Tulokset Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag - Stævnestart kl. 10.00
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:12 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 817 | 34.81 | 1:12.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 788 | 34.54 | 1:13.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.65 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 706 | 35.29 | 1:16.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 625 | 37.13 | 1:19.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.13 | |||||||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 618 | 38.20 | 1:20.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 613 | 38.37 | 1:20.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
7 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 609 | 37.53 | 1:20.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
8 | Henriette Roos | 2006 | 605 | 37.66 | 1:20.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 598 | 38.31 | 1:20.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.79 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 582 | 38.86 | 1:21.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.14 | |||||||||
11 | Emily Reuter | 2006 | 576 | 39.06 | 1:21.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
12 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 552 | 39.26 | 1:23.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
13 | Marie Elster | 2006 | 542 | 38.37 | 1:23.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
14 | Andrea Søeborg | 2006 | 541 | 40.41 | 1:23.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 533 | 39.57 | 1:24.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
16 | Alba Mantoni | 2006 | 526 | 40.49 | 1:24.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.58 | |||||||||
17 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 522 | 39.50 | 1:24.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 514 | 40.21 | 1:25.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.18 | |||||||||
19 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 514 | 40.29 | 1:25.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 504 | 41.29 | 1:25.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.04 | |||||||||
21 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 498 | 39.76 | 1:25.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.84 | |||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 498 | 40.57 | 1:26.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.49 | |||||||||
23 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 488 | 41.18 | 1:26.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.18 | |||||||||
24 | Victoria Wiingaard | 2006 | 486 | 40.24 | 1:26.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
25 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 467 | 41.60 | 1:27.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.68 | |||||||||
26 | Merle Asmussen | 2006 | 453 | 42.05 | 1:28.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.22 | |||||||||
27 | Amalie Helfelt | 2006 | 450 | 41.94 | 1:28.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
28 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 436 | 42.39 | 1:29.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.58 | |||||||||
29 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 423 | 41.66 | 1:30.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.17 | |||||||||
30 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 421 | 41.99 | 1:30.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
31 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 418 | 42.96 | 1:31.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.56 | |||||||||
32 | Viola Søbye | 2006 | 407 | 43.25 | 1:31.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:33.56 | |||||||||
33 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 400 | 42.67 | 1:32.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.56 | |||||||||
34 | Anna Dietrichsen | 2006 | 400 | 43.29 | 1:32.52 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:31.89 | |||||||||
35 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 355 | 45.50 | 1:36.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.08 | |||||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | Akut syg | |||||||
JGI Svømning | 1:24.16 | |||||||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 652 | 37.68 | 1:18.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.05 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 640 | 37.16 | 1:19.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.40 | |||||||||
3 | Caroline Haugland | 2007 | 601 | 37.74 | 1:20.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
4 | Naya Høi Greve | 2007 | 596 | 37.97 | 1:21.00 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | 583 | 37.59 | 1:21.58 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
6 | Ella Kjær | 2007 | 570 | 38.39 | 1:22.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.23 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 570 | 38.70 | 1:22.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
8 | Andrea Strandby | 2007 | 510 | 40.24 | 1:25.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.03 | |||||||||
9 | Karen Markussen | 2007 | 492 | 40.82 | 1:26.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.97 | |||||||||
10 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 480 | 41.90 | 1:27.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.40 | |||||||||
11 | Mira Capito | 2007 | 469 | 41.76 | 1:27.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 447 | 42.51 | 1:29.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.51 | |||||||||
13 | Helena Honore | 2007 | 446 | 42.54 | 1:29.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.80 | |||||||||
14 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 445 | 42.62 | 1:29.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.68 | |||||||||
15 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 434 | 42.69 | 1:29.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.48 | |||||||||
16 | Silvia Martinsen | 2007 | 430 | 42.60 | 1:30.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.26 | |||||||||
17 | Emilie Dommer | 2007 | 429 | 41.84 | 1:30.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.39 | |||||||||
18 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 426 | 42.56 | 1:30.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
19 | Kristine Dupont | 2007 | 418 | 43.53 | 1:31.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.73 | |||||||||
20 | Sophie Flamand | 2007 | 415 | 43.27 | 1:31.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.75 | |||||||||
21 | Helene Heegaard | 2007 | 413 | 44.03 | 1:31.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.74 | |||||||||
22 | Rebecca Bell | 2007 | 413 | 43.08 | 1:31.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.66 | |||||||||
23 | Maja Vejborg | 2007 | 409 | 43.78 | 1:31.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.99 | |||||||||
24 | Laura Kaysfeld | 2007 | 388 | 43.48 | 1:33.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
25 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | 383 | 44.07 | 1:33.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.18 | |||||||||
26 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 381 | 43.50 | 1:33.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
27 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 380 | 44.25 | 1:34.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.59 | |||||||||
28 | Natasja Boesgaard | 2007 | 380 | 43.78 | 1:34.13 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.88 | |||||||||
29 | Christine Dalsgaard | 2007 | 353 | 45.79 | 1:36.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.17 | |||||||||
30 | Anna Powers | 2007 | 352 | 45.44 | 1:36.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.82 | |||||||||
31 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 345 | 46.50 | 1:37.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.03 | |||||||||
32 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 342 | 45.75 | 1:37.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:12 |