2020-04-06   23:51:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Resultat
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap 492 2:19.82
50m: 31.78
100m: 1:07.23
(35.45)
150m: 1:43.35
(36.12)
200m: 2:19.82
(36.47)
2 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap 418 2:27.59 +7.77
50m: 33.19
100m: 1:10.55
(37.36)
150m: 1:49.25
(38.70)
200m: 2:27.59
(38.34)
3 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap 389 2:31.25 +11.43
50m: 33.52
100m: 1:12.81
(39.29)
150m: 1:53.09
(40.28)
200m: 2:31.25
(38.16)
4 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.59 383 2:32.05 +12.23
50m: 34.11
100m: 1:13.64
(39.53)
150m: 1:53.57
(39.93)
200m: 2:32.05
(38.48)
5 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap +0.77 323 2:40.90 +21.08
50m: 36.04
100m: 1:16.50
(40.46)
150m: 1:58.71
(42.21)
200m: 2:40.90
(42.19)
6 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap -.-- 299 2:45.03 +25.21
50m: 36.56
100m: 1:18.54
(41.98)
150m: 2:04.86
(46.32)
200m: 2:45.03
(40.17)
7 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.85 276 2:49.53 +29.71
50m: 37.49
100m: 1:20.64
(43.15)
150m: 2:07.36
(46.72)
200m: 2:49.53
(42.17)
8 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap +0.81 275 2:49.68 +29.86
50m: 37.53
100m: 1:21.07
(43.54)
150m: 2:05.87
(44.80)
200m: 2:49.68
(43.81)
9 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap +0.67 269 2:50.98 +31.16
50m: 39.44
100m: 1:22.38
(42.94)
150m: 2:09.01
(46.63)
200m: 2:50.98
(41.97)
10 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap +0.69 260 2:52.90 +33.08
50m: 38.26
100m: 1:23.04
(44.78)
150m: 2:08.93
(45.89)
200m: 2:52.90
(43.97)
11 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +1.01 254 2:54.26 +34.44
50m: 38.76
100m: 1:23.86
(45.10)
150m: 2:09.88
(46.02)
200m: 2:54.26
(44.38)
12 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena +0.77 225 3:01.32 +41.50
50m: 40.99
100m: 1:27.18
(46.19)
150m: 2:14.07
(46.89)
200m: 3:01.32
(47.25)
13 Wilma Larsson 2007 Västerås Simsällskap -.-- 223 3:01.92 +42.10
50m: 41.77
100m: 1:28.64
(46.87)
150m: 2:16.30
(47.66)
200m: 3:01.92
(45.62)
14 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap +0.91 221 3:02.52 +42.70
50m: 41.31
100m: 1:29.03
(47.72)
150m: 2:17.17
(48.14)
200m: 3:02.52
(45.35)
- Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap +0.67 DSQ
- Elin Adamsson Warg 2007 Falu Simsällskap +0.93 DNF
Grenen officiell:  2019-10-12 10:31:39
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 528 2:16.61
50m: 31.60
100m: 1:06.63
(35.03)
150m: 1:42.32
(35.69)
200m: 2:16.61
(34.29)
2 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 470 2:21.97 +5.36
50m: 31.87
100m: 1:07.79
(35.92)
150m: 1:45.22
(37.43)
200m: 2:21.97
(36.75)
3 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 464 2:22.55 +5.94
50m: 32.73
100m: 1:09.04
(36.31)
150m: 1:46.08
(37.04)
200m: 2:22.55
(36.47)
4 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap 446 2:24.49 +7.88
50m: 32.74
100m: 1:09.77
(37.03)
150m: 1:47.76
(37.99)
200m: 2:24.49
(36.73)
5 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 414 2:28.12 +11.51
50m: 32.39
100m: 1:09.73
(37.34)
150m: 1:49.41
(39.68)
200m: 2:28.12
(38.71)
6 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 398 2:30.06 +13.45
50m: 34.95
100m: 1:13.01
(38.06)
150m: 1:52.33
(39.32)
200m: 2:30.06
(37.73)
7 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 385 2:31.77 +15.16
50m: 35.50
100m: 1:15.35
(39.85)
150m: 1:55.13
(39.78)
200m: 2:31.77
(36.64)
8 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap 383 2:31.94 +15.33
50m: 32.91
100m: 1:12.48
(39.57)
150m: 1:53.45
(40.97)
200m: 2:31.94
(38.49)
9 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap +0.79 359 2:35.26 +18.65
50m: 34.67
100m: 1:13.67
(39.00)
150m: 1:54.74
(41.07)
200m: 2:35.26
(40.52)
10 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.71 348 2:36.86 +20.25
50m: 35.17
100m: 1:14.75
(39.58)
150m: 1:55.75
(41.00)
200m: 2:36.86
(41.11)
11 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.63 347 2:37.08 +20.47
50m: 36.49
100m: 1:16.22
(39.73)
150m: 1:57.49
(41.27)
200m: 2:37.08
(39.59)
12 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.44 321 2:41.27 +24.66
50m: 37.26
100m: 1:18.04
(40.78)
150m: 2:00.16
(42.12)
200m: 2:41.27
(41.11)
13 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.72 299 2:45.11 +28.50
50m: 36.89
100m: 1:19.14
(42.25)
150m: 2:03.20
(44.06)
200m: 2:45.11
(41.91)
14 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap +0.84 280 2:48.74 +32.13
50m: 37.76
100m: 1:21.37
(43.61)
150m: 2:05.94
(44.57)
200m: 2:48.74
(42.80)
15 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap +0.90 270 2:50.83 +34.22
50m: 40.69
100m: 1:23.49
(42.80)
150m: 2:07.47
(43.98)
200m: 2:50.83
(43.36)
16 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.87 269 2:50.97 +34.36
50m: 39.60
100m: 1:23.99
(44.39)
150m: 2:09.28
(45.29)
200m: 2:50.97
(41.69)
17 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap +0.91 268 2:51.23 +34.62
50m: 36.70
100m: 1:20.35
(43.65)
150m: 2:06.92
(46.57)
200m: 2:51.23
(44.31)
18 Joline Smeds 2006 Västerås Simsällskap +0.71 228 3:00.55 +43.94
50m: 37.60
100m: 1:22.99
(45.39)
150m: 2:11.85
(48.86)
200m: 3:00.55
(48.70)
19 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.91 228 3:00.73 +44.12
50m: 41.08
100m: 1:27.48
(46.40)
150m: 2:14.66
(47.18)
200m: 3:00.73
(46.07)
20 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap +0.74 191 3:11.52 +54.91
50m: 42.31
100m: 1:30.69
(48.38)
150m: 2:21.08
(50.39)
200m: 3:11.52
(50.44)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:31:39
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 540 2:15.59
50m: 31.87
100m: 1:05.97
(34.10)
150m: 1:40.83
(34.86)
200m: 2:15.59
(34.76)
2 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap 470 2:21.94 +6.35
50m: 31.86
100m: 1:07.87
(36.01)
150m: 1:45.43
(37.56)
200m: 2:21.94
(36.51)
3 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap 453 2:23.74 +8.15
50m: 33.24
100m: 1:10.04
(36.80)
150m: 1:47.56
(37.52)
200m: 2:23.74
(36.18)
4 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap 451 2:23.99 +8.40
50m: 32.28
100m: 1:08.41
(36.13)
150m: 1:46.21
(37.80)
200m: 2:23.99
(37.78)
5 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap 446 2:24.52 +8.93
50m: 32.85
100m: 1:09.66
(36.81)
150m: 1:47.16
(37.50)
200m: 2:24.52
(37.36)
6 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap 407 2:28.96 +13.37
50m: 33.32
100m: 1:10.58
(37.26)
150m: 1:49.84
(39.26)
200m: 2:28.96
(39.12)
7 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap 357 2:35.60 +20.01
50m: 34.44
100m: 1:13.96
(39.52)
150m: 1:54.57
(40.61)
200m: 2:35.60
(41.03)
8 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap +0.68 321 2:41.28 +25.69
50m: 35.15
100m: 1:15.92
(40.77)
150m: 1:59.18
(43.26)
200m: 2:41.28
(42.10)
9 Noemi Megyesi 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 315 2:42.22 +26.63
50m: 35.56
100m: 1:16.13
(40.57)
150m: 2:00.04
(43.91)
200m: 2:42.22
(42.18)
10 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap +0.55 308 2:43.41 +27.82
50m: 37.25
100m: 1:18.30
(41.05)
150m: 2:00.94
(42.64)
200m: 2:43.41
(42.47)
11 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap -.-- 245 2:56.35 +40.76
50m: 40.99
100m: 1:26.81
(45.82)
150m: 2:13.75
(46.94)
200m: 2:56.35
(42.60)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:31:39
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap 626 2:09.06
50m: 29.96
100m: 1:02.94
(32.98)
150m: 1:36.42
(33.48)
200m: 2:09.06
(32.64)
2 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 529 2:16.52 +7.46
50m: 31.23
100m: 1:06.11
(34.88)
150m: 1:41.67
(35.56)
200m: 2:16.52
(34.85)
3 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap 512 2:17.95 +8.89
50m: 31.71
100m: 1:07.16
(35.45)
150m: 1:42.97
(35.81)
200m: 2:17.95
(34.98)
4 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap 453 2:23.75 +14.69
50m: 31.15
100m: 1:05.87
(34.72)
150m: 1:42.83
(36.96)
200m: 2:23.75
(40.92)
5 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 441 2:25.06 +16.00
50m: 32.53
100m: 1:08.78
(36.25)
150m: 1:47.28
(38.50)
200m: 2:25.06
(37.78)
6 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap 422 2:27.16 +18.10
50m: 32.69
100m: 1:09.88
(37.19)
150m: 1:48.29
(38.41)
200m: 2:27.16
(38.87)
7 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 360 2:35.20 +26.14
50m: 33.70
100m: 1:13.13
(39.43)
150m: 1:54.64
(41.51)
200m: 2:35.20
(40.56)
8 Hanna Wahlqvist 2004 Ludvika Simsällskap +0.56 350 2:36.61 +27.55
50m: 35.98
100m: 1:15.60
(39.62)
150m: 1:56.83
(41.23)
200m: 2:36.61
(39.78)
9 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.69 324 2:40.64 +31.58
50m: 35.40
100m: 1:15.87
(40.47)
150m: 1:58.61
(42.74)
200m: 2:40.64
(42.03)
10 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.80 312 2:42.77 +33.71
50m: 36.57
100m: 1:17.78
(41.21)
150m: 2:00.84
(43.06)
200m: 2:42.77
(41.93)
11 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.83 286 2:47.55 +38.49
50m: 37.07
100m: 1:19.96
(42.89)
150m: 2:04.37
(44.41)
200m: 2:47.55
(43.18)
12 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap +0.63 225 3:01.47 +52.41
50m: 41.60
100m: 1:27.59
(45.99)
150m: 2:15.09
(47.50)
200m: 3:01.47
(46.38)
- Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-10-12 10:31:39
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 551 2:14.68
50m: 30.62
100m: 1:04.03
(33.41)
150m: 1:39.21
(35.18)
200m: 2:14.68
(35.47)
2 Edith Engström 2002 Västerås Simsällskap 522 2:17.09 +2.41
50m: 31.49
100m: 1:05.96
(34.47)
150m: 1:41.94
(35.98)
200m: 2:17.09
(35.15)
3 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap 512 2:18.02 +3.34
50m: 31.87
100m: 1:06.73
(34.86)
150m: 1:42.68
(35.95)
200m: 2:18.02
(35.34)
4 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap 484 2:20.62 +5.94
50m: 31.44
100m: 1:08.63
(37.19)
150m: 1:44.53
(35.90)
200m: 2:20.62
(36.09)
5 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 457 2:23.27 +8.59
50m: 32.56
100m: 1:09.10
(36.54)
150m: 1:46.40
(37.30)
200m: 2:23.27
(36.87)
6 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 451 2:23.95 +9.27
50m: 32.35
100m: 1:08.76
(36.41)
150m: 1:46.27
(37.51)
200m: 2:23.95
(37.68)
7 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap 426 2:26.75 +12.07
50m: 34.44
100m: 1:12.05
(37.61)
150m: 1:50.46
(38.41)
200m: 2:26.75
(36.29)
8 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap 425 2:26.81 +12.13
50m: 34.22
100m: 1:11.77
(37.55)
150m: 1:49.89
(38.12)
200m: 2:26.81
(36.92)
9 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap 383 2:32.00 +17.32
50m: 34.24
100m: 1:12.82
(38.58)
150m: 1:52.07
(39.25)
200m: 2:32.00
(39.93)
10 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap +0.73 273 2:50.14 +35.46
50m: 36.01
100m: 1:18.72
(42.71)
150m: 2:04.70
(45.98)
200m: 2:50.14
(45.44)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:31:39
2019-10-12 10:31:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner