2020-02-19   10:00:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2, lördag em, startkl 15:30

Document
Heatresultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 13 och yngre
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:07.15
50m: 31.42
100m: 1:07.15
(35.73)
2 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.74 1:09.38 +2.23
50m: 32.79
100m: 1:09.38
(36.59)
3 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.66 1:09.93 +2.78
50m: 32.29
100m: 1:09.93
(37.64)
4 Robin Suves 2006 Täby Sim 1:13.07 +5.92
50m: 34.60
100m: 1:13.07
(38.47)
5 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.91 1:14.16 +7.01
50m: 34.29
100m: 1:14.16
(39.87)
6 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.54 1:17.95 +10.80
50m: 35.47
100m: 1:17.95
(42.48)
7 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.55 1:22.32 +15.17
50m: 38.22
100m: 1:22.32
(44.10)
8 William Zhao 2006 Täby Sim +0.62 1:23.96 +16.81
50m: 38.33
100m: 1:23.96
(45.63)
9 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.86 1:27.11 +19.96
50m: 38.62
100m: 1:27.11
(48.49)
10 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.71 1:34.31 +27.16
50m: 43.07
100m: 1:34.31
(51.24)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 14-15 år
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:06.55
50m: 30.70
100m: 1:06.55
(35.85)
2 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap +0.74 1:06.80 +0.25
50m: 30.52
100m: 1:06.80
(36.28)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.80 1:08.26 +1.71
50m: 31.43
100m: 1:08.26
(36.83)
4 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.78 1:12.59 +6.04
50m: 33.88
100m: 1:12.59
(38.71)
5 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 1:13.54 +6.99
50m: 32.93
100m: 1:13.54
(40.61)
6 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.75 1:18.26 +11.71
50m: 36.16
100m: 1:18.26
(42.10)
7 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.76 1:21.21 +14.66
50m: 36.48
100m: 1:21.21
(44.73)
8 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.83 1:25.22 +18.67
50m: 38.33
100m: 1:25.22
(46.89)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final 16 och äldre
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.64 54.60
50m: 25.28
100m: 54.60
(29.32)
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.69 56.06 +1.46
50m: 26.17
100m: 56.06
(29.89)
3 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.66 1:00.88 +6.28
50m: 28.40
100m: 1:00.88
(32.48)
4 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim +0.74 1:02.50 +7.90
50m: 28.94
100m: 1:02.50
(33.56)
5 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.79 1:03.01 +8.41
50m: 28.56
100m: 1:03.01
(34.45)
6 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.61 1:03.59 +8.99
50m: 29.74
100m: 1:03.59
(33.85)
7 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.75 1:03.95 +9.35
50m: 29.20
100m: 1:03.95
(34.75)
8 David Alonso 2003 Täby Sim +0.57 1:06.03 +11.43
50m: 30.41
100m: 1:06.03
(35.62)
9 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.68 1:08.09 +13.49
50m: 30.60
100m: 1:08.09
(37.49)
10 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.64 1:08.68 +14.08
50m: 31.73
100m: 1:08.68
(36.95)
Grenen officiell:  2019-10-19 16:12:35
2019-10-19 16:14:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner