2019-12-09   15:31:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Nord 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Region Sjælland / Gentofte svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc Drenge 1  2005              1:54.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.41                 
  William Bogø Andersen  2005      28.57        28.57   
  Robert E Falborg Pedersen  2005                 
  Nicholas H. Hansen  2005                 
  Anders Junker  2005      1:54.01        1:54.01   
                     
Sigma 1  2005              1:54.42   
  Sigma Swim  1:59.30                 
  Tobias Rosengaard  2005      28.86        28.86   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005                 
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005                 
  Magnus Løfquist  2005      1:54.42        1:54.42   
                     
Gentofte Drenge 1  2005              1:55.97   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.02                 
  August Arup Neergaard  2005      28.70        28.70   
  Maximillian Udar  2006                 
  Frederik Aarup-Andersen  2006                 
  Laurits Boserup  2005      1:55.97        1:55.97   
                     
Herlev Knægte  2005              1:56.52   
  Herlev Svømning  2:01.36                 
  Mathias Toft Cortsen  2005      30.78        30.78   
  Elias Elmedyb  2006                 
  Jeppe Bayer Christensen  2005                 
  Emil Kruse Enemærke  2005      1:56.52        1:56.52   
                     
Gentofte Drenge 2  2005              1:59.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.72                 
  David Johannes Dahl  2006      31.23        31.23   
  Erik Schmidt  2005      28.50        59.73   
  Louie Hansen  2005      29.69        1:29.42   
  Peter Bjerre Olsen  2006      29.95        1:59.37   
                     
Hils Drenge  2005              2:00.74   
  Hillerød Svømmeklub  2:04.56                 
  Morten Lindblom Andersen  2005      28.19        28.19   
  Louie Uldall  2005                 
  Elias Jensen  2006                 
  Sebastian Roesen Larsen  2006      2:00.74        2:00.74   
                     
Sigma 2  2005              2:03.49   
  Sigma Swim  2:10.24                 
  Hector Kaltoft  2006      30.06        30.06   
  Frederik Gersby  2006      31.17        1:01.23   
  Noah Anker-Møller  2006      31.18        1:32.41   
  Magnus Jacobsen  2006      31.08        2:03.49   
                     
Red Stags  2005              2:03.54   
  Hørsholm Svømmeforening  2:07.31                 
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      30.64        30.64   
  Illia Bulba  2005      30.54        1:01.18   
  Oscar Svensson  2005      31.22        1:32.40   
  Gustav R. Christiansen  2006      31.14        2:03.54   
                     
Gsc Drenge 2  2005              2:09.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.73                 
  Vincent Matras  2005      32.63        32.63   
  Andreas Kelstrup Schou  2005                 
  William Brix Søhoel  2006                 
  Christian Moefelt  2006      2:09.64        2:09.64   
                     
10  Gentofte Drenge 3  2005              2:11.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:12.73                 
  August Taul  2006      34.69        34.69   
  Oswald Lindquist  2006      32.42        1:07.11   
  Carl Emil Lundgaard  2005      32.17        1:39.28   
  Oscar Rybak-Andersen  2005      32.54        2:11.82   
                     
11  Værløse Drenge  2005              2:15.12   
  Værløse Svømmeklub  2:16.92                 
  Noah Lester  2006      34.54        34.54   
  Fabian Holst Krabbe  2005      34.42        1:08.96   
  Jacob Michael Madsen  2006      34.56        1:43.52   
  Magnus Kiemer  2005      31.60        2:15.12   
                     
12  Sigma 3  2005              2:17.54   
  Sigma Swim  2:18.43                 
  Malthe Funk Larsen  2005      33.50        33.50   
  Oliver Lassen  2005      32.19        1:05.69   
  Johannes Framke  2006      35.31        1:41.00   
  Christian Nimb  2006      36.54        2:17.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark