2019-12-09   15:20:37
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for ŚrgangssvÝmmere 2019, Gentofte

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag - Stśvnestart kl. 10.00

Resultat LÝb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Regionsmesterskab Nord 2019    Udskriftsdato  28 oktober 2019   
  Stśvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  21:12   
  ArrangÝr  Region Sjślland / Gentofte svÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 oktober 2019         
 
 
LÝb 112, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    775  30.81        1:06.04   
  Roskilde SvÝmning  1:06.73                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    746  31.56        1:06.88   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:07.06                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    646  32.62        1:10.19   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:12.67                 
                     
August Arup Neergaard  2005    615  34.03        1:11.32   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:13.05                 
                     
Laurits Boserup  2005    600  33.40        1:11.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:12.22                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    581  34.52        1:12.68   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:13.22                 
                     
Emil Kruse Enemśrke  2005    552  34.71        1:13.95   
  Herlev SvÝmning  1:16.67                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005    548  35.23        1:14.15   
  Sigma Swim AllerÝd  1:15.14                 
                     
Bertram Olesen  2005    544  34.70        1:14.31   
  Frederikssund SvÝmmeklub  1:16.78                 
                     
10  Illia Bulba  2005    540  34.42        1:14.48   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:16.21                 
                     
11  Malte Hagbarth JÝrgensen  2005    526  34.15        1:15.14   
  Roskilde SvÝmning  1:16.13                 
                     
12  Jonatan Hagbarth JÝrgense  2005    512  35.39        1:15.82   
  Roskilde SvÝmning  1:17.61                 
                     
13  Oliver Lassen  2005    505  35.29        1:16.15   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:17.63                 
                     
14  Magnus Tullberg  2005    500  35.34        1:16.44   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:20.22                 
                     
15  Marius Lundsteen BrÝndum  2005    490  36.93        1:16.93   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:19.87                 
                     
15  William BogÝ Andersen  2005    490  36.35        1:16.93   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:19.15                 
                     
17  Erik Schmidt  2005    486  36.86        1:17.17   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:17.73                 
                     
18  Vincent Matras  2005    480  36.12        1:17.45   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:18.32                 
                     
19  Malthe Funk Larsen  2005    479  36.33        1:17.51   
  Sigma Swim AllerÝd  1:20.05                 
                     
20  Julius Svarrer  2005    476  36.77        1:17.71   
  Slangerup SvÝmmeklub  1:20.73                 
                     
21  Louie Uldall  2005    475  36.56        1:17.74   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:19.94                 
                     
22  Carl Emil Lundgaard  2005    466  37.21        1:18.22   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:18.56                 
                     
23  Louie Hansen  2005    456  37.34        1:18.82   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:23.22                 
                     
24  Emil Isaksen  2005    442  37.09        1:19.62   
  Roskilde SvÝmning  1:24.11                 
                     
25  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    439  36.91        1:19.79   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:24.52                 
                     
26  Magnus LÝfquist  2005    435  38.31        1:20.06   
  Sigma Swim AllerÝd  1:26.17                 
                     
27  Jeppe Bayer Christensen  2005    433  37.92        1:20.18   
  Herlev SvÝmning  1:23.52                 
                     
28  Anders Junker  2005    421  37.66        1:20.96   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:24.81                 
                     
29  Theodor Wernberg LÝvgreen  2005    402  38.16        1:22.19   
  Sigma Swim AllerÝd  1:24.65                 
                     
30  Oscar Rybak-Andersen  2005    388  39.38        1:23.15   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.88                 
                     
31  Fabian Holst Krabbe  2005    366  39.83        1:24.76   
  VśrlÝse SvÝmmeklub  1:23.16                 
                     
32  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    363  38.89        1:25.05   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:28.56                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005                Akut syg 
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:12.01                 
                     
 
LÝb 112, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hector Kaltoft  2006    545  35.41        1:14.25   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:14.46                 
                     
Frederik Aarup-Andersen  2006    542  35.63        1:14.40   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:18.98                 
                     
Elias Elmedyb  2006    500  36.23        1:16.44   
  Herlev SvÝmning  1:21.53                 
                     
Magnus Jacobsen  2006    495  35.72        1:16.67   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:19.07                 
                     
Frederik Gersby  2006    457  36.86        1:18.76   
  Sigma Swim AllerÝd  1:27.16                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006    427  37.84        1:20.53   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:23.14                 
                     
David Johannes Dahl  2006    422  37.53        1:20.85   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:30.02                 
                     
Mads Emil Wohlfahrt  2006    412  37.98        1:21.49   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:29.16                 
                     
Mikkel RetbÝll-Bauer  2006    412  37.30        1:21.53   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:26.54                 
                     
10  Mads Emil Christiansen  2006    410  38.24        1:21.66   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:21.38                 
                     
11  August Taul  2006    405  38.50        1:21.96   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.06                 
                     
12  Andreas Hammer Dohn  2006    389  39.40        1:23.10   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:25.28                 
                     
13  Jens Krogh Hermansen  2006    385  38.77        1:23.37   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:25.55                 
                     
14  Johannes Framke  2006    379  39.62        1:23.84   
  Sigma Swim AllerÝd  1:25.96                 
                     
15  Jens Christian Koefoed  2006    368  39.77        1:24.63   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:23.81                 
                     
16  Maximillian Udar  2006    368  39.13        1:24.66   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.95                 
                     
17  Gustav R. Christiansen  2006    348  39.06        1:26.21   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:25.85                 
                     
18  Noah Anker-MÝller  2006    335  40.97        1:27.34   
  Sigma Swim AllerÝd  1:30.53                 
                     
19  Andreas Ellgaard Svedal  2006    327  41.73        1:28.03   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:28.57                 
                     
20  Alexander Hartvigsen  2006    308  41.86        1:29.84   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:29.10                 
                     
Jacob Koch Larsen  2006              DNS   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:22.81                 
                     
Elias Jensen  2006              DSQ  En hŚnd i vending 
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:18.92                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006              DSQ  Usynkrone ben 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:21.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 oktober 2019 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  21:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark