Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.04 | 1:21.59 | |||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.46 | 1:25.52 | |||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.50 | 1:36.98 | |||||
4 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.99 | 1:38.05 | |||||
5 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.28 | 1:42.72 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.02 | 1:05.34 | |||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:08.43 | |||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.25 | 1:09.27 | |||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.85 | 1:09.72 | |||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.09 | 1:10.02 | |||||
6 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.64 | 1:11.85 | |||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.98 | 1:14.03 | |||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.53 | 1:14.69 | |||||
9 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.21 | 1:15.12 | |||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.03 | 1:16.95 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.39 | 1:06.68 | |||||
2 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.31 | 1:07.70 | |||||
3 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.60 | 1:08.51 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.75 | 1:08.89 | |||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.78 | 1:11.05 | |||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.63 | 1:13.09 | |||||
7 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.92 | 1:13.98 | |||||
8 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.95 | 1:16.45 | |||||
9 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.70 | 1:17.72 | |||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 |