2019-12-06   12:51:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne 2019 Syd    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Region Sjælland & NIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.11   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.46   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.27   
Frederik William Holm  2007  Ishøj Svømme Klub            39.94   
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.49   
Victor Bjørneborg  2007  Greve Svømmeklub            41.63   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.02   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            42.16   
Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.26   
10  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            43.41   
11  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            44.52   
12  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            44.54   
13  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub            45.18   
14  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.53   
15  Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            45.70   
16  Nicolai Østergaard Hansen  2007  Greve Svømmeklub            46.32   
17  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.44   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            39.51   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            42.49   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            45.17   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            45.22   
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømmeklub            45.90   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.54   
Oscaar Opperfelt  2008  Solrød Svømmeklub            47.20   
Tristan Houman  2008  Ringsted Svømme Klub            48.80   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            48.82   
10  Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømmeklub            49.18   
11  Elias Løkken Boss  2008  Rønne Svømme Klub            50.92   
12  Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            50.98   
13  Frederik Billing  2008  Hovedstadens Svømmeklub            51.15   
14  Villum Alstrøm  2008  Hovedstadens Svømmeklub            51.30   
15  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  Tune I.F. Svømmeafdeling            51.36   
16  Viktor Damkjær Pyndt  2008  Svømmeklubben Syd            51.42   
17  Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.38   
18  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            52.71   
19  Rasmus Helmark  2008  Ishøj Svømme Klub            52.80   
20  Mathias B Mortensen  2008  Hvidovre Svømmeklub            53.29   
21  Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            54.55   
22  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            54.81   
23  Albert Singer  2008  Hovedstadens Svømmeklub            57.46   
24  Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            57.64   
Thor Rosselló-Tang  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW 7.6 ESB v/25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark