
100m: 1:16.61
(41.56)
2 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 1:22.13 +5.52
50m: 37.96
100m: 1:22.13
(44.17)
3 Victor Sandrup 2007 Höganäs Simsällskap 1:24.62 +8.01
50m: 40.06
100m: 1:24.62
(44.56)
4 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Ängelholms Simsällskap 1:35.65 +19.04
50m: 41.45
100m: 1:35.65
(54.20)
- Riccardo Byggeth 2007 Karlskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 09:43:20
2019-10-12 09:43:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap 1:20.93
50m: 38.30
100m: 1:20.93
(42.63)
2 Frida Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS 1:23.49 +2.56
50m: 39.32
100m: 1:23.49
(44.17)
3 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 1:24.35 +3.42
50m: 39.94
100m: 1:24.35
(44.41)
4 Michaela Ruzic 2003 S 71 1:24.38 +3.45
50m: 40.08
100m: 1:24.38
(44.30)
5 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap 1:24.98 +4.05
50m: 39.59
100m: 1:24.98
(45.39)
6 Linnea Bengtsson 2003 Markaryds Simsällskap 1:40.95 +20.02
50m: 46.96
100m: 1:40.95
(53.99)
7 Frida Christiansen 2003 S 71 1:50.54 +29.61
50m: 51.26
100m: 1:50.54
(59.28)
- Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap DNS
- Disa Knutsson 2002 Ronneby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:02:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap 1:23.82
50m: 39.32
100m: 1:23.82
(44.50)
2 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 1:26.34 +2.52
50m: 40.33
100m: 1:26.34
(46.01)
3 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap 1:26.79 +2.97
50m: 40.14
100m: 1:26.79
(46.65)
4 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap 1:27.60 +3.78
50m: 41.04
100m: 1:27.60
(46.56)
5 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 1:27.91 +4.09
50m: 42.00
100m: 1:27.91
(45.91)
6 Wilma Nilsson 2004 S 71 1:31.17 +7.35
50m: 42.06
100m: 1:31.17
(49.11)
7 Klara Harrysson 2004 Ängelholms Simsällskap 1:33.73 +9.91
50m: 43.76
100m: 1:33.73
(49.97)
8 Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap 1:35.94 +12.12
50m: 45.78
100m: 1:35.94
(50.16)
- Elsa Kanth 2004 Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 10:02:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS 1:14.01
50m: 34.98
100m: 1:14.01
(39.03)
2 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap 1:20.31 +6.30
50m: 37.03
100m: 1:20.31
(43.28)
3 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 1:24.56 +10.55
50m: 39.44
100m: 1:24.56
(45.12)
4 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS 1:25.98 +11.97
50m: 40.69
100m: 1:25.98
(45.29)
5 Emmy Hulte 2005 Karlshamns Simklubb 1:38.69 +24.68
50m: 47.50
100m: 1:38.69
(51.19)
6 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 1:40.59 +26.58
50m: 47.69
100m: 1:40.59
(52.90)
7 Alva Olofsson 2005 S 71 1:46.79 +32.78
50m: 49.71
100m: 1:46.79
(57.08)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:02:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 1:20.55
50m: 38.29
100m: 1:20.55
(42.26)
2 Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS 1:20.82 +0.27
50m: 37.56
100m: 1:20.82
(43.26)
3 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:23.88 +3.33
50m: 39.59
100m: 1:23.88
(44.29)
4 Veronika Ruzic 2006 S 71 1:27.62 +7.07
50m: 41.63
100m: 1:27.62
(45.99)
5 Ana Corluka 2006 Kristianstads SLS 1:27.63 +7.08
50m: 42.67
100m: 1:27.63
(44.96)
6 Lovisa Fast 2006 S 71 1:27.72 +7.17
50m: 41.42
100m: 1:27.72
(46.30)
7 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap 1:29.09 +8.54
50m: 42.59
100m: 1:29.09
(46.50)
8 Anna Larsson 2006 Ängelholms Simsällskap 1:34.65 +14.10
50m: 43.97
100m: 1:34.65
(50.68)
9 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS 1:35.41 +14.86
50m: 44.29
100m: 1:35.41
(51.12)
10 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS 1:38.50 +17.95
50m: 45.09
100m: 1:38.50
(53.41)
11 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:40.33 +19.78
50m: 46.94
100m: 1:40.33
(53.39)
12 Darya Vaseghi 2006 S 71 1:40.61 +20.06
50m: 47.31
100m: 1:40.61
(53.30)
13 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap 1:41.10 +20.55
50m: 46.90
100m: 1:41.10
(54.20)
14 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:41.87 +21.32
50m: 48.30
100m: 1:41.87
(53.57)
15 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 1:49.76 +29.21
50m: 52.87
100m: 1:49.76
(56.89)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:02:12
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 1:20.78
50m: 38.57
100m: 1:20.78
(42.21)
2 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS 1:20.85 +0.07
50m: 38.65
100m: 1:20.85
(42.20)
3 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:24.96 +4.18
50m: 39.31
100m: 1:24.96
(45.65)
4 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 1:29.36 +8.58
50m: 43.11
100m: 1:29.36
(46.25)
5 Freja Malmgren 2007 S 71 1:30.41 +9.63
50m: 42.01
100m: 1:30.41
(48.40)
6 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:36.22 +15.44
50m: 44.74
100m: 1:36.22
(51.48)
7 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap 1:36.88 +16.10
50m: 46.95
100m: 1:36.88
(49.93)
8 Valentina Fanu 2007 S 71 1:37.24 +16.46
50m: 46.36
100m: 1:37.24
(50.88)
9 Mathilda Andersson 2007 S 71 1:38.13 +17.35
50m: 48.00
100m: 1:38.13
(50.13)
10 Ella Lundberg 2007 S 71 1:38.96 +18.18
50m: 46.73
100m: 1:38.96
(52.23)
11 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 1:40.77 +19.99
50m: 46.96
100m: 1:40.77
(53.81)
12 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 1:41.68 +20.90
50m: 48.49
100m: 1:41.68
(53.19)
13 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 1:45.16 +24.38
50m: 51.01
100m: 1:45.16
(54.15)
14 Minna Carlsson 2007 Sjöbo Simsällskap 1:47.38 +26.60
50m: 49.96
100m: 1:47.38
(57.42)
15 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 1:48.38 +27.60
50m: 48.36
100m: 1:48.38
(1:00.02)
16 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 1:57.58 +36.80
50m: 54.11
100m: 1:57.58
(1:03.47)
- Wilda Thorgren 2007 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:02:12
2019-10-12 10:03:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Birkan Ates 2002 S 71 2:41.78
50m: 34.34
100m: 1:14.20
(39.86)
150m: 1:57.55
(43.35)
200m: 2:41.78
(44.23)
2 Harry Petersson 2002 Kristianstads SLS 2:45.19 +3.41
50m: 37.46
100m: 1:19.58
(42.12)
150m: 2:02.37
(42.79)
200m: 2:45.19
(42.82)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:18:40
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 2:36.22
50m: 34.72
100m: 1:15.11
(40.39)
150m: 1:56.28
(41.17)
200m: 2:36.22
(39.94)
2 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 2:36.55 +0.33
50m: 34.62
100m: 1:14.08
(39.46)
150m: 1:55.42
(41.34)
200m: 2:36.55
(41.13)
3 Noah Malmgren 2004 S 71 2:43.11 +6.89
50m: 36.28
100m: 1:17.31
(41.03)
150m: 2:00.35
(43.04)
200m: 2:43.11
(42.76)
4 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap 2:43.64 +7.42
50m: 35.85
100m: 1:17.12
(41.27)
150m: 1:59.92
(42.80)
200m: 2:43.64
(43.72)
5 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 3:06.71 +30.49
50m: 41.08
100m: 1:28.85
(47.77)
150m: 2:17.80
(48.95)
200m: 3:06.71
(48.91)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:18:40
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Johnsson 2005 S 71 2:57.55
50m: 40.16
100m: 1:26.66
(46.50)
150m: 2:14.70
(48.04)
200m: 2:57.55
(42.85)
2 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 3:01.96 +4.41
50m: 40.66
100m: 1:27.32
(46.66)
150m: 2:16.08
(48.76)
200m: 3:01.96
(45.88)
3 Erik Lundberg 2005 S 71 3:29.67 +32.12
50m: 46.79
100m: 1:40.95
(54.16)
150m: 2:36.81
(55.86)
200m: 3:29.67
(52.86)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:18:40
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Olsson 2006 Kristianstads SLS 2:35.95
50m: 35.54
100m: 1:15.53
(39.99)
150m: 1:55.96
(40.43)
200m: 2:35.95
(39.99)
2 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 2:40.35 +4.40
50m: 35.26
100m: 1:16.07
(40.81)
150m: 2:00.71
(44.64)
200m: 2:40.35
(39.64)
3 Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS 2:54.36 +18.41
50m: 38.21
100m: 1:22.21
(44.00)
150m: 2:08.78
(46.57)
200m: 2:54.36
(45.58)
4 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 2:56.35 +20.40
50m: 39.77
100m: 1:25.48
(45.71)
150m: 2:12.33
(46.85)
200m: 2:56.35
(44.02)
5 Karl Oredsson 2006 S 71 3:07.47 +31.52
50m: 40.93
100m: 1:28.38
(47.45)
150m: 2:18.76
(50.38)
200m: 3:07.47
(48.71)
6 Sebastian Nilsson 2006 Sjöbo Simsällskap 3:11.25 +35.30
50m: 41.24
100m: 1:27.69
(46.45)
150m: 2:18.72
(51.03)
200m: 3:11.25
(52.53)
7 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 3:11.45 +35.50
50m: 43.53
100m: 1:31.76
(48.23)
150m: 2:20.91
(49.15)
200m: 3:11.45
(50.54)
8 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap 3:37.94 +1:01.99
50m: 49.05
100m: 1:46.27
(57.22)
150m: 2:44.05
(57.78)
200m: 3:37.94
(53.89)
9 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap 3:39.77 +1:03.82
50m: 49.37
100m: 1:46.81
(57.44)
150m: 2:43.48
(56.67)
200m: 3:39.77
(56.29)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:18:40
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 3:02.16
50m: 40.95
100m: 1:27.62
(46.67)
150m: 2:14.71
(47.09)
200m: 3:02.16
(47.45)
2 Viljamas  Aniulis 2007 Klippans Simsällskap 3:17.76 +15.60
50m: 43.03
100m: 1:33.03
(50.00)
150m: 2:25.96
(52.93)
200m: 3:17.76
(51.80)
3 Erik Björk 2007 Kappsimningsklubben Karpen 3:29.65 +27.49
50m: 47.84
100m: 1:41.55
(53.71)
150m: 2:36.43
(54.88)
200m: 3:29.65
(53.22)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:18:40
2019-10-12 10:18:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Ragnarsson 2004 S 71 5:18.05
50m: 32.92
100m: 1:10.07
(37.15)
150m: 1:51.27
(41.20)
200m: 2:31.76
(40.49)
250m: 3:18.47
(46.71)
300m: 4:06.09
(47.62)
350m: 4:42.75
(36.66)
400m: 5:18.05
(35.30)
2 Elsa Kanth 2004 Ängelholms Simsällskap 5:51.95 +33.90
50m: 34.61
100m: 1:16.79
(42.18)
150m: 1:59.98
(43.19)
200m: 2:44.09
(44.11)
250m: 3:37.26
(53.17)
300m: 4:29.32
(52.06)
350m: 5:11.22
(41.90)
400m: 5:51.95
(40.73)
3 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap 6:14.12 +56.07
50m: 42.38
100m: 1:31.94
(49.56)
150m: 2:19.96
(48.02)
200m: 3:06.68
(46.72)
250m: 3:57.93
(51.25)
300m: 4:50.66
(52.73)
350m: 5:33.41
(42.75)
400m: 6:14.12
(40.71)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:49:17
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS 5:53.34
50m: 38.91
100m: 1:24.90
(45.99)
150m: 2:10.06
(45.16)
200m: 2:55.04
(44.98)
250m: 3:43.22
(48.18)
300m: 4:32.55
(49.33)
350m: 5:13.24
(40.69)
400m: 5:53.34
(40.10)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:49:17
Gren 5, 400m Medley Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 5:40.59
50m: 34.40
100m: 1:16.42
(42.02)
150m: 2:02.08
(45.66)
200m: 2:45.44
(43.36)
250m: 3:33.56
(48.12)
300m: 4:22.63
(49.07)
350m: 5:03.02
(40.39)
400m: 5:40.59
(37.57)
2 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 6:27.45 +46.86
50m: 44.83
100m: 1:37.90
(53.07)
150m: 2:26.46
(48.56)
200m: 3:13.49
(47.03)
250m: 4:05.58
(52.09)
300m: 4:56.48
(50.90)
350m: 5:43.98
(47.50)
400m: 6:27.45
(43.47)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:49:17
2019-10-12 10:51:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Forsberg 2004 Markaryds Simsällskap 21:37.34
50m: 33.27
100m: 1:10.16
(36.89)
150m: 1:49.01
(38.85)
200m: 2:30.20
(41.19)
250m: 3:12.98
(42.78)
300m: 3:56.49
(43.51)
350m: 4:40.64
(44.15)
400m: 5:24.31
(43.67)
450m: 6:07.81
(43.50)
500m: 6:50.82
(43.01)
550m: 7:34.77
(43.95)
600m: 8:19.08
(44.31)
650m: 9:02.41
(43.33)
700m: 9:46.94
(44.53)
750m: 10:31.19
(44.25)
800m: 11:15.44
(44.25)
850m: 11:59.77
(44.33)
900m: 12:43.62
(43.85)
950m: 13:28.33
(44.71)
1000m: 14:12.79
(44.46)
1050m: 14:56.76
(43.97)
1100m: 15:41.51
(44.75)
1150m: 16:26.41
(44.90)
1200m: 17:11.41
(45.00)
1250m: 17:56.57
(45.16)
1300m: 18:40.76
(44.19)
1350m: 19:24.57
(43.81)
1400m: 20:09.03
(44.46)
1450m: 20:53.44
(44.41)
1500m: 21:37.34
(43.90)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:49
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Carlsson 2005 Kristianstads SLS 19:25.62
50m: 32.85
100m: 1:09.44
(36.59)
150m: 1:47.43
(37.99)
200m: 2:26.50
(39.07)
250m: 3:05.27
(38.77)
300m: 3:44.42
(39.15)
350m: 4:23.38
(38.96)
400m: 5:02.79
(39.41)
450m: 5:42.12
(39.33)
500m: 6:21.71
(39.59)
550m: 7:00.95
(39.24)
600m: 7:39.94
(38.99)
650m: 8:19.35
(39.41)
700m: 8:58.39
(39.04)
750m: 9:37.52
(39.13)
800m: 10:16.37
(38.85)
850m: 10:55.68
(39.31)
900m: 11:34.40
(38.72)
950m: 12:13.93
(39.53)
1000m: 12:52.91
(38.98)
1050m: 13:32.28
(39.37)
1100m: 14:11.46
(39.18)
1150m: 14:50.76
(39.30)
1200m: 15:30.35
(39.59)
1250m: 16:10.08
(39.73)
1300m: 16:49.69
(39.61)
1350m: 17:29.11
(39.42)
1400m: 18:08.38
(39.27)
1450m: 18:47.90
(39.52)
1500m: 19:25.62
(37.72)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:49
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS 19:29.68
50m: 37.29
100m: 1:16.73
(39.44)
150m: 1:57.12
(40.39)
200m: 2:37.76
(40.64)
250m: 3:18.17
(40.41)
300m: 3:59.18
(41.01)
350m: 4:40.54
(41.36)
400m: 5:20.86
(40.32)
450m: 6:01.54
(40.68)
500m: 6:42.14
(40.60)
550m: 7:22.47
(40.33)
600m: 8:01.39
(38.92)
650m: 8:41.05
(39.66)
700m: 9:21.22
(40.17)
750m: 10:00.14
(38.92)
800m: 10:38.24
(38.10)
850m: 11:17.84
(39.60)
900m: 11:57.02
(39.18)
950m: 12:36.52
(39.50)
1000m: 13:14.05
(37.53)
1050m: 13:53.06
(39.01)
1100m: 14:30.99
(37.93)
1150m: 15:08.63
(37.64)
1200m: 15:46.99
(38.36)
1250m: 16:25.04
(38.05)
1300m: 17:02.26
(37.22)
1350m: 17:40.27
(38.01)
1400m: 18:17.67
(37.40)
1450m: 18:55.20
(37.53)
1500m: 19:29.68
(34.48)
2 Jacob Glans 2006 Kristianstads SLS 20:37.67 +1:07.99
50m: 35.90
100m: 1:15.51
(39.61)
150m: 1:55.99
(40.48)
200m: 2:37.69
(41.70)
250m: 3:19.85
(42.16)
300m: 4:02.02
(42.17)
350m: 4:43.48
(41.46)
400m: 5:25.87
(42.39)
450m: 6:07.74
(41.87)
500m: 6:49.66
(41.92)
550m: 7:31.35
(41.69)
600m: 8:12.69
(41.34)
650m: 8:54.30
(41.61)
700m: 9:35.84
(41.54)
750m: 10:17.91
(42.07)
800m: 10:59.41
(41.50)
850m: 11:41.27
(41.86)
900m: 12:23.26
(41.99)
950m: 13:05.01
(41.75)
1000m: 13:46.82
(41.81)
1050m: 14:28.78
(41.96)
1100m: 15:10.63
(41.85)
1150m: 15:52.84
(42.21)
1200m: 16:34.99
(42.15)
1250m: 17:17.25
(42.26)
1300m: 17:58.95
(41.70)
1350m: 18:39.72
(40.77)
1400m: 19:20.79
(41.07)
1450m: 20:00.67
(39.88)
1500m: 20:37.67
(37.00)
3 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap 24:04.87 +4:35.19
50m: 42.03
100m: 1:28.46
(46.43)
150m: 2:15.61
(47.15)
200m: 3:03.62
(48.01)
250m: 3:51.10
(47.48)
300m: 4:39.66
(48.56)
350m: 5:28.96
(49.30)
400m: 6:17.73
(48.77)
450m: 7:06.08
(48.35)
500m: 7:54.14
(48.06)
550m: 8:43.67
(49.53)
600m: 9:32.97
(49.30)
650m: 10:21.88
(48.91)
700m: 11:10.86
(48.98)
750m: 12:00.41
(49.55)
800m: 12:50.44
(50.03)
850m: 13:40.29
(49.85)
900m: 14:30.72
(50.43)
950m: 15:20.03
(49.31)
1000m: 16:08.60
(48.57)
1050m: 16:58.22
(49.62)
1100m: 17:47.47
(49.25)
1150m: 18:36.90
(49.43)
1200m: 19:26.40
(49.50)
1250m: 20:15.62
(49.22)
1300m: 21:05.21
(49.59)
1350m: 21:52.26
(47.05)
1400m: 22:37.36
(45.10)
1450m: 23:22.24
(44.88)
1500m: 24:04.87
(42.63)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:49
2019-10-12 11:13:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71
Document