2019-12-11   05:24:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 10:00

Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar 13 och yngre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.84 3:08.71
50m: 41.55
100m: 1:30.22
(48.67)
150m: 2:20.97
(50.75)
200m: 3:08.71
(47.74)
2 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.69 3:08.77 +0.06
50m: 43.28
100m: 1:30.86
(47.58)
150m: 2:20.32
(49.46)
200m: 3:08.77
(48.45)
3 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians +0.73 3:46.02 +37.31
50m: 49.01
100m: 1:45.77
(56.76)
150m: 2:45.99
(1:00.22)
200m: 3:46.02
(1:00.03)
4 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap +0.81 3:51.39 +42.68
50m: 52.59
100m: 1:52.08
(59.49)
150m: 2:52.44
(1:00.36)
200m: 3:51.39
(58.95)
5 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.68 4:22.82 +1:14.11
50m: 57.71
100m: 2:05.25
(1:07.54)
150m: 3:13.83
(1:08.58)
200m: 4:22.82
(1:08.99)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:01:52
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.72 2:35.55
50m: 35.11
100m: 1:15.42
(40.31)
150m: 1:56.14
(40.72)
200m: 2:35.55
(39.41)
2 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.63 2:42.30 +6.75
50m: 35.97
100m: 1:17.26
(41.29)
150m: 1:59.90
(42.64)
200m: 2:42.30
(42.40)
3 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.72 2:43.09 +7.54
50m: 36.27
100m: 1:18.50
(42.23)
150m: 2:01.20
(42.70)
200m: 2:43.09
(41.89)
4 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.74 3:12.73 +37.18
50m: 42.08
100m: 1:30.62
(48.54)
150m: 2:21.57
(50.95)
200m: 3:12.73
(51.16)
5 Alfred Lindberg 2004 Upplands-Bro Simsällskap +0.80 3:23.98 +48.43
50m: 45.51
100m: 1:36.90
(51.39)
150m: 2:30.24
(53.34)
200m: 3:23.98
(53.74)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:01:52
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.59 2:33.66
50m: 33.99
100m: 1:12.58
(38.59)
150m: 1:54.15
(41.57)
200m: 2:33.66
(39.51)
2 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.70 2:34.37 +0.71
50m: 33.41
100m: 1:11.92
(38.51)
150m: 1:52.89
(40.97)
200m: 2:34.37
(41.48)
3 William Forsström 2002 Örebro Simallians 2:43.72 +10.06
50m: 37.44
100m: 1:18.87
(41.43)
150m: 2:01.36
(42.49)
200m: 2:43.72
(42.36)
4 Johan Ekroth 2002 Katrineholms Simsällskap +0.96 3:36.81 +1:03.15
50m: 46.12
100m: 1:41.47
(55.35)
150m: 2:39.53
(58.06)
200m: 3:36.81
(57.28)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:01:52
2019-10-19 11:02:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner