2020-02-27   08:58:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2, lördag em, startkl 15:30

Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 12, 200m Frisim Herrar 13 och yngre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.76 2:13.90
50m: 31.04
100m: 1:05.38
(34.34)
150m: 1:40.25
(34.87)
200m: 2:13.90
(33.65)
2 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.61 2:14.66 +0.76
50m: 31.79
100m: 1:06.27
(34.48)
150m: 1:40.72
(34.45)
200m: 2:14.66
(33.94)
3 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.69 2:18.11 +4.21
50m: 31.75
100m: 1:06.99
(35.24)
150m: 1:42.74
(35.75)
200m: 2:18.11
(35.37)
4 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.71 2:18.95 +5.05
50m: 31.71
100m: 1:06.73
(35.02)
150m: 1:42.85
(36.12)
200m: 2:18.95
(36.10)
5 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb 2:19.07 +5.17
50m: 31.90
100m: 1:07.25
(35.35)
150m: 1:43.75
(36.50)
200m: 2:19.07
(35.32)
6 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.64 2:32.54 +18.64
50m: 35.54
100m: 1:15.03
(39.49)
150m: 1:54.62
(39.59)
200m: 2:32.54
(37.92)
7 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.71 2:41.77 +27.87
50m: 36.28
100m: 1:18.08
(41.80)
150m: 2:01.18
(43.10)
200m: 2:41.77
(40.59)
8 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb +0.59 2:46.03 +32.13
50m: 37.85
100m: 1:20.84
(42.99)
150m: 2:04.32
(43.48)
200m: 2:46.03
(41.71)
9 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.87 2:48.13 +34.23
50m: 40.35
100m: 1:24.40
(44.05)
150m: 2:07.95
(43.55)
200m: 2:48.13
(40.18)
10 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.81 2:48.43 +34.53
50m: 37.34
100m: 1:21.21
(43.87)
150m: 2:06.90
(45.69)
200m: 2:48.43
(41.53)
11 William Zhao 2006 Täby Sim +0.65 2:51.06 +37.16
50m: 38.54
100m: 1:22.61
(44.07)
150m: 2:07.68
(45.07)
200m: 2:51.06
(43.38)
12 Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap +0.97 3:07.16 +53.26
50m: 41.14
100m: 1:28.96
(47.82)
150m: 2:20.19
(51.23)
200m: 3:07.16
(46.97)
13 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians +0.75 3:10.85 +56.95
50m: 42.90
100m: 1:32.68
(49.78)
150m: 2:23.86
(51.18)
200m: 3:10.85
(46.99)
14 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap +0.93 3:12.74 +58.84
50m: 41.55
100m: 1:31.24
(49.69)
150m: 2:22.72
(51.48)
200m: 3:12.74
(50.02)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:37:53
Gren 12, 200m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.69 2:11.90
50m: 30.57
100m: 1:04.44
(33.87)
150m: 1:38.34
(33.90)
200m: 2:11.90
(33.56)
2 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.79 2:13.89 +1.99
50m: 30.45
100m: 1:04.65
(34.20)
150m: 1:39.90
(35.25)
200m: 2:13.89
(33.99)
3 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.74 2:19.07 +7.17
50m: 31.86
100m: 1:07.56
(35.70)
150m: 1:43.84
(36.28)
200m: 2:19.07
(35.23)
4 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.78 2:26.56 +14.66
50m: 33.98
100m: 1:11.30
(37.32)
150m: 1:49.26
(37.96)
200m: 2:26.56
(37.30)
5 Lucas Wendborg 2004 Nyköpings Simsällskap +0.79 2:27.89 +15.99
50m: 32.57
100m: 1:09.98
(37.41)
150m: 1:48.94
(38.96)
200m: 2:27.89
(38.95)
6 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.65 2:28.04 +16.14
50m: 33.19
100m: 1:10.71
(37.52)
150m: 1:50.12
(39.41)
200m: 2:28.04
(37.92)
7 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.70 2:28.31 +16.41
50m: 34.00
100m: 1:11.43
(37.43)
150m: 1:51.10
(39.67)
200m: 2:28.31
(37.21)
8 Filip Norlin 2005 Täby Sim +0.60 2:29.10 +17.20
50m: 33.61
100m: 1:12.23
(38.62)
150m: 1:51.48
(39.25)
200m: 2:29.10
(37.62)
9 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.74 2:31.27 +19.37
50m: 33.74
100m: 1:11.93
(38.19)
150m: 1:52.36
(40.43)
200m: 2:31.27
(38.91)
10 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.61 2:35.18 +23.28
50m: 35.41
100m: 1:16.13
(40.72)
150m: 1:56.91
(40.78)
200m: 2:35.18
(38.27)
11 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.82 2:38.43 +26.53
50m: 35.69
100m: 1:16.47
(40.78)
150m: 1:58.11
(41.64)
200m: 2:38.43
(40.32)
12 Alfred Lindberg 2004 Upplands-Bro Simsällskap +0.71 2:49.10 +37.20
50m: 37.35
100m: 1:20.70
(43.35)
150m: 2:06.75
(46.05)
200m: 2:49.10
(42.35)
13 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.77 3:02.63 +50.73
50m: 38.18
100m: 1:25.88
(47.70)
150m: 2:15.60
(49.72)
200m: 3:02.63
(47.03)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:37:53
Gren 12, 200m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.69 2:02.57
50m: 28.61
100m: 59.10
(30.49)
150m: 1:30.47
(31.37)
200m: 2:02.57
(32.10)
2 David Alonso 2003 Täby Sim +0.58 2:04.13 +1.56
50m: 28.67
100m: 1:00.35
(31.68)
150m: 1:33.16
(32.81)
200m: 2:04.13
(30.97)
3 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.64 2:08.13 +5.56
50m: 28.25
100m: 59.90
(31.65)
150m: 1:34.20
(34.30)
200m: 2:08.13
(33.93)
4 Karl Lingham 2002 Täby Sim +0.63 2:17.24 +14.67
50m: 30.86
100m: 1:06.24
(35.38)
150m: 1:42.03
(35.79)
200m: 2:17.24
(35.21)
5 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap +0.76 2:38.42 +35.85
50m: 33.80
100m: 1:14.36
(40.56)
150m: 1:57.64
(43.28)
200m: 2:38.42
(40.78)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:37:53
2019-10-19 16:38:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner