2019-12-12   16:14:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Nord 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  Region Sjælland / Gentofte svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    714  32.80  1:12.28  1:54.77    2:29.61   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.04                 
                     
SIF Bramm  2006    670  33.16  1:12.63  1:57.55    2:32.83   
  JGI Svømning  2:35.79                 
                     
Fiona Jensen  2006    546  35.94  1:17.41  2:06.37    2:43.64   
  Værløse Svømmeklub  2:52.86                 
                     
Anna E.e. Balle  2006    526  36.71  1:18.75  2:07.36    2:45.70   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.60                 
                     
Sofija Rønne  2006    525  36.04  1:19.51  2:08.28    2:45.77   
  Herlev Svømning  2:49.87                 
                     
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    524  35.15  1:17.64  2:09.84    2:45.82   
  Hillerød Svømmeklub  2:47.80                 
                     
Luna Larsson  2006    516  37.29  1:19.91  2:10.84    2:46.76   
  Herlev Svømning  2:52.09                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006    509  38.62  1:20.33  2:11.08    2:47.50   
  Herlev Svømning  2:46.06                 
                     
Freja Mathilde Kaas  2006    504  36.75  1:19.88  2:09.26    2:48.07   
  Hørsholm Svømmeforening  2:54.63                 
                     
10  Andrea Søeborg  2006    502  35.51  1:20.70  2:07.65    2:48.29   
  Helsingør Svømmeklub  2:57.01                 
                     
11  Signe Munk Hvid  2006    493  36.81  1:19.35  2:10.68    2:49.31   
  Søllerød Svømmeklub  2:49.71                 
                     
12  Amalie Rose Søndergaard  2006    491  37.61  1:22.78  2:14.47    2:49.45   
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.43                 
                     
13  Amalie Lythcke  2006    490  38.47  1:20.62  2:12.62    2:49.65   
  Hillerød Svømmeklub  2:56.76                 
                     
14  Sofia Yuwei Zhang  2006    487  37.42  1:23.32  2:09.33    2:50.00   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.01                 
                     
15  Daniella Li West  2006    482  36.28  1:20.41  2:10.85    2:50.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:58.77                 
                     
16  Anna Merl Larsen  2006    475  37.78  1:21.56  2:12.62    2:51.42   
  JGI Svømning  2:54.36                 
                     
17  Nina Katrine N. Nissen  2006    474  39.02  1:25.06  2:11.12    2:51.50   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.61                 
                     
18  Maria Claudia S. Hansen  2006    472  38.75  1:23.32  2:12.53    2:51.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.56                 
                     
19  Alma Lind Babin  2006    471  37.40  1:20.07  2:11.09    2:51.83   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.96                 
                     
20  Amalie Helfelt  2006    464  38.46  1:23.35  2:12.10    2:52.75   
  Værløse Svømmeklub  2:54.25                 
                     
21  Karoline Dahl Lewinsky  2006    428  38.03  1:21.65  2:14.64    2:57.36   
  Herlev Svømning  2:56.92                 
                     
22  Sofie Kofoed Gjedsted  2006    406  37.92  1:24.85  2:15.74    3:00.55   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.91                 
                     
23  Cecilie Rud  2006    400  41.99  1:26.76  2:22.62    3:01.49   
  Sigma Swim Allerød  2:51.37                 
                     
24  Anna Hinsch Lauritzen  2006    386  39.55  1:22.89  2:23.24    3:03.59   
  Gentofte Svømme Klub  3:07.22                 
                     
Lærke Stenholt Røpke  2006                Akut syg 
  JGI Svømning  2:47.02                 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silje Nygaard Engedal  2007    602  34.88  1:15.95  2:04.64    2:38.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:48.44                 
                     
Ea Lund Havgaard  2007    568  35.40  1:17.89  2:02.79    2:41.44   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.71                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    506  37.76  1:18.99  2:11.49    2:47.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.65                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    462  38.73  1:23.15  2:14.84    2:52.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.68                 
                     
Molly Borchorst  2007    454  39.04  1:23.01  2:15.89    2:54.00   
  Søllerød Svømmeklub  2:55.67                 
                     
Tilde Rytz Jørgensen  2007    435  40.61  1:24.12  2:15.11    2:56.46   
  Frederikssund Svømmeklub  3:07.06                 
                     
Katrine Dresler Aleksic  2007    433  37.44  1:23.74  2:17.89    2:56.75   
  Herlev Svømning  3:05.49                 
                     
Mira Capito  2007    425  40.68  1:27.89  2:16.85    2:57.82   
  Slangerup Svømmeklub  2:58.01                 
                     
Sofie Wettendorff Hasling  2007    414  37.06  1:20.28  2:18.04    2:59.33   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:57.64                 
                     
10  Emilie Dommer  2007    407  42.23  1:27.94  2:17.90    3:00.42   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.99                 
                     
11  Caroline Victoria Reedtz  2007    401  41.76  1:27.38  2:20.19    3:01.27   
  Gentofte Svømme Klub  3:09.97                 
                     
12  Christine Dalsgaard  2007    393  43.58  1:28.27  2:20.41    3:02.46   
  Sigma Swim Birkerød  3:07.73                 
                     
13  Annabella Nathansen  2007    390  39.34  1:26.82  2:23.23    3:02.97   
  Søllerød Svømmeklub  3:07.67                 
                     
14  Nina Griffin  2007    381  44.21  1:26.54  2:21.93    3:04.40   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.88                 
                     
15  Anna Bruun-Møller  2007    380  40.23  1:29.28  2:23.65    3:04.52   
  Hørsholm Svømmeforening  3:07.61                 
                     
16  Helene Heegaard  2007    370  44.54  1:33.93  2:26.39    3:06.29   
  Søllerød Svømmeklub  3:07.78                 
                     
Vivian Bahador Snitker  2007              DSQ  Ej sam t. berør v150 
  Sigma Swim Birkerød  3:09.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark