2019-12-15   23:25:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 1, 50m Frisim Damer - Försök
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.61 27.12 Q
2 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.62 27.28 +0.16 Q
3 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.60 27.81 +0.69 Q
4 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.73 27.85 +0.73 Q
5 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.65 27.88 +0.76 -
6 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.68 27.98 +0.86 Q
7 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.75 28.16 +1.04 Q
8 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.49 28.39 +1.27 Q
9 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.61 28.45 +1.33 Q
10 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.68 28.48 +1.36 Q
11 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb +0.72 28.52 +1.40 Q
11 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.54 28.52 +1.40 Q
13 Linnea Zetterlund 2003 Upplands-Bro Simsällskap +0.28 28.67 +1.55 -
14 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.72 28.93 +1.81 Q
15 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.79 29.07 +1.95 Q
16 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.67 29.08 +1.96 Q
17 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 29.18 +2.06 Q
18 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.75 29.19 +2.07 Q
19 Wilma Wennerberg 2001 Eskilstuna Simklubb +0.72 29.44 +2.32 -
20 Elina Hellgren 2004 Täby Sim +0.69 29.51 +2.39 Q
21 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.67 29.57 +2.45 Q
22 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.66 29.60 +2.48 Q
23 Adina Nyström 1999 Eskilstuna Simklubb 29.61 +2.49 Q
24 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.79 29.66 +2.54 Q
25 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim +0.67 29.73 +2.61 Q
26 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.66 30.15 +3.03 Q
27 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.74 30.16 +3.04 Q
28 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.60 30.20 +3.08 Q
29 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.76 30.58 +3.46 Q
30 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.78 30.59 +3.47 Q
31 Selma Åström 2003 Upplands-Bro Simsällskap 30.65 +3.53 -
32 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians +0.80 30.68 +3.56 Q
33 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.70 30.93 +3.81 Q
34 Rose Li 2006 Täby Sim +0.79 31.02 +3.90 Q
35 Dina Larsson 2004 Täby Sim +0.68 31.07 +3.95 Q
36 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap +0.75 31.11 +3.99 Q
37 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap +0.72 31.18 +4.06 Q
38 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.66 31.32 +4.20 Q
39 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 31.49 +4.37 Q
40 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.64 31.52 +4.40 Q
41 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.56 31.56 +4.44 Q
42 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.73 31.58 +4.46 Q
43 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.64 32.14 +5.02 Q
44 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.74 32.20 +5.08 Q
45 Moa Öhlund 2005 Falu Simsällskap +0.83 32.46 +5.34
46 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.79 32.52 +5.40
47 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb +0.79 32.54 +5.42
48 Elsa Kjellström 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.72 32.77 +5.65
49 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.54 32.96 +5.84
50 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.82 33.12 +6.00
51 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb +0.62 33.15 +6.03
52 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.66 33.20 +6.08
53 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 33.30 +6.18
54 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians +0.84 33.38 +6.26
55 Agnes Skog 2006 Katrineholms Simsällskap +0.76 33.39 +6.27
56 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.72 33.72 +6.60
57 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 33.76 +6.64
58 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.71 34.33 +7.21
59 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb +0.75 34.41 +7.29
60 Emmie Wendborg 2006 Nyköpings Simsällskap +0.63 34.46 +7.34
61 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.68 34.51 +7.39
62 Thea Klingberg 2006 Falu Simsällskap +0.74 34.54 +7.42
63 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians +0.83 34.55 +7.43
64 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.78 34.58 +7.46
65 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap +0.80 34.66 +7.54
66 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap +0.70 34.73 +7.61
67 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.75 34.95 +7.83
68 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.85 34.96 +7.84
69 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb +0.78 35.46 +8.34
70 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap +0.71 35.64 +8.52
71 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap 35.81 +8.69
72 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap +0.76 35.86 +8.74
73 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 35.87 +8.75
74 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb +0.74 36.79 +9.67
75 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians +0.87 36.99 +9.87
76 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 37.10 +9.98
77 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.73 37.71 +10.59
78 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb +0.46 37.90 +10.78
79 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 38.42 +11.30
80 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap +0.76 40.57 +13.45
81 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb 41.67 +14.55
82 Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians +0.83 42.64 +15.52
83 Cassandra Norlander 2008 Örebro Simallians +0.59 44.75 +17.63
- Ellen Sundquist 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.53 DSQ
- Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb DNS
- Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap DNS
- Selma Hasanbegovic 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 10:06:57
2019-10-19 10:40:42 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 1, 50m Frisim Damer - Kvartsfinal
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.59 26.95 Q
2 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.63 27.07 +0.12 Q
3 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.73 27.68 +0.73 Q
4 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.65 27.70 +0.75 -
5 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.67 27.75 +0.80 Q
6 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.77 27.79 +0.84 Q
7 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.65 28.04 +1.09 Q
8 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.65 28.21 +1.26 Q
9 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.71 28.52 +1.57 Q
10 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb +0.70 28.60 +1.65 Q
11 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.71 28.93 +1.98 Q
12 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.70 28.98 +2.03 Q
13 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.70 29.03 +2.08 Q
14 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.75 29.25 +2.30 -
15 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.65 29.28 +2.33 Q
15 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.55 29.28 +2.33 Q
17 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.76 29.33 +2.38 Q
18 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.54 29.35 +2.40 Q
19 Elina Hellgren 2004 Täby Sim +0.55 29.48 +2.53 Q
20 Adina Nyström 1999 Eskilstuna Simklubb +0.55 29.57 +2.62 Q
21 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim 29.69 +2.74 Q
22 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.79 29.85 +2.90 Q
23 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians +0.80 29.99 +3.04
24 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.68 30.18 +3.23
25 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.60 30.19 +3.24
26 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.76 30.29 +3.34
27 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.65 30.49 +3.54
28 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.54 30.50 +3.55
29 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.67 30.56 +3.61
30 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap +0.71 30.70 +3.75
31 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.73 30.84 +3.89
32 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap +0.73 30.85 +3.90
33 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.82 30.94 +3.99
34 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.70 31.62 +4.67
35 Rose Li 2006 Täby Sim +0.76 31.63 +4.68
36 Dina Larsson 2004 Täby Sim 31.67 +4.72
37 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb +0.71 31.71 +4.76
38 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.62 31.75 +4.80
39 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.76 32.33 +5.38
40 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.73 32.71 +5.76
Grenen officiell:  2019-10-19 15:33:16
2019-10-19 16:25:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 2, 50m Frisim Herrar - Försök
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.66 24.25 Q
2 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.43 24.86 +0.61 Q
3 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.66 25.08 +0.83 Q
4 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.69 25.27 +1.02 Q
5 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.52 25.30 +1.05 Q
6 David Alonso 2003 Täby Sim +0.58 26.16 +1.91 Q
7 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.72 26.28 +2.03 Q
8 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.60 26.47 +2.22 Q
9 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.61 26.58 +2.33 Q
10 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.73 26.79 +2.54 Q
11 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap +0.71 27.00 +2.75 Q
12 Eldin Kadic 1999 Eskilstuna Simklubb +0.46 27.08 +2.83 -
13 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.60 27.17 +2.92 Q
14 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.64 27.29 +3.04 Q
15 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.65 27.60 +3.35 Q
16 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb 27.61 +3.36 Q
17 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.72 27.66 +3.41 Q
18 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap 27.72 +3.47 Q
19 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.46 27.88 +3.63 Q
20 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.70 28.15 +3.90 Q
21 Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb +0.64 28.27 +4.02 Q
22 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.71 28.57 +4.32 Q
23 Albin Kappling 2003 Täby Sim +0.70 28.67 +4.42 Q
24 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 29.17 +4.92 Q
25 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 29.63 +5.38 Q
26 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.66 29.96 +5.71 Q
27 Lucas Wendborg 2004 Nyköpings Simsällskap +0.73 30.02 +5.77 Q
28 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.76 30.27 +6.02 Q
29 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.72 30.34 +6.09 Q
30 Eric Fransson 2006 Täby Sim +0.71 30.43 +6.18 Q
31 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.64 30.45 +6.20 Q
32 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.78 30.62 +6.37 Q
33 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap +0.58 30.89 +6.64 Q
34 Filip Norlin 2005 Täby Sim +0.72 31.09 +6.84 Q
35 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.65 31.21 +6.96 Q
36 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap +0.51 31.37 +7.12 Q
37 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.84 31.55 +7.30 Q
38 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 32.03 +7.78 Q
39 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.78 32.42 +8.17 Q
40 Alfred Lindberg 2004 Upplands-Bro Simsällskap +0.89 32.93 +8.68 Q
41 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb +0.64 33.03 +8.78 -
42 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap +0.92 34.14 +9.89 Q
43 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb +0.62 34.56 +10.31
44 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.66 34.95 +10.70
45 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap +0.74 35.04 +10.79
46 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb 35.47 +11.22
47 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap +0.99 37.03 +12.78
48 Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap +0.85 37.10 +12.85
49 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians +0.79 37.22 +12.97
50 Melvin Eriksson 2006 Köpings Simsällskap +0.85 37.36 +13.11
51 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap +0.78 39.05 +14.80
52 Dante Leval 2007 Köpings Simsällskap 40.33 +16.08
53 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.75 41.69 +17.44
54 Oliver Sohlén 2009 Eskilstuna Simklubb +0.67 42.03 +17.78
55 Edwin Svedell 2006 Örebro Simallians 42.41 +18.16
- Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.61 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:14:42
2019-10-19 10:40:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 2, 50m Frisim Herrar - Kvartsfinal
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.68 24.56 Q
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.68 24.84 +0.28 Q
3 Rudolfs Stupans 1999 Örebro Simallians +0.66 24.87 +0.31 Q
4 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.63 24.91 +0.35 Q
5 Hannes Börjel 2002 Örebro Simallians +0.56 24.97 +0.41 Q
6 David Alonso 2003 Täby Sim +0.44 25.74 +1.18 Q
7 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.69 25.89 +1.33 Q
8 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.65 25.98 +1.42 Q
9 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.68 26.79 +2.23 Q
10 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap +0.73 26.82 +2.26 Q
11 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.71 26.85 +2.29 Q
12 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.57 26.90 +2.34 Q
13 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.64 27.14 +2.58 Q
14 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.65 27.16 +2.60 Q
15 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb +0.77 27.76 +3.20 Q
16 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap +0.74 28.05 +3.49 -
17 Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb +0.66 28.22 +3.66 -
18 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 28.25 +3.69 Q
19 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.41 28.26 +3.70 Q
20 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.56 28.36 +3.80 Q
21 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.72 28.53 +3.97 Q
22 Albin Kappling 2003 Täby Sim +0.78 29.30 +4.74 Q
23 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.72 29.50 +4.94
24 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.79 29.51 +4.95
25 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.71 29.99 +5.43
26 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 30.19 +5.63
27 Eric Fransson 2006 Täby Sim +0.72 30.35 +5.79
28 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.68 30.42 +5.86
29 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.68 30.65 +6.09
30 Lucas Wendborg 2004 Nyköpings Simsällskap +0.80 30.80 +6.24
31 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap +0.63 30.93 +6.37
32 Filip Norlin 2005 Täby Sim +0.63 31.12 +6.56
33 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap +0.70 31.34 +6.78
34 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.75 31.59 +7.03
35 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.61 31.77 +7.21
36 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.73 31.79 +7.23
37 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.72 32.19 +7.63
38 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.81 33.97 +9.41
39 Alfred Lindberg 2004 Upplands-Bro Simsällskap +0.78 34.07 +9.51
40 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap +0.92 35.07 +10.51
Grenen officiell:  2019-10-19 15:39:19
2019-10-19 18:16:24 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 3, 200m Bröstsim Damer 13 och yngre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.59 3:04.75
50m: 38.61
100m: 1:25.06
(46.45)
150m: 2:15.16
(50.10)
200m: 3:04.75
(49.59)
2 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena 3:08.37 +3.62
50m: 41.64
100m: 1:29.67
(48.03)
150m: 2:19.97
(50.30)
200m: 3:08.37
(48.40)
3 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians +0.90 3:15.31 +10.56
50m: 44.84
100m: 1:35.45
(50.61)
150m: 2:26.40
(50.95)
200m: 3:15.31
(48.91)
4 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.90 3:17.35 +12.60
50m: 44.89
100m: 1:35.36
(50.47)
150m: 2:26.80
(51.44)
200m: 3:17.35
(50.55)
5 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb +0.82 3:18.29 +13.54
50m: 43.42
100m: 1:34.18
(50.76)
150m: 2:26.98
(52.80)
200m: 3:18.29
(51.31)
6 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.72 3:23.47 +18.72
50m: 45.34
100m: 1:37.21
(51.87)
150m: 2:30.45
(53.24)
200m: 3:23.47
(53.02)
7 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim +0.85 3:27.88 +23.13
50m: 46.35
100m: 1:39.54
(53.19)
150m: 2:33.73
(54.19)
200m: 3:27.88
(54.15)
8 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.47 3:36.12 +31.37
50m: 50.25
100m: 1:46.23
(55.98)
150m: 2:42.53
(56.30)
200m: 3:36.12
(53.59)
9 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap +0.73 3:38.39 +33.64
50m: 47.27
100m: 1:41.79
(54.52)
150m: 2:40.27
(58.48)
200m: 3:38.39
(58.12)
10 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 3:48.52 +43.77
50m: 52.70
100m: 1:51.38
(58.68)
150m: 2:50.69
(59.31)
200m: 3:48.52
(57.83)
- Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.95 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:34:06
Gren 3, 200m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.53 2:46.99
50m: 36.81
100m: 1:18.42
(41.61)
150m: 2:02.52
(44.10)
200m: 2:46.99
(44.47)
2 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.60 2:51.45 +4.46
50m: 39.47
100m: 1:23.22
(43.75)
150m: 2:07.94
(44.72)
200m: 2:51.45
(43.51)
3 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 2:51.88 +4.89
50m: 36.37
100m: 1:19.76
(43.39)
150m: 2:05.77
(46.01)
200m: 2:51.88
(46.11)
4 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.72 2:53.19 +6.20
50m: 40.08
100m: 1:24.17
(44.09)
150m: 2:08.73
(44.56)
200m: 2:53.19
(44.46)
5 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.72 2:53.82 +6.83
50m: 37.69
100m: 1:22.17
(44.48)
150m: 2:07.88
(45.71)
200m: 2:53.82
(45.94)
6 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 2:56.22 +9.23
50m: 38.37
100m: 1:22.43
(44.06)
150m: 2:09.69
(47.26)
200m: 2:56.22
(46.53)
7 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.76 2:59.38 +12.39
50m: 40.06
100m: 1:26.03
(45.97)
150m: 2:12.63
(46.60)
200m: 2:59.38
(46.75)
8 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.75 3:00.97 +13.98
50m: 40.79
100m: 1:27.70
(46.91)
150m: 2:14.69
(46.99)
200m: 3:00.97
(46.28)
9 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 3:01.82 +14.83
50m: 39.58
100m: 1:25.69
(46.11)
150m: 2:13.66
(47.97)
200m: 3:01.82
(48.16)
10 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.79 3:10.90 +23.91
50m: 42.13
100m: 1:31.36
(49.23)
150m: 2:21.13
(49.77)
200m: 3:10.90
(49.77)
11 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.76 3:11.01 +24.02
50m: 42.76
100m: 1:31.78
(49.02)
150m: 2:21.92
(50.14)
200m: 3:11.01
(49.09)
12 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.81 3:18.90 +31.91
50m: 44.95
100m: 1:36.35
(51.40)
150m: 2:27.71
(51.36)
200m: 3:18.90
(51.19)
13 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.86 3:28.05 +41.06
50m: 46.52
100m: 1:39.27
(52.75)
150m: 2:33.65
(54.38)
200m: 3:28.05
(54.40)
14 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap 4:04.33 +1:17.34
50m: 51.76
100m: 1:52.51
(1:00.75)
150m: 2:58.15
(1:05.64)
200m: 4:04.33
(1:06.18)
- Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.69 DSQ
- Emma Sommar 2004 Täby Sim DNS
- Selma Hasanbegovic 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
- Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap DNS
- Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 10:34:06
Gren 3, 200m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians +0.63 2:29.16
50m: 34.44
100m: 1:12.49
(38.05)
150m: 1:50.63
(38.14)
200m: 2:29.16
(38.53)
2 Ingrid Franks 2003 Täby Sim +0.48 2:43.80 +14.64
50m: 37.33
100m: 1:19.47
(42.14)
150m: 2:01.26
(41.79)
200m: 2:43.80
(42.54)
3 Embla Börjesson 2002 Täby Sim +0.75 2:48.46 +19.30
50m: 37.14
100m: 1:19.92
(42.78)
150m: 2:03.72
(43.80)
200m: 2:48.46
(44.74)
4 Adina Nyström 1999 Eskilstuna Simklubb +0.65 2:48.92 +19.76
50m: 38.40
100m: 1:21.06
(42.66)
150m: 2:04.61
(43.55)
200m: 2:48.92
(44.31)
5 Smilla Hedlund 2001 Täby Sim +0.79 2:51.39 +22.23
50m: 38.74
100m: 49.46
(10.72)
150m: 1:21.96
(32.50)
200m: 2:51.39
(1:29.43)
6 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim +0.72 2:54.13 +24.97
50m: 39.16
100m: 1:23.32
(44.16)
150m: 2:09.09
(45.77)
200m: 2:54.13
(45.04)
7 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 2:54.90 +25.74
50m: 38.66
100m: 1:23.18
(44.52)
150m: 2:08.80
(45.62)
200m: 2:54.90
(46.10)
8 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.70 3:05.33 +36.17
50m: 41.09
100m: 1:28.95
(47.86)
150m: 2:17.96
(49.01)
200m: 3:05.33
(47.37)
9 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.67 3:11.51 +42.35
50m: 41.21
100m: 1:30.02
(48.81)
150m: 2:21.74
(51.72)
200m: 3:11.51
(49.77)
Grenen officiell:  2019-10-19 10:34:06
2019-10-19 10:41:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 13 och yngre - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.64 1:06.39 Q
50m: 30.89
100m: 1:06.39
(35.50)
2 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 1:09.91 +3.52 Q
50m: 32.11
100m: 1:09.91
(37.80)
3 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:11.02 +4.63 Q
50m: 32.90
100m: 1:11.02
(38.12)
4 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 1:14.31 +7.92 Q
50m: 34.14
100m: 1:14.31
(40.17)
5 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.73 1:15.58 +9.19 Q
50m: 35.54
100m: 1:15.58
(40.04)
6 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.67 1:17.49 +11.10 Q
50m: 34.58
100m: 1:17.49
(42.91)
7 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb +0.57 1:21.48 +15.09 -
50m: 38.04
100m: 1:21.48
(43.44)
8 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.62 1:21.88 +15.49 Q
50m: 37.84
100m: 1:21.88
(44.04)
9 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.79 1:23.86 +17.47 Q
50m: 37.98
100m: 1:23.86
(45.88)
10 William Zhao 2006 Täby Sim +0.64 1:24.92 +18.53 Q
50m: 38.86
100m: 1:24.92
(46.06)
11 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.73 1:33.38 +26.99 Q
50m: 42.95
100m: 1:33.38
(50.43)
- Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:42:44
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap 1:07.25 Q
50m: 30.49
100m: 1:07.25
(36.76)
2 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:07.45 +0.20 Q
50m: 31.05
100m: 1:07.45
(36.40)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.75 1:10.49 +3.24 Q
50m: 31.90
100m: 1:10.49
(38.59)
4 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.70 1:11.88 +4.63 Q
50m: 33.25
100m: 1:11.88
(38.63)
5 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.78 1:15.34 +8.09 Q
50m: 34.68
100m: 1:15.34
(40.66)
6 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.75 1:17.62 +10.37 Q
50m: 36.19
100m: 1:17.62
(41.43)
7 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.73 1:21.91 +14.66 Q
50m: 36.82
100m: 1:21.91
(45.09)
8 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.81 1:25.48 +18.23 Q
50m: 38.28
100m: 1:25.48
(47.20)
- Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 10:42:44
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.66 56.70 Q
50m: 25.84
100m: 56.70
(30.86)
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.69 57.52 +0.82 Q
50m: 26.65
100m: 57.52
(30.87)
3 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.64 1:02.24 +5.54 Q
50m: 28.19
100m: 1:02.24
(34.05)
4 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.76 1:02.54 +5.84 Q
50m: 28.06
100m: 1:02.54
(34.48)
5 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim +0.77 1:03.23 +6.53 Q
50m: 29.76
100m: 1:03.23
(33.47)
6 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.66 1:03.33 +6.63 Q
50m: 29.40
100m: 1:03.33
(33.93)
7 Simon Baastad 2002 Örebro Simallians +0.74 1:03.34 +6.64 -
50m: 28.65
100m: 1:03.34
(34.69)
8 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.70 1:03.96 +7.26 Q
50m: 29.21
100m: 1:03.96
(34.75)
9 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.66 1:04.20 +7.50 Q
50m: 29.44
100m: 1:04.20
(34.76)
10 David Alonso 2003 Täby Sim +0.43 1:06.48 +9.78 Q
50m: 30.53
100m: 1:06.48
(35.95)
11 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.61 1:09.42 +12.72 Q
50m: 32.02
100m: 1:09.42
(37.40)
Grenen officiell:  2019-10-19 10:42:44
2019-10-19 12:21:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Heatresultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 13 och yngre
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:07.15
50m: 31.42
100m: 1:07.15
(35.73)
2 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.74 1:09.38 +2.23
50m: 32.79
100m: 1:09.38
(36.59)
3 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.66 1:09.93 +2.78
50m: 32.29
100m: 1:09.93
(37.64)
4 Robin Suves 2006 Täby Sim 1:13.07 +5.92
50m: 34.60
100m: 1:13.07
(38.47)
5 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.91 1:14.16 +7.01
50m: 34.29
100m: 1:14.16
(39.87)
6 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.54 1:17.95 +10.80
50m: 35.47
100m: 1:17.95
(42.48)
7 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.55 1:22.32 +15.17
50m: 38.22
100m: 1:22.32
(44.10)
8 William Zhao 2006 Täby Sim +0.62 1:23.96 +16.81
50m: 38.33
100m: 1:23.96
(45.63)
9 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.86 1:27.11 +19.96
50m: 38.62
100m: 1:27.11
(48.49)
10 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.71 1:34.31 +27.16
50m: 43.07
100m: 1:34.31
(51.24)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 14-15 år
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:06.55
50m: 30.70
100m: 1:06.55
(35.85)
2 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap +0.74 1:06.80 +0.25
50m: 30.52
100m: 1:06.80
(36.28)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.80 1:08.26 +1.71
50m: 31.43
100m: 1:08.26
(36.83)
4 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.78 1:12.59 +6.04
50m: 33.88
100m: 1:12.59
(38.71)
5 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 1:13.54 +6.99
50m: 32.93
100m: 1:13.54
(40.61)
6 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.75 1:18.26 +11.71
50m: 36.16
100m: 1:18.26
(42.10)
7 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.76 1:21.21 +14.66
50m: 36.48
100m: 1:21.21
(44.73)
8 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.83 1:25.22 +18.67
50m: 38.33
100m: 1:25.22
(46.89)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 16 och äldre
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.64 54.60
50m: 25.28
100m: 54.60
(29.32)
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.69 56.06 +1.46
50m: 26.17
100m: 56.06
(29.89)
3 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.66 1:00.88 +6.28
50m: 28.40
100m: 1:00.88
(32.48)
4 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim +0.74 1:02.50 +7.90
50m: 28.94
100m: 1:02.50
(33.56)
5 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.79 1:03.01 +8.41
50m: 28.56
100m: 1:03.01
(34.45)
6 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.61 1:03.59 +8.99
50m: 29.74
100m: 1:03.59
(33.85)
7 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.75 1:03.95 +9.35
50m: 29.20
100m: 1:03.95
(34.75)
8 David Alonso 2003 Täby Sim +0.57 1:06.03 +11.43
50m: 30.41
100m: 1:06.03
(35.62)
9 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.68 1:08.09 +13.49
50m: 30.60
100m: 1:08.09
(37.49)
10 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.64 1:08.68 +14.08
50m: 31.73
100m: 1:08.68
(36.95)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
2019-10-19 16:14:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 13 och yngre - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap +0.53 1:13.86 Q
50m: 33.10
100m: 1:13.86
(40.76)
2 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.69 1:14.26 +0.40 Q
50m: 34.13
100m: 1:14.26
(40.13)
3 Amanda Björklund 2006 Täby Sim 1:17.30 +3.44 Q
50m: 35.77
100m: 1:17.30
(41.53)
4 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.90 1:23.75 +9.89 Q
50m: 38.87
100m: 1:23.75
(44.88)
5 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.78 1:27.16 +13.30 Q
50m: 39.70
100m: 1:27.16
(47.46)
6 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.74 1:27.38 +13.52 Q
50m: 42.63
100m: 1:27.38
(44.75)
7 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap +0.51 1:29.70 +15.84 Q
50m: 40.64
100m: 1:29.70
(49.06)
8 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.90 1:31.36 +17.50 -
50m: 42.37
100m: 1:31.36
(48.99)
9 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.91 1:32.58 +18.72 Q
50m: 42.49
100m: 1:32.58
(50.09)