Results for UGP1 2019-2020, Falun
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Simhall |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
492 |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
418 |
2:27.59 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
|
389 |
2:31.25 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
383 |
2:32.05 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Karlsson |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
323 |
2:40.90 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
299 |
2:45.03 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
276 |
2:49.53 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
275 |
2:49.68 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
269 |
2:50.98 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
260 |
2:52.90 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+1.01 |
254 |
2:54.26 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
+0.77 |
225 |
3:01.32 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
223 |
3:01.92 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Brandt |
2007 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.91 |
221 |
3:02.52 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ihrlund |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Adamsson Warg |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.93 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
528 |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
470 |
2:21.97 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
464 |
2:22.55 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:24.49 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
414 |
2:28.12 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
398 |
2:30.06 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
|
385 |
2:31.77 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
383 |
2:31.94 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
359 |
2:35.26 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
348 |
2:36.86 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.63 |
347 |
2:37.08 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.44 |
321 |
2:41.27 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.72 |
299 |
2:45.11 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.84 |
280 |
2:48.74 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Strand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.90 |
270 |
2:50.83 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
269 |
2:50.97 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.91 |
268 |
2:51.23 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joline Smeds |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
228 |
3:00.55 |
+43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
228 |
3:00.73 |
+44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
191 |
3:11.52 |
+54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
540 |
2:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
470 |
2:21.94 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
453 |
2:23.74 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
451 |
2:23.99 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
446 |
2:24.52 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
407 |
2:28.96 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
357 |
2:35.60 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
321 |
2:41.28 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
315 |
2:42.22 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.55 |
308 |
2:43.41 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
245 |
2:56.35 |
+40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
626 |
2:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
529 |
2:16.52 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
512 |
2:17.95 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
453 |
2:23.75 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
441 |
2:25.06 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
422 |
2:27.16 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
360 |
2:35.20 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
+0.56 |
350 |
2:36.61 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
324 |
2:40.64 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
312 |
2:42.77 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
286 |
2:47.55 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Terese Lundberg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
225 |
3:01.47 |
+52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Killiner |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
UGP 1 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
551 |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Engström |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
522 |
2:17.09 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
512 |
2:18.02 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
484 |
2:20.62 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
457 |
2:23.27 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
451 |
2:23.95 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
426 |
2:26.75 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
425 |
2:26.81 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
383 |
2:32.00 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
273 |
2:50.14 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 10:31:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 10:31:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|