2020-04-07   00:07:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Resultat
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 7, 800m Frisim Herrar 12 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 340 10:35.12
50m: 34.06
100m: 1:12.97
(38.91)
150m: 1:53.36
(40.39)
200m: 2:33.68
(40.32)
250m: 3:13.64
(39.96)
300m: 3:53.96
(40.32)
350m: 4:34.99
(41.03)
400m: 5:14.91
(39.92)
450m: 5:55.40
(40.49)
500m: 6:36.43
(41.03)
550m: 7:16.49
(40.06)
600m: 7:56.45
(39.96)
650m: 8:36.85
(40.40)
700m: 9:16.91
(40.06)
750m: 9:56.40
(39.49)
800m: 10:35.12
(38.72)
2 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap 249 11:44.00 +1:08.88
50m: 39.08
100m: 1:23.54
(44.46)
150m: 2:07.92
(44.38)
200m: 2:52.83
(44.91)
250m: 3:37.80
(44.97)
300m: 4:23.16
(45.36)
350m: 5:07.55
(44.39)
400m: 5:51.51
(43.96)
450m: 6:36.44
(44.93)
500m: 7:21.21
(44.77)
550m: 8:06.06
(44.85)
600m: 8:50.33
(44.27)
650m: 9:34.66
(44.33)
700m: 10:19.44
(44.78)
750m: 11:02.34
(42.90)
800m: 11:44.00
(41.66)
3 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap 247 11:46.07 +1:10.95
50m: 36.54
100m: 1:18.85
(42.31)
150m: 2:03.42
(44.57)
200m: 2:47.06
(43.64)
250m: 3:32.70
(45.64)
300m: 4:17.26
(44.56)
350m: 5:02.06
(44.80)
400m: 5:46.20
(44.14)
450m: 6:31.79
(45.59)
500m: 7:16.15
(44.36)
550m: 8:01.44
(45.29)
600m: 8:47.05
(45.61)
650m: 9:32.70
(45.65)
700m: 10:17.77
(45.07)
750m: 11:02.52
(44.75)
800m: 11:46.07
(43.55)
4 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap 232 12:00.91 +1:25.79
50m: 37.84
100m: 1:22.09
(44.25)
150m: 2:07.76
(45.67)
200m: 2:53.25
(45.49)
250m: 3:38.83
(45.58)
300m: 4:24.82
(45.99)
350m: 5:11.25
(46.43)
400m: 5:57.52
(46.27)
450m: 6:43.48
(45.96)
500m: 7:29.53
(46.05)
550m: 8:16.59
(47.06)
600m: 9:03.30
(46.71)
650m: 9:49.20
(45.90)
700m: 10:34.82
(45.62)
750m: 11:20.44
(45.62)
800m: 12:00.91
(40.47)
5 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap 228 12:05.72 +1:30.60
50m: 41.27
100m: 1:26.67
(45.40)
150m: 2:13.31
(46.64)
200m: 2:59.06
(45.75)
250m: 3:44.42
(45.36)
300m: 4:30.60
(46.18)
350m: 5:16.96
(46.36)
400m: 6:03.53
(46.57)
450m: 6:50.67
(47.14)
500m: 7:38.05
(47.38)
550m: 8:23.58
(45.53)
600m: 9:09.85
(46.27)
650m: 9:56.08
(46.23)
700m: 10:41.79
(45.71)
750m: 11:26.01
(44.22)
800m: 12:05.72
(39.71)
6 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 202 12:35.03 +1:59.91
50m: 40.05
100m: 1:25.19
(45.14)
150m: 2:12.42
(47.23)
200m: 2:59.77
(47.35)
250m: 3:46.15
(46.38)
300m: 4:33.10
(46.95)
350m: 5:21.11
(48.01)
400m: 6:09.48
(48.37)
450m: 6:57.04
(47.56)
500m: 7:44.67
(47.63)
550m: 8:33.34
(48.67)
600m: 9:21.61
(48.27)
650m: 10:10.92
(49.31)
700m: 11:00.94
(50.02)
750m: 11:49.36
(48.42)
800m: 12:35.03
(45.67)
Grenen officiell:  2019-10-12 13:19:00
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap 419 9:52.36
50m: 31.50
100m: 1:07.51
(36.01)
150m: 1:44.82
(37.31)
200m: 2:22.72
(37.90)
250m: 3:00.01
(37.29)
300m: 3:38.48
(38.47)
350m: 4:16.17
(37.69)
400m: 4:54.64
(38.47)
450m: 5:33.31
(38.67)
500m: 6:11.04
(37.73)
550m: 6:49.18
(38.14)
600m: 7:26.86
(37.68)
650m: 8:04.58
(37.72)
700m: 8:41.24
(36.66)
750m: 9:18.19
(36.95)
800m: 9:52.36
(34.17)
2 Elias Sayed 2006 Upsala Simsällskap 292 11:08.27 +1:15.91
50m: 36.50
100m: 1:17.30
(40.80)
150m: 1:59.76
(42.46)
200m: 2:42.20
(42.44)
250m: 3:25.26
(43.06)
300m: 4:07.19
(41.93)
350m: 4:49.96
(42.77)
400m: 5:33.30
(43.34)
450m: 6:16.42
(43.12)
500m: 6:58.75
(42.33)
550m: 7:40.50
(41.75)
600m: 8:22.96
(42.46)
650m: 9:04.59
(41.63)
700m: 9:47.31
(42.72)
750m: 10:29.46
(42.15)
800m: 11:08.27
(38.81)
3 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap 267 11:28.27 +1:35.91
50m: 37.47
100m: 1:19.33
(41.86)
150m: 2:01.88
(42.55)
200m: 2:44.85
(42.97)
250m: 3:28.81
(43.96)
300m: 4:12.41
(43.60)
350m: 4:57.11
(44.70)
400m: 5:41.19
(44.08)
450m: 6:26.09
(44.90)
500m: 7:10.46
(44.37)
550m: 7:54.11
(43.65)
600m: 8:37.68
(43.57)
650m: 9:22.21
(44.53)
700m: 10:06.61
(44.40)
750m: 10:49.25
(42.64)
800m: 11:28.27
(39.02)
4 Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap 212 12:22.87 +2:30.51
50m: 38.99
100m: 1:24.01
(45.02)
150m: 2:11.35
(47.34)
200m: 2:59.98
(48.63)
250m: 3:47.87
(47.89)
300m: 4:36.32
(48.45)
350m: 5:24.10
(47.78)
400m: 6:11.41
(47.31)
450m: 6:59.69
(48.28)
500m: 7:47.46
(47.77)
550m: 8:35.12
(47.66)
600m: 9:22.41
(47.29)
650m: 10:09.49
(47.08)
700m: 10:56.62
(47.13)
750m: 11:41.68
(45.06)
800m: 12:22.87
(41.19)
Grenen officiell:  2019-10-12 13:19:00
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 409 9:56.94
50m: 33.01
100m: 1:09.31
(36.30)
150m: 1:46.31
(37.00)
200m: 2:23.55
(37.24)
250m: 3:01.25
(37.70)
300m: 3:39.06
(37.81)
350m: 4:17.39
(38.33)
400m: 4:55.73
(38.34)
450m: 5:34.04
(38.31)
500m: 6:12.35
(38.31)
550m: 6:51.20
(38.85)
600m: 7:29.19
(37.99)
650m: 8:07.19
(38.00)
700m: 8:44.56
(37.37)
750m: 9:22.18
(37.62)
800m: 9:56.94
(34.76)
2 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap 380 10:11.78 +14.84
50m: 34.20
100m: 1:11.74
(37.54)
150m: 1:50.02
(38.28)
200m: 2:28.60
(38.58)
250m: 3:06.81
(38.21)
300m: 3:44.81
(38.00)
350m: 4:23.55
(38.74)
400m: 5:02.00
(38.45)
450m: 5:41.35
(39.35)
500m: 6:19.75
(38.40)
550m: 6:58.72
(38.97)
600m: 7:38.43
(39.71)
650m: 8:17.71
(39.28)
700m: 8:56.60
(38.89)
750m: 9:35.12
(38.52)
800m: 10:11.78
(36.66)
3 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap 380 10:12.05 +15.11
50m: 34.17
100m: 1:12.39
(38.22)
150m: 1:50.00
(37.61)
200m: 2:28.53
(38.53)
250m: 3:07.10
(38.57)
300m: 3:46.73
(39.63)
350m: 4:26.64
(39.91)
400m: 5:05.75
(39.11)
450m: 5:45.10
(39.35)
500m: 6:23.81
(38.71)
550m: 7:02.32
(38.51)
600m: 7:40.89
(38.57)
650m: 8:19.45
(38.56)
700m: 8:59.00
(39.55)
750m: 9:36.80
(37.80)
800m: 10:12.05
(35.25)
4 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap 362 10:21.94 +25.00
50m: 33.18
100m: 1:09.41
(36.23)
150m: 1:48.38
(38.97)
200m: 2:25.56
(37.18)
250m: 3:03.13
(37.57)
300m: 3:42.08
(38.95)
350m: 4:21.37
(39.29)
400m: 5:01.67
(40.30)
450m: 5:41.15
(39.48)
500m: 6:21.13
(39.98)
550m: 7:00.60
(39.47)
600m: 7:41.18
(40.58)
650m: 8:23.39
(42.21)
700m: 9:04.01
(40.62)
750m: 9:43.99
(39.98)
800m: 10:21.94
(37.95)
5 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap 291 11:08.78 +1:11.84
50m: 38.20
100m: 1:19.83
(41.63)
150m: 2:01.81
(41.98)
200m: 2:43.78
(41.97)
250m: 3:25.92
(42.14)
300m: 4:07.73
(41.81)
350m: 4:50.23
(42.50)
400m: 5:33.87
(43.64)
450m: 6:16.40
(42.53)
500m: 6:58.13
(41.73)
550m: 7:39.75
(41.62)
600m: 8:21.86
(42.11)
650m: 9:04.19
(42.33)
700m: 9:47.30
(43.11)
750m: 10:31.16
(43.86)
800m: 11:08.78
(37.62)
6 Jesper Ivarsson 2005 Ludvika Simsällskap 198 12:40.52 +2:43.58
50m: 40.26
100m: 1:26.17
(45.91)
150m: 2:14.73
(48.56)
200m: 3:02.44
(47.71)
250m: 3:50.32
(47.88)
300m: 4:38.71
(48.39)
350m: 5:27.04
(48.33)
400m: 6:16.41
(49.37)
450m: 7:05.64
(49.23)
500m: 7:54.06
(48.42)
550m: 8:43.67
(49.61)
600m: 9:32.28
(48.61)
650m: 10:21.61
(49.33)
700m: 11:10.47
(48.86)
750m: 11:57.46
(46.99)
800m: 12:40.52
(43.06)
Grenen officiell:  2019-10-12 13:19:00
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final
Sponsor: UGP 1 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap 499 9:18.83
50m: 29.27
100m: 1:03.46
(34.19)
150m: 1:38.35
(34.89)
200m: 2:13.30
(34.95)
250m: 2:48.66
(35.36)
300m: 3:24.07
(35.41)
350m: 3:59.53
(35.46)
400m: 4:35.15
(35.62)
450m: 5:10.91
(35.76)
500m: 5:46.53
(35.62)
550m: 6:22.13
(35.60)
600m: 6:58.04
(35.91)
650m: 7:33.59
(35.55)
700m: 8:09.19
(35.60)
750m: 8:44.57
(35.38)
800m: 9:18.83
(34.26)
2 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 393 10:05.25 +46.42
50m: 31.03
100m: 1:07.12
(36.09)
150m: 1:44.50
(37.38)
200m: 2:23.43
(38.93)
250m: 3:01.34
(37.91)
300m: 3:39.42
(38.08)
350m: 4:18.12
(38.70)
400m: 4:58.20
(40.08)
450m: 5:37.65
(39.45)
500m: 6:17.52
(39.87)
550m: 6:57.03
(39.51)
600m: 7:36.77
(39.74)
650m: 8:13.14
(36.37)
700m: 8:52.27
(39.13)
750m: 9:31.37
(39.10)
800m: 10:05.25
(33.88)
3 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap 327 10:43.27 +1:24.44
50m: 32.71
100m: 1:10.16
(37.45)
150m: 1:48.35
(38.19)
200m: 2:27.91
(39.56)
250m: 3:07.91
(40.00)
300m: 3:49.30
(41.39)
350m: 4:31.35
(42.05)
400m: 5:14.05
(42.70)
450m: 5:56.49
(42.44)
500m: 6:38.38
(41.89)
550m: 7:20.13
(41.75)
600m: 8:02.34
(42.21)
650m: 8:44.20
(41.86)
700m: 9:24.45
(40.25)
750m: 10:04.96
(40.51)
800m: 10:43.27
(38.31)
4 Daniel Parker 2004 Upsala Simsällskap 327 10:43.58 +1:24.75
50m: 34.12
100m: 1:13.24
(39.12)
150m: 1:53.53
(40.29)
200m: 2:33.82
(40.29)
250m: 3:14.38
(40.56)
300m: 3:55.55
(41.17)
350m: 4:37.26
(41.71)
400m: 5:19.05
(41.79)
450m: 6:00.02
(40.97)
500m: 6:41.21
(41.19)
550m: 7:22.27
(41.06)
600m: 8:03.50
(41.23)
650m: 8:44.24
(40.74)
700m: 9:24.82
(40.58)
750m: 10:05.01
(40.19)
800m: 10:43.58
(38.57)
Grenen officiell:  2019-10-12 13:19:00
2019-10-12 13:19:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner