Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Reuter |
2006 |
|
620 |
36.83 |
1:16.03 |
1:55.87 |
|
2:33.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
617 |
36.34 |
1:15.58 |
1:55.82 |
|
2:34.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
|
547 |
37.76 |
1:18.77 |
1:59.79 |
|
2:40.36 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
534 |
38.28 |
1:19.56 |
2:00.38 |
|
2:41.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
|
533 |
38.63 |
1:20.57 |
2:02.10 |
|
2:41.74 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
532 |
38.15 |
1:19.39 |
2:01.39 |
|
2:41.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
|
529 |
38.46 |
1:19.82 |
2:01.85 |
|
2:42.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
|
506 |
38.12 |
1:19.57 |
2:02.80 |
|
2:44.53 |
|
|
Herlev Svømning |
2:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofija Rønne |
2006 |
|
506 |
38.88 |
1:21.50 |
2:04.62 |
|
2:44.55 |
|
|
Herlev Svømning |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
|
505 |
38.96 |
1:21.59 |
2:04.14 |
|
2:44.71 |
|
|
Herlev Svømning |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
494 |
39.05 |
1:21.61 |
2:04.37 |
|
2:45.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Helfelt |
2006 |
|
492 |
38.33 |
1:20.06 |
2:03.84 |
|
2:46.14 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
|
489 |
38.75 |
1:21.13 |
|
|
2:46.44 |
|
|
Herlev Svømning |
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
|
487 |
38.42 |
1:21.09 |
2:04.83 |
|
2:46.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
|
473 |
39.50 |
1:23.28 |
2:08.13 |
|
2:48.28 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniella Li West |
2006 |
|
472 |
39.38 |
1:22.43 |
2:06.33 |
|
2:48.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
|
452 |
40.19 |
1:25.03 |
2:08.14 |
|
2:50.84 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
|
447 |
40.25 |
1:23.96 |
2:08.51 |
|
2:51.51 |
|
|
JGI Svømning |
2:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
|
437 |
39.36 |
1:23.17 |
2:08.95 |
|
2:52.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Marie Elster |
2006 |
|
433 |
41.53 |
1:26.31 |
2:10.27 |
|
2:53.31 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
|
410 |
41.40 |
1:26.21 |
2:11.72 |
|
2:56.45 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
|
397 |
41.98 |
1:26.23 |
2:11.45 |
|
2:58.38 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Dina Shapley |
2006 |
|
385 |
41.95 |
1:28.99 |
2:16.24 |
|
3:00.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naya Høi Greve |
2007 |
|
564 |
38.36 |
1:18.23 |
1:58.72 |
|
2:38.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Bell |
2007 |
|
522 |
37.09 |
1:18.74 |
2:01.69 |
|
2:42.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
|
488 |
39.59 |
1:22.08 |
2:04.90 |
|
2:46.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
|
482 |
38.23 |
1:19.88 |
2:03.68 |
|
2:47.30 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Griffin |
2007 |
|
480 |
38.53 |
1:22.42 |
2:06.62 |
|
2:47.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
K-Lee Hansen |
2007 |
|
465 |
40.77 |
1:24.42 |
2:08.20 |
|
2:49.27 |
|
|
JGI Svømning |
2:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
465 |
41.58 |
1:24.59 |
2:07.61 |
|
2:49.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
|
456 |
40.50 |
1:23.84 |
2:07.97 |
|
2:50.37 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
|
455 |
39.67 |
1:23.58 |
2:07.69 |
|
2:50.52 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Appel |
2007 |
|
417 |
40.76 |
1:25.60 |
2:11.41 |
|
2:55.51 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lilja Skov |
2007 |
|
408 |
43.34 |
1:28.11 |
2:13.33 |
|
2:56.75 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
|
400 |
42.62 |
1:29.42 |
2:14.16 |
|
2:57.98 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
393 |
41.75 |
1:26.85 |
2:14.01 |
|
2:59.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
|
354 |
42.30 |
1:30.92 |
2:19.15 |
|
3:05.30 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
|
331 |
43.65 |
1:31.32 |
2:20.90 |
|
3:09.53 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:19 |
|