2019-12-13   10:10:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Resultat
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 8, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 283 34.91
2 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 259 35.95 +1.04
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 236 37.10 +2.19
- Nathalie Sjöblom 2010 Falu Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 13:36:22
Gren 8, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 559 27.83
2 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 521 28.49 +0.66
3 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 474 29.40 +1.57
4 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap 464 29.61 +1.78
5 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 446 30.00 +2.17
6 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap 413 30.79 +2.96
7 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap 400 31.10 +3.27
8 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 400 31.11 +3.28
9 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 393 31.30 +3.47
10 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 381 31.61 +3.78
11 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 379 31.66 +3.83
12 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap 377 31.73 +3.90
13 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 370 31.94 +4.11
14 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap 368 31.98 +4.15
15 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap 365 32.08 +4.25
16 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap 359 32.26 +4.43
17 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena 352 32.45 +4.62
18 Eleanor  Fredholm 2007 Bollnäs Simsällskap 348 32.59 +4.76
19 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 345 32.68 +4.85
20 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap 340 32.84 +5.01
21 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap 338 32.90 +5.07
22 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 335 33.01 +5.18
22 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap 335 33.01 +5.18
22 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap 335 33.01 +5.18
25 Edith Trapp-Östling 2006 Simsällskapet Mora 332 33.09 +5.26
26 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap 330 33.17 +5.34
27 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 321 33.48 +5.65
28 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap 312 33.80 +5.97
29 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap 309 33.90 +6.07
29 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 309 33.90 +6.07
31 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 304 34.09 +6.26
32 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap 301 34.20 +6.37
33 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap 300 34.22 +6.39
34 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 297 34.35 +6.52
35 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap 297 34.36 +6.53
36 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap 296 34.37 +6.54
37 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap 294 34.46 +6.63
38 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap 294 34.47 +6.64
39 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap 292 34.56 +6.73
40 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap 290 34.61 +6.78
41 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap 289 34.66 +6.83
42 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap 286 34.77 +6.94
43 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap 284 34.85 +7.02
44 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap 284 34.87 +7.04
45 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap 278 35.10 +7.27
46 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap 272 35.37 +7.54
47 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap 267 35.57 +7.74
48 Joline Smeds 2006 Västerås Simsällskap 263 35.76 +7.93
49 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap 262 35.81 +7.98
50 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 255 36.14 +8.31
51 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 253 36.24 +8.41
52 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap 241 36.80 +8.97
53 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena 239 36.91 +9.08
54 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap 234 37.21 +9.38
55 Wilma Larsson 2007 Västerås Simsällskap 227 37.55 +9.72
56 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap 221 37.92 +10.09
57 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap 215 38.23 +10.40
58 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap 211 38.49 +10.66
59 Elin Adamsson Warg 2007 Falu Simsällskap 187 40.08 +12.25
60 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap 182 40.45 +12.62
61 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap 173 41.08 +13.25
- Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 13:36:22
Gren 8, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap 602 27.15
2 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap 480 29.27 +2.12
3 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 471 29.47 +2.32
3 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 471 29.47 +2.32
5 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 466 29.57 +2.42
6 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap 461 29.68 +2.53
7 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap 454 29.82 +2.67
8 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap 452 29.86 +2.71
9 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap 447 29.97 +2.82
10 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap 447 29.98 +2.83
11 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap 429 30.38 +3.23
12 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap 427 30.43 +3.28
13 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 421 30.59 +3.44
14 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap 417 30.68 +3.53
15 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap 415 30.72 +3.57
15 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap 415 30.72 +3.57
17 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 404 31.01 +3.86
18 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap 403 31.03 +3.88
19 Soobin Åkerlund 2004 Västerås Simsällskap 401 31.08 +3.93
20 Hanna Wahlqvist 2004 Ludvika Simsällskap 384 31.52 +4.37
21 Vilma Hjertberg 2004 Gävle Simsällskap 374 31.82 +4.67
22 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 369 31.96 +4.81
23 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap 367 32.00 +4.85
24 Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap 359 32.26 +5.11
25 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap 343 32.73 +5.58
25 Ida Ångström 2005 Västerås Simsällskap 343 32.73 +5.58
27 Noemi Megyesi 2005 Harnäs Skutskär Simsällskap 331 33.13 +5.98
28 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap 290 34.64 +7.49
29 Emma Mattsson 2005 Västerås Simsällskap 281 34.98 +7.83
30 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 253 36.23 +9.08
31 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap 246 36.57 +9.42
32 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap 227 37.54 +10.39
33 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap 222 37.85 +10.70
34 Elin Klintberg 2004 Västerås Simsällskap 201 39.12 +11.97
Grenen officiell:  2019-10-12 13:36:22
Gren 8, 50m Frisim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap 558 27.85
2 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap 507 28.75 +0.90
3 Edith Engström 2002 Västerås Simsällskap 492 29.04 +1.19
4 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 488 29.11 +1.26
5 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap 475 29.37 +1.52
6 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 471 29.47 +1.62
7 Alva Viker 2003 Falu Simsällskap 441 30.11 +2.26
8 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 417 30.69 +2.84
9 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap 407 30.94 +3.09
10 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap 373 31.83 +3.98
11 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 309 33.89 +6.04
12 Armita Samani 2003 Västerås Simsällskap 241 36.81 +8.96
Grenen officiell:  2019-10-12 13:36:22
Gren 8, 50m Frisim Damer 18-24 år - Final
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jessika Borbos 2001 Falu Simsällskap 466 29.57
Grenen officiell:  2019-10-12 13:36:22
2019-10-12 13:38:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner