2020-01-24   13:48:10
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for ŚrgangssvÝmmere 2019, Gentofte

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag - Stśvnestart kl. 10.00

Resultat LÝb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Regionsmesterskab Nord 2019    Udskriftsdato  28 oktober 2019   
  Stśvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  21:14   
  ArrangÝr  Region Sjślland / Gentofte svÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 oktober 2019         
 
 
LÝb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    667  31.57        1:07.93   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:11.54                 
                     
Astrid Mulipola  2006    650  32.80        1:08.51   
  Sigma Swim AllerÝd  1:09.36                 
                     
Mille Frydendahl  2006    613  32.76        1:09.86   
  Sigma Swim AllerÝd  1:15.58                 
                     
Agnete Boelt  2006    612  32.15        1:09.89   
  Sigma Swim AllerÝd  1:09.33                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    603  32.29        1:10.26   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:11.46                 
                     
Andrea Lindberg VedÝe  2006    558  33.53        1:12.11   
  Sigma Swim AllerÝd  1:13.19                 
                     
Mathilde Severs  2006    525  33.20        1:13.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:14.42                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006    513  33.53        1:14.16   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:12.61                 
                     
Bianca Roos  2006    512  34.31        1:14.17   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:17.53                 
                     
10  Marie Elster  2006    504  33.58        1:14.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:13.73                 
                     
11  Alba Mantoni  2006    503  35.98        1:14.62   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:16.85                 
                     
12  Ellen Simoni Alfast  2006    495  35.66        1:15.04   
  Herlev SvÝmning  1:16.80                 
                     
13  Christine Stubbe Lundsby  2006    490  34.31        1:15.26   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.00                 
                     
14  Stella Demuth Andersen  2006    485  35.16        1:15.54   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.70                 
                     
15  Victoria Wiingaard  2006    460  34.90        1:16.87   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:16.02                 
                     
16  Fiona Jensen  2006    456  35.65        1:17.09   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  1:20.85                 
                     
17  Jasmine LÝkkegaard  2006    449  35.51        1:17.49   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:14.81                 
                     
18  Amalie Carlsen Risager  2006    443  36.20        1:17.85   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:20.19                 
                     
19  Anna E.e. Balle  2006    432  36.36        1:18.53   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:16.93                 
                     
20  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    418  36.21        1:19.35   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.90                 
                     
21  Amalie Rose SÝndergaard  2006    417  37.19        1:19.46   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:23.40                 
                     
22  Freja Mathilde Kaas  2006    410  36.10        1:19.86   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:19.40                 
                     
23  Daniella Li West  2006    408  35.29        1:20.03   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:22.02                 
                     
24  Athena Haugsted Pihl  2006    402  36.44        1:20.38   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:20.84                 
                     
25  Ada HaslÝv Brunsgaard  2006    394  36.63        1:20.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.15                 
                     
26  Dikte Johanne SchrÝder  2006    384  37.03        1:21.63   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.07                 
                     
27  Emily Reuter  2006    381  37.33        1:21.84   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:20.72                 
                     
28  Signe Munk Hvid  2006    380  37.45        1:21.94   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:18.22                 
                     
29  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    360  38.03        1:23.40   
  Herlev SvÝmning  1:23.61                 
                     
30  Henriette Roos  2006    355  37.69        1:23.77   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:25.42                 
                     
31  Sofia Yuwei Zhang  2006    352  38.15        1:24.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:21.39                 
                     
32  Andrea SÝeborg  2006    349  38.10        1:24.30   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:25.57                 
                     
33  Liva Wissing  2006    346  38.19        1:24.52   
  Sigma Swim AllerÝd  1:25.42                 
                     
34  Laura Cecilie Salling  2006    321  40.17        1:26.69   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:22.60                 
                     
35  Jasmin Kjśrsgaard  2006    253  38.66        1:33.78   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:25.88                 
                     
Olga Vejlby  2006              DNS   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:18.11                 
                     
 
LÝb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    612  32.56        1:09.92   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:16.70                 
                     
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    564  33.67        1:11.83   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:14.50                 
                     
Naya HÝi Greve  2007    551  33.45        1:12.38   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:16.95                 
                     
Erica Veggerby GrÝnlund  2007    527  33.82        1:13.50   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:15.17                 
                     
Karen Markussen  2007    526  34.14        1:13.52   
  Sigma Swim AllerÝd  1:15.00                 
                     
Julie Hovmand  2007    523  32.81        1:13.66   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:19.09                 
                     
Rebecca Bell  2007    459  33.74        1:16.93   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:20.12                 
                     
Ea Lund Havgaard  2007    449  35.52        1:17.49   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:19.91                 
                     
Linnea Funk Larsen  2007    447  35.53        1:17.63   
  Sigma Swim AllerÝd  1:21.07                 
                     
10  RÝskva Rosenbohm  2007    434  36.13        1:18.36   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:21.29                 
                     
11  Sophie Flamand  2007    417  36.38        1:19.46   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:20.88                 
                     
12  Maja Vejborg  2007    406  36.42        1:20.12   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:30.19                 
                     
13  Mathilde Kristensen  2007    404  37.45        1:20.27   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:21.71                 
                     
14  Annabella Nathansen  2007    374  37.69        1:22.35   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:22.36                 
                     
15  Astrid NÝrgaard  2007    370  37.03        1:22.65   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:28.98                 
                     
16  K-Lee Hansen  2007    365  37.90        1:23.06   
  JGI SvÝmning  1:30.38                 
                     
17  Andrea Strandby  2007    352  38.74        1:24.08   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:26.74                 
                     
18  Kristine Dupont  2007    345  38.38        1:24.65   
  Herlev SvÝmning  1:27.95                 
                     
19  Natasja Boesgaard  2007    313  39.03        1:27.35   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:30.47                 
                     
20  Kattja Daniella AggersbÝl  2007    304  41.71        1:28.28   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:27.22                 
                     
21  Laura Kaysfeld  2007    301  42.11        1:28.58   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:28.78                 
                     
22  Oline Ludvigsen  2007    263  43.62        1:32.57   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:26.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 oktober 2019 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  21:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark