Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:09.68 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:10.83 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:15.11 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:19.88 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:19.90 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:36.98 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:40.64 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:21.70 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:24.07 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:25.96 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:31.98 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:32.10 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:33.25 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:39.30 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:40.73 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:41.53 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:16.22 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:17.89 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:21.10 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
2:26.68 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:30.09 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:34.32 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:35.11 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:39.47 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:43.29 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:48.19 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:03.24 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:14.29 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Rödins Trä AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:46.99 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:04.18 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:32:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14:33:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:10.60 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:12.00 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:19.32 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
2:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:24.06 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:22.01 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:22.16 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
3:03.40 |
+1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:30.87 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:18.64 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:37:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14:41:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.52 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
34.69 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
35.01 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.21 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.63 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
37.86 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.97 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.47 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Johansson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.55 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.26 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
37.81 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.91 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.49 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.17 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
35.62 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
36.75 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.13 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
42.53 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.26 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
42.73 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.51 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
44.87 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
46.67 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stacy Yav |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
54.23 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asha Murad |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
54.55 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.34 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
41.64 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
41.93 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.50 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.30 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.40 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.48 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Kram |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.55 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
47.13 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
47.32 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Ekerlid |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
48.53 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
49.00 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.11 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexa Nyström |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:00.97 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 14:56:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:29:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Borin |
1989 |
Simklubben Ägir |
|
|
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.77 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
46.49 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
11:an Sibylla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
49.14 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.03 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:03:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:29:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:08.16 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:09.15 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:18.54 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:14.58 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:16.66 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:12:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:13.97 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:24.07 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:28.93 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:19.78 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.37 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.41 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:28.72 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:36.56 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:48.82 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:21.21 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:25.08 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:29.89 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:33.40 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:44.79 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:52.87 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:44.17 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:44.85 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:45.17 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:45.37 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:49.75 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:51.66 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamm&Nilsson Musik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:44.28 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:46.15 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:47.19 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:48.88 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:51.85 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Kram |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:05.65 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:28:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Lööf |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:13.38 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
4:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 15:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15:50:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
9:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:36:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
9:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
9:34.21 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
9:49.81 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:36:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
9:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
10:03.73 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:36:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
10:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:36:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:37:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
38.58 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
39.43 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.42 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
42.35 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Johansson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
46.47 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.64 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
38.82 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
41.01 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.35 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
47.21 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
49.87 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
42.87 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.53 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
43.97 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
49.75 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
51.13 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Bergman |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
47.71 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
48.06 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
48.40 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
50.41 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
52.37 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
53.19 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stacy Yav |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
57.18 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asha Murad |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:11.71 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.39 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
48.83 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
49.32 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
49.53 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50.89 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50.93 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.02 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.81 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
53.24 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
53.27 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
55.31 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Ekerlid |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
55.91 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexa Nyström |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:01.69 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:52:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
54.09 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.22 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
56.95 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.76 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
52.90 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 16:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16:58:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:06.37 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:37.15 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 17:03:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:07:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:07:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:45.00 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:07:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-12 17:07:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 17:09:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.68 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.15 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.04 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.71 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.77 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
32.63 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
33.25 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.93 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.30 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.50 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.67 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.99 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.85 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.59 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
34.28 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
37.33 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.34 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.74 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.43 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.05 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.53 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
42.44 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
46.12 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Wiliam Larsson Naprapat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.29 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
41.40 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
43.32 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
47.27 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
57.94 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 11:18:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Svenska Kyrkan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Borin |
1989 |
Simklubben Ägir |
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.70 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
30.33 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:15:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Svenska Kyrkan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.14 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.56 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:15:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Svenska Kyrkan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
30.71 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:15:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Svenska Kyrkan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.10 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.48 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
38.61 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:15:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Svenska Kyrkan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:15:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:17:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Europcar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:47.87 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:51.39 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:53.40 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Europcar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
5:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
5:15.39 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
5:28.84 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Europcar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:55.35 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Europcar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
5:22.88 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:37.16 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:49.41 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
6:35.57 |
+1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:37:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:08.52 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:14.53 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:41.02 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:28.53 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:46.33 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:41:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:43:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Östersundshem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:42.15 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess Viggeborn |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:49.04 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:57.91 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:58.28 |
+41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Östersundshem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:47.33 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:57.24 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Östersundshem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:55.11 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Östersundshem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:24.48 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:50.34 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Östersundshem |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 09:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 09:57:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
57.13 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
59.32 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:00.49 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:01.62 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:05.98 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Lööf |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:07.21 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:00.20 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:04.89 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:02.50 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:04.02 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:05.05 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:13.44 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:17.73 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:21.92 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:32.84 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:14.82 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:27.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:07:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:06.44 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:06.96 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:17.48 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:21.41 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:09.09 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:19.39 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:13.90 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:18.87 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:26.79 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:20.81 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:27.11 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:29.32 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:33.85 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:38.56 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Glas och Portteknink AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.19 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:37.08 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:37:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.45 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Lööf |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:31.47 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:00.74 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:57.22 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
AB Svedberg Östersund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:34.26 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:40.10 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:46:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:00.79 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:00.52 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
3:08.97 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:09.99 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:19.78 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
2:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
3:01.22 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
3:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:02.76 |
+58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:46.21 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:47.54 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:02.64 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Manic Motion AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 11:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 11:03:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
27.58 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.40 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.85 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
30.00 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
30.26 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
32.26 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.63 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.69 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Johansson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.33 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.31 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.06 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
29.93 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
30.51 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.04 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.08 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.27 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.33 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.71 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.76 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
32.17 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
32.86 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.02 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.70 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
34.76 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
28.76 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.54 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
29.75 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
29.98 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
30.63 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
31.10 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.54 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.96 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.60 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.00 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.70 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Bergman |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
45.27 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
35.40 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
35.74 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.86 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.88 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
40.80 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stacy Yav |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.76 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asha Murad |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.88 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kannegeisser Civilworks AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.98 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.70 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.51 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.74 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
37.19 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
38.19 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
38.47 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.21 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Kram |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
40.92 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.73 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
41.76 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Ekerlid |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
42.70 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
alma djusberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
44.26 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
|
45.47 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 14:53:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
26.26 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Boström |
1984 |
Gävle Simsällskap |
|
|
28.64 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
26.67 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
26.79 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
27.25 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
28.76 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.61 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
28.69 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
28.97 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.08 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
29.50 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Johansson |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
33.12 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Gabrielsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.36 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Eliasson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.74 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Stefansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toste Wallskog |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
36.11 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
39.94 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
31.83 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
33.17 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar BC 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
BioGen Active AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.56 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
|
52.07 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 14:55:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 15:38:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
9:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:19:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
10:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
11:28.24 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:19:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
STC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
9:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:19:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 15:24:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:47.25 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:48.99 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
2:47.50 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:01.50 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:15.28 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:19.40 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordea Bank AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:32.21 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
3:34.54 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 15:55:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:37.38 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:48.84 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Luleå Simsällskap |
|
|
4:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
5:15.68 |
+46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:55.23 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
4:55.65 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Eliasson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
6:53.31 |
+2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Norrskog Wood Products AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:08:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:12.20 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:19.26 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:20.91 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.09 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:22.85 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:18.24 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:19.17 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:19.68 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:22.88 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.94 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:29.53 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:19.20 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:23.52 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:33.13 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:38.25 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:39.40 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:28.15 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:36.33 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:37.21 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:43.64 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Daabachs Skogstjänster AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:30.93 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:33.46 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:38.41 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:41.66 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:43.46 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:25:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Björklund |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Gillgren |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:30.36 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Eliasson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Adeona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:32:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
58.59 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:00.32 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:01.64 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:05.03 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:06.30 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:06.58 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:10.51 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:11.64 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Lundblad |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:12.21 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Johansson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:14.95 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:17.23 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:01.94 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:03.97 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:05.92 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:06.63 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:07.18 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:08.82 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Kannegiesser |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:09.34 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:10.98 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:11.19 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:11.28 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:12.13 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:15.26 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:15.96 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Wallskog |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:18.37 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:01.22 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:02.73 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:04.72 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Rasmuson |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
|
1:06.01 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:06.08 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Persson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:08.13 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Heed |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:11.45 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:08.90 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:11.72 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:13.55 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:13.68 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:21.87 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:22.51 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enya Daabach |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:24.87 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:17.74 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Sönner |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:20.50 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:21.31 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:21.56 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:22.34 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:27.27 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:34.31 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Zenjo Verktygsteknik AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:15.32 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:18.23 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:19.37 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.06 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:26.41 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:27.52 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:27.84 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Palin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:29.52 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:38.59 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 16:57:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|