2019-12-08   02:24:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

26/10-2019

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Kortbane    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub            28.00   
Daniel Busk  2005  Kolding SK            28.80   
Nicolas Duvander  2005  Esbjerg Svømmeklub            29.35   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim            30.07   
Carl Clausen  2005  Esbjerg Svømmeklub            31.12   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            32.18   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            33.32   
Asger Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.82   
Alexander Drachmann  2005  Esbjerg Svømmeklub            34.19   
10  Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            34.37   
11  Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            34.75   
12  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            38.26   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            42.60   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            29.72   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            30.13   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            30.59   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            31.19   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            33.50   
Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            33.70   
Oskar Foss  2006  Esbjerg Svømmeklub            33.75   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            35.15   
Jacob Timmermand  2006  Esbjerg Svømmeklub            35.39   
10  Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            37.60   
11  Mads Møller Rieck  2006  DeltaSwim            38.04   
12  Sigurd Salskov Iversen  2006  Esbjerg Svømmeklub            38.29   
13  Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub            42.37   
14  Jonathan Løgstrup Sørensen  2006  Kolding SK            43.07   
15  Noah Høier  2006  Vejen Svømmeklub            44.53   
16  Felix Nielsen  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            45.50   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            31.25   
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            32.26   
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            32.55   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            32.98   
Erik Hauge Sørensen  2007  Esbjerg Svømmeklub            34.03   
Marcus Berg  2007  Svendborg Svømme Klub            37.44   
Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            41.63   
Peter Borg Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            41.64   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            43.41   
10  Bastian Ladekjær  2007  DeltaSwim            49.14   
11  Sebastian N Pedersen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            54.17   
Max Sierszecki  2007  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  brystben v 35m 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            35.33   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            40.96   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            42.18   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            45.93   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            46.05   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense            47.96   
Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  assynkrone arme v 20 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben Sønderborg  Udskriftstidspunkt  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark