Results for Vest Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:01.49 | 2:05.84 | 3:10.50 | 4:14.68 | |||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.45 | 2:07.88 | 3:13.67 | 4:18.07 | |||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.27 | 2:10.62 | 3:16.12 | 4:20.18 | |||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.50 | 2:12.07 | 3:19.86 | 4:26.60 | |||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.06 | 2:13.02 | 3:20.45 | 4:27.59 | |||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:03.44 | 2:12.61 | 3:21.10 | 4:28.99 | |||
7 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.36 | 2:14.46 | 3:22.72 | 4:29.94 | |||
8 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.16 | 2:14.03 | 3:22.74 | 4:31.15 | |||
9 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.04 | 2:14.45 | 3:23.79 | 4:31.24 | |||
10 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.61 | 2:13.78 | 3:23.17 | 4:31.91 | |||
11 | Fenja Romanski | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.56 | 2:13.75 | 3:23.83 | 4:32.46 | |||
12 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.18 | 2:15.26 | 3:24.31 | 4:32.58 | |||
13 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.70 | 2:16.43 | 3:25.81 | 4:33.32 | |||
14 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.22 | 2:15.73 | 3:25.73 | 4:34.54 | |||
15 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:04.68 | 2:14.63 | 3:25.54 | 4:35.45 | |||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:07.18 | 2:17.72 | 3:28.04 | 4:37.03 | |||
17 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.47 | 2:18.05 | 3:27.92 | 4:37.13 | |||
18 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.49 | 2:18.40 | 3:29.42 | 4:37.99 | |||
19 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.41 | 2:17.40 | 3:28.52 | 4:38.67 | |||
20 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.61 | 2:17.65 | 3:29.44 | 4:39.48 | |||
21 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.14 | 2:18.55 | 3:29.51 | 4:39.77 | |||
22 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:07.62 | 2:18.80 | 3:30.63 | 4:39.99 | |||
23 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.08 | 2:18.02 | 3:29.74 | 4:40.34 | |||
24 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.43 | 2:21.65 | 3:33.19 | 4:43.49 | |||
25 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:08.86 | 2:19.92 | 3:31.20 | 4:43.78 | |||
26 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:08.09 | 2:19.49 | 3:32.03 | 4:44.19 | |||
27 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:07.25 | 2:19.06 | 3:31.88 | 4:45.37 | |||
28 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:07.83 | 2:19.79 | 3:33.41 | 4:45.69 | |||
29 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:07.59 | 2:20.21 | 3:34.50 | 4:45.94 | |||
30 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.65 | 2:21.43 | 3:33.91 | 4:46.28 | |||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | Kolding SK | 1:07.68 | 2:20.82 | 3:34.10 | 4:47.27 | |||
32 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:45.29 | 3:35.18 | 4:47.64 | ||||
33 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 1:08.71 | 2:22.00 | 3:35.93 | 4:48.84 | |||
34 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 1:09.08 | 2:22.98 | 3:37.72 | 4:49.79 | |||
35 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.51 | 2:24.05 | 3:37.62 | 4:50.17 | |||
36 | Aurelia Pedersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:08.21 | 2:21.85 | 3:36.68 | 4:51.07 | |||
37 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.40 | 2:25.36 | 3:39.67 | 4:52.45 | |||
38 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:26.52 | 4:52.90 | 4:52.90 | ||||
39 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.44 | 2:24.06 | 3:39.23 | 4:53.69 | |||
40 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 1:07.03 | 2:21.45 | 3:37.88 | 4:54.00 | |||
41 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.39 | 2:25.67 | 3:42.00 | 4:55.95 | |||
42 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:09.85 | 2:25.05 | 3:42.04 | 4:56.96 | |||
43 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 1:10.37 | 2:26.54 | 3:43.53 | 4:59.32 | |||
44 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.20 | 2:28.18 | 3:45.10 | 4:59.69 | |||
45 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:49.62 | 3:06.03 | 4:22.27 | 4:59.75 | |||
46 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.30 | 2:27.58 | 3:44.65 | 5:00.41 | |||
47 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:09.83 | 2:26.74 | 3:44.05 | 5:01.33 | |||
48 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.54 | 2:28.56 | 3:45.81 | 5:02.59 | |||
49 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.17 | 5:03.42 | 5:03.42 | ||||
50 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.06 | 2:29.25 | 3:47.63 | 5:03.65 | |||
51 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:11.18 | 2:28.72 | 3:46.82 | 5:05.19 | |||
52 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.87 | 2:28.73 | 3:48.03 | 5:06.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 04-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 57.37 | 1:57.81 | 2:58.46 | 3:57.77 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 57.51 | 1:58.18 | 2:58.78 | 3:57.82 | |||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 57.17 | 1:58.07 | 3:00.02 | 4:02.64 | |||
4 | Mads Holm | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | 2:02.27 | 3:05.02 | 4:07.20 | |||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 59.31 | 2:02.27 | 3:05.75 | 4:08.13 | |||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 59.78 | 2:03.40 | 3:07.75 | 4:10.07 | |||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:00.52 | 2:04.32 | 3:07.84 | 4:10.20 | |||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 1:01.96 | 2:06.83 | 3:10.00 | 4:12.64 | |||
9 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.45 | 2:08.82 | 3:13.33 | 4:16.82 | |||
10 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.87 | 2:06.81 | 3:13.68 | 4:18.33 | |||
11 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.65 | 2:08.05 | 3:13.66 | 4:18.55 | |||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.37 | 2:06.45 | 3:12.39 | 4:18.78 | |||
13 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.61 | 2:06.93 | 3:14.05 | 4:19.66 | |||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:02.17 | 2:08.88 | 3:15.18 | 4:19.99 | |||
15 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.04 | 2:08.96 | 3:15.26 | 4:20.26 | |||
16 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:01.26 | 2:07.29 | 3:13.54 | 4:20.55 | |||
17 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:02.67 | 2:09.15 | 3:14.76 | 4:20.75 | |||
18 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:01.19 | 2:06.94 | 3:14.32 | 4:22.86 | |||
19 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:02.59 | 2:10.34 | 3:17.66 | 4:23.00 | |||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.67 | 2:09.45 | 3:16.91 | 4:24.24 | |||
21 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.37 | 2:11.51 | 3:20.03 | 4:26.65 | |||
22 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:03.50 | 2:11.82 | 3:19.85 | 4:27.39 | |||
23 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.65 | 2:11.63 | 3:20.08 | 4:27.72 | |||
24 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.89 | 2:12.66 | 3:21.33 | 4:28.04 | |||
25 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.71 | 2:14.08 | 3:22.03 | 4:28.54 | |||
26 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 1:03.96 | 2:47.26 | 3:56.03 | 4:28.64 | |||
27 | Asgar Knakkergaard | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.04 | 2:11.91 | 3:22.12 | 4:30.61 | |||
28 | Joost Rijkhoff | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.36 | 2:14.27 | 3:23.58 | 4:30.63 | |||
29 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 1:02.90 | 2:13.12 | 3:25.49 | 4:33.36 | |||
30 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.32 | 2:14.21 | 3:24.45 | 4:35.22 | |||
31 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:06.54 | 2:16.66 | 3:27.25 | 4:36.33 | |||
32 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.22 | 2:16.85 | 3:27.09 | 4:36.62 | |||
33 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.08 | 2:15.64 | 3:28.07 | 4:39.07 | |||
33 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:05.31 | 2:15.30 | 3:26.54 | 4:39.07 | |||
35 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:05.65 | 2:16.84 | 3:28.81 | 4:40.64 | |||
36 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:06.22 | 2:17.45 | 3:30.22 | 4:41.72 | |||
37 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:07.49 | 2:18.42 | 3:30.70 | 4:41.80 | |||
38 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:07.75 | 2:20.48 | 3:33.19 | 4:44.66 | |||
39 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 1:08.39 | 2:21.50 | 3:34.95 | 4:49.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 29-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 04-08-2018 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 28-08-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 693 | 26.74 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.93 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 689 | 26.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 685 | 26.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.32 | |||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 670 | 27.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
5 | Helena V. Elling | 2000 | 659 | 27.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 659 | 27.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 654 | 27.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.31 | |||||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 634 | 27.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | 631 | 27.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
10 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 628 | 27.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.71 | |||||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | 627 | 27.65 | ||||||
H2Odense | 27.30 | |||||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 625 | 27.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 615 | 27.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Horsens Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 611 | 27.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
15 | Nanna Langvad | 2005 | 608 | 27.94 | ||||||
Lyseng IF | 27.58 | |||||||||
16 | Matilde Schrøder | 1996 | 607 | 27.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Berns Swim Team | 28.46 | |||||||||
17 | Jackie Gade | 1998 | 602 | 28.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
17 | Sofie Sjøgren | 2002 | 602 | 28.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.18 | |||||||||
19 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 594 | 28.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
20 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 593 | 28.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
21 | Isabella Bach | 2002 | 592 | 28.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.26 | |||||||||
22 | Christina M. Glargaard | 2004 | 587 | 28.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
23 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 586 | 28.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
24 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 579 | 28.39 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.05 | |||||||||
25 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 572 | 28.50 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.22 | |||||||||
26 | Ida Jacobsen | 2005 | 568 | 28.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
27 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 565 | 28.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.49 | |||||||||
28 | Anna Toft Petersen | 2004 | 559 | 28.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
29 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 559 | 28.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.84 | |||||||||
30 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 555 | 28.79 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.76 | |||||||||
31 | Sofie Le Fevre | 2004 | 554 | 28.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
32 | Karoline Kristensen | 2004 | 551 | 28.87 | ||||||
DeltaSwim | 28.72 | |||||||||
33 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 549 | 28.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
33 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 549 | 28.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.88 | |||||||||
35 | Ellen Jensen | 2005 | 548 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.53 | |||||||||
36 | Mathilde Thirup | 2005 | 547 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.24 | |||||||||
37 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 546 | 28.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
38 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 544 | 28.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
39 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 540 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.65 | |||||||||
40 | Amalie Tolderlund | 2005 | 539 | 29.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
41 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 539 | 29.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.89 | |||||||||
42 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 538 | 29.09 | ||||||
DeltaSwim | 29.63 | |||||||||
43 | Emma Jørgensen | 2001 | 536 | 29.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
44 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 532 | 29.21 | ||||||
DeltaSwim | 28.72 | |||||||||
45 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 531 | 29.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
46 | Victoria Richards | 2005 | 520 | 29.43 | ||||||
DeltaSwim | 29.57 | |||||||||
47 | Mathilde Stilund | 2005 | 517 | 29.49 | ||||||
H2Odense | 29.43 | |||||||||
48 | Clara Jensen | 2005 | 514 | 29.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
49 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 513 | 29.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.88 | |||||||||
50 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 510 | 29.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.33 | |||||||||
50 | Louise Houe Andersen | 2003 | 510 | 29.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.25 | |||||||||
52 | Femke Iris Keulen | 2005 | 507 | 29.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
53 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 503 | 29.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
54 | Mie Mørkedal | 2003 | 502 | 29.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.22 | |||||||||
55 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 500 | 29.82 | ||||||
DeltaSwim | 30.34 | |||||||||
56 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 498 | 29.86 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
56 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 498 | 29.86 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.38 | |||||||||
58 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 496 | 29.90 | ||||||
H2Odense | 28.48 | |||||||||
59 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 492 | 29.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
60 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 489 | 30.04 | ||||||
DeltaSwim | 30.09 | |||||||||
61 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 488 | 30.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.80 | |||||||||
62 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 481 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.45 | |||||||||
63 | Maja Friis | 2005 | 480 | 30.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
64 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 478 | 30.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
65 | Tilde Søe Bach | 2005 | 474 | 30.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
66 | Astrid Jensen | 2005 | 472 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.15 | |||||||||
67 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 470 | 30.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
68 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 468 | 30.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.00 | |||||||||
69 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 467 | 30.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
70 | Mie Asmussen | 2005 | 460 | 30.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.27 | |||||||||
71 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 455 | 30.76 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.31 | |||||||||
72 | Sofie Bjerre | 2005 | 452 | 30.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.38 | |||||||||
73 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 434 | 31.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
74 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 403 | 32.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.93 | |||||||||
75 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 305 | 35.15 | ||||||
Kolding SK | 29.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 29-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 04-08-2018 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 28-08-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 707 | 26.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.93 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 700 | 26.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 690 | 26.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.32 | |||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 668 | 27.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
5 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 657 | 27.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.31 | |||||||||
6 | Helena V. Elling | 2000 | 651 | 27.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 641 | 27.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
8 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 540 | 29.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.97 | |||||||||
9 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 634 | 27.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
10 | Nanna Langvad | 2005 | 623 | 27.71 | ||||||
Lyseng IF | 27.58 | |||||||||
11 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 622 | 27.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.71 | |||||||||
12 | Freja Romanski | 2003 | 621 | 27.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
13 | Maria Grandt | 1998 | 620 | 27.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
14 | Jackie Gade | 1998 | 596 | 28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
- | Maja Johanne Pedersen | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
- | My Phuong Bui | 2003 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
H2Odense | 27.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 654 | 24.08 | ||||||
DeltaSwim | 23.09 | |||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 619 | 24.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.94 | |||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 617 | 24.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 23.73 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 608 | 24.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.41 | |||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 607 | 24.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.17 | |||||||||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 600 | 24.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.81 | |||||||||
7 | Frans Johannessen | 1992 | 592 | 24.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 591 | 24.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 24.46 | |||||||||
9 | Mads Peter Hansen | 2004 | 590 | 24.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 25.00 | |||||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | 588 | 24.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.50 | |||||||||
11 | Oliver Frølund | 2001 | 580 | 25.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.12 | |||||||||
12 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 578 | 25.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.05 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 576 | 25.12 | ||||||
H2Odense | 24.75 | |||||||||
13 | Mikkel Mortensen | 2003 | 576 | 25.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kalundborg SK | 24.54 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 568 | 25.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.86 | |||||||||
16 | Thor Brunsgaard | 2003 | 565 | 25.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.97 | |||||||||
17 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 564 | 25.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.76 | |||||||||
18 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 559 | 25.37 | ||||||
Kolding SK | 25.37 | |||||||||
19 | Anton Borg Hjort | 2000 | 557 | 25.40 | ||||||
Lyseng IF | 24.80 | |||||||||
19 | Jens Riisgaard | 2000 | 557 | 25.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.41 | |||||||||
21 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 551 | 25.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 24.92 | |||||||||
22 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 532 | 25.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.17 | |||||||||
23 | Sander Linde | 2002 | 532 | 25.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.09 | |||||||||
24 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 531 | 25.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.47 | |||||||||
25 | Malthe Elkjær | 2003 | 530 | 25.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.40 | |||||||||
25 | Markus Toft | 2003 | 530 | 25.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.64 | |||||||||
27 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 529 | 25.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
28 | Andreas Kronborg | 2002 | 528 | 25.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.37 | |||||||||
28 | Mads Mikkelsen | 2004 | 528 | 25.87 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 25.58 | |||||||||
30 | Anton Poulsen | 2004 | 523 | 25.95 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 26.04 | |||||||||
31 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 519 | 26.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.00 | |||||||||
32 | Malte Lyck Falk | 2003 | 517 | 26.05 | ||||||
DeltaSwim | 25.90 | |||||||||
33 | Julius Henriksen | 2002 | 515 | 26.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.00 | |||||||||
34 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 513 | 26.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.13 | |||||||||
35 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 512 | 26.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
35 | Jeppe Egholm | 2003 | 512 | 26.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.15 | |||||||||
37 | Jonas Kjær | 2003 | 511 | 26.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
38 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 511 | 26.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 26.30 | |||||||||
39 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 501 | 26.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
40 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 496 | 26.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
41 | Daniel Gallacher | 2002 | 494 | 26.45 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.41 | |||||||||
42 | Mikkel Stilling | 2003 | 491 | 26.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
43 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 489 | 26.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
44 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 487 | 26.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.64 | |||||||||
45 | Emil Lykke Grann | 2003 | 486 | 26.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
46 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 485 | 26.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.17 | |||||||||
47 | Mathias Jørgensen | 2002 | 478 | 26.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 26.68 | |||||||||
48 | Emil Jaworski | 2004 | 477 | 26.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.11 | |||||||||
49 | Søren Have | 2004 | 476 | 26.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.75 | |||||||||
50 | Daniel Østerballe | 2003 | 474 | 26.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.81 | |||||||||
50 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 474 | 26.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.14 | |||||||||
52 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 473 | 26.82 | ||||||
Aars Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
53 | Malthe Theisen | 2003 | 472 | 26.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
54 | Alexander Fenger | 1999 | 470 | 26.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
55 | Casper Johannesen | 2004 | 467 | 26.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
56 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 466 | 26.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.77 | |||||||||
57 | Lasse Thulstrup | 2004 | 460 | 27.07 | ||||||
Kolding SK | 27.50 | |||||||||
58 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 455 | 27.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
59 | Ejnar Truelsen | 2002 | 450 | 27.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
60 | Marcus Albæk | 2004 | 443 | 27.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.72 | |||||||||
61 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 442 | 27.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.16 | |||||||||
62 | Vania Danilkin | 2004 | 442 | 27.44 | ||||||
Kolding SK | 27.73 | |||||||||
63 | Johannes Forsbæk | 2004 | 441 | 27.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.78 | |||||||||
64 | Rasmus Rytter | 2004 | 414 | 28.05 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 27.78 | |||||||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.03 | |||||||||
- | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | DSQ | sw4,4 Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 27.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 654 | 24.08 | ||||||
DeltaSwim | 23.09 | |||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 653 | 24.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 23.73 | |||||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 641 | 24.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.81 | |||||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | 625 | 24.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.94 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 605 | 24.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.41 | |||||||||
6 | Martin H. Abel | 2001 | 603 | 24.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.17 | |||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 603 | 24.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 24.46 | |||||||||
8 | Frans Johannessen | 1992 | 579 | 25.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
9 | Lasse Dall | 1997 | 623 | 24.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.50 | |||||||||
10 | Mads Peter Hansen | 2004 | 605 | 24.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 25.00 | |||||||||
11 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 600 | 24.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.05 | |||||||||
12 | Thor Brunsgaard | 2003 | 589 | 24.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.97 | |||||||||
13 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 571 | 25.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.76 | |||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 571 | 25.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.12 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 570 | 25.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.86 | |||||||||
16 | Gustav Stahl | 2002 | 566 | 25.27 | ||||||
H2Odense | 24.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.05 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.70 20-08-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 757 | 32.25 | ||||||
Berns Swim Team | 31.41 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 701 | 33.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 696 | 33.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 693 | 33.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.29 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 667 | 33.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 661 | 33.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.67 | |||||||||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 654 | 33.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.70 | |||||||||
8 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 653 | 33.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.68 | |||||||||
9 | Sara Bundgaard | 2003 | 645 | 34.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.61 | |||||||||
10 | Emilie Egerup | 2003 | 639 | 34.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.49 | |||||||||
11 | Laura Fogh | 2003 | 628 | 34.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.03 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 621 | 34.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
13 | Ida Kjærgaard | 2003 | 610 | 34.66 | ||||||
Lyseng IF | 35.03 | |||||||||
14 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 608 | 34.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
15 | Mette Holstein | 2005 | 606 | 34.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
16 | Maiken Hougaard | 2002 | 599 | 34.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | |||||||||
17 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 585 | 35.15 | ||||||
DeltaSwim | 34.68 | |||||||||
18 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 583 | 35.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
19 | Sarah Kildahl | 2004 | 577 | 35.31 | ||||||
Lyseng IF | 35.01 | |||||||||
20 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 572 | 35.41 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.41 | |||||||||
21 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 549 | 35.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
22 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 545 | 35.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.09 | |||||||||
23 | Freja Romanski | 2003 | 541 | 36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.91 | |||||||||
23 | Mathilde Bager | 2005 | 541 | 36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
25 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 537 | 36.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
26 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 537 | 36.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
27 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 536 | 36.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
28 | Eva Hjort | 2004 | 532 | 36.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.64 | |||||||||
29 | Cecilie Batz | 2003 | 524 | 36.46 | ||||||
DeltaSwim | 34.75 | |||||||||
30 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 523 | 36.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
31 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 522 | 36.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
32 | Stine Mejdahl | 2005 | 513 | 36.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
33 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 511 | 36.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
34 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 510 | 36.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.73 | |||||||||
35 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 504 | 36.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.06 | |||||||||
36 | Mathilde Østergaard | 2004 | 504 | 36.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.79 | |||||||||
37 | Emma Nygaard | 2005 | 503 | 36.96 | ||||||
H2Odense | 37.80 | |||||||||
38 | Marie Jensen | 2005 | 495 | 37.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
39 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 490 | 37.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.12 | |||||||||
40 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 489 | 37.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
41 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 481 | 37.52 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
42 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 476 | 37.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.52 | |||||||||
43 | Ida Hovmark | 2005 | 475 | 37.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
44 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 467 | 37.89 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.63 | |||||||||
45 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 466 | 37.90 | ||||||
H2Odense | 38.52 | |||||||||
46 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 462 | 38.01 | ||||||
H2Odense | 37.30 | |||||||||
47 | Nicoline Dyrman | 2004 | 454 | 38.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
48 | Laura Pedersen | 2004 | 453 | 38.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
48 | Mathilde Stilund | 2005 | 453 | 38.26 | ||||||
H2Odense | 37.96 | |||||||||
50 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 452 | 38.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.52 | |||||||||
51 | Freja Kruse | 2004 | 447 | 38.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.02 | |||||||||
52 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 429 | 38.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.28 | |||||||||
53 | Johanne Heilmann | 2005 | 426 | 39.06 | ||||||
Kolding SK | 38.33 | |||||||||
54 | Line Knudsen | 2005 | 408 | 39.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
55 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 366 | 41.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.05 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.70 20-08-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 773 | 32.03 | ||||||
Berns Swim Team | 31.41 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 718 | 32.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 716 | 32.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 711 | 32.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.29 | |||||||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 652 | 33.90 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.67 | |||||||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 640 | 34.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.68 | |||||||||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 638 | 34.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.70 | |||||||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 460 | 38.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
9 | Emilie Egerup | 2003 | 651 | 33.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.49 | |||||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | 640 | 34.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.61 | |||||||||
11 | Mette Holstein | 2005 | 630 | 34.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 626 | 34.36 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.03 | |||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 614 | 34.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
14 | Maiken Hougaard | 2002 | 604 | 34.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | |||||||||
15 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 594 | 34.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
16 | Ida Kjærgaard | 2003 | 582 | 35.21 | ||||||
Lyseng IF | 35.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.02 25-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.08 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 08-07-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 700 | 29.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.15 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 695 | 29.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 651 | 29.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 649 | 29.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 636 | 30.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.90 | |||||||||
6 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 630 | 30.26 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.20 | |||||||||
7 | Oliver Hallenborg | 2002 | 618 | 30.46 | ||||||
H2Odense | 30.18 | |||||||||
8 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 613 | 30.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 611 | 30.58 | ||||||
H2Odense | 30.56 | |||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 593 | 30.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
11 | Frans Johannessen | 1992 | 592 | 30.90 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
12 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 589 | 30.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
13 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 587 | 30.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 575 | 31.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
15 | Jacob Christensen | 2002 | 566 | 31.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
16 | Oliver Christensen | 2003 | 565 | 31.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
17 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 558 | 31.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
18 | Casper Krohn | 2001 | 541 | 31.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | |||||||||
19 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 540 | 31.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
20 | Martin Broch | 2001 | 537 | 31.92 | ||||||
DeltaSwim | 32.15 | |||||||||
21 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 533 | 32.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
22 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 526 | 32.14 | ||||||
H2Odense | 31.42 | |||||||||
23 | Mikkel Riis | 2002 | 524 | 32.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
24 | Jonas Kjær | 2003 | 505 | 32.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
25 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 497 | 32.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.44 | |||||||||
26 | Alfred Feldskov | 2003 | 495 | 32.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.01 | |||||||||
27 | Frej Liltorp | 2004 | 492 | 32.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
28 | Alexander Fenger | 1999 | 489 | 32.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
29 | Frederik Lindholm | 2004 | 488 | 32.95 | ||||||
Lyseng IF | 31.35 | |||||||||
30 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 478 | 33.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | |||||||||
31 | Sune Schaarup | 2003 | 477 | 33.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
32 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 477 | 33.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | |||||||||
33 | Oliver Fenger | 2003 | 466 | 33.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
34 | Simon Kruse Holm | 2004 | 463 | 33.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
35 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 463 | 33.54 | ||||||
Lyseng IF | 33.69 | |||||||||
36 | Kris Jensen | 2004 | 452 | 33.81 | ||||||
Aars Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
37 | Markus Toft | 2003 | 451 | 33.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.00 | |||||||||
38 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 449 | 33.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
39 | Tobias Svenningsen | 2003 | 444 | 34.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
40 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 441 | 34.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | 34.48 | |||||||||
41 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 434 | 34.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
42 | William Sloth | 2003 | 433 | 34.28 | ||||||
Lyseng IF | 33.44 | |||||||||
43 | Mikkel Pedersen | 2004 | 431 | 34.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
44 | Anders Mose | 2004 | 427 | 34.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
45 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 423 | 34.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
46 | Alex Fogt | 2004 | 419 | 34.67 | ||||||
H2Odense | 34.79 | |||||||||
47 | Lasse Thulstrup | 2004 | 418 | 34.69 | ||||||
Kolding SK | 34.15 | |||||||||
48 | Asger Mathiasen | 2004 | 410 | 34.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
49 | Andreas Torp | 2004 | 407 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.94 | |||||||||
50 | Joost Rijkhoff | 2004 | 392 | 35.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
51 | Vania Danilkin | 2004 | 366 | 36.25 | ||||||
Kolding SK | 35.79 | |||||||||
52 | Asger Als Olsen | 2004 | 364 | 36.32 | ||||||
Kolding SK | 35.73 | |||||||||
52 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 364 | 36.32 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.73 | |||||||||
54 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | 362 | 36.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.02 25-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.08 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 08-07-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 690 | 29.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.15 | |||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 670 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 657 | 29.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.90 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 653 | 29.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 652 | 29.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | 630 | 30.27 | ||||||
H2Odense | 30.18 | |||||||||
7 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 620 | 30.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 612 | 30.55 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.20 | |||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 602 | 30.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
10 | Oliver Christensen | 2003 | 595 | 30.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
11 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 590 | 30.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
12 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 588 | 30.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | 588 | 30.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 575 | 31.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
15 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 575 | 31.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
16 | Victor Nygaard | 2003 | 561 | 31.45 | ||||||
H2Odense | 30.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mimosa Jallow (1994) 27.42 04-08-2018 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 05-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 06-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 752 | 29.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 694 | 30.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 688 | 30.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 684 | 30.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 682 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 671 | 30.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 636 | 31.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | 607 | 31.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
9 | Anna Toft Petersen | 2004 | 607 | 31.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
10 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 600 | 31.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
11 | Thea Søe Bach | 2002 | 599 | 31.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 598 | 32.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
13 | Matilde Schrøder | 1996 | 598 | 32.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Berns Swim Team | 31.58 | |||||||||
14 | Anna Rønn | 2005 | 592 | 32.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.24 | |||||||||
15 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 588 | 32.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
16 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 582 | 32.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.33 | |||||||||
17 | Marie Christensen | 2002 | 563 | 32.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.12 | |||||||||
17 | Nikoline Andersen | 2003 | 563 | 32.67 | ||||||
H2Odense | 30.75 | |||||||||
19 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 559 | 32.74 | ||||||
DeltaSwim | 32.43 | |||||||||
20 | Amalie Tolderlund | 2005 | 551 | 32.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
21 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 545 | 33.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.53 | |||||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | 542 | 33.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | |||||||||
23 | Kathrine Weide | 2004 | 538 | 33.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
24 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 528 | 33.36 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.27 | |||||||||
25 | Louise Houe Andersen | 2003 | 528 | 33.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.08 | |||||||||
25 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 528 | 33.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
27 | Martha Bjerg | 2004 | 528 | 33.38 | ||||||
Lyseng IF | 32.78 | |||||||||
28 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 527 | 33.40 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.72 | |||||||||
29 | Femke Iris Keulen | 2005 | 521 | 33.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
30 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 520 | 33.53 | ||||||
H2Odense | 31.80 | |||||||||
31 | Sofia Ingeberg | 2002 | 517 | 33.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | |||||||||
32 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 510 | 33.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
33 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 508 | 33.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
34 | Ester Lauritsen | 2005 | 504 | 33.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
35 | Jazmin Jensen | 2005 | 502 | 33.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
36 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 501 | 33.96 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.63 | |||||||||
36 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 501 | 33.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.30 | |||||||||
38 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 496 | 34.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
39 | Anna Varming | 2005 | 493 | 34.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
40 | Melanie Petersen | 2004 | 492 | 34.16 | ||||||
Kolding SK | 33.33 | |||||||||
41 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 484 | 34.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
42 | Karoline Kristensen | 2004 | 480 | 34.45 | ||||||
DeltaSwim | 34.08 | |||||||||
43 | Cecilie Batz | 2003 | 479 | 34.48 | ||||||
DeltaSwim | 33.24 | |||||||||
44 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 474 | 34.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.98 | |||||||||
45 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 473 | 34.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
46 | My Phuong Bui | 2003 | 471 | 34.66 | ||||||
H2Odense | 33.17 | |||||||||
47 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 467 | 34.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
48 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 463 | 34.85 | ||||||
DeltaSwim | 33.78 | |||||||||
49 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 463 | 34.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
50 | Clara Jensen | 2005 | 462 | 34.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
51 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 461 | 34.91 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.95 | |||||||||
52 | Helena V. Elling | 2000 | 460 | 34.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
53 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 458 | 34.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
54 | Emilie Moberg | 2005 | 458 | 35.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
55 | Stine Mejdahl | 2005 | 457 | 35.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
56 | Sophie Kronborg | 2005 | 456 | 35.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
57 | Sofie Bjerre | 2005 | 449 | 35.23 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.16 | |||||||||
58 | Cassandra Spring | 2005 | 446 | 35.30 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.18 | |||||||||
59 | Johanne Heilmann | 2005 | 444 | 35.36 | ||||||
Kolding SK | 33.82 | |||||||||
59 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 444 | 35.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
61 | Elma Gabela | 2004 | 442 | 35.40 | ||||||
Kolding SK | 33.56 | |||||||||
62 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 437 | 35.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.67 | |||||||||
63 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 401 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.60 | |||||||||
64 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 396 | 36.74 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.27 | |||||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mimosa Jallow (1994) 27.42 04-08-2018 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 05-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 06-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 727 | 30.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 713 | 30.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 703 | 30.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 693 | 30.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 631 | 31.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | 621 | 31.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 603 | 31.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 597 | 32.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | 641 | 31.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 627 | 31.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.24 | |||||||||
11 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 592 | 32.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 586 | 32.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
13 | Amalie Tolderlund | 2005 | 584 | 32.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
14 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 574 | 32.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.53 | |||||||||
15 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 569 | 32.54 | ||||||
DeltaSwim | 32.43 | |||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 546 | 33.00 | ||||||
H2Odense | 30.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 24.84 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 15-04-2016 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 09-07-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 660 | 27.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 659 | 27.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.06 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 635 | 27.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.73 | |||||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 623 | 28.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 620 | 28.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 619 | 28.16 | ||||||
Lyseng IF | 26.99 | |||||||||
7 | Malthe Lindeblad | 2001 | 616 | 28.20 | ||||||
DeltaSwim | 27.47 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 600 | 28.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.81 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 597 | 28.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.60 | |||||||||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 566 | 29.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Holstebro Svømme Club | 27.39 | |||||||||
11 | Mads Peter Hansen | 2004 | 558 | 29.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 555 | 29.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
13 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 552 | 29.24 | ||||||
H2Odense | 28.76 | |||||||||
14 | Markus Kjeldsen | 2000 | 552 | 29.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
15 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 545 | 29.37 | ||||||
Lyseng IF | 28.63 | |||||||||
16 | David Hjort | 2000 | 541 | 29.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.99 | |||||||||
16 | Jonas Kjær | 2003 | 541 | 29.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
18 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 525 | 29.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.01 | |||||||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | 525 | 29.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
20 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 525 | 29.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.07 | |||||||||
21 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 499 | 30.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | |||||||||
22 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 483 | 30.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
23 | Martin H. Abel | 2001 | 478 | 30.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
24 | Lucas Rosenborg | 2004 | 468 | 30.91 | ||||||
Lyseng IF | 30.81 | |||||||||
25 | Daniel Østerballe | 2003 | 463 | 31.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
26 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 462 | 31.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.67 | |||||||||
27 | Ejnar Truelsen | 2002 | 452 | 31.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
28 | Mads Sørensen | 2001 | 450 | 31.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
29 | Daniel Gallacher | 2002 | 449 | 31.33 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.50 | |||||||||
30 | Jonathan Nejmann | 2004 | 446 | 31.39 | ||||||
H2Odense | 31.07 | |||||||||
31 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 446 | 31.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
32 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 431 | 31.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.26 | |||||||||
33 | Mads Sander Andersen | 2004 | 431 | 31.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
33 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 431 | 31.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.30 | |||||||||
35 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 415 | 32.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.27 | |||||||||
36 | Sune Lyngesen | 2003 | 396 | 32.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
37 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 378 | 33.18 | ||||||
Kolding SK | 32.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 24.84 09-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 15-04-2016 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 09-07-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 670 | 27.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.06 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 665 | 27.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 660 | 27.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.73 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 635 | 27.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
5 | Malthe Lindeblad | 2001 | 633 | 27.94 | ||||||
DeltaSwim | 27.47 | |||||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 611 | 28.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 610 | 28.29 | ||||||
Lyseng IF | 26.99 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 604 | 28.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.81 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 624 | 28.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.60 | |||||||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 572 | 28.91 | ||||||
H2Odense | 28.76 | |||||||||
11 | David Hjort | 2000 | 566 | 29.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.99 | |||||||||
12 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 565 | 29.02 | ||||||
Lyseng IF | 28.63 | |||||||||
13 | Mads Peter Hansen | 2004 | 559 | 29.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 547 | 29.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
15 | Jonas Kjær | 2003 | 545 | 29.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
16 | Markus Kjeldsen | 2000 | 539 | 29.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 05-07-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 02-04-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 620 | 28.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 616 | 28.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.29 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 610 | 28.80 | ||||||
H2Odense | 28.72 | |||||||||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | 589 | 29.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.19 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 589 | 29.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.08 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 585 | 29.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 577 | 29.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 574 | 29.38 | ||||||
H2Odense | 29.60 | |||||||||
9 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 572 | 29.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 564 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
11 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 563 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
12 | Signe Villumsen | 2001 | 561 | 29.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | |||||||||
13 | Thilde Timmermand | 2002 | 557 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
14 | Mia Borgensgaard | 2003 | 549 | 29.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.71 | |||||||||
15 | Cecilie Grøndal | 2002 | 549 | 29.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
16 | Helena V. Elling | 2000 | 547 | 29.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
17 | Anna Wermuth | 1996 | 544 | 29.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
17 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 544 | 29.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.73 | |||||||||
19 | Louise Lie Thisted | 2005 | 542 | 29.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
20 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 542 | 29.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.57 | |||||||||
21 | Cille Christensen | 2004 | 541 | 29.97 | ||||||
Kolding SK | 29.51 | |||||||||
22 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 536 | 30.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
23 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 535 | 30.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | |||||||||
24 | Line J. V. Hededal | 2001 | 535 | 30.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
25 | Christina M. Glargaard | 2004 | 533 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 531 | 30.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
27 | Isabella Bach | 2002 | 530 | 30.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.19 | |||||||||
28 | Kathrine Weide | 2004 | 528 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
29 | Jackie Gade | 1998 | 527 | 30.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
30 | Astrid Nielsen | 2002 | 527 | 30.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
31 | Sofie Le Fevre | 2004 | 524 | 30.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
32 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 522 | 30.33 | ||||||
H2Odense | 30.39 | |||||||||
33 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 518 | 30.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
34 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 517 | 30.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
35 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 514 | 30.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
36 | Eva Hjort | 2004 | 497 | 30.84 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.95 | |||||||||
37 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 491 | 30.95 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.89 | |||||||||
38 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 490 | 30.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
39 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 488 | 31.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
40 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 488 | 31.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.06 | |||||||||
41 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 486 | 31.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.86 | |||||||||
42 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 485 | 31.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
43 | Ester Lauritsen | 2005 | 481 | 31.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
44 | Louise Houe Andersen | 2003 | 481 | 31.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
45 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 479 | 31.21 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.19 | |||||||||
46 | Christine Henriksen | 2003 | 479 | 31.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
47 | Louise Sunesen | 2005 | 475 | 31.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
48 | Ida Jacobsen | 2005 | 475 | 31.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
49 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 474 | 31.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
50 | Selma Skipper | 2004 | 472 | 31.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
51 | Emilie Egerup | 2003 | 471 | 31.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
52 | Mathilde Bager | 2005 | 471 | 31.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
52 | My Phuong Bui | 2003 | 471 | 31.39 | ||||||
H2Odense | 30.39 | |||||||||
54 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 469 | 31.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
55 | Freya Ellehus | 2000 | 467 | 31.48 | ||||||
H2Odense | 30.29 | |||||||||
56 | Emma Jørgensen | 2001 | 464 | 31.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
57 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 461 | 31.62 | ||||||
DeltaSwim | 32.32 | |||||||||
58 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 459 | 31.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.34 | |||||||||
59 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 454 | 31.78 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
60 | Femke Iris Keulen | 2005 | 449 | 31.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
61 | Karoline Kristensen | 2004 | 448 | 31.92 | ||||||
DeltaSwim | 31.21 | |||||||||
62 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 438 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
63 | Maja Stamholt | 2005 | 437 | 32.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.22 | |||||||||
64 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 416 | 32.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.56 | |||||||||
65 | Emilie Bie Bock | 2005 | 415 | 32.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
66 | Ida Hovmark | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
67 | Marie Jensen | 2005 | 402 | 33.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
68 | Sophie Kronborg | 2005 | 399 | 33.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
- | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 31.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 05-07-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 02-04-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 651 | 28.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.29 | |||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 642 | 28.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 639 | 28.35 | ||||||
H2Odense | 28.72 | |||||||||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | 616 | 28.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.19 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 610 | 28.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 605 | 28.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.08 | |||||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | 590 | 29.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 554 | 29.73 | ||||||
H2Odense | 29.60 | |||||||||
9 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 613 | 28.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | 590 | 29.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
11 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 585 | 29.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
12 | Helena V. Elling | 2000 | 568 | 29.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
13 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 559 | 29.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
14 | Signe Villumsen | 2001 | 550 | 29.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | |||||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | 549 | 29.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 540 | 30.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 659 | 25.59 | ||||||
DeltaSwim | 24.54 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 655 | 25.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 624 | 26.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.71 | |||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 615 | 26.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.08 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 610 | 26.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.42 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 608 | 26.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.98 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 607 | 26.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.13 | |||||||||
8 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 597 | 26.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.70 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 596 | 26.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
10 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 584 | 26.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
11 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 583 | 26.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 573 | 26.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.81 | |||||||||
13 | Malthe Elkjær | 2003 | 571 | 26.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 568 | 26.89 | ||||||
H2Odense | 26.28 | |||||||||
15 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 566 | 26.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
16 | Andreas Kronborg | 2002 | 565 | 26.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.05 | |||||||||
17 | Martin H. Abel | 2001 | 564 | 26.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
18 | Mads Peter Hansen | 2004 | 563 | 26.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.03 | |||||||||
19 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 560 | 27.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.30 | |||||||||
20 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 559 | 27.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
21 | Tobias Boström | 2002 | 550 | 27.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.04 | |||||||||
22 | Jakob Mose | 2000 | 545 | 27.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
23 | Julius Henriksen | 2002 | 543 | 27.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.64 | |||||||||
24 | Mathias Rasmussen | 2001 | 539 | 27.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.80 | |||||||||
25 | Jeppe Egholm | 2003 | 538 | 27.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.91 | |||||||||
25 | Martin Broch | 2001 | 538 | 27.37 | ||||||
DeltaSwim | 27.58 | |||||||||
27 | Victor Nygaard | 2003 | 537 | 27.39 | ||||||
H2Odense | 26.59 | |||||||||
28 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 535 | 27.43 | ||||||
H2Odense | 27.16 | |||||||||
29 | Mads Stamholt | 2003 | 533 | 27.45 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.40 | |||||||||
30 | Jonas Kjær | 2003 | 532 | 27.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
30 | Oliver Frølund | 2001 | 532 | 27.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
32 | Frederik Lindholm | 2004 | 527 | 27.56 | ||||||
Lyseng IF | 27.55 | |||||||||
33 | Mikkel Mortensen | 2003 | 521 | 27.66 | ||||||
Kalundborg SK | 27.23 | |||||||||
34 | Mads Sørensen | 2001 | 519 | 27.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
35 | Mikkel Riis | 2002 | 516 | 27.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.94 | |||||||||
36 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 515 | 27.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
37 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 509 | 27.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.65 | |||||||||
38 | Jacob Christensen | 2002 | 506 | 27.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
39 | Janus Meinert | 1995 | 500 | 28.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
39 | Thomas Schiby | 2001 | 500 | 28.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
41 | Christian Landtved | 2004 | 499 | 28.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.89 | |||||||||
42 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 498 | 28.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | |||||||||
43 | Anders Elsborg | 2003 | 498 | 28.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.16 | |||||||||
44 | Rune Nørgaard | 2000 | 491 | 28.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
45 | Mads Kloster | 2002 | 489 | 28.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.78 | |||||||||
46 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 488 | 28.27 | ||||||
H2Odense | 27.81 | |||||||||
47 | Sander Linde | 2002 | 487 | 28.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.01 | |||||||||
47 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 487 | 28.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
49 | William Sloth | 2003 | 482 | 28.40 | ||||||
Lyseng IF | 28.08 | |||||||||
50 | Johannes Forsbæk | 2004 | 479 | 28.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.33 | |||||||||
51 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 475 | 28.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.04 | |||||||||
52 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 471 | 28.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.99 | |||||||||
53 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 469 | 28.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
54 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 468 | 28.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
55 | Anton Borg Hjort | 2000 | 467 | 28.69 | ||||||
Lyseng IF | 26.95 | |||||||||
56 | Simon Sandal | 2003 | 466 | 28.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
57 | Jonathan Nejmann | 2004 | 461 | 28.82 | ||||||
H2Odense | 29.86 | |||||||||
58 | Anton Poulsen | 2004 | 459 | 28.87 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 29.28 | |||||||||
59 | Simon Kruse Holm | 2004 | 458 | 28.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
60 | Malte Lyck Falk | 2003 | 455 | 28.95 | ||||||
DeltaSwim | 28.35 | |||||||||
61 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 452 | 29.01 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.98 | |||||||||
62 | Axel Hvam | 2003 | 444 | 29.17 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.29 | |||||||||
63 | Marcus Albæk | 2004 | 442 | 29.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.64 | |||||||||
64 | Emil Lykke Grann | 2003 | 435 | 29.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
65 | Søren Have | 2004 | 420 | 29.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | |||||||||
66 | Lasse Thulstrup | 2004 | 419 | 29.76 | ||||||
Kolding SK | 29.01 | |||||||||
67 | Malthe Theisen | 2003 | 406 | 30.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
68 | Kris Jensen | 2004 | 391 | 30.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
69 | Vania Danilkin | 2004 | 383 | 30.65 | ||||||
Kolding SK | 30.04 | |||||||||
70 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 378 | 30.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | 31.58 | |||||||||
71 | Daniel Hornsá | 2004 | 307 | 32.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.72 | |||||||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.37 | |||||||||
- | Anders Mose | 2004 | DSQ | SW 4,4 Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 685 | 25.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.71 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 683 | 25.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 652 | 25.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.70 | |||||||||
4 | Malthe Lindeblad | 2001 | 649 | 25.71 | ||||||
DeltaSwim | 24.54 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 643 | 25.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.42 | |||||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 640 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.13 | |||||||||
7 | Thor Brunsgaard | 2003 | 636 | 25.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.08 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 633 | 25.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.98 | |||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 600 | 26.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 593 | 26.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.81 | |||||||||
11 | Malthe Elkjær | 2003 | 582 | 26.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
12 | Gustav Stahl | 2002 | 580 | 26.70 | ||||||
H2Odense | 26.28 | |||||||||
13 | Andreas Kronborg | 2002 | 579 | 26.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.05 | |||||||||
14 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 571 | 26.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
15 | Mads Peter Hansen | 2004 | 563 | 26.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.03 | |||||||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | DSQ | SW 8.5 Neddyk 15m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:50.24 06-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 08-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 28-03-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Damer 1 | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 8:27.23 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:02.73 | 2:07.75 | 2:07.75 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:02.13 | 2:08.91 | 4:16.66 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:00.37 | 2:03.03 | 6:19.69 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:02.37 | 2:07.54 | 8:27.23 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 8:33.48 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 59.75 | 2:03.66 | 2:03.66 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 1:03.44 | 2:12.20 | 4:15.86 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 1:03.40 | 2:10.98 | 6:26.84 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:00.81 | 2:06.64 | 8:33.48 | ||||||
3 | Aalborg Damer 3 | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 8:55.37 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:03.36 | 2:09.85 | 2:09.85 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:04.63 | 2:13.79 | 4:23.64 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:05.65 | 2:16.66 | 6:40.30 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 1:05.87 | 2:15.07 | 8:55.37 | ||||||
4 | H2Odense Damer 1 | 1997 | H2Odense | 8:56.19 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:05.30 | 2:13.52 | 2:13.52 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:05.91 | 2:15.91 | 4:29.43 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 1:06.13 | 2:15.00 | 6:44.43 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:03.70 | 2:11.76 | 8:56.19 | ||||||
5 | Hovedstad Damer | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:57.56 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:04.20 | 2:13.48 | 2:13.48 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:10.12 | 2:26.22 | 4:39.70 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 1:02.73 | 2:10.01 | 6:49.71 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:03.45 | 2:07.85 | 8:57.56 | ||||||
6 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | Aarhus Swim | 9:01.74 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:04.58 | 2:12.66 | 2:12.66 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:43.54 | 2:50.80 | 5:03.46 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 1:08.66 | 2:13.73 | 7:17.19 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:09.65 | 1:44.55 | 9:01.74 | ||||||
7 | Vejle Piger 1 | 2001 | Vejle Svømmeklub | 9:02.54 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:02.70 | 2:11.08 | 2:11.08 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:05.81 | 2:16.07 | 4:27.15 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:06.20 | 2:18.02 | 6:45.17 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:04.84 | 2:17.37 | 9:02.54 | ||||||
8 | Kolding Piger 1 | 2002 | Kolding SK | 9:09.43 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:05.20 | 2:14.83 | 2:14.83 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:07.10 | 2:17.68 | 4:32.51 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:07.23 | 2:19.00 | 6:51.51 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:07.99 | 2:17.92 | 9:09.43 | ||||||
9 | Haderslev Damer 1 | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 9:12.05 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 1:04.94 | 2:14.06 | 2:14.06 | ||||||
Maja Stamholt | 2005 | 1:09.60 | 2:24.91 | 4:38.97 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 1:05.35 | 2:16.28 | 6:55.25 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 1:05.49 | 2:16.80 | 9:12.05 | ||||||
10 | Horsens Damer 1 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 9:12.31 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 1:05.96 | 2:17.97 | 2:17.97 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:03.04 | 2:11.68 | 4:29.65 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 1:09.35 | 2:24.31 | 6:53.96 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 1:07.23 | 2:18.35 | 9:12.31 | ||||||
11 | Viborg Piger 1 | 2000 | Viborg Svømme Klub | 9:16.82 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:08.86 | 2:22.15 | 2:22.15 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 1:06.61 | 2:17.27 | 4:39.42 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:06.94 | 2:19.39 | 6:58.81 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:05.99 | 2:18.01 | 9:16.82 | ||||||
12 | H2Odense Damer 2 | 1997 | H2Odense | 9:24.04 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 1:07.85 | 2:19.36 | 2:19.36 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:07.78 | 2:19.90 | 4:39.26 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 1:09.31 | 2:19.78 | 6:59.04 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:10.59 | 2:25.00 | 9:24.04 | ||||||
13 | Ssk1 Damer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 9:25.90 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 1:06.97 | 2:19.15 | 2:19.15 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:08.59 | 2:23.99 | 4:43.14 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 1:08.02 | 2:22.67 | 7:05.81 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:08.34 | 2:20.09 | 9:25.90 | ||||||
14 | Delta Divas | 2002 | DeltaSwim | 9:38.19 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 1:07.27 | 2:20.28 | 2:20.28 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 1:09.46 | 2:27.07 | 4:47.35 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 1:08.17 | 2:22.20 | 7:09.55 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 1:09.77 | 2:28.64 | 9:38.19 | ||||||
15 | Ssk2 Damer | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 9:42.90 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 1:11.56 | 2:25.67 | 2:25.67 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 1:10.25 | 2:26.80 | 4:52.47 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 1:10.70 | 2:24.80 | 7:17.27 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 1:10.36 | 2:25.63 | 9:42.90 | ||||||
16 | Pingvin Piger | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 9:46.35 | ||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 1:09.77 | 2:24.89 | 2:24.89 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 1:11.41 | 2:27.93 | 4:52.82 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 1:11.30 | 2:27.10 | 7:19.92 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:09.03 | 2:26.43 | 9:46.35 | ||||||
- | Viborg Piger 2 | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | sw 10,11, tyvstart 4 | |||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:13.08 | 2:30.55 | 2:30.55 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:10.71 | 2:27.73 | 4:58.28 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:10.53 | 2:25.55 | 7:23.83 | ||||||
- | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | Aarhus Swim | DSQ | sw 10,11 Tyvstart 4 | |||||
Eva Hjort | 2004 | 1:07.72 | 2:16.98 | 2:16.98 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:07.90 | 2:25.96 | 4:42.94 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:08.83 | 2:21.77 | 7:04.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 7:12.66 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 28-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg 1 | 1992 | Esbjerg Svømmeklub | 7:48.33 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 56.90 | 1:57.54 | 1:57.54 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 54.98 | 1:56.08 | 3:53.62 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 57.94 | 2:00.63 | 5:54.25 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 53.40 | 1:54.08 | 7:48.33 | ||||||
2 | Vejle Drenge 1 | 1999 | Vejle Svømmeklub | 7:49.36 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 57.24 | 1:59.53 | 1:59.53 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 58.24 | 2:01.14 | 4:00.67 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 52.54 | 1:50.93 | 5:51.60 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 56.44 | 1:57.76 | 7:49.36 | ||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 7:54.68 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 55.72 | 1:55.08 | 1:55.08 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 56.67 | 1:58.84 | 3:53.92 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 58.63 | 2:01.26 | 5:55.18 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 56.53 | 1:59.50 | 7:54.68 | ||||||
4 | Aarhus Swim Herre 1 | 2000 | Aarhus Swim | 8:00.89 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 58.51 | 1:58.73 | 1:58.73 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 59.06 | 2:02.38 | 4:01.11 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 58.79 | 2:03.77 | 6:04.88 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 56.43 | 1:56.01 | 8:00.89 | ||||||
5 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | H2Odense | 8:13.34 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 58.91 | 1:58.90 | 1:58.90 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:00.54 | 2:02.09 | 4:00.99 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:02.55 | 2:07.52 | 6:08.51 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 1:00.99 | 2:04.83 | 8:13.34 | ||||||
6 | Ssk1 Herrer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 8:13.55 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 59.52 | 2:04.44 | 2:04.44 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 59.41 | 2:02.41 | 4:06.85 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 59.20 | 2:01.92 | 6:08.77 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:00.12 | 2:04.78 | 8:13.55 | ||||||
7 | Horsens Herrer 1 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 8:22.22 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 1:00.56 | 2:07.32 | 2:07.32 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 56.96 | 1:59.17 | 4:06.49 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:00.45 | 2:03.94 | 6:10.43 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 1:02.25 | 2:11.79 | 8:22.22 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 2 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 8:29.43 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:00.83 | 2:05.73 | 2:05.73 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 1:00.81 | 2:06.30 | 4:12.03 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:01.69 | 2:07.55 | 6:19.58 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:01.90 | 2:09.85 | 8:29.43 | ||||||
9 | Aarhus Swim Herre 2 | 2001 | Aarhus Swim | 8:30.68 | ||||||
William Sloth | 2003 | 1:01.49 | 2:07.82 | 2:07.82 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 59.51 | 2:05.86 | 4:13.68 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 1:02.53 | 2:09.86 | 6:23.54 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:01.24 | 2:07.14 | 8:30.68 | ||||||
10 | Rsk Herrer | 1999 | Ringe Svømme Klub | 8:35.88 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 1:02.88 | 2:09.17 | 2:09.17 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 1:02.55 | 2:15.53 | 4:24.70 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 1:01.53 | 2:09.42 | 6:34.12 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 59.25 | 2:01.76 | 8:35.88 | ||||||
11 | Roulade Banden | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 8:44.34 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 1:02.96 | 2:11.86 | 2:11.86 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 1:02.65 | 2:11.00 | 4:22.86 | ||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 1:01.69 | 2:12.76 | 6:35.62 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 1:00.95 | 2:08.72 | 8:44.34 | ||||||
12 | H2Odense Herrer 2 | 1996 | H2Odense | 8:54.38 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 1:04.47 | 2:10.96 | 2:10.96 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 1:04.58 | 2:13.85 | 4:24.81 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 1:04.24 | 2:13.28 | 6:38.09 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:05.47 | 2:16.29 | 8:54.38 | ||||||
13 | Kolding Drenge 1 | 2001 | Kolding SK | 9:01.93 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 1:05.01 | 2:09.78 | 2:09.78 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 1:06.78 | 2:20.34 | 4:30.12 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 1:06.54 | 2:18.50 | 6:48.62 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 1:04.29 | 2:13.31 | 9:01.93 | ||||||
- | Thisted Drenge | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Sw 10,11, tyvstart 2 | |||||
Mads Kloster | 2002 | 1:00.60 | 2:05.05 | 2:05.05 | ||||||
- | Viborg Drenge | 2002 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Sw 10,11, tyvstrt 3 | |||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:04.69 | 2:12.01 | 2:12.01 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:04.59 | 2:15.92 | 4:27.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 26-05-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva Hjort | 2004 | 1:11.80 | 2:35.97 | 4:02.41 | 5:16.81 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:13.45 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 1:12.50 | 2:35.83 | 4:05.32 | 5:18.27 | ||||
Kolding SK | 5:10.29 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 1:11.70 | 2:38.38 | 4:05.41 | 5:20.39 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:13.30 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:13.69 | 2:38.24 | 4:09.11 | 5:21.82 | ||||
H2Odense | 5:14.25 | |||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.23 | 2:36.83 | 4:09.86 | 5:24.49 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:15.00 | |||||||||
6 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:12.92 | 2:34.62 | 4:10.54 | 5:24.98 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:16.75 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:13.76 | 2:38.95 | 4:14.52 | 5:29.25 | ||||
Kolding SK | 5:19.67 | |||||||||
8 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 1:18.82 | 2:40.99 | 4:15.95 | 5:29.73 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 5:16.75 | |||||||||
9 | Mette Holstein | 2005 | 1:18.38 | 2:49.14 | 4:17.63 | 5:33.18 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:25.02 | |||||||||
10 | Laura Fogh | 2003 | 1:22.83 | 2:52.07 | 4:19.92 | 5:34.17 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:30.96 | |||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 1:20.32 | 2:49.51 | 4:18.91 | 5:36.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:31.38 | |||||||||
12 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 1:21.23 | 2:54.78 | 4:21.85 | 5:36.72 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 5:30.59 | |||||||||
13 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 1:17.48 | 2:45.67 | 4:20.22 | 5:38.05 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:36.55 | |||||||||
14 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:20.94 | 2:46.04 | 4:24.97 | 5:38.46 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:28.07 | |||||||||
15 | Sarah Kildahl | 2004 | 1:19.45 | 2:47.47 | 4:18.90 | 5:38.72 | ||||
Lyseng IF | 5:27.88 | |||||||||
16 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:19.01 | 2:47.59 | 4:22.85 | 5:40.33 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:37.90 | |||||||||
17 | Cassandra Spring | 2005 | 1:22.36 | 2:47.42 | 4:22.27 | 5:40.51 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:37.40 | |||||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | 1:17.27 | 2:50.44 | 4:24.97 | 5:42.16 | ||||
H2Odense | 5:23.85 | |||||||||
19 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 1:14.92 | 2:45.00 | 4:26.12 | 5:44.94 | ||||
Hobro Svømmeklub | 5:31.12 | |||||||||
20 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 1:19.39 | 2:44.46 | 4:26.43 | 5:45.25 | ||||
Ringe Svømme Klub | 5:36.80 | |||||||||
21 | Ellen Jensen | 2005 | 1:16.71 | 2:45.60 | 4:26.13 | 5:45.57 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:28.89 | |||||||||
22 | Marie Jensen | 2005 | 1:15.49 | 2:50.62 | 4:25.69 | 5:47.90 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:49.21 | |||||||||
23 | Louise Sunesen | 2005 | 1:15.23 | 2:44.94 | 4:27.23 | 5:47.93 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:35.49 | |||||||||
24 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 2:02.27 | 3:36.30 | 5:07.64 | 5:48.47 | ||||
Brønderslev SK08 | 5:48.18 | |||||||||
25 | Ida Hovmark | 2005 | 1:18.20 | 2:53.49 | 4:31.37 | 5:50.38 | ||||
Thisted Svømmeklub | 5:36.64 | |||||||||
26 | Ester Lauritsen | 2005 | 1:18.33 | 2:47.62 | 4:30.10 | 5:51.26 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:40.40 | |||||||||
27 | Caroline Liboriussen | 2002 | 1:21.53 | 2:53.74 | 4:34.33 | 5:51.82 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:27.98 | |||||||||
28 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:17.66 | 2:50.44 | 4:34.62 | 5:54.93 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:43.21 | |||||||||
29 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:17.70 | 2:47.48 | 4:35.74 | 5:55.91 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:42.59 | |||||||||
30 | Emilie Moberg | 2005 | 1:23.50 | 2:55.09 | 4:35.75 | 5:57.00 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:46.46 | |||||||||
31 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 1:20.18 | 3:00.02 | 4:42.11 | 6:03.32 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:51.45 | |||||||||
32 | Emilie Bie Bock | 2005 | 1:20.10 | 2:58.52 | 4:42.67 | 6:11.24 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:46.62 | |||||||||
- | Karoline L. Kristensen | 2003 | DSQ | SW6,4, EFB 150 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 02-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 26-05-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 684 | 1:07.98 | 2:25.63 | 3:53.91 | 5:02.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:55.14 | |||||||||
2 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 663 | 1:07.91 | 2:30.16 | 3:57.33 | 5:05.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:59.38 | |||||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | 625 | 1:13.25 | 2:32.14 | 4:01.68 | 5:11.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.02 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 623 | 1:11.90 | 2:31.91 | 3:59.15 | 5:11.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.25 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 622 | 1:09.65 | 2:31.25 | 3:57.99 | 5:11.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:07.92 | |||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 617 | 1:13.66 | 2:32.43 | 4:03.08 | 5:12.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:09.42 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 594 | 1:11.80 | 2:35.97 | 4:02.41 | 5:16.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:13.45 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 594 | 1:08.85 | 2:33.94 | 4:06.56 | 5:16.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:05.92 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 586 | 1:12.50 | 2:35.83 | 4:05.32 | 5:18.27 | |||
Kolding SK | 5:10.29 | |||||||||
10 | Victoria Vorm | 2001 | 577 | 1:09.79 | 2:33.28 | 4:08.99 | 5:19.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.34 | |||||||||
11 | Mathilde Bager | 2005 | 574 | 1:11.70 | 2:38.38 | 4:05.41 | 5:20.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:13.30 | |||||||||
12 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 566 | 1:13.69 | 2:38.24 | 4:09.11 | 5:21.82 | |||
H2Odense | 5:14.25 | |||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 553 | 1:12.23 | 2:36.83 | 4:09.86 | 5:24.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:15.00 | |||||||||
14 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 550 | 1:12.92 | 2:34.62 | 4:10.54 | 5:24.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:16.75 | |||||||||
15 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 529 | 1:13.76 | 2:38.95 | 4:14.52 | 5:29.25 | |||
Kolding SK | 5:19.67 | |||||||||
16 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 527 | 1:18.82 | 2:40.99 | 4:15.95 | 5:29.73 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:16.75 | |||||||||
17 | Mette Holstein | 2005 | 510 | 1:18.38 | 2:49.14 | 4:17.63 | 5:33.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:25.02 | |||||||||
18 | Laura Fogh | 2003 | 506 | 1:22.83 | 2:52.07 | 4:19.92 | 5:34.17 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:30.96 | |||||||||
19 | Kristine Hülsen | 2002 | 497 | 1:20.32 | 2:49.51 | 4:18.91 | 5:36.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:31.38 | |||||||||
20 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 494 | 1:21.23 | 2:54.78 | 4:21.85 | 5:36.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:30.59 | |||||||||
21 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 489 | 1:17.48 | 2:45.67 | 4:20.22 | 5:38.05 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:36.55 | |||||||||
22 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 487 | 1:20.94 | 2:46.04 | 4:24.97 | 5:38.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:28.07 | |||||||||
23 | Sarah Kildahl | 2004 | 486 | 1:19.45 | 2:47.47 | 4:18.90 | 5:38.72 | |||
Lyseng IF | 5:27.88 | |||||||||
24 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 479 | 1:19.01 | 2:47.59 | 4:22.85 | 5:40.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:37.90 | |||||||||
25 | Cassandra Spring | 2005 | 478 | 1:22.36 | 2:47.42 | 4:22.27 | 5:40.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:37.40 | |||||||||
26 | Freya Ellehus | 2000 | 471 | 1:17.27 | 2:50.44 | 4:24.97 | 5:42.16 | |||
H2Odense | 5:23.85 | |||||||||
27 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 460 | 1:14.92 | 2:45.00 | 4:26.12 | 5:44.94 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:31.12 | |||||||||
28 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 459 | 1:19.39 | 2:44.46 | 4:26.43 | 5:45.25 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:36.80 | |||||||||
29 | Ellen Jensen | 2005 | 457 | 1:16.71 | 2:45.60 | 4:26.13 | 5:45.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:28.89 | |||||||||
30 | Marie Jensen | 2005 | 448 | 1:15.49 | 2:50.62 | 4:25.69 | 5:47.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:49.21 | |||||||||
31 | Louise Sunesen | 2005 | 448 | 1:15.23 | 2:44.94 | 4:27.23 | 5:47.93 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:35.49 | |||||||||
32 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 446 | 2:02.27 | 3:36.30 | 5:07.64 | 5:48.47 | |||
Brønderslev SK08 | 5:48.18 | |||||||||
33 | Ida Hovmark | 2005 | 439 | 1:18.20 | 2:53.49 | 4:31.37 | 5:50.38 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:36.64 | |||||||||
34 | Ester Lauritsen | 2005 | 436 | 1:18.33 | 2:47.62 | 4:30.10 | 5:51.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:40.40 | |||||||||
35 | Caroline Liboriussen | 2002 | 433 | 1:21.53 | 2:53.74 | 4:34.33 | 5:51.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:27.98 | |||||||||
36 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 1:17.66 | 2:50.44 | 4:34.62 | 5:54.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:43.21 | |||||||||
37 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 419 | 1:17.70 | 2:47.48 | 4:35.74 | 5:55.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:42.59 | |||||||||
38 | Emilie Moberg | 2005 | 415 | 1:23.50 | 2:55.09 | 4:35.75 | 5:57.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:46.46 | |||||||||
39 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 394 | 1:20.18 | 3:00.02 | 4:42.11 | 6:03.32 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:51.45 | |||||||||
40 | Emilie Bie Bock | 2005 | 369 | 1:20.10 | 2:58.52 | 4:42.67 | 6:11.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:46.62 | |||||||||
- | Karoline L. Kristensen | 2003 | DSQ | SW6,4, EFB 150 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 08-09-1994 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 07-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 20-07-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:02.76 | 2:18.81 | 3:38.87 | 4:48.44 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:50.81 | |||||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | 1:06.06 | 2:22.77 | 3:44.60 | 4:53.97 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:50.93 | |||||||||
3 | Anders Elsborg | 2003 | 1:08.44 | 2:27.72 | 3:55.63 | 5:03.35 | ||||
Viborg Svømme Klub | 4:55.47 | |||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 1:05.33 | 2:26.77 | 3:59.47 | 5:06.80 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 4:53.22 | |||||||||
5 | Asger Mathiasen | 2004 | 1:09.13 | 2:28.08 | 3:56.38 | 5:07.24 | ||||
Thisted Svømmeklub | 5:00.43 | |||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 1:08.47 | 2:28.56 | 3:58.71 | 5:08.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:59.36 | |||||||||
7 | Anders Mose | 2004 | 1:07.79 | 2:30.13 | 3:56.91 | 5:08.86 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:07.78 | |||||||||
8 | Sune Schaarup | 2003 | 1:13.25 | 2:35.33 | 3:59.17 | 5:10.01 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:05.17 | |||||||||
9 | Tobias Svenningsen | 2003 | 1:10.41 | 2:34.17 | 4:00.08 | 5:11.16 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:06.83 | |||||||||
10 | Simon Kruse Holm | 2004 | 1:09.55 | 2:30.93 | 3:58.17 | 5:11.59 | ||||
Odder Svømmeklub | 5:22.05 | |||||||||
11 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 1:07.53 | 2:31.07 | 3:58.64 | 5:12.23 | ||||
Ringe Svømme Klub | 4:50.65 | |||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 1:09.47 | 2:29.32 | 4:00.50 | 5:13.08 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:01.39 | |||||||||
13 | Asger Als Olsen | 2004 | 1:12.68 | 2:37.43 | 4:05.73 | 5:17.24 | ||||
Kolding SK | 5:20.23 | |||||||||
14 | Emil Neumann | 2004 | 1:10.65 | 2:33.66 | 4:07.66 | 5:17.33 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:16.35 | |||||||||
15 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:08.56 | 2:32.80 | 4:07.99 | 5:19.81 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.35 | |||||||||
16 | Kris Jensen | 2004 | 1:11.64 | 2:39.70 | 4:11.66 | 5:27.59 | ||||
Aars Svømmeklub | 5:19.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 08-09-1994 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 07-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 20-07-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 656 | 1:02.15 | 2:13.00 | 3:36.74 | 4:40.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:31.86 | |||||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 611 | 1:03.13 | 2:14.36 | 3:44.09 | 4:47.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:42.42 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 604 | 1:02.76 | 2:18.81 | 3:38.87 | 4:48.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:50.81 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 596 | 1:06.40 | 2:22.66 | 3:43.96 | 4:49.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:43.15 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 587 | 1:05.17 | 2:22.80 | 3:47.23 | 4:51.08 | |||
Lyseng IF | 4:49.34 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 570 | 1:06.06 | 2:22.77 | 3:44.60 | 4:53.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:50.93 | |||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 547 | 1:05.54 | 2:25.06 | 3:48.29 | 4:58.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:50.65 | |||||||||
8 | Andreas Rasmussen | 2000 | 545 | 1:05.16 | 2:25.01 | 3:53.10 | 4:58.47 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:46.70 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 525 | 1:06.63 | 2:28.21 | 3:50.14 | 5:02.24 | |||
H2Odense | 4:46.60 | |||||||||
10 | Anders Elsborg | 2003 | 519 | 1:08.44 | 2:27.72 | 3:55.63 | 5:03.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:55.47 | |||||||||
11 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 502 | 1:05.33 | 2:26.77 | 3:59.47 | 5:06.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:53.22 | |||||||||
12 | Asger Mathiasen | 2004 | 499 | 1:09.13 | 2:28.08 | 3:56.38 | 5:07.24 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:00.43 | |||||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | 495 | 1:08.47 | 2:28.56 | 3:58.71 | 5:08.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:59.36 | |||||||||
14 | Mads Sørensen | 2001 | 494 | 1:06.18 | 2:28.64 | 3:57.00 | 5:08.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:47.91 | |||||||||
15 | Anders Mose | 2004 | 492 | 1:07.79 | 2:30.13 | 3:56.91 | 5:08.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:07.78 | |||||||||
16 | Sune Schaarup | 2003 | 486 | 1:13.25 | 2:35.33 | 3:59.17 | 5:10.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:05.17 | |||||||||
17 | Tobias Svenningsen | 2003 | 481 | 1:10.41 | 2:34.17 | 4:00.08 | 5:11.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:06.83 | |||||||||
18 | Simon Kruse Holm | 2004 | 479 | 1:09.55 | 2:30.93 | 3:58.17 | 5:11.59 | |||
Odder Svømmeklub | 5:22.05 | |||||||||
19 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 476 | 1:07.53 | 2:31.07 | 3:58.64 | 5:12.23 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:50.65 | |||||||||
20 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 472 | 1:09.47 | 2:29.32 | 4:00.50 | 5:13.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:01.39 | |||||||||
21 | Asger Als Olsen | 2004 | 454 | 1:12.68 | 2:37.43 | 4:05.73 | 5:17.24 | |||
Kolding SK | 5:20.23 | |||||||||
22 | Emil Neumann | 2004 | 453 | 1:10.65 | 2:33.66 | 4:07.66 | 5:17.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:16.35 | |||||||||
23 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 443 | 1:08.56 | 2:32.80 | 4:07.99 | 5:19.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.35 | |||||||||
24 | Kris Jensen | 2004 | 412 | 1:11.64 | 2:39.70 | 4:11.66 | 5:27.59 | |||
Aars Svømmeklub | 5:19.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 07-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 786 | 29.15 | 59.99 | 1:31.42 | 2:02.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 1:59.15 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 760 | 29.95 | 1:01.55 | 1:32.76 | 2:03.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:02.02 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 755 | 29.24 | 1:00.47 | 1:32.20 | 2:04.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:01.51 | |||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 693 | 29.14 | 1:01.12 | 1:34.30 | 2:07.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.32 | |||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 692 | 29.80 | 1:01.85 | 1:34.87 | 2:07.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:09.59 | |||||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | 685 | 30.75 | 1:03.36 | 1:36.02 | 2:08.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.84 | |||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 649 | 31.48 | 1:04.23 | 1:37.68 | 2:10.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.38 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 640 | 30.26 | 1:03.23 | 1:37.25 | 2:11.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:03.73 | |||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 639 | 30.77 | 1:04.26 | 1:38.47 | 2:11.13 | |||
H2Odense | 2:10.29 | |||||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 632 | 30.67 | 1:04.13 | 1:37.85 | 2:11.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:08.68 | |||||||||
11 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 628 | 31.08 | 1:04.15 | 1:38.21 | 2:11.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.05 | |||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 618 | 30.99 | 1:04.16 | 1:38.19 | 2:12.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.09 | |||||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | 614 | 31.02 | 1:04.88 | 1:38.96 | 2:12.87 | |||
H2Odense | 2:13.24 | |||||||||
14 | Fenja Romanski | 2005 | 614 | 31.27 | 1:05.08 | 1:39.54 | 2:12.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
15 | Jackie Gade | 1998 | 603 | 31.10 | 1:04.78 | 1:39.47 | 2:13.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.56 | |||||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 599 | 32.26 | 1:06.50 | 1:41.14 | 2:13.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:09.38 | |||||||||
17 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 595 | 31.04 | 1:05.23 | 1:39.99 | 2:14.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.44 | |||||||||
18 | Anna Rønn | 2005 | 590 | 31.74 | 1:06.11 | 1:40.72 | 2:14.65 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:10.66 | |||||||||
19 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 585 | 32.06 | 1:06.56 | 1:41.49 | 2:15.06 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:12.86 | |||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 583 | 31.56 | 1:06.74 | 1:41.70 | 2:15.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.53 | |||||||||
21 | Nanna Langvad | 2005 | 581 | 32.20 | 1:07.01 | 1:41.68 | 2:15.32 | |||
Lyseng IF | 2:10.39 | |||||||||
22 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 574 | 31.44 | 1:06.01 | 1:40.89 | 2:15.91 | Deltager ikke i finalen | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:10.31 | |||||||||
23 | Signe Villumsen | 2001 | 570 | 32.42 | 1:06.83 | 1:41.91 | 2:16.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.92 | |||||||||
24 | Nikoline Andersen | 2003 | 562 | 31.72 | 1:06.22 | 1:41.52 | 2:16.89 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:14.01 | |||||||||
25 | Anna Varming | 2005 | 558 | 32.36 | 1:06.89 | 1:42.02 | 2:17.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.80 | |||||||||
26 | Anna Toft Petersen | 2004 | 558 | 31.51 | 1:05.76 | 1:41.03 | 2:17.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.90 | |||||||||
27 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 551 | 31.21 | 1:05.66 | 1:41.91 | 2:17.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.31 | |||||||||
28 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 549 | 31.54 | 1:06.55 | 1:42.58 | 2:17.91 | |||
Swim Team Neptun | 2:16.64 | |||||||||
29 | Elma Gabela | 2004 | 549 | 31.99 | 1:07.43 | 1:42.79 | 2:17.93 | |||
Kolding SK | 2:15.47 | |||||||||
30 | Martha Bjerg | 2004 | 546 | 31.99 | 1:07.30 | 1:42.96 | 2:18.22 | |||
Lyseng IF | 2:09.16 | |||||||||
31 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 537 | 32.83 | 1:07.73 | 1:43.64 | 2:18.97 | |||
H2Odense | 2:13.37 | |||||||||
32 | Mathilde Stilund | 2005 | 537 | 31.83 | 1:06.52 | 1:42.29 | 2:18.99 | |||
H2Odense | 2:22.61 | |||||||||
33 | Helena V. Elling | 2000 | 534 | 31.46 | 1:06.61 | 1:42.68 | 2:19.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.18 | |||||||||
34 | Freja Romanski | 2003 | 530 | 32.36 | 1:08.18 | 1:44.46 | 2:19.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.16 | |||||||||
35 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 528 | 32.03 | 1:07.38 | 1:43.65 | 2:19.73 | |||
Swim Team Neptun | 2:14.17 | |||||||||
36 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 525 | 32.15 | 1:07.64 | 1:43.95 | 2:19.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
37 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 523 | 33.16 | 1:09.00 | 1:45.86 | 2:20.17 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.17 | |||||||||
38 | Aurelia Pedersen | 2004 | 523 | 32.46 | 1:08.03 | 1:43.94 | 2:20.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.65 | |||||||||
39 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 523 | 32.85 | 1:08.42 | 1:44.46 | 2:20.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
40 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 520 | 32.90 | 1:09.27 | 1:46.06 | 2:20.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
41 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 518 | 32.00 | 1:07.57 | 1:44.85 | 2:20.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.14 | |||||||||
42 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 506 | 32.34 | 1:08.01 | 1:45.43 | 2:21.74 | |||
Odder Svømmeklub | 2:22.92 | |||||||||
42 | Maja Stamholt | 2005 | 506 | 32.81 | 1:08.98 | 1:45.94 | 2:21.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:16.97 | |||||||||
44 | Mie Mørkedal | 2003 | 502 | 33.88 | 1:10.15 | 1:46.37 | 2:22.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.47 | |||||||||
45 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 501 | 32.84 | 1:09.29 | 1:45.90 | 2:22.21 | |||
DeltaSwim | 2:22.68 | |||||||||
46 | Tilde Søe Bach | 2005 | 500 | 32.77 | 1:08.84 | 1:45.60 | 2:22.30 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.56 | |||||||||
47 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 491 | 32.90 | 1:08.77 | 1:46.24 | 2:23.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.54 | |||||||||
48 | Maja Friis | 2005 | 490 | 33.19 | 1:09.58 | 1:46.84 | 2:23.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.53 | |||||||||
49 | Amalie Tolderlund | 2005 | 489 | 32.93 | 1:08.86 | 1:46.14 | 2:23.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.37 | |||||||||
50 | Caroline Liboriussen | 2002 | 453 | 33.90 | 1:11.56 | 1:49.45 | 2:27.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.78 | |||||||||
51 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 450 | 33.09 | 1:11.66 | 1:51.11 | 2:27.43 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:25.76 | |||||||||
52 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 445 | 33.15 | 1:10.21 | 1:48.89 | 2:27.89 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:22.83 | |||||||||
53 | Line Knudsen | 2005 | 439 | 34.27 | 1:11.64 | 1:50.40 | 2:28.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.18 | |||||||||
54 | Victoria Richards | 2005 | 434 | 33.50 | 1:11.52 | 1:50.08 | 2:29.14 | |||
DeltaSwim | 2:30.45 | |||||||||
55 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 432 | 33.76 | 1:11.84 | 1:50.61 | 2:29.45 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.90 | |||||||||
56 | Astrid Jensen | 2005 | 377 | 34.73 | 1:14.17 | 1:55.28 | 2:36.36 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:32.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 09-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 07-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 785 | 29.40 | 1:00.45 | 1:31.74 | 2:02.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:02.02 | |||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 777 | 29.05 | 1:00.14 | 1:31.70 | 2:02.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.32 | |||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 758 | 29.08 | 1:00.33 | 1:32.24 | 2:03.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:01.51 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 672 | 30.36 | 1:02.65 | 1:35.90 | 2:08.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.38 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 654 | 30.41 | 1:03.18 | 1:36.99 | 2:10.11 | |||
H2Odense | 2:10.29 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 650 | 30.20 | 1:02.81 | 1:36.51 | 2:10.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:03.73 | |||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 649 | 30.76 | 1:03.93 | 1:37.69 | 2:10.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.05 | |||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 587 | 31.22 | 1:04.85 | 1:39.61 | 2:14.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.09 | |||||||||
9 | Fenja Romanski | 2005 | 685 | 31.01 | 1:03.05 | 1:35.75 | 2:08.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
10 | Nanna Langvad | 2005 | 618 | 31.14 | 1:04.64 | 1:38.56 | 2:12.58 | |||
Lyseng IF | 2:10.39 | |||||||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | 615 | 31.23 | 1:04.92 | 1:38.83 | 2:12.79 | |||
H2Odense | 2:13.24 | |||||||||
12 | Anna Rønn | 2005 | 603 | 32.77 | 1:05.86 | 1:39.73 | 2:13.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:10.66 | |||||||||
13 | Jackie Gade | 1998 | 586 | 31.96 | 1:05.72 | 1:40.55 | 2:14.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.56 | |||||||||
14 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 574 | 31.69 | 1:05.50 | 1:40.55 | 2:15.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:09.38 | |||||||||
15 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 565 | 32.22 | 1:06.66 | 1:42.22 | 2:16.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.53 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 558 | 32.34 | 1:06.92 | 1:42.09 | 2:17.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:12.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 750 | 26.26 | 54.53 | 1:23.57 | 1:52.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:49.22 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 686 | 26.65 | 55.56 | 1:25.50 | 1:55.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.83 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 679 | 27.30 | 56.74 | 1:26.72 | 1:56.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 1:52.74 | |||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 664 | 27.38 | 57.19 | 1:27.38 | 1:56.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 1:51.04 | |||||||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | 636 | 27.10 | 57.52 | 1:28.86 | 1:58.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.27 | |||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 627 | 27.73 | 57.86 | 1:28.04 | 1:59.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:54.19 | |||||||||
7 | Mads Holm | 1998 | 607 | 28.74 | 59.23 | 1:30.25 | 2:00.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.84 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 606 | 28.08 | 58.69 | 1:29.57 | 2:00.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 1:58.85 | |||||||||
9 | Jakob Mose | 2000 | 604 | 28.34 | 58.98 | 1:30.05 | 2:00.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.56 | |||||||||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 602 | 27.63 | 58.79 | 1:30.33 | 2:00.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 1:51.66 | |||||||||
11 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 594 | 28.65 | 1:00.00 | 1:31.32 | 2:01.30 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 1:53.85 | |||||||||
12 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 590 | 28.11 | 59.48 | 1:30.96 | 2:01.55 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 1:56.46 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 588 | 28.18 | 1:00.31 | 1:31.41 | 2:01.71 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 1:58.27 | |||||||||
14 | Malthe Lindeblad | 2001 | 585 | 27.67 | 58.95 | 1:30.89 | 2:01.94 | Deltager ikke i finalen | ||
DeltaSwim | 1:58.60 | |||||||||
15 | Christian Landtved | 2004 | 584 | 28.60 | 59.85 | 1:31.05 | 2:01.97 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:00.61 | |||||||||
16 | Jens Riisgaard | 2000 | 583 | 28.35 | 59.63 | 1:30.79 | 2:02.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.36 | |||||||||
17 | Alexander Fenger | 1999 | 582 | 28.83 | 59.75 | 1:31.25 | 2:02.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:57.59 | |||||||||
18 | Mathias Rasmussen | 2001 | 578 | 28.24 | 59.07 | 1:30.84 | 2:02.40 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:57.06 | |||||||||
19 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 576 | 27.38 | 58.60 | 1:31.23 | 2:02.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.10 | |||||||||
20 | Christopher Kristiansen | 2000 | 575 | 28.83 | 59.59 | 1:31.00 | 2:02.60 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:00.99 | |||||||||
21 | Martin H. Abel | 2001 | 572 | 28.05 | 58.67 | 2:02.82 | 2:02.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
22 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 571 | 27.23 | 58.35 | 1:30.89 | 2:02.93 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:59.97 | |||||||||
23 | Markus Kjeldsen | 2000 | 561 | 28.41 | 59.37 | 1:31.18 | 2:03.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | 1:52.66 | |||||||||
24 | Malte Lyck Falk | 2003 | 559 | 28.55 | 1:00.38 | 1:32.42 | 2:03.78 | |||
DeltaSwim | 2:02.19 | |||||||||
25 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 553 | 28.42 | 1:00.42 | 1:32.54 | 2:04.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.39 | |||||||||
26 | Mads Peter Hansen | 2004 | 549 | 28.63 | 59.86 | 1:32.20 | 2:04.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 2:01.16 | |||||||||
27 | Rune Nørgaard | 2000 | 547 | 29.33 | 1:01.39 | 1:33.67 | 2:04.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
28 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 539 | 29.86 | 1:01.91 | 1:33.90 | 2:05.32 | |||
H2Odense | 2:04.25 | |||||||||
29 | Casper Johannesen | 2004 | 534 | 29.76 | 1:01.97 | 1:33.91 | 2:05.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.71 | |||||||||
30 | Mikkel Stilling | 2003 | 531 | 29.08 | 1:01.23 | 1:33.78 | 2:05.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:03.21 | |||||||||
31 | Mads Kloster | 2002 | 528 | 28.61 | 1:00.36 | 1:33.28 | 2:06.14 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:00.95 | |||||||||
32 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 527 | 29.68 | 1:01.91 | 1:34.39 | 2:06.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.67 | |||||||||
33 | Mads Mikkelsen | 2004 | 519 | 29.54 | 1:01.51 | 1:34.11 | 2:06.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:01.78 | |||||||||
34 | Anders Elsborg | 2003 | 515 | 29.61 | 1:01.79 | 1:34.75 | 2:07.24 | |||
Viborg Svømme Klub | 1:59.93 | |||||||||
35 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 508 | 29.40 | 1:01.67 | 1:34.69 | 2:07.82 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:09.77 | |||||||||
36 | William Sloth | 2003 | 507 | 29.70 | 1:01.97 | 1:35.52 | 2:07.85 | |||
Lyseng IF | 2:09.44 | |||||||||
37 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 501 | 29.24 | 1:02.11 | 1:35.22 | 2:08.37 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:07.59 | |||||||||
38 | Emil Lykke Grann | 2003 | 494 | 30.22 | 1:03.14 | 1:36.08 | 2:09.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:03.03 | |||||||||
39 | Malthe Theisen | 2003 | 493 | 28.96 | 1:01.31 | 1:35.08 | 2:09.11 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:06.19 | |||||||||
40 | Lucas Rosenborg | 2004 | 492 | 29.95 | 1:02.50 | 1:35.98 | 2:09.15 | |||
Lyseng IF | 2:07.53 | |||||||||
41 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 489 | 29.32 | 1:02.50 | 1:36.09 | 2:09.39 | |||
H2Odense | 2:07.77 | |||||||||
42 | Joost Rijkhoff | 2004 | 482 | 29.75 | 1:02.36 | 1:36.34 | 2:10.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.29 | |||||||||
43 | Kasper Hansen | 2004 | 474 | 30.83 | 1:03.34 | 1:36.63 | 2:10.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:09.02 | |||||||||
44 | Markus Toft | 2003 | 473 | 30.01 | 1:02.15 | 1:35.88 | 2:10.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.70 | |||||||||
45 | Søren Have | 2004 | 465 | 30.39 | 1:03.32 | 1:37.33 | 2:11.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.30 | |||||||||
46 | Emil Jaworski | 2004 | 462 | 29.46 | 1:02.76 | 1:37.09 | 2:11.85 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:19.30 | |||||||||
47 | Mathias Jørgensen | 2002 | 462 | 29.65 | 1:02.62 | 1:36.70 | 2:11.87 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:10.42 | |||||||||
48 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 455 | 30.66 | 1:04.43 | 1:38.77 | 2:12.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:09.93 | |||||||||
49 | Alexander Mortensen | 2004 | 453 | 30.75 | 1:03.95 | 1:38.80 | 2:12.72 | |||
Herning Svømmeklub | 2:10.64 | |||||||||
50 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 449 | 30.25 | 1:04.11 | 1:39.62 | 2:13.18 | |||
Aars Svømmeklub | 2:09.58 | |||||||||
51 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | 446 | 30.82 | 1:04.15 | 1:39.38 | 2:13.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:12.34 | |||||||||
52 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 437 | 29.48 | 1:03.04 | 1:38.67 | 2:14.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.48 | |||||||||
53 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 416 | 31.19 | 1:05.97 | 1:42.04 | 2:16.59 | |||
Kolding SK | 2:12.70 | |||||||||
54 | Rasmus Rytter | 2004 | 414 | 31.07 | 1:05.78 | 1:41.96 | 2:16.85 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:13.82 | |||||||||
55 | Axel Hvam | 2003 | 411 | 31.44 | 1:05.71 | 1:42.27 | 2:17.14 | |||
Swim Team Neptun | 2:16.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 759 | 26.34 | 55.12 | 1:23.60 | 1:51.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:49.22 | |||||||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 690 | 26.79 | 55.59 | 1:25.37 | 1:55.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.83 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 652 | 28.05 | 57.78 | 1:27.75 | 1:57.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.84 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 635 | 27.56 | 57.28 | 1:27.65 | 1:58.61 | |||
Haderslev Svømme Klub | 1:58.85 | |||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 626 | 27.91 | 58.02 | 1:28.75 | 1:59.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:54.19 | |||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 619 | 27.28 | 57.78 | 1:29.09 | 1:59.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.27 | |||||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | 604 | 28.12 | 58.70 | 1:29.43 | 2:00.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.36 | |||||||||
8 | Christian Landtved | 2004 | 563 | 28.30 | 59.22 | 1:30.98 | 2:03.51 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:00.61 | |||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 619 | 26.99 | 57.43 | 1:28.62 | 1:59.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.10 | |||||||||
10 | Alexander Fenger | 1999 | 582 | 28.59 | 1:00.15 | 1:31.64 | 2:02.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:57.59 | |||||||||
11 | Christopher Kristiansen | 2000 | 580 | 28.68 | 1:00.07 | 1:31.45 | 2:02.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:00.99 | |||||||||
12 | Rune Nørgaard | 2000 | 580 | 29.16 | 1:01.29 | 1:32.35 | 2:02.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 579 | 28.39 | 59.31 | 1:31.12 | 2:02.36 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:57.06 | |||||||||
14 | Malte Lyck Falk | 2003 | 564 | 27.59 | 58.52 | 1:31.45 | 2:03.39 | |||
DeltaSwim | 2:02.19 | |||||||||
15 | Casper Johannesen | 2004 | 547 | 29.17 | 1:00.94 | 1:32.70 | 2:04.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.71 | |||||||||
16 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 503 | 28.80 | 1:00.82 | 1:34.40 | 2:08.18 | |||
H2Odense | 2:04.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 713 | 31.98 | 1:04.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 659 | 32.31 | 1:06.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.71 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 657 | 31.91 | 1:06.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 625 | 32.87 | 1:07.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.16 | |||||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | 621 | 33.21 | 1:07.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | 620 | 32.24 | 1:07.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 617 | 32.54 | 1:07.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | 608 | 33.17 | 1:07.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
9 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 597 | 33.04 | 1:08.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
10 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 587 | 33.69 | 1:08.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
11 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 579 | 33.57 | 1:09.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 572 | 33.78 | 1:09.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.22 | |||||||||
13 | Fenja Romanski | 2005 | 569 | 33.91 | 1:09.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 543 | 34.94 | 1:10.56 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.10 | |||||||||
15 | Femke Iris Keulen | 2005 | 540 | 34.08 | 1:10.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
16 | Line J. V. Hededal | 2001 | 533 | 33.92 | 1:10.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 527 | 34.37 | 1:11.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.54 | |||||||||
18 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 523 | 35.11 | 1:11.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
19 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 517 | 34.67 | 1:11.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
20 | Sofie Sjøgren | 2002 | 514 | 34.60 | 1:11.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.29 | |||||||||
21 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 510 | 35.41 | 1:12.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.99 | |||||||||
22 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 510 | 34.82 | 1:12.04 | |||||
DeltaSwim | 1:10.28 | |||||||||
23 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 508 | 34.36 | 1:12.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.73 | |||||||||
24 | Anna Toft Petersen | 2004 | 503 | 35.31 | 1:12.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
25 | Louise Houe Andersen | 2003 | 501 | 34.98 | 1:12.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.36 | |||||||||
26 | Sofie Le Fevre | 2004 | 500 | 33.87 | 1:12.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
27 | Melanie Petersen | 2004 | 499 | 34.88 | 1:12.57 | |||||
Kolding SK | 1:12.15 | |||||||||
28 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 494 | 35.77 | 1:12.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.47 | |||||||||
29 | Amalie Tolderlund | 2005 | 494 | 35.41 | 1:12.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
30 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 493 | 34.76 | 1:12.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.66 | |||||||||
31 | Martha Bjerg | 2004 | 489 | 36.15 | 1:13.03 | |||||
Lyseng IF | 1:08.74 | |||||||||
32 | Kathrine Weide | 2004 | 484 | 35.63 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
33 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 483 | 35.59 | 1:13.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.87 | |||||||||
34 | Sofie Rasmussen | 1999 | 480 | 35.50 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.64 | |||||||||
35 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 479 | 35.20 | 1:13.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
36 | Cecilie Batz | 2003 | 472 | 35.67 | 1:13.92 | |||||
DeltaSwim | 1:10.10 | |||||||||
37 | Jazmin Jensen | 2005 | 467 | 35.43 | 1:14.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
38 | Sofia Ingeberg | 2002 | 466 | 35.33 | 1:14.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.04 | |||||||||
39 | Stine Mejdahl | 2005 | 461 | 36.62 | 1:14.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.58 | |||||||||
40 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 457 | 36.45 | 1:14.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.85 | |||||||||
41 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 456 | 36.40 | 1:14.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.34 | |||||||||
42 | Clara Jensen | 2005 | 454 | 35.80 | 1:14.89 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
43 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 453 | 36.23 | 1:14.95 | |||||
DeltaSwim | 1:13.17 | |||||||||
44 | Ester Lauritsen | 2005 | 452 | 36.13 | 1:14.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
45 | Amalie Holst | 2004 | 450 | 36.58 | 1:15.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.10 | |||||||||
46 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 448 | 36.21 | 1:15.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.84 | |||||||||
47 | Johanne Heilmann | 2005 | 448 | 36.48 | 1:15.20 | |||||
Kolding SK | 1:13.13 | |||||||||
48 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 445 | 36.26 | 1:15.40 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
49 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 437 | 37.37 | 1:15.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
50 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 434 | 36.85 | 1:16.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.41 | |||||||||
51 | Cassandra Spring | 2005 | 433 | 37.08 | 1:16.04 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.34 | |||||||||
52 | Marlene Reitan | 2003 | 431 | 36.32 | 1:16.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.71 | |||||||||
53 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 428 | 35.88 | 1:16.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
54 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 415 | 37.35 | 1:17.16 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
55 | Elma Gabela | 2004 | 414 | 37.03 | 1:17.20 | |||||
Kolding SK | 1:12.27 | |||||||||
56 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 406 | 37.05 | 1:17.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
57 | Sofie Bjerre | 2005 | 398 | 37.36 | 1:18.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.59 | |||||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | DSQ | sw6,3, neddyk v 15 m | ||||||
H2Odense | 1:08.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 19-05-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 24-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 732 | 31.12 | 1:03.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 668 | 32.11 | 1:05.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 668 | 32.39 | 1:05.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.71 | |||||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | 648 | 32.92 | 1:06.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | 631 | 32.14 | 1:07.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
6 | Louise Lie Thisted | 2005 | 629 | 32.40 | 1:07.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 608 | 33.00 | 1:07.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 600 | 33.69 | 1:08.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
9 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 628 | 32.85 | 1:07.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
10 | Femke Iris Keulen | 2005 | 556 | 33.65 | 1:09.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
11 | Marie Christensen | 2002 | 556 | 34.14 | 1:10.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.22 | |||||||||
12 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 534 | 34.36 | 1:10.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
13 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 524 | 34.41 | 1:11.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.85 | |||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 520 | 35.44 | 1:11.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.10 | |||||||||
15 | Isabella Bach | 2002 | 515 | 34.28 | 1:11.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.54 | |||||||||
16 | Sofie Sjøgren | 2002 | 482 | 34.70 | 1:13.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 30-03-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 674 | 28.45 | 59.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.29 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 663 | 28.54 | 59.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 56.95 | |||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 645 | 29.09 | 1:00.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.14 | |||||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 636 | 29.49 | 1:00.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.54 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 600 | 29.90 | 1:01.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.91 | |||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 592 | 30.61 | 1:01.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.51 | |||||||||
7 | Malthe Lindeblad | 2001 | 591 | 30.10 | 1:01.78 | |||||
DeltaSwim | 58.80 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 589 | 29.22 | 1:01.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.66 | |||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 576 | 30.27 | 1:02.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.47 | |||||||||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 569 | 30.34 | 1:02.56 | |||||
H2Odense | 1:01.37 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 554 | 30.49 | 1:03.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
12 | Thomas Schiby | 2001 | 552 | 31.02 | 1:03.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 551 | 31.43 | 1:03.24 | |||||
Lyseng IF | 1:00.25 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 549 | 30.54 | 1:03.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
15 | Morten Baxter | 1996 | 542 | 31.48 | 1:03.56 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.52 | |||||||||
16 | Ejnar Truelsen | 2002 | 528 | 31.33 | 1:04.15 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
17 | Anton Borg Hjort | 2000 | 525 | 30.11 | 1:04.26 | |||||
Lyseng IF | 59.81 | |||||||||
18 | Markus Kjeldsen | 2000 | 515 | 30.50 | 1:04.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.95 | |||||||||
19 | Lasse Dall | 1997 | 511 | 31.08 | 1:04.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
20 | Mads Peter Hansen | 2004 | 507 | 31.42 | 1:05.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
21 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 489 | 31.49 | 1:05.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
22 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 488 | 32.65 | 1:05.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.39 | |||||||||
23 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 476 | 33.08 | 1:06.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.84 | |||||||||
24 | Daniel Østerballe | 2003 | 466 | 32.34 | 1:06.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
25 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 444 | 33.40 | 1:07.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
26 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 440 | 32.71 | 1:08.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.53 | |||||||||
27 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 430 | 33.28 | 1:08.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.94 | |||||||||
28 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 419 | 32.59 | 1:09.27 | |||||
Kolding SK | 1:07.24 | |||||||||
29 | Julius Henriksen | 2002 | 419 | 32.05 | 1:09.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.47 | |||||||||
30 | Asger Mathiasen | 2004 | 417 | 33.64 | 1:09.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.30 | |||||||||
31 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 401 | 33.93 | 1:10.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | sw 4,4 tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 30-03-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 697 | 28.51 | 58.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.29 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 687 | 28.48 | 58.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 56.95 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 669 | 28.63 | 59.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.66 | |||||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 653 | 28.83 | 59.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.14 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 644 | 29.45 | 1:00.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.54 | |||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 630 | 29.68 | 1:00.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.51 | |||||||||
7 | Malthe Lindeblad | 2001 | 616 | 29.45 | 1:00.91 | |||||
DeltaSwim | 58.80 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 600 | 29.70 | 1:01.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.91 | |||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 595 | 29.73 | 1:01.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.47 | |||||||||
10 | Mads Kloster | 2002 | 590 | 29.41 | 1:01.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 577 | 29.72 | 1:02.27 | |||||
H2Odense | 1:01.37 | |||||||||
12 | Thomas Schiby | 2001 | 569 | 30.74 | 1:02.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 565 | 30.90 | 1:02.70 | |||||
Lyseng IF | 1:00.25 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 559 | 31.20 | 1:02.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
15 | Morten Baxter | 1996 | 551 | 31.30 | 1:03.24 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.52 | |||||||||
16 | Ejnar Truelsen | 2002 | 516 | 31.34 | 1:04.63 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 29-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 752 | 31.08 | 1:05.37 | 1:39.71 | 2:13.94 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.52 | |||||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 638 | 32.24 | 1:08.36 | 1:45.01 | 2:21.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.77 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 633 | 32.78 | 1:07.97 | 1:44.94 | 2:21.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.76 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 620 | 32.31 | 1:08.05 | 1:45.52 | 2:22.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.99 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 620 | 31.66 | 1:08.04 | 1:45.44 | 2:22.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 618 | 32.67 | 1:08.88 | 1:45.35 | 2:23.00 | |||
H2Odense | 2:19.96 | |||||||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | 594 | 32.90 | 1:09.14 | 1:47.35 | 2:24.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
8 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 587 | 32.05 | 1:08.48 | 1:46.56 | 2:25.44 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.56 | |||||||||
9 | Thea Søe Bach | 2002 | 546 | 33.45 | 1:12.13 | 1:50.28 | 2:28.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:25.68 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 546 | 33.03 | 1:11.10 | 1:49.48 | 2:28.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 505 | 33.96 | 1:11.67 | 1:51.80 | 2:32.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.85 | |||||||||
12 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 499 | 33.46 | 1:12.45 | 1:53.20 | 2:33.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.74 | |||||||||
13 | Emilie Krog | 2002 | 496 | 34.15 | 1:12.83 | 1:53.34 | 2:33.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.01 | |||||||||
14 | Signe Villumsen | 2001 | 495 | 33.61 | 1:12.52 | 1:52.59 | 2:33.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.98 | |||||||||
15 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 494 | 34.43 | 1:13.86 | 1:53.73 | 2:34.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.16 | |||||||||
16 | Anna Rønn | 2005 | 463 | 33.82 | 1:13.72 | 1:54.65 | 2:37.40 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:34.58 | |||||||||
17 | Cille Christensen | 2004 | 462 | 33.80 | 1:13.95 | 1:56.14 | 2:37.46 | |||
Kolding SK | 2:25.49 | |||||||||
18 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 452 | 34.65 | 1:14.69 | 1:56.06 | 2:38.72 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:33.29 | |||||||||
19 | Christine Henriksen | 2003 | 443 | 34.67 | 1:15.17 | 1:57.00 | 2:39.75 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.19 | |||||||||
20 | Louise Sunesen | 2005 | 431 | 34.81 | 1:14.78 | 1:56.87 | 2:41.24 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
21 | Ellen Jensen | 2005 | 387 | 34.52 | 1:15.72 | 2:00.19 | 2:47.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:30.77 | |||||||||
22 | Victoria Underbjerg | 2004 | 371 | 34.50 | 1:16.40 | 2:01.80 | 2:49.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.58 | |||||||||
23 | Aurelia Pedersen | 2004 | 359 | 36.07 | 1:19.31 | 2:04.61 | 2:51.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 29-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 29-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 788 | 30.67 | 1:03.75 | 1:37.81 | 2:11.85 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.52 | |||||||||
2 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 632 | 32.67 | 1:08.87 | 1:46.14 | 2:21.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.77 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 626 | 32.46 | 1:08.63 | 1:45.20 | 2:22.38 | |||
H2Odense | 2:19.96 | |||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 622 | 32.80 | 1:09.24 | 1:46.00 | 2:22.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.76 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 621 | 31.77 | 1:08.69 | 1:45.70 | 2:22.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 606 | 31.96 | 1:07.97 | 1:45.37 | 2:23.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.99 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 592 | 31.95 | 1:08.87 | 1:46.98 | 2:25.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
8 | Victoria Vorm | 2001 | 566 | 32.48 | 1:10.03 | 1:48.18 | 2:27.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 519 | 32.97 | 1:11.48 | 1:52.01 | 2:31.50 | |||
Kolding SK | 2:25.49 | |||||||||
10 | Signe Villumsen | 2001 | 515 | 33.49 | 1:11.77 | 1:50.88 | 2:31.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.98 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 515 | 34.07 | 1:11.96 | 1:51.27 | 2:31.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.85 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 505 | 33.53 | 1:11.84 | 1:51.70 | 2:32.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.16 | |||||||||
13 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 488 | 33.63 | 1:13.02 | 1:54.53 | 2:34.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.74 | |||||||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | 468 | 34.46 | 1:14.36 | 1:55.53 | 2:36.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.19 | |||||||||
15 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 464 | 34.13 | 1:13.99 | 1:55.33 | 2:37.32 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:33.29 | |||||||||
16 | Louise Sunesen | 2005 | 451 | 34.23 | 1:14.38 | 1:55.43 | 2:38.81 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 23-07-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 606 | 29.03 | 1:02.60 | 1:36.63 | 2:10.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.83 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 588 | 30.05 | 1:03.53 | 1:38.73 | 2:12.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:05.99 | |||||||||
3 | Jakob Mose | 2000 | 580 | 29.94 | 1:04.23 | 1:38.93 | 2:12.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.42 | |||||||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | 572 | 30.23 | 1:04.32 | 1:38.71 | 2:13.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
5 | André Iversen | 2001 | 545 | 31.13 | 1:05.45 | 1:40.06 | 2:15.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.07 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 544 | 30.00 | 1:04.03 | 1:39.40 | 2:15.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.63 | |||||||||
7 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 528 | 29.16 | 1:04.95 | 1:39.77 | 2:16.92 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.31 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 528 | 28.69 | 1:02.52 | 1:39.29 | 2:17.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.42 | |||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 528 | 29.80 | 1:04.35 | 1:41.29 | 2:17.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.44 | |||||||||
10 | Mikkel Riis | 2002 | 527 | 30.03 | 1:04.54 | 1:40.60 | 2:17.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.18 | |||||||||
11 | Daniel Jensen | 2001 | 526 | 29.35 | 1:03.84 | 1:40.74 | 2:17.11 | |||
DeltaSwim | 2:18.14 | |||||||||
12 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 497 | 29.38 | 1:04.05 | 1:41.44 | 2:19.79 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.37 | |||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 486 | 30.52 | 1:06.82 | 1:44.68 | 2:20.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.28 | |||||||||
14 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 454 | 31.26 | 1:08.32 | 1:46.58 | 2:23.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.53 | |||||||||
15 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 440 | 30.38 | 1:05.93 | 1:44.26 | 2:25.54 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.34 | |||||||||
16 | Jonathan Nejmann | 2004 | 430 | 31.18 | 1:08.06 | 1:47.03 | 2:26.68 | |||
H2Odense | 2:28.64 | |||||||||
17 | Andreas Kronborg | 2002 | 421 | 28.89 | 1:04.43 | 1:45.02 | 2:27.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.85 | |||||||||
18 | Christian Landtved | 2004 | 404 | 31.30 | 1:08.18 | 1:48.22 | 2:29.70 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.15 | |||||||||
19 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 383 | 28.65 | 1:05.16 | 1:47.65 | 2:32.35 | Deltager ikke i finalen | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.65 | |||||||||
20 | Emil Neumann | 2004 | 368 | 33.24 | 1:11.88 | 1:52.79 | 2:34.38 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.15 | |||||||||
21 | Simon Kruse Holm | 2004 | 367 | 31.76 | 1:10.16 | 1:52.43 | 2:34.59 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.64 | |||||||||
22 | Simon Sandal | 2003 | 357 | 32.54 | 1:11.56 | 1:55.08 | 2:36.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
23 | Daniel Hornsá | 2004 | 353 | 35.70 | 1:15.69 | 1:55.47 | 2:36.63 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:37.91 | |||||||||
24 | Andreas Torp | 2004 | 330 | 33.94 | 1:15.70 | 1:57.96 | 2:40.21 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:35.77 | |||||||||
25 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 286 | 35.72 | 1:18.37 | 2:03.97 | 2:47.97 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:35.96 | |||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.58 | |||||||||
- | Mathias Bech | 1996 | DSQ | sw8,4, Ej samt 150 | ||||||
H2Odense | 2:08.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 04-08-2015 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 23-07-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 642 | 28.94 | 1:01.86 | 1:35.24 | 2:08.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.83 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 622 | 29.00 | 1:01.61 | 1:35.84 | 2:09.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.42 | |||||||||
3 | André Iversen | 2001 | 589 | 30.21 | 1:03.39 | 1:37.49 | 2:12.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.07 | |||||||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | 566 | 30.46 | 1:04.12 | 1:39.01 | 2:13.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 561 | 29.34 | 1:03.72 | 1:38.97 | 2:14.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.42 | |||||||||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 538 | 29.44 | 1:03.28 | 1:39.42 | 2:16.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.31 | |||||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | 527 | 29.75 | 1:04.98 | 1:41.35 | 2:17.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.44 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 495 | 30.83 | 1:06.23 | 1:43.01 | 2:19.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.63 | |||||||||
9 | Daniel Jensen | 2001 | 562 | 28.76 | 1:01.66 | 1:37.32 | 2:14.13 | |||
DeltaSwim | 2:18.14 | |||||||||
10 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 531 | 30.04 | 1:05.03 | 1:41.08 | 2:16.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.28 | |||||||||
11 | Mikkel Riis | 2002 | 523 | 29.80 | 1:04.34 | 1:40.42 | 2:17.36 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.18 | |||||||||
12 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 512 | 29.33 | 1:04.18 | 1:41.15 | 2:18.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.37 | |||||||||
13 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 447 | 31.23 | 1:08.26 | 1:46.30 | 2:24.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.53 | |||||||||
14 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 440 | 30.89 | 1:06.94 | 1:45.08 | 2:25.51 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.34 | |||||||||
15 | Jonathan Nejmann | 2004 | 411 | 32.07 | 1:09.96 | 1:49.18 | 2:28.88 | |||
H2Odense | 2:28.64 | |||||||||
16 | Andreas Kronborg | 2002 | 393 | 29.95 | 1:08.92 | 1:50.14 | 2:31.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 799 | 32.53 | 1:09.11 | |||||
Berns Swim Team | 1:07.63 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 739 | 33.79 | 1:10.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 708 | 34.01 | 1:11.95 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 673 | 34.39 | 1:13.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 649 | 35.11 | 1:14.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.02 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 644 | 35.33 | 1:14.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 613 | 36.39 | 1:15.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
8 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 605 | 35.88 | 1:15.79 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.68 | |||||||||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | 605 | 35.80 | 1:15.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.63 | |||||||||
10 | Emilie Egerup | 2003 | 604 | 35.80 | 1:15.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
11 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 599 | 36.42 | 1:16.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
12 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 597 | 36.54 | 1:16.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.88 | |||||||||
13 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 595 | 35.75 | 1:16.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
14 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 582 | 36.32 | 1:16.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 581 | 36.78 | 1:16.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
16 | Ida Kjærgaard | 2003 | 576 | 36.66 | 1:17.05 | |||||
Lyseng IF | 1:13.85 | |||||||||
17 | Sara Bundgaard | 2003 | 575 | 35.82 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.48 | |||||||||
18 | Eva Hjort | 2004 | 570 | 36.80 | 1:17.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.46 | |||||||||
19 | Laura Fogh | 2003 | 562 | 36.51 | 1:17.67 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.78 | |||||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 558 | 36.83 | 1:17.89 | |||||
DeltaSwim | 1:17.60 | |||||||||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 541 | 37.14 | 1:18.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
22 | Cecilie Batz | 2003 | 532 | 37.33 | 1:19.12 | |||||
DeltaSwim | 1:15.61 | |||||||||
23 | Mathilde Bager | 2005 | 519 | 37.47 | 1:19.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
24 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 505 | 38.78 | 1:20.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
25 | Sarah Kildahl | 2004 | 503 | 37.18 | 1:20.62 | |||||
Lyseng IF | 1:15.67 | |||||||||
26 | Mathilde Østergaard | 2004 | 501 | 37.31 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.12 | |||||||||
27 | Emma Nygaard | 2005 | 497 | 38.62 | 1:20.94 | |||||
H2Odense | 1:21.34 | |||||||||
28 | Marie Jensen | 2005 | 496 | 38.17 | 1:21.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.48 | |||||||||
29 | Kristine Hülsen | 2002 | 491 | 38.17 | 1:21.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
30 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 489 | 37.41 | 1:21.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 484 | 38.22 | 1:21.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
32 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 481 | 38.06 | 1:21.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.34 | |||||||||
33 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 481 | 38.84 | 1:21.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
34 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 480 | 37.85 | 1:21.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.26 | |||||||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | 472 | 37.60 | 1:22.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
36 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 472 | 38.14 | 1:22.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
37 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 471 | 38.69 | 1:22.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.43 | |||||||||
38 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 470 | 38.07 | 1:22.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
39 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 467 | 39.21 | 1:22.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.02 | |||||||||
40 | Freya Ellehus | 2000 | 463 | 39.55 | 1:22.86 | |||||
H2Odense | 1:18.87 | |||||||||
41 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 461 | 38.24 | 1:22.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.88 | |||||||||
42 | Ida Hovmark | 2005 | 460 | 39.76 | 1:23.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
43 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 458 | 39.71 | 1:23.18 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:23.27 | |||||||||
44 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 457 | 38.50 | 1:23.22 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.13 | |||||||||
45 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 454 | 39.25 | 1:23.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.49 | |||||||||
46 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 451 | 39.36 | 1:23.60 | |||||
H2Odense | 1:23.62 | |||||||||
47 | Freja Kruse | 2004 | 450 | 38.98 | 1:23.63 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.69 | |||||||||
48 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 438 | 39.19 | 1:24.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.07 | |||||||||
49 | Jazmin Jensen | 2005 | 436 | 40.30 | 1:24.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
50 | Laura Pedersen | 2004 | 435 | 39.03 | 1:24.60 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
51 | Stine Mejdahl | 2005 | 430 | 40.07 | 1:24.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.43 | |||||||||
52 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 422 | 41.00 | 1:25.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.98 | |||||||||
53 | Kathrine Weide | 2004 | 420 | 39.91 | 1:25.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.52 | |||||||||
54 | Nicoline Dyrman | 2004 | 396 | 40.12 | 1:27.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
55 | Johanne Heilmann | 2005 | 393 | 41.31 | 1:27.51 | |||||
Kolding SK | 1:22.45 | |||||||||
56 | Mathilde Thirup | 2005 | 362 | 42.85 | 1:29.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.32 | |||||||||
57 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 343 | 40.41 | 1:31.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
58 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 328 | 43.54 | 1:32.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:30.14 | |||||||||
59 | Mie Asmussen | 2005 | 258 | 46.90 | 1:40.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 809 | 32.06 | 1:08.80 | |||||
Berns Swim Team | 1:07.63 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 723 | 33.92 | 1:11.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 701 | 33.81 | 1:12.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 695 | 33.94 | 1:12.38 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 663 | 34.94 | 1:13.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.02 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 654 | 34.74 | 1:13.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 636 | 35.50 | 1:14.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
8 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 631 | 35.60 | 1:14.75 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.68 | |||||||||
9 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 641 | 35.08 | 1:14.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 630 | 35.47 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.88 | |||||||||
11 | Maiken Hougaard | 2002 | 619 | 35.49 | 1:15.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.63 | |||||||||
12 | Ida Kjærgaard | 2003 | 615 | 35.86 | 1:15.38 | |||||
Lyseng IF | 1:13.85 | |||||||||
13 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 607 | 36.04 | 1:15.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
14 | Emilie Egerup | 2003 | 594 | 35.88 | 1:16.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 562 | 36.33 | 1:17.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
15 | Sara Bundgaard | 2003 | 562 | 35.59 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 25-07-2011 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 27-06-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 667 | 30.48 | 1:05.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.77 | |||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 619 | 31.03 | 1:06.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 603 | 31.89 | 1:07.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.81 | |||||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 603 | 31.44 | 1:07.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
5 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 603 | 32.61 | 1:07.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.19 | |||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 601 | 32.64 | 1:07.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
7 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 600 | 32.02 | 1:07.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
8 | Oliver Hallenborg | 2002 | 590 | 32.32 | 1:07.80 | |||||
H2Odense | 1:05.51 | |||||||||
9 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 586 | 32.07 | 1:07.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
10 | Emil Kragh | 2001 | 572 | 31.87 | 1:08.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
11 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 565 | 31.58 | 1:08.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.45 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 562 | 31.76 | 1:08.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
13 | Victor Nygaard | 2003 | 558 | 32.63 | 1:09.06 | |||||
H2Odense | 1:06.37 | |||||||||
14 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 550 | 32.00 | 1:09.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
15 | Oliver Christensen | 2003 | 548 | 33.88 | 1:09.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
16 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 547 | 32.67 | 1:09.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
17 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 538 | 32.26 | 1:09.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.83 | |||||||||
18 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 524 | 32.96 | 1:10.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.60 | |||||||||
19 | Casper Krohn | 2001 | 503 | 33.01 | 1:11.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.35 | |||||||||
20 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 494 | 33.49 | 1:11.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.40 | |||||||||
21 | Sune Schaarup | 2003 | 489 | 34.29 | 1:12.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.35 | |||||||||
22 | Jonas Kjær | 2003 | 485 | 33.57 | 1:12.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
23 | Mikkel Riis | 2002 | 484 | 33.68 | 1:12.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
24 | Oliver Fenger | 2003 | 476 | 34.81 | 1:12.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
25 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 467 | 34.08 | 1:13.27 | |||||
H2Odense | 1:10.90 | |||||||||
26 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 465 | 34.98 | 1:13.39 | |||||
Lyseng IF | 1:11.97 | |||||||||
27 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 463 | 34.42 | 1:13.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.53 | |||||||||
28 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 460 | 34.19 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.39 | |||||||||
29 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 460 | 34.47 | 1:13.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
30 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 453 | 34.39 | 1:14.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.47 | |||||||||
31 | Malthe Elkjær | 2003 | 448 | 34.49 | 1:14.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
32 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 443 | 35.18 | 1:14.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
33 | William Sloth | 2003 | 443 | 35.21 | 1:14.61 | |||||
Lyseng IF | 1:13.23 | |||||||||
34 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 437 | 35.52 | 1:14.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
35 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 429 | 35.25 | 1:15.39 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.51 | |||||||||
36 | Anders Mose | 2004 | 428 | 35.56 | 1:15.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
37 | Mads Mikkelsen | 2004 | 424 | 35.47 | 1:15.66 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.44 | |||||||||
38 | Alex Fogt | 2004 | 423 | 35.31 | 1:15.73 | |||||
H2Odense | 1:16.94 | |||||||||
39 | Lasse Thulstrup | 2004 | 418 | 36.08 | 1:16.03 | |||||
Kolding SK | 1:14.59 | |||||||||
40 | Tobias Svenningsen | 2003 | 411 | 35.52 | 1:16.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
41 | Frej Liltorp | 2004 | 410 | 35.38 | 1:16.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
42 | Asger Mathiasen | 2004 | 409 | 36.48 | 1:16.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
43 | Joost Rijkhoff | 2004 | 404 | 36.14 | 1:16.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
44 | Mathias Rasmussen | 2001 | 388 | 36.48 | 1:17.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.01 | |||||||||
45 | Andreas Torp | 2004 | 385 | 37.17 | 1:18.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.53 | |||||||||
46 | Morten Baxter | 1996 | 381 | 36.61 | 1:18.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.26 | |||||||||
47 | Mikkel Pedersen | 2004 | 380 | 36.61 | 1:18.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
48 | Mads Sander Andersen | 2004 | 368 | 37.39 | 1:19.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.62 | |||||||||
49 | Asger Als Olsen | 2004 | 363 | 36.98 | 1:19.70 | |||||
Kolding SK | 1:16.94 | |||||||||
50 | Kris Jensen | 2004 | 353 | 36.19 | 1:20.45 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
51 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 337 | 37.73 | 1:21.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | SW 7,1 2 flyben v st | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 25-07-2011 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 27-06-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 662 | 30.18 | 1:05.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.77 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 650 | 30.98 | 1:05.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 642 | 30.85 | 1:05.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 634 | 31.17 | 1:06.19 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.19 | |||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 621 | 31.26 | 1:06.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.81 | |||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 617 | 32.23 | 1:06.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
7 | Janus Meinert | 1995 | 603 | 31.28 | 1:07.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
8 | Oliver Hallenborg | 2002 | 584 | 31.33 | 1:08.03 | |||||
H2Odense | 1:05.51 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 577 | 32.05 | 1:08.29 | |||||
H2Odense | 1:06.37 | |||||||||
10 | Oliver Christensen | 2003 | 576 | 32.90 | 1:08.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 572 | 32.20 | 1:08.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
12 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 570 | 32.63 | 1:08.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.45 | |||||||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | 556 | 32.53 | 1:09.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
14 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 550 | 32.18 | 1:09.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
15 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 542 | 33.22 | 1:09.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
16 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 526 | 34.27 | 1:10.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 03-07-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 1:09.92 | 2:24.68 | 3:39.99 | 4:55.54 | 18:42.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 18:37.30 | 6:11.19 | 7:26.95 | 8:43.02 | 9:58.35 | |||||
11:13.33 | 12:28.09 | 13:43.24 | 14:58.49 | |||||||
16:14.15 | 17:29.26 | |||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 1:09.50 | 2:23.90 | 3:40.08 | 4:55.25 | 18:51.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 18:24.98 | 6:10.27 | 7:25.72 | 8:41.53 | 9:57.54 | |||||
11:13.54 | 12:29.37 | 13:45.70 | 15:03.19 | |||||||
16:20.00 | 17:36.32 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:11.24 | 2:28.52 | 3:45.39 | 5:02.45 | 19:20.97 | |||
Kolding SK | 18:48.06 | 6:19.84 | 7:36.72 | 8:54.48 | 10:11.65 | |||||
11:29.35 | 12:47.54 | 14:06.01 | 15:24.25 | |||||||
16:42.87 | 18:02.03 | |||||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 1:11.47 | 2:29.54 | 3:47.50 | 5:06.14 | 19:35.70 | |||
Odder Svømmeklub | 19:43.69 | 6:24.96 | 7:44.33 | 9:04.02 | 10:24.26 | |||||
11:43.60 | 13:03.36 | 14:22.10 | 15:40.92 | |||||||
16:59.85 | 18:19.10 | |||||||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | 1:14.19 | 2:34.96 | 3:55.81 | 5:16.21 | 19:38.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 18:27.48 | 6:36.89 | 7:55.14 | 9:13.93 | 10:32.90 | |||||
11:51.67 | 13:10.71 | 14:28.50 | 15:46.73 | |||||||
17:04.47 | 18:22.25 | |||||||||
6 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:12.56 | 2:32.04 | 3:51.93 | 5:11.30 | 19:40.64 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 19:05.93 | 6:30.19 | 7:49.25 | 9:08.01 | 10:27.45 | |||||
11:46.82 | 13:06.08 | 14:25.31 | 15:44.70 | |||||||
17:04.15 | 18:23.26 | |||||||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:11.90 | 2:29.39 | 3:47.82 | 5:06.78 | 19:48.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 19:09.23 | 6:26.12 | 7:46.24 | 9:06.00 | 10:26.22 | |||||
11:46.18 | 13:06.29 | 14:26.32 | 15:47.78 | |||||||
17:08.72 | 18:29.57 | |||||||||
8 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 1:13.94 | 2:34.32 | 3:55.76 | 5:17.88 | 20:27.23 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:40.19 | 8:02.61 | 9:24.86 | 10:47.16 | ||||||
12:09.54 | 13:32.90 | 14:55.70 | 16:18.95 | |||||||
17:42.51 | 19:06.15 | |||||||||
9 | Line Knudsen | 2005 | 1:17.40 | 2:40.89 | 4:05.16 | 5:30.00 | 20:38.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 19:58.40 | 6:51.46 | 8:14.45 | 9:37.30 | 10:59.35 | |||||
12:23.11 | 13:45.43 | 15:08.22 | 16:31.93 | |||||||
17:54.83 | 19:19.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 03-07-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 779 | 1:03.95 | 2:10.81 | 3:17.24 | 4:24.15 | 16:40.25 | ||
Holstebro Svømme Club | 16:40.30 | 5:30.86 | 6:37.68 | 7:44.93 | 8:52.14 | |||||
9:59.36 | 11:06.47 | 12:13.56 | 13:20.81 | |||||||
14:27.88 | 15:35.02 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 712 | 1:05.86 | 2:15.36 | 3:24.54 | 4:33.78 | 17:10.76 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 16:51.59 | 5:42.83 | 6:51.92 | 8:01.30 | 9:10.29 | |||||
10:19.48 | 11:28.20 | 12:36.66 | 13:44.81 | |||||||
14:53.81 | 16:03.14 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 656 | 1:06.54 | 2:16.88 | 3:27.96 | 4:39.18 | 17:39.16 | ||
Thisted Svømmeklub | 17:10.08 | 5:50.42 | 7:00.50 | 8:11.59 | 9:22.67 | |||||
10:33.77 | 11:45.20 | 12:56.15 | 14:07.35 | |||||||
15:18.60 | 16:30.24 | |||||||||
4 | Emilie Krog | 2002 | 639 | 1:07.52 | 2:19.02 | 3:30.35 | 4:42.05 | 17:48.37 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:16.46 | 5:53.61 | 7:05.07 | 8:16.71 | 9:29.08 | |||||
10:41.47 | 11:53.43 | 13:04.42 | 14:15.60 | |||||||
15:27.18 | 16:38.56 | |||||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 617 | 1:10.03 | 2:24.03 | 3:38.08 | 4:51.67 | 18:01.06 | ||
Aalborg Svømmeklub | 18:10.93 | 6:04.94 | 7:18.22 | 8:31.17 | 9:43.73 | |||||
10:56.03 | 12:08.02 | 13:19.61 | 14:30.88 | |||||||
15:41.40 | 16:51.84 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 599 | 1:08.05 | 2:21.65 | 3:34.68 | 4:48.26 | 18:11.88 | ||
Vejle Svømmeklub | 17:17.67 | 6:01.44 | 7:14.49 | 8:27.36 | 9:40.92 | |||||
10:53.59 | 12:06.68 | 13:19.08 | 14:32.47 | |||||||
15:45.75 | 16:59.12 | |||||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 584 | 1:08.95 | 2:21.79 | 3:35.19 | 4:48.81 | 18:20.99 | ||
H2Odense | 18:13.42 | 6:02.14 | 7:15.42 | 8:28.76 | 9:42.37 | |||||
10:55.93 | 12:09.46 | 13:23.52 | 14:37.84 | |||||||
15:52.47 | 17:07.12 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 575 | 1:08.28 | 2:21.29 | 3:34.98 | 4:49.40 | 18:26.90 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 18:01.38 | 6:03.88 | 7:18.07 | 8:32.34 | 9:46.28 | |||||
11:00.37 | 12:15.08 | 13:29.70 | 14:44.47 | |||||||
15:58.83 | 17:13.44 | |||||||||
9 | Anna Rønn | 2005 | 551 | 1:09.92 | 2:24.68 | 3:39.99 | 4:55.54 | 18:42.69 | ||
Ringe Svømme Klub | 18:37.30 | 6:11.19 | 7:26.95 | 8:43.02 | 9:58.35 | |||||
11:13.33 | 12:28.09 | 13:43.24 | 14:58.49 | |||||||
16:14.15 | 17:29.26 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 539 | 1:09.50 | 2:23.90 | 3:40.08 | 4:55.25 | 18:51.04 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:24.98 | 6:10.27 | 7:25.72 | 8:41.53 | 9:57.54 | |||||
11:13.54 | 12:29.37 | 13:45.70 | 15:03.19 | |||||||
16:20.00 | 17:36.32 | |||||||||
11 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 498 | 1:11.24 | 2:28.52 | 3:45.39 | 5:02.45 | 19:20.97 | ||
Kolding SK | 18:48.06 | 6:19.84 | 7:36.72 | 8:54.48 | 10:11.65 | |||||
11:29.35 | 12:47.54 | 14:06.01 | 15:24.25 | |||||||
16:42.87 | 18:02.03 | |||||||||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 479 | 1:11.47 | 2:29.54 | 3:47.50 | 5:06.14 | 19:35.70 | ||
Odder Svømmeklub | 19:43.69 | 6:24.96 | 7:44.33 | 9:04.02 | 10:24.26 | |||||
11:43.60 | 13:03.36 | 14:22.10 | 15:40.92 | |||||||
16:59.85 | 18:19.10 | |||||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 476 | 1:14.19 | 2:34.96 | 3:55.81 | 5:16.21 | 19:38.70 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:27.48 | 6:36.89 | 7:55.14 | 9:13.93 | 10:32.90 | |||||
11:51.67 | 13:10.71 | 14:28.50 | 15:46.73 | |||||||
17:04.47 | 18:22.25 | |||||||||
14 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 473 | 1:12.56 | 2:32.04 | 3:51.93 | 5:11.30 | 19:40.64 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 19:05.93 | 6:30.19 | 7:49.25 | 9:08.01 | 10:27.45 | |||||
11:46.82 | 13:06.08 | 14:25.31 | 15:44.70 | |||||||
17:04.15 | 18:23.26 | |||||||||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 464 | 1:11.90 | 2:29.39 | 3:47.82 | 5:06.78 | 19:48.30 | ||
Viborg Svømme Klub | 19:09.23 | 6:26.12 | 7:46.24 | 9:06.00 | 10:26.22 | |||||
11:46.18 | 13:06.29 | 14:26.32 | 15:47.78 | |||||||
17:08.72 | 18:29.57 | |||||||||
16 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 421 | 1:13.94 | 2:34.32 | 3:55.76 | 5:17.88 | 20:27.23 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:40.19 | 8:02.61 | 9:24.86 | 10:47.16 | ||||||
12:09.54 | 13:32.90 | 14:55.70 | 16:18.95 | |||||||
17:42.51 | 19:06.15 | |||||||||
17 | Line Knudsen | 2005 | 410 | 1:17.40 | 2:40.89 | 4:05.16 | 5:30.00 | 20:38.14 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 19:58.40 | 6:51.46 | 8:14.45 | 9:37.30 | 10:59.35 | |||||
12:23.11 | 13:45.43 | 15:08.22 | 16:31.93 | |||||||
17:54.83 | 19:19.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 7:44.21 26-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 7:48.74 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 07-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 1:04.89 | 2:14.10 | 3:22.68 | 4:31.25 | 9:01.97 | |||
H2Odense | 8:57.71 | 5:39.02 | 6:47.29 | 7:55.46 | ||||||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | 1:05.05 | 2:14.23 | 3:23.39 | 4:32.32 | 9:05.81 | |||
Horsens Svømmeklub | 8:43.01 | 5:40.97 | 6:49.55 | 7:57.93 | ||||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | 1:04.88 | 2:14.95 | 3:25.11 | 4:35.91 | 9:09.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | 9:16.69 | 5:45.34 | 6:55.33 | 8:02.86 | ||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 1:04.92 | 2:14.07 | 3:23.68 | 4:33.49 | 9:11.86 | |||
Lyseng IF | 9:03.27 | 5:43.50 | 6:53.53 | 8:03.32 | ||||||
5 | Casper Johannesen | 2004 | 1:05.49 | 2:16.48 | 3:27.14 | 4:38.22 | 9:20.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 9:18.77 | 5:48.80 | 6:59.60 | 8:10.31 | ||||||
6 | Emil Neumann | 2004 | 1:08.73 | 2:21.22 | 3:33.91 | 4:47.27 | 9:33.90 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:36.35 | 5:59.62 | 7:12.51 | 8:24.86 | ||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 1:08.66 | 2:22.42 | 3:35.15 | 4:47.31 | 9:34.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 9:18.19 | 5:59.10 | 7:11.63 | 8:24.49 | ||||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | 1:08.46 | 2:21.42 | 3:35.92 | 4:49.44 | 9:37.44 | |||
Kolding SK | 9:39.37 | 6:03.24 | 7:16.65 | 8:28.93 | ||||||
9 | Malthe Theisen | 2003 | 1:08.62 | 2:23.30 | 3:37.95 | 4:54.45 | 9:55.66 | |||
Ikast Svømmeklub | 9:25.55 | 6:11.27 | 7:26.89 | 8:42.00 | ||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 9:28.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 7:44.21 26-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 7:48.74 23-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 07-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 718 | 57.98 | 2:00.30 | 3:03.81 | 4:07.81 | 8:24.88 | ||
Lyseng IF | 8:02.45 | 5:11.77 | 6:16.24 | 7:21.09 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 677 | 1:02.02 | 2:08.81 | 3:14.26 | 4:16.63 | 8:34.82 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:19.34 | 5:20.56 | 6:25.62 | 7:31.57 | ||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 675 | 1:01.79 | 2:08.31 | 3:14.29 | 4:19.16 | 8:35.21 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 8:14.03 | 5:24.24 | 6:29.60 | 7:34.49 | ||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 658 | 1:02.18 | 2:08.05 | 3:13.61 | 4:19.94 | 8:39.64 | ||
Lyseng IF | 8:40.19 | 5:25.84 | 6:32.31 | 7:37.98 | ||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 657 | 1:02.98 | 2:08.95 | 3:15.73 | 4:22.13 | 8:39.94 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:29.52 | 5:28.35 | 6:33.49 | 7:38.50 | ||||||
6 | Christopher Kristiansen | 2000 | 633 | 1:01.99 | 2:07.36 | 3:13.20 | 4:19.68 | 8:46.55 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 8:36.44 | 5:26.09 | 6:33.47 | 7:39.97 | ||||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 609 | 1:02.51 | 2:08.58 | 3:15.43 | 4:22.19 | 8:53.26 | ||
H2Odense | 8:16.29 | 5:28.63 | 6:36.69 | 7:45.79 | ||||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 580 | 1:04.89 | 2:14.10 | 3:22.68 | 4:31.25 | 9:01.97 | ||
H2Odense | 8:57.71 | 5:39.02 | 6:47.29 | 7:55.46 | ||||||
9 | Andreas Rasmussen | 2000 | 568 | 1:05.05 | 2:14.23 | 3:23.39 | 4:32.32 | 9:05.81 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:43.01 | 5:40.97 | 6:49.55 | 7:57.93 | ||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 557 | 1:04.88 | 2:14.95 | 3:25.11 | 4:35.91 | 9:09.23 | ||
Haderslev Svømme Klub | 9:16.69 | 5:45.34 | 6:55.33 | 8:02.86 | ||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 549 | 1:04.92 | 2:14.07 | 3:23.68 | 4:33.49 | 9:11.86 | ||
Lyseng IF | 9:03.27 | 5:43.50 | 6:53.53 | 8:03.32 | ||||||
12 | Casper Johannesen | 2004 | 525 | 1:05.49 | 2:16.48 | 3:27.14 | 4:38.22 | 9:20.13 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:18.77 | 5:48.80 | 6:59.60 | 8:10.31 | ||||||
13 | Emil Neumann | 2004 | 488 | 1:08.73 | 2:21.22 | 3:33.91 | 4:47.27 | 9:33.90 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:36.35 | 5:59.62 | 7:12.51 | 8:24.86 | ||||||
14 | Kasper Hansen | 2004 | 488 | 1:08.66 | 2:22.42 | 3:35.15 | 4:47.31 | 9:34.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:18.19 | 5:59.10 | 7:11.63 | 8:24.49 | ||||||
15 | Lasse Thulstrup | 2004 | 479 | 1:08.46 | 2:21.42 | 3:35.92 | 4:49.44 | 9:37.44 | ||
Kolding SK | 9:39.37 | 6:03.24 | 7:16.65 | 8:28.93 | ||||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | 437 | 1:08.62 | 2:23.30 | 3:37.95 | 4:54.45 | 9:55.66 | ||
Ikast Svømmeklub | 9:25.55 | 6:11.27 | 7:26.89 | 8:42.00 | ||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 9:28.80 | |||||||||
- | Markus Kjeldsen | 2000 | Afmeldt rettidigt | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:33.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:33.94 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 26-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1994 | 723 | 3:53.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:51.91 | |||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.11 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 28.57 | 59.47 | 1:57.05 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 27.79 | 58.35 | 2:55.40 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 28.35 | 58.55 | 3:53.95 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | 697 | 3:56.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:57.11 | |||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 28.06 | 57.67 | 57.67 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.10 | 1:00.37 | 1:58.04 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 29.29 | 1:00.56 | 2:58.60 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.02 | 58.20 | 3:56.80 | ||||||
3 | Esbjerg 1 | 2001 | 675 | 3:59.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:01.18 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 29.45 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 27.98 | 58.52 | 2:00.41 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 28.56 | 59.18 | 2:59.59 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.25 | 59.85 | 3:59.44 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 2000 | 650 | 4:02.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:00.18 | |||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.91 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 29.05 | 59.98 | 1:59.79 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.04 | 1:01.14 | 3:00.93 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.77 | 1:01.55 | 4:02.48 | ||||||
5 | Horsens Damer 1 | 1999 | 628 | 4:05.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:02.98 | |||||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 29.76 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 28.47 | 59.78 | 2:02.24 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.27 | 1:00.76 | 3:03.00 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 29.02 | 1:02.24 | 4:05.24 | ||||||
6 | Viborg Piger 1 | 2000 | 626 | 4:05.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:03.01 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 29.90 | 1:01.53 | 1:01.53 | ||||||
Tereza Duchoslavova | 2000 | 28.93 | 1:02.52 | 2:04.05 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.44 | 1:02.61 | 3:06.66 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 27.89 | 58.88 | 4:05.54 | ||||||
7 | Aalborg Damer 3 | 2002 | 624 | 4:05.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:09.61 | |||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.65 | 1:01.50 | 1:01.50 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 28.76 | 1:00.72 | 2:02.22 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.74 | 1:02.18 | 3:04.40 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 29.61 | 1:01.40 | 4:05.80 | ||||||
8 | Haderslev Damer 1 | 2002 | 621 | 4:06.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:05.38 | |||||||||
Nele Schulze | 2004 | 28.42 | 59.69 | 59.69 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 29.72 | 1:01.00 | 2:00.69 | ||||||
Maja Stamholt | 2005 | 31.27 | 1:04.63 | 3:05.32 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 28.95 | 1:00.88 | 4:06.20 | ||||||
9 | Vejle Piger 1 | 2001 | 599 | 4:09.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:56.54 | |||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.59 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.18 | 1:03.06 | 2:02.79 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.83 | 1:02.95 | 3:05.74 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 30.72 | 1:03.39 | 4:09.13 | ||||||
10 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | 595 | 4:09.67 | ||||||
Aarhus Swim | 4:04.41 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 28.81 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 30.79 | 1:03.98 | 2:04.43 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 29.92 | 1:02.50 | 3:06.93 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 30.04 | 1:02.74 | 4:09.67 | ||||||
11 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 592 | 4:10.05 | ||||||
H2Odense | 4:13.63 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 30.23 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.89 | 1:01.98 | 2:04.55 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 29.74 | 1:03.59 | 3:08.14 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 29.89 | 1:01.91 | 4:10.05 | ||||||
12 | Esbjerg 2 | 2002 | 586 | 4:10.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:13.16 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 30.10 | 1:02.96 | 1:02.96 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 29.48 | 1:01.98 | 2:04.94 | ||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 30.33 | 1:03.37 | 3:08.31 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.78 | 1:02.62 | 4:10.93 | ||||||
13 | H2Odense Damer 1 | 1997 | 581 | 4:11.63 | ||||||
H2Odense | 4:05.91 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.34 | 1:00.18 | 1:00.18 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.19 | 1:04.82 | 2:05.00 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.37 | 1:02.85 | 3:07.85 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.96 | 1:03.78 | 4:11.63 | ||||||
14 | Horsens Damer 2 | 2002 | 576 | 4:12.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:11.61 | |||||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.50 | 1:02.99 | 1:02.99 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.87 | 1:01.97 | 2:04.96 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 29.57 | 1:02.64 | 3:07.60 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 30.39 | 1:04.81 | 4:12.41 | ||||||
15 | Ssk1 Damer | 2000 | 566 | 4:13.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:04.02 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 30.52 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 31.77 | 1:05.44 | 2:09.18 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 28.91 | 1:00.74 | 3:09.92 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 30.29 | 1:03.97 | 4:13.89 | ||||||
16 | Neptun Damer | 2004 | 562 | 4:14.48 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:13.61 | |||||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.62 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 31.78 | 1:07.80 | 2:09.49 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 29.07 | 1:01.00 | 3:10.49 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.63 | 1:03.99 | 4:14.48 | ||||||
17 | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | 555 | 4:15.49 | ||||||
Aarhus Swim | 4:13.41 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.54 | 1:03.58 | 1:03.58 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.16 | 1:03.86 | 2:07.44 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 30.42 | 1:04.97 | 3:12.41 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 29.96 | 1:03.08 | 4:15.49 | ||||||
18 | Nyborg Piger | 2001 | 554 | 4:15.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:09.95 | |||||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.61 | 1:05.99 | 1:05.99 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.80 | 1:00.79 | 2:06.78 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 29.97 | 1:02.59 | 3:09.37 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 31.93 | 1:06.31 | 4:15.68 | ||||||
19 | Agf Damer 2 | 1996 | 547 | 4:16.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:15.00 | |||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.04 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 31.45 | 1:04.95 | 2:07.12 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.86 | 1:04.64 | 3:11.76 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 30.53 | 1:04.96 | 4:16.72 | ||||||
20 | Delta Divas | 2002 | 544 | 4:17.19 | ||||||
DeltaSwim | 4:18.19 | |||||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.18 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.77 | 1:04.80 | 2:09.02 | ||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 29.30 | 1:02.73 | 3:11.75 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 29.85 | 1:05.44 | 4:17.19 | ||||||
21 | Kolding Piger 1 | 2002 | 537 | 4:18.31 | ||||||
Kolding SK | 4:10.27 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | 30.37 | 1:03.28 | 1:03.28 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 30.43 | 1:03.95 | 2:07.23 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.95 | 1:06.30 | 3:13.53 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.69 | 1:04.78 | 4:18.31 | ||||||
22 | Hsc Piger | 2002 | 527 | 4:19.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:22.59 | |||||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 30.17 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 29.54 | 1:02.53 | 2:05.84 | ||||||
Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 31.38 | 1:07.68 | 3:13.52 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 31.18 | 1:06.42 | 4:19.94 | ||||||
23 | Agf Damer 3 | 2000 | 525 | 4:20.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:19.83 | |||||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 30.90 | 1:04.80 | 1:04.80 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.07 | 1:05.74 | 2:10.54 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.91 | 1:03.39 | 3:13.93 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 30.76 | 1:06.36 | 4:20.29 | ||||||
24 | Vejle Piger 2 | 2001 | 521 | 4:21.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:08.84 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.48 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 31.57 | 1:06.65 | 2:11.82 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 30.83 | 1:04.11 | 3:15.93 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.23 | 1:05.11 | 4:21.04 | ||||||
25 | Ssk2 Damer | 2001 | 503 | 4:24.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:21.04 | |||||||||
Line Knudsen | 2005 | 33.03 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 31.86 | 1:06.33 | 2:16.39 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 30.35 | 1:04.27 | 3:20.66 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 30.44 | 1:03.35 | 4:24.01 | ||||||
26 | Viborg Piger 2 | 2003 | 494 | 4:25.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:23.65 | |||||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 33.57 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 30.73 | 1:04.82 | 2:14.96 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 32.43 | 1:07.21 | 3:22.17 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.50 | 1:03.53 | 4:25.70 | ||||||
27 | S68 Piger 1 | 1999 | 486 | 4:26.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:25.95 | |||||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 32.01 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 31.21 | 1:04.96 | 2:13.21 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 32.52 | 1:05.16 | 3:18.37 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 32.60 | 1:08.62 | 4:26.99 | ||||||
28 | Pingvin Piger | 2005 | 474 | 4:29.31 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:29.22 | |||||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 32.84 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 32.01 | 1:08.15 | 2:16.54 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 32.22 | 1:07.55 | 3:24.09 | ||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 30.93 | 1:05.22 | 4:29.31 | ||||||
29 | Viborg Piger 3 | 2002 | 458 | 4:32.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:32.31 | |||||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 32.88 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 32.69 | 1:07.11 | 2:15.65 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 32.88 | 1:10.32 | 3:25.97 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.46 | 1:06.51 | 4:32.48 | ||||||
- | Hovedstad Damer | 1996 | DSQ | Sw 10,11, Tyvstart 2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.64 | |||||||||
Anna Wermuth | 1996 | 29.31 | 1:00.85 | 1:00.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 11-08-2008 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 04-07-2015 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 25-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg 1 | 1992 | 706 | 3:31.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:26.13 | |||||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.48 | 53.17 | 53.17 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.07 | 52.47 | 1:45.64 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 25.01 | 52.58 | 2:38.22 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 24.88 | 53.11 | 3:31.33 | ||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1995 | 683 | 3:33.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:31.87 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 25.87 | 53.73 | 53.73 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.48 | 53.81 | 1:47.54 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 24.68 | 52.85 | 2:40.39 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.13 | 53.27 | 3:33.66 | ||||||
3 | Vejle Drenge 1 | 1999 | 673 | 3:34.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:35.10 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.05 | 51.51 | 51.51 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.26 | 53.21 | 1:44.72 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.16 | 55.46 | 2:40.18 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 26.38 | 54.53 | 3:34.71 | ||||||
4 | Horsens Herrer 1 | 1999 | 652 | 3:37.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:37.23 | |||||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.45 | 56.18 | 56.18 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.88 | 54.55 | 1:50.73 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 25.21 | 53.52 | 2:44.25 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 25.22 | 52.83 | 3:37.08 | ||||||
5 | Hsc Boiser | 2000 | 642 | 3:38.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:38.12 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | 26.71 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 25.34 | 54.17 | 1:50.86 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 26.18 | 54.96 | 2:45.82 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 25.07 | 52.32 | 3:38.14 | ||||||
6 | Aarhus Swim Herre 1 | 2000 | 626 | 3:40.00 | ||||||
Aarhus Swim | 3:38.73 | |||||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 27.19 | 55.84 | 55.84 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.76 | 54.10 | 1:49.94 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 26.29 | 54.83 | 2:44.77 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.14 | 55.23 | 3:40.00 | ||||||
7 | Esbjerg 2 | 1997 | 609 | 3:42.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:39.64 | |||||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 26.27 | 55.10 | 55.10 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 27.27 | 56.26 | 1:51.36 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 26.24 | 55.62 | 2:46.98 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 26.63 | 55.03 | 3:42.01 | ||||||
8 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | 609 | 3:42.06 | ||||||
H2Odense | 3:40.85 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.22 | 54.99 | 54.99 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.81 | 55.79 | 1:50.78 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 26.83 | 56.93 | 2:47.71 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.19 | 54.35 | 3:42.06 | ||||||
9 | Ssk1 Herrer | 2000 | 596 | 3:43.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:39.79 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 27.53 | 57.62 | 57.62 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 26.00 | 55.09 | 1:52.71 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 26.53 | 55.82 | 2:48.53 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 25.74 | 55.14 | 3:43.67 | ||||||
10 | Viborg Drenge | 2002 | 582 | 3:45.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:47.03 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 27.26 | 55.51 | 55.51 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 27.70 | 58.92 | 1:54.43 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 27.42 | 57.07 | 2:51.50 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 25.82 | 53.91 | 3:45.41 | ||||||
11 | Rsk Herrer | 1999 | 576 | 3:46.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:41.88 | |||||||||
Christian Landtved | 2004 | 26.70 | 55.44 | 55.44 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 27.24 | 57.48 | 1:52.92 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 27.09 | 56.71 | 2:49.63 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 26.11 | 56.56 | 3:46.19 | ||||||
12 | Horsens Herrer 2 | 1999 | 556 | 3:48.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:50.60 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.14 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 27.16 | 57.93 | 1:56.08 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.43 | 55.64 | 2:51.72 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 27.48 | 57.19 | 3:48.91 | ||||||
13 | Agf Herrer 2 | 2000 | 549 | 3:49.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:47.20 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.41 | 57.18 | 57.18 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 27.21 | 56.59 | 1:53.77 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.28 | 57.46 | 2:51.23 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.73 | 58.58 | 3:49.81 | ||||||
14 | Vejle Drenge 2 | 1999 | 547 | 3:50.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:44.54 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.23 | 56.85 | 56.85 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 27.02 | 57.15 | 1:54.00 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.56 | 56.77 | 2:50.77 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 27.70 | 59.27 | 3:50.04 | ||||||
15 | Thisted Drenge | 2002 | 545 | 3:50.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:51.78 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.34 | 56.60 | 56.60 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 26.68 | 55.65 | 1:52.25 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 28.72 | 1:00.61 | 2:52.86 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 26.92 | 57.55 | 3:50.41 | ||||||
16 | Esbjerg 3 | 1998 | 541 | 3:50.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:46.29 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 27.07 | 55.92 | 55.92 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.82 | 56.90 | 1:52.82 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 28.50 | 58.26 | 2:51.08 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 28.46 | 59.82 | 3:50.90 | ||||||
17 | Aarhus Swim Herre 2 | 2001 | 527 | 3:52.92 | ||||||
Aarhus Swim | 3:52.45 | |||||||||
William Sloth | 2003 | 28.51 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.38 | 55.72 | 1:54.32 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 28.34 | 58.93 | 2:53.25 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 28.61 | 59.67 | 3:52.92 | ||||||
18 | Agf Herrer 3 | 2001 | 519 | 3:54.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:50.56 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 28.02 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 26.07 | 56.84 | 1:55.60 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 27.93 | 57.86 | 2:53.46 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 27.82 | 1:00.65 | 3:54.11 | ||||||
19 | Roulade Banden | 2000 | 508 | 3:55.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:55.78 | |||||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 28.91 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.25 | 58.49 | 1:58.40 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 27.95 | 59.35 | 2:57.75 | ||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 27.19 | 58.04 | 3:55.79 | ||||||
20 | Aalborg Herrer 2 | 2000 | 504 | 3:56.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:48.47 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 27.48 | 57.69 | 57.69 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.02 | 57.62 | 1:55.31 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 28.65 | 1:00.18 | 2:55.49 | ||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 29.11 | 1:01.02 | 3:56.51 | ||||||
21 | Ssk2 Herrer | 2001 | 501 | 3:56.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:52.38 | |||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 28.11 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 28.46 | 59.80 | 1:59.07 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.50 | 55.72 | 2:54.79 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 29.71 | 1:02.16 | 3:56.95 | ||||||
22 | Egif Powerboys | 1996 | 500 | 3:57.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:55.97 | |||||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 29.32 | 1:03.90 | 1:03.90 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.54 | 58.85 | 2:02.75 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 27.12 | 56.86 | 2:59.61 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.08 | 57.51 | 3:57.12 | ||||||
23 | H2Odense Herrer 2 | 1996 | 497 | 3:57.63 | ||||||
H2Odense | 3:57.39 | |||||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 28.41 | 58.89 | 58.89 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 28.69 | 59.46 | 1:58.35 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 27.36 | 58.73 | 2:57.08 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 28.80 | 1:00.55 | 3:57.63 | ||||||
24 | Kolding Drenge 1 | 2001 | 470 | 4:02.00 | ||||||
Kolding SK | 4:01.95 | |||||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 26.95 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 29.43 | 1:04.03 | 2:02.63 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 28.54 | 1:00.83 | 3:03.46 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 27.97 | 58.54 | 4:02.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 28-05-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 692 | 30.83 | 1:07.92 | 1:48.86 | 2:22.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.91 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 672 | 31.38 | 1:08.69 | 1:51.61 | 2:23.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.66 | |||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 669 | 30.71 | 1:08.23 | 1:52.65 | 2:24.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.59 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 665 | 29.42 | 1:07.38 | 1:50.85 | 2:24.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 655 | 31.75 | 1:13.18 | 1:52.07 | 2:25.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.22 | |||||||||
6 | Fenja Romanski | 2005 | 645 | 32.00 | 1:09.02 | 1:52.64 | 2:25.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.22 | |||||||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | 630 | 31.52 | 1:09.73 | 1:53.29 | 2:27.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.04 | |||||||||
8 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 622 | 30.50 | 1:09.99 | 1:54.64 | 2:27.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:28.53 | |||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 617 | 32.13 | 1:10.62 | 1:52.43 | 2:28.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.76 | |||||||||
10 | Maria Grandt | 1998 | 589 | 31.45 | 1:11.74 | 1:56.01 | 2:30.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.16 | |||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 586 | 33.15 | 1:11.43 | 1:55.86 | 2:30.65 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.60 | |||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 584 | 31.70 | 1:10.59 | 1:57.83 | 2:30.80 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:26.42 | |||||||||
13 | Emilie Krog | 2002 | 583 | 33.57 | 1:12.69 | 1:57.12 | 2:30.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.07 | |||||||||
14 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 575 | 32.79 | 1:10.81 | 1:56.96 | 2:31.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 570 | 33.20 | 1:13.59 | 1:55.39 | 2:32.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:25.71 | |||||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 569 | 33.62 | 1:15.78 | 1:56.99 | 2:32.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.25 | |||||||||
17 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 567 | 31.87 | 1:12.07 | 1:55.87 | 2:32.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.02 | |||||||||
18 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 563 | 33.44 | 1:14.36 | 1:58.16 | 2:32.68 | |||
H2Odense | 2:26.38 | |||||||||
19 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 560 | 31.91 | 1:12.69 | 1:59.08 | 2:32.96 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.36 | |||||||||
20 | Eva Hjort | 2004 | 558 | 32.64 | 1:13.50 | 1:56.69 | 2:33.11 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.82 | |||||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | 554 | 32.57 | 1:12.84 | 1:58.49 | 2:33.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.36 | |||||||||
22 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 552 | 33.87 | 1:12.81 | 1:59.10 | 2:33.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.98 | |||||||||
23 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 552 | 31.19 | 1:10.45 | 1:58.39 | 2:33.68 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.74 | |||||||||
24 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 545 | 33.17 | 1:12.55 | 1:58.71 | 2:34.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
25 | Nikoline Andersen | 2003 | 531 | 31.76 | 1:12.99 | 1:59.87 | 2:35.69 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:32.12 | |||||||||
26 | Cille Christensen | 2004 | 528 | 32.18 | 1:14.10 | 1:59.53 | 2:36.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Kolding SK | 2:28.22 | |||||||||
27 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 524 | 32.24 | 1:12.82 | 2:00.42 | 2:36.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
28 | Mette Holstein | 2005 | 522 | 34.38 | 1:16.90 | 1:58.92 | 2:36.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.95 | |||||||||
29 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 519 | 32.73 | 1:12.20 | 1:58.65 | 2:36.90 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:35.59 | |||||||||
30 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 515 | 35.19 | 1:19.04 | 2:01.65 | 2:37.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 513 | 33.12 | 1:16.19 | 2:02.08 | 2:37.47 | |||
Kolding SK | 2:30.61 | |||||||||
32 | Sofie Le Fevre | 2004 | 511 | 32.11 | 1:14.40 | 2:00.64 | 2:37.74 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.87 | |||||||||
33 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 506 | 33.78 | 1:14.72 | 2:00.18 | 2:38.25 | |||
Swim Team Neptun | 2:33.38 | |||||||||
34 | Stine Mejdahl | 2005 | 506 | 35.57 | 1:16.04 | 2:01.16 | 2:38.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.92 | |||||||||
35 | Thilde Timmermand | 2002 | 503 | 31.64 | 1:14.39 | 2:03.62 | 2:38.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.26 | |||||||||
36 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 500 | 35.68 | 1:18.22 | 2:02.06 | 2:38.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
37 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 500 | 34.14 | 1:14.42 | 2:02.96 | 2:38.90 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.29 | |||||||||
38 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 499 | 34.90 | 1:18.57 | 2:02.10 | 2:38.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:32.22 | |||||||||
39 | Laura Fogh | 2003 | 498 | 36.15 | 1:18.64 | 2:01.99 | 2:39.11 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:29.04 | |||||||||
40 | Sarah Kildahl | 2004 | 495 | 34.68 | 1:17.04 | 2:01.84 | 2:39.34 | |||
Lyseng IF | 2:31.01 | |||||||||
41 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 491 | 33.80 | 1:16.43 | 2:02.46 | 2:39.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.92 | |||||||||
42 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 490 | 34.62 | 1:16.89 | 2:02.74 | 2:39.95 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.91 | |||||||||
43 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 490 | 33.56 | 1:17.15 | 2:01.92 | 2:39.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.89 | |||||||||
44 | Christine Henriksen | 2003 | 489 | 33.27 | 1:15.85 | 2:02.81 | 2:40.04 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.50 | |||||||||
45 | Victoria Underbjerg | 2004 | 488 | 33.12 | 1:14.76 | 2:03.17 | 2:40.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.66 | |||||||||
46 | Cassandra Spring | 2005 | 482 | 35.04 | 1:16.84 | 2:03.59 | 2:40.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.63 | |||||||||
47 | Mie Mørkedal | 2003 | 478 | 35.91 | 1:18.80 | 2:04.80 | 2:41.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:38.67 | |||||||||
48 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 477 | 34.08 | 1:19.39 | 2:03.62 | 2:41.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.03 | |||||||||
49 | Julia Harpøth | 2002 | 477 | 34.56 | 1:17.53 | 2:03.58 | 2:41.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.31 | |||||||||
50 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 474 | 35.09 | 1:15.44 | 2:04.99 | 2:41.65 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:37.77 | |||||||||
51 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 470 | 34.92 | 1:16.01 | 2:04.47 | 2:42.18 | |||
Brønderslev SK08 | 2:42.92 | |||||||||
52 | Elma Gabela | 2004 | 467 | 33.98 | 1:17.93 | 2:05.70 | 2:42.53 | |||
Kolding SK | 2:37.00 | |||||||||
53 | Maja Stamholt | 2005 | 457 | 34.45 | 1:17.91 | 2:07.95 | 2:43.62 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.81 | |||||||||
54 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 449 | 34.11 | 1:17.88 | 2:06.86 | 2:44.68 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.98 | |||||||||
55 | Johanne Heilmann | 2005 | 444 | 36.52 | 1:17.93 | 2:06.31 | 2:45.20 | |||
Kolding SK | 2:39.27 | |||||||||
56 | Caroline Liboriussen | 2002 | 443 | 35.48 | 1:19.51 | 2:07.94 | 2:45.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
57 | Ida Hovmark | 2005 | 434 | 34.36 | 1:20.30 | 2:07.48 | 2:46.54 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.92 | |||||||||
58 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 426 | 37.19 | 1:23.44 | 2:09.68 | 2:47.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.23 | |||||||||
59 | Nicoline Dyrman | 2004 | 397 | 34.37 | 1:18.32 | 2:06.73 | 2:51.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.05 | |||||||||
60 | Emilie Moberg | 2005 | 385 | 36.24 | 1:19.95 | 2:11.34 | 2:53.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 28-05-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 751 | 29.33 | 1:05.40 | 1:47.07 | 2:18.74 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.59 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 744 | 30.55 | 1:06.50 | 1:47.86 | 2:19.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.66 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 703 | 30.96 | 1:06.41 | 1:48.91 | 2:21.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.91 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 687 | 30.86 | 1:08.20 | 1:50.34 | 2:22.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.04 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 664 | 31.72 | 1:10.07 | 1:50.68 | 2:24.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.76 | |||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 653 | 29.68 | 1:08.21 | 1:51.40 | 2:25.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
7 | Fenja Romanski | 2005 | 639 | 32.46 | 1:09.87 | 1:52.61 | 2:26.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.22 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 608 | 33.06 | 1:10.98 | 1:54.35 | 2:28.83 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.60 | |||||||||
9 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 626 | 32.05 | 1:09.26 | 1:53.57 | 2:27.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
10 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 600 | 32.25 | 1:12.11 | 1:55.89 | 2:29.50 | |||
H2Odense | 2:26.38 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 597 | 32.25 | 1:12.49 | 1:54.02 | 2:29.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.82 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 581 | 32.05 | 1:10.88 | 1:54.70 | 2:31.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.02 | |||||||||
13 | Louise Hvarre | 2001 | 567 | 32.38 | 1:13.12 | 1:58.02 | 2:32.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.36 | |||||||||
14 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 550 | 33.23 | 1:11.39 | 1:58.11 | 2:33.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
15 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 544 | 33.59 | 1:12.71 | 1:59.60 | 2:34.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.98 | |||||||||
16 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 524 | 32.77 | 1:13.87 | 2:01.58 | 2:36.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 31-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 15-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 28-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 641 | 27.54 | 1:00.64 | 1:40.76 | 2:12.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.44 | |||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 628 | 27.80 | 1:03.86 | 1:41.55 | 2:13.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | 2:06.52 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 623 | 28.45 | 1:04.03 | 1:43.04 | 2:13.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:05.15 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 620 | 28.44 | 1:04.34 | 1:42.08 | 2:13.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.72 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 612 | 29.49 | 1:02.65 | 1:43.56 | 2:14.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:05.71 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 599 | 29.03 | 1:03.18 | 1:43.23 | 2:15.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.30 | |||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 587 | 28.42 | 1:04.78 | 1:43.75 | 2:16.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.57 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 579 | 28.94 | 1:03.64 | 1:44.01 | 2:16.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.58 | |||||||||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | 578 | 29.18 | 1:06.17 | 1:45.86 | 2:16.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 2:07.73 | |||||||||
10 | Andreas Hougaard | 2000 | 578 | 28.82 | 1:05.65 | 1:43.11 | 2:16.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.84 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 566 | 29.22 | 1:06.64 | 1:45.37 | 2:17.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.49 | |||||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | 558 | 29.56 | 1:05.80 | 1:45.78 | 2:18.41 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.76 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 556 | 28.61 | 1:03.45 | 1:48.30 | 2:18.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.41 | |||||||||
14 | Malthe Lindeblad | 2001 | 554 | 26.83 | 1:02.71 | 1:45.41 | 2:18.76 | Deltager ikke i finalen | ||
DeltaSwim | 2:09.04 | |||||||||
15 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 550 | 28.61 | 1:05.17 | 1:48.03 | 2:19.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.56 | |||||||||
16 | Frederik Lindholm | 2004 | 549 | 29.43 | 1:06.28 | 1:47.57 | 2:19.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 2:16.42 | |||||||||
17 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 531 | 29.05 | 1:08.79 | 1:47.07 | 2:20.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:14.63 | |||||||||
18 | Mads Sørensen | 2001 | 528 | 28.44 | 1:05.03 | 1:47.70 | 2:20.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.64 | |||||||||
19 | Markus Kjeldsen | 2000 | 516 | 30.17 | 1:07.34 | 1:48.91 | 2:22.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.13 | |||||||||
20 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 514 | 29.23 | 1:07.66 | 1:51.72 | 2:22.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben S 68 | 2:19.72 | |||||||||
21 | Emil Kragh | 2001 | 512 | 29.98 | 1:09.39 | 1:47.80 | 2:22.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:16.69 | |||||||||
22 | Mads Stamholt | 2003 | 509 | 29.28 | 1:09.13 | 1:50.29 | 2:22.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:17.12 | |||||||||
23 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 508 | 29.76 | 1:07.43 | 1:48.89 | 2:22.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:14.54 | |||||||||
24 | Emil Lykke Grann | 2003 | 501 | 29.96 | 1:07.55 | 1:50.85 | 2:23.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.53 | |||||||||
25 | Asger Mathiasen | 2004 | 494 | 30.22 | 1:07.05 | 1:50.61 | 2:24.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
26 | Sune Schaarup | 2003 | 492 | 32.18 | 1:11.76 | 1:50.36 | 2:24.32 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.14 | |||||||||
27 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 492 | 29.23 | 1:06.51 | 1:50.87 | 2:24.40 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.60 | |||||||||
28 | Mads Mikkelsen | 2004 | 488 | 29.72 | 1:08.94 | 1:51.89 | 2:24.72 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.01 | |||||||||
29 | Oliver Hallenborg | 2002 | 488 | 30.35 | 1:11.40 | 1:48.51 | 2:24.75 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:18.67 | |||||||||
30 | Jonathan Nejmann | 2004 | 487 | 31.16 | 1:09.94 | 1:52.91 | 2:24.87 | |||
H2Odense | 2:28.14 | |||||||||
31 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 484 | 29.90 | 1:08.42 | 1:51.39 | 2:25.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:18.86 | |||||||||
32 | William Sloth | 2003 | 478 | 30.15 | 1:09.81 | 1:51.95 | 2:25.77 | |||
Lyseng IF | 2:19.47 | |||||||||
33 | Anders Mose | 2004 | 473 | 30.82 | 1:09.69 | 1:51.68 | 2:26.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.92 | |||||||||
34 | Christian Landtved | 2004 | 469 | 29.64 | 1:07.21 | 1:52.92 | 2:26.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:22.93 | |||||||||
35 | Tobias Svenningsen | 2003 | 463 | 31.61 | 1:12.43 | 1:53.75 | 2:27.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.31 | |||||||||
36 | Simon Kruse Holm | 2004 | 461 | 31.09 | 1:09.77 | 1:52.24 | 2:27.48 | |||
Odder Svømmeklub | 2:26.96 | |||||||||
37 | Lucas Rosenborg | 2004 | 459 | 31.66 | 1:09.11 | 1:54.26 | 2:27.70 | |||
Lyseng IF | 2:24.72 | |||||||||
38 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 459 | 29.54 | 1:08.22 | 1:53.61 | 2:27.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:24.33 | |||||||||
39 | Lasse Thulstrup | 2004 | 458 | 31.78 | 1:12.10 | 1:54.28 | 2:27.81 | |||
Kolding SK | 2:23.91 | |||||||||
40 | Christopher Kristiansen | 2000 | 445 | 30.10 | 1:10.57 | 1:56.91 | 2:29.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:18.64 | |||||||||
41 | Alex Fogt | 2004 | 429 | 32.45 | 1:13.36 | 1:54.91 | 2:31.13 | |||
H2Odense | 2:29.76 | |||||||||
42 | Kasper Hansen | 2004 | 414 | 32.10 | 1:12.04 | 1:59.04 | 2:32.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.18 | |||||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | DSQ | SW 6.5 mavelig. 100m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:17.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 31-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 15-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 28-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 703 | 27.57 | 1:00.36 | 1:38.24 | 2:08.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:05.15 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 669 | 27.84 | 1:02.16 | 1:40.52 | 2:10.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.44 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 664 | 28.02 | 1:02.82 | 1:39.82 | 2:10.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.72 | |||||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 658 | 28.24 | 1:01.63 | 1:41.11 | 2:11.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:05.71 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 612 | 29.24 | 1:03.89 | 1:42.60 | 2:14.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.58 | |||||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 590 | 28.23 | 1:05.97 | 1:44.19 | 2:15.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.57 | |||||||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | 584 | 29.42 | 1:05.66 | 1:45.10 | 2:16.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.76 | |||||||||
8 | Mads Sørensen | 2001 | 548 | 28.36 | 1:04.30 | 1:46.54 | 2:19.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.64 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 528 | 29.05 | 1:07.08 | 1:48.68 | 2:21.02 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.01 | |||||||||
10 | Asger Mathiasen | 2004 | 516 | 29.09 | 1:05.60 | 1:47.85 | 2:22.06 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 504 | 30.32 | 1:07.75 | 1:50.11 | 2:23.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.53 | |||||||||
12 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 499 | 30.43 | 1:09.90 | 1:50.65 | 2:23.68 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:14.54 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 483 | 30.93 | 1:09.43 | 1:56.85 | 2:25.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.41 | |||||||||
14 | Sune Schaarup | 2003 | 483 | 32.05 | 1:10.85 | 1:50.30 | 2:25.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.14 | |||||||||
15 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 469 | 28.74 | 1:06.71 | 1:50.97 | 2:26.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.60 | |||||||||
- | Jonas Kjær | 2003 | DSQ | SW 9.4 ESB 150m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 714 | 28.36 | 57.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.93 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 684 | 28.67 | 58.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.96 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 667 | 28.79 | 59.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 662 | 28.89 | 59.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.50 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 660 | 28.47 | 59.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.54 | |||||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | 642 | 29.26 | 59.92 | |||||
H2Odense | 59.08 | |||||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | 641 | 28.94 | 59.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 635 | 28.93 | 1:00.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
9 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 629 | 29.20 | 1:00.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.07 | |||||||||
10 | Helena V. Elling | 2000 | 626 | 29.26 | 1:00.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
11 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 618 | 29.31 | 1:00.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 617 | 29.50 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.97 | |||||||||
13 | Nanna Langvad | 2005 | 610 | 29.50 | 1:00.94 | |||||
Lyseng IF | 1:00.71 | |||||||||
14 | Iben Bak | 2001 | 604 | 29.82 | 1:01.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 584 | 30.00 | 1:01.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | 582 | 29.85 | 1:01.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
17 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 579 | 29.57 | 1:02.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
18 | Freja Romanski | 2003 | 579 | 29.35 | 1:02.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
19 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 578 | 30.00 | 1:02.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
20 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 576 | 29.57 | 1:02.13 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.46 | |||||||||
21 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 575 | 29.81 | 1:02.17 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.56 | |||||||||
22 | Anna Toft Petersen | 2004 | 574 | 29.94 | 1:02.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 573 | 29.74 | 1:02.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.95 | |||||||||
24 | Jackie Gade | 1998 | 566 | 30.17 | 1:02.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
25 | Ellen Jensen | 2005 | 556 | 30.05 | 1:02.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.71 | |||||||||
25 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 556 | 30.46 | 1:02.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
27 | Christina M. Glargaard | 2004 | 551 | 30.30 | 1:03.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
28 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 547 | 30.18 | 1:03.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.62 | |||||||||
29 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 546 | 29.91 | 1:03.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.90 | |||||||||
30 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 545 | 30.31 | 1:03.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.07 | |||||||||
31 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 545 | 30.39 | 1:03.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.88 | |||||||||
32 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 544 | 30.86 | 1:03.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
33 | Signe Villumsen | 2001 | 541 | 30.64 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.14 | |||||||||
34 | Sofie Sjøgren | 2002 | 541 | 29.88 | 1:03.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.37 | |||||||||
35 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 537 | 30.51 | 1:03.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.25 | |||||||||
36 | Amalie Tolderlund | 2005 | 535 | 30.51 | 1:03.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
37 | Freya Ellehus | 2000 | 532 | 31.32 | 1:03.79 | |||||
H2Odense | 1:02.27 | |||||||||
38 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 529 | 30.02 | 1:03.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
39 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 527 | 30.90 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
40 | Emilie Egerup | 2003 | 525 | 30.56 | 1:04.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
41 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 524 | 31.14 | 1:04.12 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.04 | |||||||||
42 | Louise Houe Andersen | 2003 | 523 | 31.09 | 1:04.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.50 | |||||||||
43 | Mathilde Stilund | 2005 | 521 | 30.91 | 1:04.26 | |||||
H2Odense | 1:04.64 | |||||||||
44 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 520 | 30.58 | 1:04.29 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.33 | |||||||||
45 | Maja Friis | 2005 | 519 | 31.28 | 1:04.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
46 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 515 | 30.97 | 1:04.50 | |||||
H2Odense | 1:02.52 | |||||||||
47 | Femke Iris Keulen | 2005 | 515 | 31.01 | 1:04.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
48 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 514 | 30.59 | 1:04.55 | |||||
DeltaSwim | 1:04.86 | |||||||||
49 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 513 | 31.33 | 1:04.59 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.57 | |||||||||
50 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 510 | 30.93 | 1:04.72 | |||||
H2Odense | 1:01.61 | |||||||||
51 | Mathilde Thirup | 2005 | 509 | 31.57 | 1:04.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.71 | |||||||||
52 | Elma Gabela | 2004 | 503 | 31.09 | 1:04.98 | |||||
Kolding SK | 1:03.01 | |||||||||
53 | Sofia Ingeberg | 2002 | 503 | 31.54 | 1:05.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.77 | |||||||||
54 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 501 | 31.49 | 1:05.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
55 | Aurelia Pedersen | 2004 | 495 | 32.09 | 1:05.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
56 | Martha Bjerg | 2004 | 493 | 31.30 | 1:05.42 | |||||
Lyseng IF | 1:00.67 | |||||||||
57 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 490 | 31.36 | 1:05.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
58 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 487 | 31.64 | 1:05.72 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
59 | Melanie Petersen | 2004 | 486 | 31.58 | 1:05.73 | |||||
Kolding SK | 1:04.53 | |||||||||
60 | Ester Lauritsen | 2005 | 486 | 31.91 | 1:05.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
61 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 483 | 31.75 | 1:05.90 | |||||
DeltaSwim | 1:05.78 | |||||||||
62 | Tilde Søe Bach | 2005 | 481 | 31.32 | 1:05.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
63 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 467 | 31.76 | 1:06.65 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
64 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 466 | 31.99 | 1:06.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.71 | |||||||||
65 | Karoline Kristensen | 2004 | 465 | 31.45 | 1:06.70 | |||||
DeltaSwim | 1:04.47 | |||||||||
66 | Victoria Richards | 2005 | 450 | 31.75 | 1:07.43 | |||||
DeltaSwim | 1:06.34 | |||||||||
67 | Louise Sunesen | 2005 | 443 | 32.68 | 1:07.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
68 | Jazmin Jensen | 2005 | 440 | 32.12 | 1:07.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.85 | |||||||||
69 | Astrid Jensen | 2005 | 395 | 33.23 | 1:10.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.20 | |||||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | 1:03.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 758 | 27.60 | 56.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.93 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 734 | 28.38 | 57.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.96 | |||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 688 | 28.51 | 58.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.50 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 683 | 28.45 | 58.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 669 | 28.63 | 59.10 | |||||
H2Odense | 59.08 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 661 | 28.31 | 59.35 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.54 | |||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 643 | 28.65 | 59.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
8 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 621 | 29.25 | 1:00.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.07 | |||||||||
9 | Iben Bak | 2001 | 648 | 29.23 | 59.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 620 | 29.48 | 1:00.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
11 | Nanna Langvad | 2005 | 620 | 29.36 | 1:00.64 | |||||
Lyseng IF | 1:00.71 | |||||||||
12 | Helena V. Elling | 2000 | 607 | 29.57 | 1:01.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
13 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 602 | 29.53 | 1:01.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
14 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 600 | 29.16 | 1:01.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
15 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 569 | 29.96 | 1:02.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
16 | Freja Romanski | 2003 | 554 | 30.27 | 1:02.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 30-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 07-07-2007 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 11-07-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 672 | 25.81 | 53.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 660 | 26.13 | 53.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 52.98 | |||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 658 | 26.01 | 53.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 657 | 26.18 | 53.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | 51.98 | |||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 639 | 26.20 | 54.44 | |||||
H2Odense | 53.38 | |||||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 636 | 25.99 | 54.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
7 | Mads Peter Hansen | 2004 | 633 | 26.04 | 54.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 53.99 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 624 | 26.62 | 54.87 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.41 | |||||||||
9 | Kasper Schultz | 1995 | 612 | 26.08 | 55.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.93 | |||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 608 | 26.76 | 55.35 | |||||
H2Odense | 53.87 | |||||||||
11 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 606 | 27.05 | 55.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.85 | |||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 602 | 26.77 | 55.53 | |||||
Lyseng IF | 54.14 | |||||||||
13 | Jens Riisgaard | 2000 | 601 | 27.07 | 55.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.14 | |||||||||
14 | Malte Lyck Falk | 2003 | 599 | 27.19 | 55.63 | |||||
DeltaSwim | 55.46 | |||||||||
15 | Mads Holm | 1998 | 592 | 27.06 | 55.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.30 | |||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 591 | 27.01 | 55.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 54.26 | |||||||||
17 | Oliver Frølund | 2001 | 587 | 27.01 | 56.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
18 | Mathias Rasmussen | 2001 | 586 | 27.09 | 56.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 55.45 | |||||||||
19 | Jakob Mose | 2000 | 582 | 27.22 | 56.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.99 | |||||||||
20 | Alexander Fenger | 1999 | 580 | 27.66 | 56.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
21 | Mikkel Stilling | 2003 | 577 | 27.07 | 56.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
22 | Mads Kloster | 2002 | 570 | 27.19 | 56.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 54.53 | |||||||||
23 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 567 | 26.80 | 56.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.42 | |||||||||
24 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 561 | 27.05 | 56.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.41 | |||||||||
25 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 548 | 27.27 | 57.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.27 | |||||||||
26 | Markus Toft | 2003 | 547 | 28.04 | 57.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.28 | |||||||||
27 | Casper Johannesen | 2004 | 543 | 27.40 | 57.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
28 | Anton Poulsen | 2004 | 542 | 27.35 | 57.50 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 58.82 | |||||||||
29 | Daniel Gallacher | 2002 | 542 | 27.07 | 57.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 55.60 | |||||||||
30 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 542 | 27.19 | 57.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.78 | |||||||||
31 | Sander Linde | 2002 | 536 | 27.30 | 57.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.95 | |||||||||
32 | Christopher Kristiansen | 2000 | 530 | 27.94 | 57.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 56.43 | |||||||||
33 | Mads Mikkelsen | 2004 | 528 | 27.55 | 58.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 56.32 | |||||||||
34 | David Hjort | 2000 | 528 | 27.69 | 58.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.59 | |||||||||
35 | Thor Brunsgaard | 2003 | 526 | 26.82 | 58.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.22 | |||||||||
36 | Malthe Elkjær | 2003 | 524 | 27.49 | 58.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.63 | |||||||||
37 | Andreas Kronborg | 2002 | 521 | 27.45 | 58.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.13 | |||||||||
38 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 520 | 27.69 | 58.30 | |||||
Kolding SK | 56.78 | |||||||||
39 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 520 | 27.76 | 58.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | 57.94 | |||||||||
40 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 515 | 27.65 | 58.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
41 | Søren Have | 2004 | 512 | 28.63 | 58.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.36 | |||||||||
42 | Emil Jaworski | 2004 | 507 | 28.27 | 58.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | 59.69 | |||||||||
43 | Malthe Theisen | 2003 | 504 | 27.86 | 58.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 58.34 | |||||||||
44 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 504 | 28.43 | 58.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
45 | Mathias Jørgensen | 2002 | 501 | 28.54 | 59.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 58.37 | |||||||||
46 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 500 | 28.75 | 59.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.51 | |||||||||
47 | Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 497 | 28.00 | 59.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.79 | |||||||||
48 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 496 | 28.04 | 59.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
49 | Daniel Østerballe | 2003 | 494 | 28.20 | 59.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.47 | |||||||||
50 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 493 | 28.45 | 59.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.31 | |||||||||
51 | Marcus Albæk | 2004 | 479 | 28.41 | 59.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.74 | |||||||||
52 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 471 | 28.90 | 1:00.29 | |||||
H2Odense | 59.24 | |||||||||
53 | Rasmus Rytter | 2004 | 470 | 28.52 | 1:00.33 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.55 | |||||||||
54 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 469 | 28.16 | 1:00.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 55.21 | |||||||||
55 | Johannes Forsbæk | 2004 | 459 | 28.92 | 1:00.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.50 | |||||||||
56 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | 459 | 29.37 | 1:00.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.15 | |||||||||
57 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 457 | 28.88 | 1:00.87 | |||||
Kolding SK | 1:00.25 | |||||||||
58 | Kasper Hansen | 2004 | 453 | 29.65 | 1:01.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
59 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 425 | 29.49 | 1:02.38 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:01.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 30-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 07-07-2007 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 11-07-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 700 | 25.68 | 52.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 698 | 25.80 | 52.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 51.98 | |||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 669 | 25.98 | 53.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 668 | 26.31 | 53.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 52.98 | |||||||||
5 | Mads Peter Hansen | 2004 | 658 | 26.35 | 53.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 53.99 | |||||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 646 | 26.01 | 54.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 642 | 25.93 | 54.36 | |||||
H2Odense | 53.38 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 623 | 26.46 | 54.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.41 | |||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 635 | 26.80 | 54.57 | |||||
H2Odense | 53.87 | |||||||||
10 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 634 | 25.99 | 54.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.85 | |||||||||
11 | Jens Riisgaard | 2000 | 621 | 26.45 | 54.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.14 | |||||||||
12 | Malte Lyck Falk | 2003 | 611 | 26.70 | 55.27 | |||||
DeltaSwim | 55.46 | |||||||||
13 | Mads Holm | 1998 | 605 | 26.88 | 55.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.30 | |||||||||
14 | Anton Borg Hjort | 2000 | 601 | 26.87 | 55.58 | |||||
Lyseng IF | 54.14 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 597 | 26.76 | 55.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | 54.26 | |||||||||
16 | Oliver Frølund | 2001 | 591 | 26.74 | 55.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 632 | 33.74 | 1:09.81 | 1:47.42 | 2:23.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 611 | 34.29 | 1:11.39 | 1:49.38 | 2:25.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.28 | |||||||||
3 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 605 | 34.15 | 1:11.19 | 1:49.00 | 2:25.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.42 | |||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 595 | 34.48 | 1:11.88 | 1:49.74 | 2:26.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.23 | |||||||||
5 | Emilie Krog | 2002 | 591 | 35.49 | 1:12.23 | 1:49.68 | 2:26.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.98 | |||||||||
6 | Anna Rønn | 2005 | 575 | 34.69 | 1:12.04 | 1:50.30 | 2:28.26 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:25.56 | |||||||||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 558 | 36.48 | 1:14.93 | 1:53.24 | 2:29.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.90 | |||||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | 548 | 35.15 | 1:13.48 | 1:51.92 | 2:30.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.87 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 547 | 36.74 | 1:14.84 | 1:53.02 | 2:30.79 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.46 | |||||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | 544 | 36.49 | 1:15.35 | 1:54.16 | 2:31.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.87 | |||||||||
11 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 540 | 35.66 | 1:13.94 | 1:53.11 | 2:31.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.67 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 530 | 36.22 | 1:16.16 | 1:54.75 | 2:32.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.69 | |||||||||
13 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 514 | 36.31 | 1:15.14 | 1:54.48 | 2:33.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.17 | |||||||||
14 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 512 | 36.36 | 1:16.09 | 1:56.05 | 2:34.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.43 | |||||||||
15 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 510 | 36.39 | 1:15.78 | 1:55.63 | 2:34.36 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.16 | |||||||||
16 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 505 | 36.70 | 1:15.94 | 1:55.92 | 2:34.89 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:26.35 | |||||||||
17 | Victoria Vorm | 2001 | 501 | 37.06 | 1:16.66 | 1:56.04 | 2:35.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.03 | |||||||||
18 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 498 | 36.88 | 1:16.24 | 1:56.13 | 2:35.57 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:26.05 | |||||||||
19 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 488 | 36.38 | 1:16.10 | 1:56.08 | 2:36.67 | |||
Odder Svømmeklub | 2:33.38 | |||||||||
20 | Amalie Tolderlund | 2005 | 484 | 36.98 | 1:16.90 | 1:57.04 | 2:37.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.18 | |||||||||
21 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 483 | 37.75 | 1:16.22 | 1:56.32 | 2:37.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.10 | |||||||||
22 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 482 | 36.65 | 1:16.09 | 1:56.51 | 2:37.23 | |||
Swim Team Neptun | 2:33.76 | |||||||||
23 | Stine Mejdahl | 2005 | 478 | 38.01 | 1:18.44 | 1:58.59 | 2:37.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.33 | |||||||||
24 | Martha Bjerg | 2004 | 474 | 37.63 | 1:17.63 | 1:58.53 | 2:38.10 | |||
Lyseng IF | 2:24.46 | |||||||||
25 | Cassandra Spring | 2005 | 465 | 37.37 | 1:18.38 | 1:59.46 | 2:39.17 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.24 | |||||||||
26 | Ester Lauritsen | 2005 | 463 | 37.63 | 1:17.93 | 1:58.67 | 2:39.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.71 | |||||||||
27 | Amalie Holst | 2004 | 457 | 37.36 | 1:17.51 | 1:58.65 | 2:40.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:34.47 | |||||||||
28 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 449 | 37.78 | 1:19.20 | 2:01.31 | 2:41.02 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:38.25 | |||||||||
29 | Johanne Heilmann | 2005 | 446 | 38.48 | 1:19.60 | 2:01.21 | 2:41.40 | |||
Kolding SK | 2:36.22 | |||||||||
30 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 441 | 37.09 | 1:18.38 | 2:00.28 | 2:42.05 | |||
Herning Svømmeklub | 2:39.10 | |||||||||
31 | Marlene Reitan | 2003 | 436 | 38.31 | 1:20.06 | 2:01.44 | 2:42.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.68 | |||||||||
32 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 427 | 37.67 | 1:18.45 | 2:00.41 | 2:43.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
33 | Nanna Langvad | 2005 | 426 | 38.43 | 1:19.73 | 2:02.49 | 2:43.89 | |||
Lyseng IF | 2:36.25 | |||||||||
34 | Clara Jensen | 2005 | 425 | 37.92 | 1:19.78 | 2:01.94 | 2:44.02 | |||
Herning Svømmeklub | 2:34.82 | |||||||||
35 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 423 | 37.88 | 1:19.66 | 2:02.80 | 2:44.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben S 68 | 2:37.53 | |||||||||
36 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 421 | 38.76 | 1:20.41 | 2:03.15 | 2:44.54 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.98 | |||||||||
37 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 414 | 39.20 | 1:20.98 | 2:03.53 | 2:45.46 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 686 | 33.67 | 1:09.67 | 1:45.02 | 2:19.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.28 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 647 | 33.67 | 1:09.52 | 1:46.53 | 2:22.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 637 | 33.97 | 1:10.37 | 1:47.41 | 2:23.33 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.23 | |||||||||
4 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 631 | 34.32 | 1:10.37 | 1:47.34 | 2:23.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.42 | |||||||||
5 | Anna Rønn | 2005 | 601 | 34.59 | 1:11.16 | 1:48.27 | 2:26.12 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:25.56 | |||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 571 | 36.22 | 1:13.51 | 1:51.60 | 2:28.63 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.46 | |||||||||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 569 | 36.06 | 1:13.82 | 1:52.19 | 2:28.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.90 | |||||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | 538 | 34.74 | 1:13.08 | 1:52.14 | 2:31.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.87 | |||||||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | 591 | 35.23 | 1:11.70 | 1:49.88 | 2:26.98 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.87 | |||||||||
10 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 561 | 35.80 | 1:14.02 | 1:52.61 | 2:29.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.67 | |||||||||
11 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 529 | 35.90 | 1:14.81 | 1:53.96 | 2:32.43 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:26.05 | |||||||||
12 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 526 | 35.55 | 1:14.55 | 1:54.34 | 2:32.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.16 | |||||||||
13 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 516 | 35.93 | 1:14.69 | 1:54.29 | 2:33.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.17 | |||||||||
14 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 507 | 35.36 | 1:13.87 | 1:54.53 | 2:34.67 | |||
Odder Svømmeklub | 2:33.38 | |||||||||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 503 | 36.95 | 1:16.37 | 1:56.62 | 2:35.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.43 | |||||||||
16 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 498 | 36.43 | 1:15.80 | 1:56.35 | 2:35.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:26.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 27-07-2001 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 09-04-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 621 | 31.02 | 1:03.83 | 1:37.48 | 2:11.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:02.76 | |||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 596 | 31.39 | 1:05.80 | 1:40.42 | 2:12.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.50 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 587 | 31.51 | 1:05.66 | 1:39.91 | 2:13.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.17 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 585 | 31.23 | 1:05.03 | 1:39.37 | 2:13.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.00 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 566 | 31.06 | 1:05.62 | 1:40.63 | 2:15.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 562 | 32.16 | 1:06.34 | 1:41.51 | 2:15.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.45 | |||||||||
7 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 552 | 32.67 | 1:07.61 | 2:16.37 | 2:16.37 | |||
Lyseng IF | 2:10.60 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 549 | 31.93 | 1:06.53 | 1:41.86 | 2:16.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
9 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 547 | 32.24 | 1:07.20 | 1:42.54 | 2:16.82 | |||
H2Odense | 2:12.20 | |||||||||
10 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 544 | 32.53 | 1:07.19 | 1:42.33 | 2:17.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.41 | |||||||||
11 | Thomas Schiby | 2001 | 532 | 32.33 | 1:07.13 | 1:42.26 | 2:18.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.77 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 507 | 32.60 | 1:08.25 | 1:44.57 | 2:20.30 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:09.72 | |||||||||
13 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 505 | 33.70 | 1:09.41 | 1:45.78 | 2:20.47 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:14.84 | |||||||||
14 | Mads Kloster | 2002 | 500 | 32.02 | 1:07.24 | 1:43.69 | 2:20.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:08.62 | |||||||||
15 | Markus Kjeldsen | 2000 | 488 | 32.75 | 1:08.03 | 1:44.95 | 2:22.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.54 | |||||||||
16 | Morten Baxter | 1996 | 487 | 33.94 | 1:10.64 | 1:47.18 | 2:22.25 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:12.65 | |||||||||
17 | Ejnar Truelsen | 2002 | 476 | 33.18 | 1:09.27 | 1:46.63 | 2:23.32 | |||
Herning Svømmeklub | 2:16.02 | |||||||||
18 | Asger Mathiasen | 2004 | 442 | 34.27 | 1:11.48 | 1:49.40 | 2:26.90 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.40 | |||||||||
19 | Anders Elsborg | 2003 | 430 | 34.82 | 1:12.04 | 1:51.18 | 2:28.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.89 | |||||||||
20 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 421 | 34.99 | 1:12.86 | 1:50.60 | 2:29.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.73 | |||||||||
21 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 416 | 34.97 | 1:12.43 | 1:50.99 | 2:29.83 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
22 | Alexander Mortensen | 2004 | 404 | 35.30 | 1:13.37 | 1:52.81 | 2:31.30 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.04 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 361 | 37.91 | 1:18.67 | 1:58.66 | 2:37.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 27-07-2001 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 08-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 09-04-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 663 | 30.00 | 1:02.48 | 1:35.61 | 2:08.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:02.76 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 661 | 30.71 | 1:03.57 | 1:36.50 | 2:08.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:04.00 | |||||||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | 658 | 30.35 | 1:03.03 | 1:35.90 | 2:08.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.50 | |||||||||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 628 | 30.96 | 1:04.28 | 1:37.64 | 2:10.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.17 | |||||||||
5 | Jonas Kjær | 2003 | 579 | 31.18 | 1:05.52 | 1:40.56 | 2:14.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 576 | 31.16 | 1:05.05 | 1:40.34 | 2:14.50 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.45 | |||||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 575 | 30.95 | 1:05.36 | 1:40.28 | 2:14.54 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
8 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 535 | 32.70 | 1:08.32 | 1:43.97 | 2:17.86 | |||
Lyseng IF | 2:10.60 | |||||||||
9 | Markus Kjeldsen | 2000 | 568 | 32.42 | 1:06.95 | 1:41.17 | 2:15.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.54 | |||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 566 | 31.57 | 1:05.02 | 1:40.05 | 2:15.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.77 | |||||||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 553 | 32.01 | 1:06.63 | 1:42.04 | 2:16.30 | |||
H2Odense | 2:12.20 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 551 | 32.85 | 1:07.35 | 1:42.46 | 2:16.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:09.72 | |||||||||
13 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 546 | 32.44 | 1:07.11 | 1:42.72 | 2:16.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.41 | |||||||||
14 | Morten Baxter | 1996 | 525 | 33.14 | 1:08.54 | 1:44.53 | 2:18.71 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:12.65 | |||||||||
15 | Mads Kloster | 2002 | 508 | 32.65 | 1:08.21 | 1:43.99 | 2:20.21 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:08.62 | |||||||||
16 | Ejnar Truelsen | 2002 | 497 | 31.70 | 1:06.54 | 1:43.41 | 2:21.29 | |||
Herning Svømmeklub | 2:16.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 725 | 29.32 | 1:01.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.40 | |||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 652 | 29.66 | 1:03.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 632 | 30.49 | 1:04.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 627 | 30.80 | 1:04.81 | |||||
H2Odense | 1:03.09 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 622 | 30.87 | 1:04.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 604 | 30.86 | 1:05.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 600 | 31.57 | 1:05.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 591 | 31.19 | 1:06.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.28 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 588 | 31.16 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
10 | Sofie Le Fevre | 2004 | 560 | 32.34 | 1:07.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 558 | 31.42 | 1:07.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 556 | 31.70 | 1:07.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.39 | |||||||||
13 | Victoria Vorm | 2001 | 556 | 31.29 | 1:07.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
14 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 535 | 31.70 | 1:08.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.08 | |||||||||
15 | Jackie Gade | 1998 | 527 | 31.89 | 1:08.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 523 | 32.07 | 1:08.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
17 | Kathrine Weide | 2004 | 515 | 32.12 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
18 | Cille Christensen | 2004 | 508 | 32.57 | 1:09.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kolding SK | 1:06.19 | |||||||||
19 | Line J. V. Hededal | 2001 | 501 | 31.85 | 1:09.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
20 | Sofie Sjøgren | 2002 | 500 | 32.76 | 1:09.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.11 | |||||||||
21 | Victoria Underbjerg | 2004 | 493 | 33.70 | 1:10.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
22 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 491 | 33.44 | 1:10.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
23 | Anna Rønn | 2005 | 489 | 32.95 | 1:10.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.88 | |||||||||
24 | Helena V. Elling | 2000 | 488 | 31.90 | 1:10.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | 487 | 32.95 | 1:10.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
26 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 481 | 32.32 | 1:10.76 | |||||
H2Odense | 1:08.17 | |||||||||
27 | Iben Bak | 2001 | 479 | 33.53 | 1:10.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
28 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 479 | 32.72 | 1:10.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
29 | Louise Sunesen | 2005 | 474 | 32.91 | 1:11.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.91 | |||||||||
30 | Louise Lie Thisted | 2005 | 464 | 31.90 | 1:11.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
31 | Freya Ellehus | 2000 | 462 | 33.35 | 1:11.75 | |||||
H2Odense | 1:07.33 | |||||||||
32 | Femke Iris Keulen | 2005 | 450 | 32.27 | 1:12.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
33 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 447 | 33.03 | 1:12.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.23 | |||||||||
34 | Ellen Jensen | 2005 | 440 | 33.27 | 1:12.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.18 | |||||||||
35 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 438 | 32.26 | 1:13.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.23 | |||||||||
36 | Louise Houe Andersen | 2003 | 433 | 33.36 | 1:13.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.03 | |||||||||
37 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 430 | 32.74 | 1:13.47 | |||||
H2Odense | 1:14.69 | |||||||||
38 | Emma Jørgensen | 2001 | 427 | 32.80 | 1:13.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
39 | Anna Varming | 2005 | 427 | 34.43 | 1:13.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.06 | |||||||||
40 | Emilie Bie Bock | 2005 | 422 | 34.00 | 1:13.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
41 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 422 | 33.57 | 1:13.96 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
42 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 415 | 34.36 | 1:14.33 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.86 | |||||||||
43 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 414 | 33.10 | 1:14.40 | |||||
DeltaSwim | 1:12.29 | |||||||||
44 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 413 | 34.24 | 1:14.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
45 | Mathilde Stilund | 2005 | 410 | 35.05 | 1:14.65 | |||||
H2Odense | 1:14.64 | |||||||||
46 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 409 | 34.07 | 1:14.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
47 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 408 | 34.73 | 1:14.75 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.61 | |||||||||
48 | Sofie Bjerre | 2005 | 391 | 34.60 | 1:15.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.95 | |||||||||
49 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 382 | 34.98 | 1:16.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.63 | |||||||||
50 | Nicoline Dyrman | 2004 | 367 | 34.68 | 1:17.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
51 | Sophie Kronborg | 2005 | 343 | 34.06 | 1:19.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
52 | Maja Stamholt | 2005 | 338 | 36.20 | 1:19.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.34 | |||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | DSQ | Tyvstart, sw 4,4 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 713 | 29.58 | 1:02.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.40 | |||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 663 | 29.98 | 1:03.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 660 | 30.00 | 1:03.70 | |||||
H2Odense | 1:03.09 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 660 | 30.15 | 1:03.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 651 | 30.35 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 638 | 30.17 | 1:04.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 637 | 29.99 | 1:04.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 621 | 30.02 | 1:05.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.28 | |||||||||
9 | Mia Borgensgaard | 2003 | 631 | 30.17 | 1:04.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.39 | |||||||||
10 | Thilde Timmermand | 2002 | 585 | 31.07 | 1:06.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
11 | Sofie Le Fevre | 2004 | 585 | 31.54 | 1:06.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
12 | Sofie Sjøgren | 2002 | 561 | 29.70 | 1:07.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.11 | |||||||||
13 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 553 | 31.84 | 1:07.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.08 | |||||||||
14 | Jackie Gade | 1998 | 547 | 31.07 | 1:07.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
15 | Kathrine Weide | 2004 | 539 | 31.66 | 1:08.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 537 | 31.68 | 1:08.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 642 | 27.10 | 57.37 | |||||
DeltaSwim | 55.78 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 616 | 27.49 | 58.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.44 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 611 | 27.98 | 58.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.66 | |||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 608 | 26.65 | 58.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 607 | 26.98 | 58.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.06 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 598 | 28.52 | 58.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 591 | 27.51 | 58.96 | |||||
H2Odense | 57.47 | |||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 590 | 27.40 | 59.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.40 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 589 | 27.81 | 59.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
10 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 588 | 27.58 | 59.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.99 | |||||||||
11 | Tobias Boström | 2002 | 581 | 27.90 | 59.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
12 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 576 | 27.99 | 59.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | 568 | 28.27 | 59.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.84 | |||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 556 | 27.68 | 1:00.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 59.04 | |||||||||
15 | Daniel Jensen | 2001 | 541 | 28.22 | 1:00.72 | |||||
DeltaSwim | 1:00.63 | |||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 539 | 27.91 | 1:00.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
17 | Mikkel Riis | 2002 | 530 | 28.19 | 1:01.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.04 | |||||||||
18 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 529 | 27.98 | 1:01.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.47 | |||||||||
19 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 528 | 28.26 | 1:01.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
20 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 526 | 28.38 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 59.15 | |||||||||
21 | André Iversen | 2001 | 524 | 28.80 | 1:01.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.42 | |||||||||
22 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 524 | 28.33 | 1:01.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.02 | |||||||||
23 | Andreas Kronborg | 2002 | 522 | 28.49 | 1:01.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
24 | Mathias Rasmussen | 2001 | 520 | 28.97 | 1:01.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.15 | |||||||||
25 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 519 | 28.28 | 1:01.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
26 | Martin H. Abel | 2001 | 513 | 28.39 | 1:01.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.39 | |||||||||
27 | Jeppe Egholm | 2003 | 512 | 29.35 | 1:01.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.91 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard | 2000 | 509 | 29.49 | 1:01.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
29 | Rune Nørgaard | 2000 | 505 | 28.73 | 1:02.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
30 | Mads Peter Hansen | 2004 | 496 | 29.20 | 1:02.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | 59.41 | |||||||||
31 | Janus Meinert | 1995 | 484 | 28.32 | 1:03.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
32 | Malte Lyck Falk | 2003 | 484 | 29.63 | 1:03.02 | |||||
DeltaSwim | 1:03.16 | |||||||||
33 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 482 | 28.89 | 1:03.09 | |||||
H2Odense | 1:01.00 | |||||||||
34 | Mads Sørensen | 2001 | 470 | 29.42 | 1:03.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
35 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 463 | 30.20 | 1:03.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.94 | |||||||||
36 | Malthe Elkjær | 2003 | 460 | 28.04 | 1:04.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
37 | William Sloth | 2003 | 456 | 29.91 | 1:04.31 | |||||
Lyseng IF | 1:02.77 | |||||||||
38 | Mads Kloster | 2002 | 451 | 29.71 | 1:04.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
39 | Jonathan Nejmann | 2004 | 446 | 30.33 | 1:04.78 | |||||
H2Odense | 1:06.69 | |||||||||
40 | Anders Mose | 2004 | 442 | 30.28 | 1:04.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
41 | Simon Sandal | 2003 | 441 | 29.86 | 1:05.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
42 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 440 | 30.00 | 1:05.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
43 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 438 | 30.11 | 1:05.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
44 | Simon Kruse Holm | 2004 | 429 | 30.13 | 1:05.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
45 | Mikkel Stilling | 2003 | 415 | 29.86 | 1:06.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
46 | Axel Hvam | 2003 | 407 | 30.65 | 1:06.75 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.01 | |||||||||
47 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 405 | 29.94 | 1:06.90 | |||||
H2Odense | 59.90 | |||||||||
48 | Emil Lykke Grann | 2003 | 403 | 31.56 | 1:06.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
49 | Emil Neumann | 2004 | 397 | 30.88 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.71 | |||||||||
50 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 392 | 31.30 | 1:07.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.81 | |||||||||
51 | Johannes Forsbæk | 2004 | 385 | 31.75 | 1:08.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
52 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 353 | 30.70 | 1:10.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
53 | Andreas Torp | 2004 | 350 | 31.32 | 1:10.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.48 | |||||||||
54 | Daniel Hornsá | 2004 | 316 | 34.60 | 1:12.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.50 | |||||||||
- | Christian Landtved | 2004 | DSQ | SW 8,4. ESB v 50 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 688 | 26.37 | 56.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 678 | 26.15 | 56.33 | |||||
DeltaSwim | 55.78 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 671 | 26.20 | 56.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 642 | 26.56 | 57.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.40 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 621 | 27.54 | 57.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.66 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 597 | 26.67 | 58.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.06 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 584 | 27.35 | 59.21 | |||||
H2Odense | 57.47 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 581 | 27.46 | 59.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.44 | |||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 625 | 26.94 | 57.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.99 | |||||||||
10 | Tobias Boström | 2002 | 607 | 27.61 | 58.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
11 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 603 | 27.47 | 58.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
12 | Jakob Mose | 2000 | 593 | 27.56 | 58.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.84 | |||||||||
13 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 568 | 28.04 | 59.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
14 | Daniel Jensen | 2001 | 554 | 28.12 | 1:00.25 | |||||
DeltaSwim | 1:00.63 | |||||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 535 | 27.77 | 1:00.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
16 | Mikkel Riis | 2002 | 534 | 27.97 | 1:00.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 06-08-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 751 | 36.01 | 1:13.91 | 1:53.77 | 2:33.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.70 | |||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 731 | 34.07 | 1:13.35 | 1:54.21 | 2:34.40 | |||
Berns Swim Team | 2:36.25 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 683 | 36.14 | 1:16.53 | 1:56.84 | 2:37.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.69 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 636 | 37.75 | 1:19.07 | 2:00.25 | 2:41.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 624 | 38.83 | 1:19.62 | 2:01.78 | 2:42.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 623 | 37.23 | 1:18.80 | 2:01.37 | 2:42.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.89 | |||||||||
7 | Maiken Hougaard | 2002 | 610 | 36.74 | 1:18.33 | 2:01.05 | 2:43.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.37 | |||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 609 | 38.14 | 1:19.33 | 2:01.78 | 2:44.07 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.03 | |||||||||
9 | Mette Holstein | 2005 | 595 | 38.86 | 1:21.95 | 2:04.83 | 2:45.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.47 | |||||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 594 | 38.34 | 1:18.94 | 2:02.78 | 2:45.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.95 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 591 | 38.34 | 1:20.36 | 2:03.41 | 2:45.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.20 | |||||||||
12 | Ida Kjærgaard | 2003 | 575 | 38.13 | 1:20.76 | 2:03.86 | 2:47.23 | |||
Lyseng IF | 2:40.93 | |||||||||
13 | Mathilde Bager | 2005 | 572 | 37.44 | 1:19.85 | 2:03.31 | 2:47.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.95 | |||||||||
14 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 569 | 38.07 | 1:21.59 | 2:05.70 | 2:47.78 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:43.35 | |||||||||
15 | Laura Fogh | 2003 | 563 | 38.05 | 1:20.56 | 2:03.84 | 2:48.38 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:40.74 | |||||||||
16 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 552 | 37.91 | 1:20.25 | 2:04.74 | 2:49.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.90 | |||||||||
17 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 540 | 38.49 | 1:21.60 | 2:06.04 | 2:50.81 | |||
DeltaSwim | 2:47.62 | |||||||||
18 | Kristine Hülsen | 2002 | 533 | 39.81 | 1:23.09 | 2:06.84 | 2:51.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.40 | |||||||||
19 | Mathilde Østergaard | 2004 | 529 | 38.50 | 1:21.84 | 2:06.82 | 2:51.97 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:50.71 | |||||||||
20 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 519 | 39.62 | 1:23.73 | 2:08.03 | 2:53.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.96 | |||||||||
21 | Marie Jensen | 2005 | 512 | 39.60 | 1:23.92 | 2:09.03 | 2:53.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
22 | Sarah Kildahl | 2004 | 511 | 39.67 | 1:23.68 | 2:08.45 | 2:53.89 | |||
Lyseng IF | 2:47.63 | |||||||||
23 | Emma Nygaard | 2005 | 486 | 39.88 | 1:24.56 | 2:10.78 | 2:56.83 | |||
H2Odense | 2:55.46 | |||||||||
24 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 485 | 40.93 | 1:25.52 | 2:11.08 | 2:56.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:52.62 | |||||||||
25 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 485 | 39.85 | 1:25.16 | 2:11.34 | 2:57.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:50.61 | |||||||||
26 | Sara Bundgaard | 2003 | 480 | 40.63 | 1:26.56 | 2:12.96 | 2:57.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:53.28 | |||||||||
27 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 473 | 41.02 | 1:26.44 | 2:13.05 | 2:58.51 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:57.93 | |||||||||
28 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 467 | 40.01 | 1:25.78 | 2:12.76 | 2:59.30 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:57.24 | |||||||||
29 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 458 | 42.38 | 1:27.40 | 2:14.58 | 3:00.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.82 | |||||||||
30 | Jazmin Jensen | 2005 | 456 | 41.17 | 1:26.54 | 2:13.71 | 3:00.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.39 | |||||||||
31 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 455 | 40.58 | 1:25.82 | 2:12.83 | 3:00.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.82 | |||||||||
32 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 454 | 39.55 | 1:25.80 | 2:13.50 | 3:00.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:52.41 | |||||||||
33 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 453 | 41.17 | 1:27.36 | 2:14.92 | 3:01.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:00.97 | |||||||||
34 | Freja Romanski | 2003 | 444 | 41.54 | 1:27.44 | 2:14.80 | 3:02.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.13 | |||||||||
35 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 444 | 40.68 | 1:26.52 | 2:13.82 | 3:02.23 | |||
Kolding SK | 2:53.40 | |||||||||
36 | Freja Kruse | 2004 | 441 | 40.16 | 1:27.51 | 2:15.02 | 3:02.75 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:52.02 | |||||||||
37 | Laura Pedersen | 2004 | 431 | 40.81 | 1:27.23 | 2:14.07 | 3:04.08 | |||
Herning Svømmeklub | 2:59.33 | |||||||||
38 | Cassandra Spring | 2005 | 431 | 41.83 | 1:29.10 | 2:16.15 | 3:04.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.20 | |||||||||
39 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 421 | 40.19 | 1:27.16 | 2:15.95 | 3:05.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.38 | |||||||||
40 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 419 | 41.47 | 1:29.06 | 2:17.54 | 3:05.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.36 | |||||||||
41 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 417 | 42.53 | 1:29.85 | 2:18.29 | 3:06.13 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:06.31 | |||||||||
42 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 408 | 42.13 | 1:29.21 | 2:18.37 | 3:07.44 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:01.81 | |||||||||
43 | Ida Hovmark | 2005 | 406 | 41.37 | 1:29.99 | 2:19.51 | 3:07.72 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:57.56 | |||||||||
44 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 402 | 41.50 | 1:29.30 | 2:19.39 | 3:08.47 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:05.66 | |||||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:44.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 06-08-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 811 | 35.41 | 1:12.39 | 1:50.80 | 2:29.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.70 | |||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 722 | 35.25 | 1:15.32 | 1:55.83 | 2:35.05 | |||
Berns Swim Team | 2:36.25 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 702 | 36.40 | 1:16.60 | 1:56.72 | 2:36.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.69 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 654 | 37.29 | 1:17.80 | 1:58.28 | 2:40.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 650 | 36.39 | 1:17.09 | 1:58.74 | 2:40.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 638 | 36.14 | 1:18.23 | 2:00.46 | 2:41.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.89 | |||||||||
7 | Maiken Hougaard | 2002 | 611 | 36.76 | 1:18.41 | 2:01.13 | 2:43.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.37 | |||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 606 | 37.44 | 1:19.68 | 2:02.75 | 2:44.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.03 | |||||||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 635 | 36.69 | 1:17.74 | 1:59.78 | 2:41.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.95 | |||||||||
10 | Mette Holstein | 2005 | 632 | 37.20 | 1:18.62 | 2:01.40 | 2:42.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.47 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 592 | 38.31 | 1:20.75 | 2:03.18 | 2:45.65 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.20 | |||||||||
12 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 589 | 37.11 | 1:19.40 | 2:02.66 | 2:45.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.90 | |||||||||
13 | Ida Kjærgaard | 2003 | 582 | 38.16 | 1:20.22 | 2:02.89 | 2:46.58 | |||
Lyseng IF | 2:40.93 | |||||||||
14 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 580 | 38.18 | 1:21.61 | 2:05.68 | 2:46.78 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:43.35 | |||||||||
15 | Laura Fogh | 2003 | 554 | 38.44 | 1:21.99 | 2:05.37 | 2:49.30 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:40.74 | |||||||||
- | Mathilde Bager | 2005 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 685 | 1:08.27 | 2:23.68 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:17.76 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 635 | 1:11.10 | 2:27.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.29 | |||||||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | 618 | 31.62 | 1:09.65 | 1:48.62 | 2:28.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.41 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 601 | 34.93 | 1:12.94 | 1:51.79 | 2:30.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.78 | |||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 580 | 33.87 | 1:11.37 | 1:50.78 | 2:31.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 575 | 34.81 | 1:13.98 | 1:52.80 | 2:32.32 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 574 | 34.70 | 1:13.65 | 1:52.92 | 2:32.40 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:28.29 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 562 | 35.36 | 1:14.14 | 1:54.47 | 2:33.44 | |||
H2Odense | 2:22.60 | |||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 560 | 35.78 | 1:14.89 | 1:55.08 | 2:33.62 | |||
H2Odense | 2:23.17 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 557 | 35.32 | 1:15.51 | 1:55.01 | 2:33.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.40 | |||||||||
11 | Oliver Fenger | 2003 | 540 | 36.00 | 1:15.87 | 1:56.13 | 2:35.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.24 | |||||||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | 540 | 34.39 | 1:14.99 | 1:55.52 | 2:35.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.33 | |||||||||
13 | Sune Schaarup | 2003 | 528 | 35.77 | 1:16.62 | 1:57.04 | 2:36.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.27 | |||||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | 509 | 36.77 | 1:17.79 | 1:59.25 | 2:38.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
15 | Casper Krohn | 2001 | 508 | 34.95 | 1:15.79 | 1:57.01 | 2:38.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.37 | |||||||||
16 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 504 | 37.06 | 1:18.14 | 1:58.93 | 2:39.13 | |||
Lyseng IF | 2:32.28 | |||||||||
17 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 490 | 35.68 | 1:16.41 | 1:58.19 | 2:40.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.00 | |||||||||
18 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 486 | 35.83 | 1:16.41 | 1:58.47 | 2:41.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Nord | 2:39.95 | |||||||||
19 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 485 | 35.56 | 1:15.61 | 1:58.05 | 2:41.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:23.10 | |||||||||
20 | Alex Fogt | 2004 | 468 | 35.99 | 1:17.70 | 2:00.11 | 2:43.15 | |||
H2Odense | 2:40.56 | |||||||||
21 | Tobias Svenningsen | 2003 | 464 | 36.83 | 1:19.02 | 2:01.48 | 2:43.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.25 | |||||||||
22 | Joost Rijkhoff | 2004 | 456 | 36.66 | 1:18.54 | 2:01.06 | 2:44.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.36 | |||||||||
23 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 455 | 36.38 | 1:18.58 | 2:01.32 | 2:44.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.18 | |||||||||
24 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 455 | 37.69 | 1:19.24 | 2:01.52 | 2:44.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:28.01 | |||||||||
25 | Lasse Thulstrup | 2004 | 446 | 37.22 | 1:20.35 | 2:03.46 | 2:45.71 | |||
Kolding SK | 2:41.26 | |||||||||
26 | Asger Mathiasen | 2004 | 427 | 38.05 | 1:21.19 | 2:05.04 | 2:48.16 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:40.12 | |||||||||
27 | Asger Als Olsen | 2004 | 427 | 37.16 | 1:20.01 | 2:04.04 | 2:48.17 | |||
Kolding SK | 2:41.31 | |||||||||
28 | Andreas Torp | 2004 | 400 | 37.81 | 1:21.85 | 2:06.73 | 2:51.84 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:41.48 | |||||||||
29 | Mikkel Pedersen | 2004 | 397 | 37.97 | 1:22.06 | 2:07.29 | 2:52.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
30 | Mads Sander Andersen | 2004 | 380 | 38.68 | 1:22.87 | 2:09.72 | 2:54.88 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:46.39 | |||||||||
31 | Frej Liltorp | 2004 | 375 | 38.67 | 1:23.96 | 2:11.04 | 2:55.58 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:59.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 693 | 32.75 | 1:08.74 | 1:45.62 | 2:23.09 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:17.76 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 654 | 33.70 | 1:10.88 | 1:48.04 | 2:25.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.29 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 645 | 33.93 | 1:11.32 | 1:49.79 | 2:26.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.78 | |||||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | 637 | 33.35 | 1:11.96 | 1:49.96 | 2:27.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.41 | |||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 627 | 34.37 | 1:12.22 | 1:50.47 | 2:27.94 | |||
H2Odense | 2:23.17 | |||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 600 | 33.88 | 1:11.62 | 1:50.01 | 2:30.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 592 | 34.38 | 1:13.01 | 1:52.10 | 2:30.84 | |||
H2Odense | 2:22.60 | |||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 564 | 33.84 | 1:12.26 | 1:51.60 | 2:33.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
9 | Sune Schaarup | 2003 | 548 | 35.41 | 1:15.28 | 1:55.79 | 2:34.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.27 | |||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 546 | 35.44 | 1:15.43 | 1:55.68 | 2:34.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.33 | |||||||||
11 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 537 | 35.70 | 1:15.87 | 1:56.08 | 2:35.77 | |||
Lyseng IF | 2:32.28 | |||||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | 533 | 35.41 | 1:14.60 | 1:55.21 | 2:36.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.24 | |||||||||
13 | Tobias Svenningsen | 2003 | 516 | 35.54 | 1:16.24 | 1:57.15 | 2:37.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.25 | |||||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | 504 | 36.29 | 1:17.08 | 1:58.69 | 2:39.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
15 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 500 | 35.64 | 1:15.82 | 1:57.68 | 2:39.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.00 | |||||||||
16 | Alex Fogt | 2004 | 467 | 36.90 | 1:17.74 | 2:00.27 | 2:43.26 | |||
H2Odense | 2:40.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 16-07-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:07.96 | 2:20.00 | 3:32.19 | 4:45.07 | 9:37.52 | |||
H2Odense | 9:34.23 | 5:57.77 | 7:10.85 | 8:24.37 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:08.13 | 2:20.30 | 3:33.14 | 4:47.21 | 9:43.66 | |||
H2Odense | 9:35.75 | 6:00.83 | 7:15.01 | 8:29.84 | ||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | 1:09.48 | 2:23.48 | 3:38.29 | 4:53.79 | 9:50.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 9:44.31 | 6:09.16 | 7:24.68 | 8:39.07 | ||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.75 | 2:28.76 | 3:44.07 | 4:58.24 | 9:50.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 9:40.70 | 6:12.23 | 7:26.40 | 8:39.82 | ||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 1:10.99 | 2:26.76 | 3:42.72 | 4:58.06 | 9:58.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 9:46.84 | 6:13.82 | 7:30.12 | 8:45.61 | ||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 1:10.33 | 2:28.17 | 3:46.95 | 5:06.56 | 10:17.21 | |||
Odder Svømmeklub | 10:11.77 | 6:25.30 | 7:44.05 | 9:02.03 | ||||||
7 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:12.31 | 2:32.49 | 3:51.84 | 5:11.15 | 10:24.37 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:02.82 | 6:29.79 | 7:48.93 | 9:07.35 | ||||||
8 | Tilde Søe Bach | 2005 | 1:11.86 | 2:31.44 | 3:51.50 | 5:12.81 | 10:33.27 | |||
Thisted Svømmeklub | 9:50.14 | 6:33.56 | 7:54.04 | 9:14.12 | ||||||
9 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 1:14.27 | 2:34.57 | 3:54.52 | 5:15.11 | 10:34.34 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:29.44 | 6:35.65 | 7:56.03 | 9:16.35 | ||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:43.15 | |||||||||
- | Emilie Krog | 2002 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:01.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 01-08-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 16-07-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 766 | 1:03.19 | 2:09.36 | 3:15.76 | 4:22.76 | 8:49.70 | ||
Holstebro Svømme Club | 8:35.96 | 5:29.77 | 6:36.71 | 7:43.40 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 707 | 1:03.67 | 2:10.33 | 3:18.34 | 4:27.69 | 9:04.08 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:42.25 | 5:38.54 | 6:48.75 | 7:58.14 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 705 | 1:04.56 | 2:13.01 | 3:21.81 | 4:31.09 | 9:04.68 | ||
Holbæk Svømme Klub | 9:02.46 | 5:40.56 | 6:49.58 | 7:58.61 | ||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 645 | 1:06.00 | 2:16.58 | 3:26.52 | 4:37.66 | 9:20.87 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:11.07 | 5:48.78 | 7:00.49 | 8:11.67 | ||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 631 | 1:07.93 | 2:19.55 | 3:31.24 | 4:43.17 | 9:25.07 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:33.99 | 5:54.87 | 7:05.95 | 8:15.64 | ||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 621 | 1:05.51 | 2:16.89 | 3:28.18 | 4:40.87 | 9:28.21 | ||
Vejle Svømmeklub | 9:01.37 | 5:53.28 | 7:05.60 | 8:17.00 | ||||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | 591 | 1:07.96 | 2:20.00 | 3:32.19 | 4:45.07 | 9:37.52 | ||
H2Odense | 9:34.23 | 5:57.77 | 7:10.85 | 8:24.37 | ||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 573 | 1:08.13 | 2:20.30 | 3:33.14 | 4:47.21 | 9:43.66 | ||
H2Odense | 9:35.75 | 6:00.83 | 7:15.01 | 8:29.84 | ||||||
9 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 565 | 1:06.92 | 2:18.83 | 3:32.27 | 4:47.27 | 9:46.27 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 9:26.77 | 6:02.04 | 7:17.38 | 8:32.59 | ||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 553 | 1:09.48 | 2:23.48 | 3:38.29 | 4:53.79 | 9:50.28 | ||
Vejle Svømmeklub | 9:44.31 | 6:09.16 | 7:24.68 | 8:39.07 | ||||||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 553 | 1:12.75 | 2:28.76 | 3:44.07 | 4:58.24 | 9:50.33 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:40.70 | 6:12.23 | 7:26.40 | 8:39.82 | ||||||
12 | Cille Christensen | 2004 | 546 | 1:08.51 | 2:22.77 | 3:37.58 | 4:53.43 | 9:53.12 | ||
Kolding SK | 9:33.17 | 6:09.49 | 7:25.70 | 8:40.77 | ||||||
13 | Anna Varming | 2005 | 530 | 1:10.99 | 2:26.76 | 3:42.72 | 4:58.06 | 9:58.82 | ||
Viborg Svømme Klub | 9:46.84 | 6:13.82 | 7:30.12 | 8:45.61 | ||||||
14 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 484 | 1:10.33 | 2:28.17 | 3:46.95 | 5:06.56 | 10:17.21 | ||
Odder Svømmeklub | 10:11.77 | 6:25.30 | 7:44.05 | 9:02.03 | ||||||
15 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 468 | 1:12.31 | 2:32.49 | 3:51.84 | 5:11.15 | 10:24.37 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:02.82 | 6:29.79 | 7:48.93 | 9:07.35 | ||||||
16 | Tilde Søe Bach | 2005 | 448 | 1:11.86 | 2:31.44 | 3:51.50 | 5:12.81 | 10:33.27 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:50.14 | 6:33.56 | 7:54.04 | 9:14.12 | ||||||
17 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 446 | 1:14.27 | 2:34.57 | 3:54.52 | 5:15.11 | 10:34.34 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:29.44 | 6:35.65 | 7:56.03 | 9:16.35 | ||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:43.15 | |||||||||
- | Emilie Krog | 2002 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:01.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:45.35 28-07-2019 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 14:47.75 27-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 05-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 1:05.56 | 2:17.53 | 3:27.74 | 4:36.82 | 17:18.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 17:18.65 | 5:46.42 | 6:56.23 | 8:06.09 | 9:15.88 | |||||
10:25.09 | 11:34.78 | 12:44.57 | 13:53.62 | |||||||
15:03.15 | 16:11.25 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 1:05.65 | 2:16.53 | 3:27.16 | 4:37.43 | 17:32.49 | |||
Lyseng IF | 17:23.79 | 5:47.48 | 6:57.97 | 8:08.38 | 9:19.08 | |||||
10:29.61 | 11:40.51 | 12:51.55 | 14:02.67 | |||||||
15:13.27 | 16:24.06 | |||||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | 1:08.13 | 2:21.47 | 3:34.76 | 4:48.57 | 18:15.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 18:21.06 | 6:02.18 | 7:16.31 | 8:30.22 | 9:44.45 | |||||
10:57.35 | 12:10.31 | 13:22.97 | 14:35.77 | |||||||
15:50.08 | 17:02.71 | |||||||||
4 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 1:09.70 | 2:24.45 | 3:39.77 | 4:55.32 | 18:45.79 | |||
Ringe Svømme Klub | 19:01.02 | 6:10.64 | 7:26.36 | 8:41.71 | 9:57.99 | |||||
11:13.45 | 12:28.99 | 13:43.93 | 14:59.13 | |||||||
16:15.18 | 17:30.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:45.35 28-07-2019 |
Dansk Rekord Senior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 14:47.75 27-07-2019 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 05-07-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 719 | 1:01.01 | 2:04.14 | 3:07.43 | 4:11.17 | 16:11.92 | ||
Lyseng IF | 15:20.08 | 5:15.67 | 6:25.01 | 7:34.56 | 8:44.65 | |||||
9:54.74 | 11:01.28 | 12:02.05 | 13:04.76 | |||||||
14:07.53 | 15:10.62 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 680 | 1:02.62 | 2:09.44 | 3:16.14 | 4:22.71 | 16:30.49 | ||
Lyseng IF | 17:14.57 | 5:29.40 | 6:36.52 | 7:43.07 | 8:49.57 | |||||
9:56.16 | 11:02.26 | 12:08.01 | 13:14.33 | |||||||
14:20.77 | 15:26.84 | |||||||||
3 | Christopher Kristiansen | 2000 | 655 | 1:01.37 | 2:06.98 | 3:13.20 | 4:19.94 | 16:42.84 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 16:26.14 | 5:26.73 | 6:33.73 | 7:40.85 | 8:48.16 | |||||
9:55.47 | 11:02.71 | 12:09.89 | 13:17.58 | |||||||
14:25.93 | 15:34.99 | |||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 636 | 1:03.08 | 2:10.33 | 3:17.60 | 4:25.08 | 16:52.62 | ||
Vejle Svømmeklub | 16:21.62 | 5:33.68 | 6:42.48 | 7:50.24 | 8:58.15 | |||||
10:06.44 | 11:14.38 | 12:22.58 | 13:31.47 | |||||||
14:39.79 | 15:47.62 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 625 | 1:04.12 | 2:12.38 | 3:21.24 | 4:29.33 | 16:58.66 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:50.05 | 5:37.87 | 6:46.76 | 7:54.80 | 9:03.05 | |||||
10:11.02 | 11:18.81 | 12:27.16 | 13:35.17 | |||||||
14:43.28 | 15:51.09 | |||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 595 | 1:03.94 | 2:12.99 | 3:22.19 | 4:31.65 | 17:15.24 | ||
Horsens Svømmeklub | 16:43.47 | 5:41.50 | 6:51.39 | 8:00.95 | 9:11.02 | |||||
10:20.86 | 11:31.59 | 12:41.46 | 13:51.47 | |||||||
15:01.04 | 16:10.05 | |||||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 595 | 1:03.35 | 2:10.75 | 3:19.17 | 4:28.15 | 17:15.37 | ||
H2Odense | 17:06.39 | 5:37.11 | 6:46.43 | 7:55.96 | 9:06.25 | |||||
10:16.19 | 11:26.86 | 12:37.88 | 13:48.89 | |||||||
14:59.45 | 16:09.66 | |||||||||
8 | Tobias Boström | 2002 | 590 | 1:05.56 | 2:17.53 | 3:27.74 | 4:36.82 | 17:18.49 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 17:18.65 | 5:46.42 | 6:56.23 | 8:06.09 | 9:15.88 | |||||
10:25.09 | 11:34.78 | 12:44.57 | 13:53.62 | |||||||
15:03.15 | 16:11.25 | |||||||||
9 | Lucas Rosenborg | 2004 | 566 | 1:05.65 | 2:16.53 | 3:27.16 | 4:37.43 | 17:32.49 | ||
Lyseng IF | 17:23.79 | 5:47.48 | 6:57.97 | 8:08.38 | 9:19.08 | |||||
10:29.61 | 11:40.51 | 12:51.55 | 14:02.67 | |||||||
15:13.27 | 16:24.06 | |||||||||
10 | Emil Neumann | 2004 | 502 | 1:08.13 | 2:21.47 | 3:34.76 | 4:48.57 | 18:15.85 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 18:21.06 | 6:02.18 | 7:16.31 | 8:30.22 | 9:44.45 | |||||
10:57.35 | 12:10.31 | 13:22.97 | 14:35.77 | |||||||
15:50.08 | 17:02.71 | |||||||||
11 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 463 | 1:09.70 | 2:24.45 | 3:39.77 | 4:55.32 | 18:45.79 | ||
Ringe Svømme Klub | 19:01.02 | 6:10.64 | 7:26.36 | 8:41.71 | 9:57.99 | |||||
11:13.45 | 12:28.99 | 13:43.93 | 14:59.13 | |||||||
16:15.18 | 17:30.84 | |||||||||
- | Rune Nørgaard | 2000 | Akut syg | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 17:07.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.01 13-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 05-07-2014 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 29-06-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg 1 | 2001 | 698 | 4:19.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:18.07 | |||||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 31.85 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 33.20 | 1:11.69 | 2:17.32 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.20 | 1:04.68 | 3:22.00 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 27.68 | 57.66 | 4:19.66 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 1994 | 680 | 4:21.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:12.18 | |||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 32.28 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 35.40 | 1:14.26 | 2:21.65 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.24 | 1:03.07 | 3:24.72 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.71 | 57.26 | 4:21.98 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 1996 | 672 | 4:23.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:17.50 | |||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 32.59 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 34.19 | 1:13.05 | 2:20.31 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.54 | 1:05.09 | 3:25.40 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 27.61 | 57.61 | 4:23.01 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 2000 | 627 | 4:29.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:24.21 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 32.35 | 1:07.57 | 1:07.57 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 36.23 | 1:18.58 | 2:26.15 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.65 | 1:03.31 | 3:29.46 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.39 | 59.62 | 4:29.08 | ||||||
5 | Horsens Damer 1 | 1999 | 599 | 4:33.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:27.36 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | 33.07 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Rosa Marie Schousboe | 2005 | 36.77 | 1:19.68 | 2:26.95 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 30.84 | 1:05.94 | 3:32.89 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.17 | 1:00.34 | 4:33.23 | ||||||
6 | Esbjerg 2 | 2002 | 598 | 4:33.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.58 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 32.62 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 36.24 | 1:17.71 | 2:25.35 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.44 | 1:05.82 | 3:31.17 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.61 | 1:02.30 | 4:33.47 | ||||||
7 | Vejle Piger 1 | 2001 | 588 | 4:34.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:22.04 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 35.10 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.68 | 1:14.79 | 2:25.86 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.19 | 1:07.94 | 3:33.80 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.18 | 1:01.12 | 4:34.92 | ||||||
8 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | 569 | 4:38.01 | ||||||
Aarhus Swim | 4:26.80 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 35.28 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 35.73 | 1:17.16 | 2:28.76 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.36 | 1:09.00 | 3:37.76 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.02 | 1:00.25 | 4:38.01 | ||||||
9 | Ssk1 Damer | 2000 | 563 | 4:38.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:27.79 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 32.88 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 35.67 | 1:15.54 | 2:23.40 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 34.43 | 1:15.43 | 3:38.83 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 28.25 | 1:00.12 | 4:38.95 | ||||||
10 | Viborg Piger 1 | 2000 | 551 | 4:40.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:36.10 | |||||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 34.42 | 1:11.25 | 1:11.25 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 37.57 | 1:21.55 | 2:32.80 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 31.12 | 1:07.62 | 3:40.42 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 29.53 | 1:00.52 | 4:40.94 | ||||||
11 | Agf Damer 2 | 1996 | 545 | 4:41.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:39.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 33.79 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 35.79 | 1:16.41 | 2:27.64 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 31.24 | 1:08.33 | 3:35.97 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 31.37 | 1:06.02 | 4:41.99 | ||||||
12 | Haderslev Damer 1 | 2002 | 540 | 4:42.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:29.93 | |||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 35.70 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 38.20 | 1:23.40 | 2:36.52 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 29.85 | 1:05.54 | 3:42.06 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 29.30 | 1:00.75 | 4:42.81 | ||||||
13 | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | 539 | 4:43.06 | ||||||
Aarhus Swim | 4:36.06 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 35.42 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 35.86 | 1:17.30 | 2:29.26 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.92 | 1:11.32 | 3:40.58 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.91 | 1:02.48 | 4:43.06 | ||||||
14 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 538 | 4:43.27 | ||||||
H2Odense | 4:43.78 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.76 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 38.40 | 1:20.95 | 2:32.55 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.97 | 1:08.20 | 3:40.75 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.95 | 1:02.52 | 4:43.27 | ||||||
15 | Viborg Piger 2 | 2003 | 511 | 4:48.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:38.40 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.88 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 38.61 | 1:22.29 | 2:34.71 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 32.48 | 1:10.05 | 3:44.76 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.77 | 1:03.31 | 4:48.07 | ||||||
16 | Horsens Damer 2 | 2002 | 501 | 4:50.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:36.60 | |||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 34.05 | 1:09.65 | 1:09.65 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 37.82 | 1:21.18 | 2:30.83 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 34.06 | 1:16.31 | 3:47.14 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.42 | 1:02.88 | 4:50.02 | ||||||
17 | Hsc Piger | 2002 | 492 | 4:51.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:49.73 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 34.29 | 1:11.49 | 1:11.49 | ||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 38.09 | 1:22.84 | 2:34.33 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 32.89 | 1:14.46 | 3:48.79 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 29.66 | 1:02.91 | 4:51.70 | ||||||
18 | Kolding Piger 1 | 2002 | 470 | 4:56.26 | ||||||
Kolding SK | 4:45.75 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 36.13 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 38.84 | 1:24.85 | 2:39.12 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 32.24 | 1:12.75 | 3:51.87 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.21 | 1:04.39 | 4:56.26 | ||||||
19 | Vejle Piger 2 | 2001 | 466 | 4:57.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:34.26 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 36.48 | 1:16.24 | 1:16.24 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 37.89 | 1:20.20 | 2:36.44 | ||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 33.05 | 1:17.00 | 3:53.44 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 30.64 | 1:03.73 | 4:57.17 | ||||||
20 | Viborg Piger 3 | 2002 | 445 | 5:01.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:47.95 | |||||||||
Tereza Duchoslavova | 2000 | 34.25 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 38.80 | 1:24.32 | 2:36.74 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 34.49 | 1:15.02 | 3:51.76 | ||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 32.47 | 1:09.91 | 5:01.67 | ||||||
21 | S68 Piger 1 | 1999 | 440 | 5:02.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:48.91 | |||||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 37.81 | 1:19.67 | 1:19.67 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 35.56 | 1:15.73 | 2:35.40 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 38.02 | 1:22.67 | 3:58.07 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 31.79 | 1:04.85 | 5:02.92 | ||||||
22 | Pingvin Piger | 2005 | 431 | 5:04.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:00.75 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 36.38 | 1:14.60 | 1:14.60 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 40.49 | 1:27.08 | 2:41.68 | ||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 35.58 | 1:17.14 | 3:58.82 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 31.10 | 1:06.04 | 5:04.86 | ||||||
- | Agf Damer 3 | 2000 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:47.95 | |||||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 35.55 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 39.29 | 1:24.33 | 2:38.31 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 34.00 | 1:15.50 | 3:53.81 | ||||||
- | Delta Divas | 2002 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 4:41.72 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 34.33 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 36.11 | 1:18.91 | 2:31.53 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 32.79 | 1:14.04 | 3:45.57 | ||||||
- | Esbjerg 3 | 2004 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:41.85 | |||||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 34.47 | 1:12.01 | 1:12.01 | ||||||
- | H2Odense Damer 1 | 1997 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
H2Odense | 4:29.65 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.90 | 1:13.18 | 1:13.18 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 38.09 | 1:21.64 | 2:34.82 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.74 | 1:04.15 | 3:38.97 | ||||||
- | Ssk2 Damer | 2001 | DSQ | SW 8.5 Neddyk 15m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:44.13 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 34.96 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 38.18 | 1:22.93 | 2:34.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 15-08-2008 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:42.08 08-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 15-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 1995 | 701 | 3:53.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:48.55 | |||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.13 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 29.42 | 1:04.01 | 2:02.63 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 26.79 | 57.24 | 2:59.87 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.62 | 53.38 | 3:53.25 | ||||||
2 | Esbjerg 1 | 1992 | 666 | 3:57.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:50.51 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 30.41 | 1:02.75 | 1:02.75 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.42 | 1:05.52 | 2:08.27 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.86 | 56.46 | 3:04.73 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 24.78 | 52.58 | 3:57.31 | ||||||
3 | Vejle Drenge 1 | 1999 | 654 | 3:58.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:58.17 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.95 | 1:02.06 | 1:02.06 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.77 | 1:08.34 | 2:10.40 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.63 | 55.34 | 3:05.74 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.13 | 53.04 | 3:58.78 | ||||||
4 | Horsens Herrer 1 | 1999 | 646 | 3:59.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:54.58 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.48 | 58.94 | 58.94 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 31.18 | 1:07.51 | 2:06.45 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 26.55 | 58.13 | 3:04.58 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.84 | 55.14 | 3:59.72 | ||||||
5 | Esbjerg 2 | 1997 | 635 | 4:01.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.25 | |||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.66 | 1:01.13 | 1:01.13 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.89 | 1:06.36 | 2:07.49 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 27.18 | 58.46 | 3:05.95 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 26.42 | 55.16 | 4:01.11 | ||||||
6 | Agf Herrer 2 | 2000 | 631 | 4:01.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:54.79 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 29.12 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 31.65 | 1:09.64 | 2:09.45 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.69 | 58.28 | 3:07.73 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.80 | 53.90 | 4:01.63 | ||||||
7 | Aalborg Herrer 1 | 1995 | 626 | 4:02.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:53.88 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 30.74 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 29.78 | 1:05.39 | 2:08.51 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.34 | 58.69 | 3:07.20 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 25.91 | 55.02 | 4:02.22 | ||||||
8 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | 609 | 4:04.48 | ||||||
H2Odense | 3:58.39 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 30.95 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 31.05 | 1:08.36 | 2:10.63 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 27.57 | 59.42 | 3:10.05 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.58 | 54.43 | 4:04.48 | ||||||
9 | Aarhus Swim Herre 1 | 2000 | 596 | 4:06.18 | ||||||
Aarhus Swim | 3:58.32 | |||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 30.59 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.39 | 1:07.51 | 2:10.19 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.05 | 1:01.32 | 3:11.51 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.17 | 54.67 | 4:06.18 | ||||||
10 | Ssk1 Herrer | 2000 | 594 | 4:06.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:59.82 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 30.67 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 31.65 | 1:07.85 | 2:10.40 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.21 | 1:00.19 | 3:10.59 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.66 | 55.87 | 4:06.46 | ||||||
11 | Vejle Drenge 2 | 1999 | 576 | 4:09.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.83 | |||||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 31.90 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 31.44 | 1:07.87 | 2:12.55 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.12 | 1:00.63 | 3:13.18 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.44 | 55.90 | 4:09.08 | ||||||
12 | Delta Destroyers | 2001 | 567 | 4:10.34 | ||||||
DeltaSwim | 4:09.73 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 29.36 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 32.67 | 1:13.23 | 2:14.28 | ||||||
Daniel Jensen | 2001 | 27.97 | 1:00.97 | 3:15.25 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 26.51 | 55.09 | 4:10.34 | ||||||
13 | H2Odense Herrer 2 | 1996 | 567 | 4:10.36 | ||||||
H2Odense | 4:03.08 | |||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 32.17 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.29 | 1:09.07 | 2:14.40 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 27.85 | 1:01.61 | 3:16.01 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.34 | 54.35 | 4:10.36 | ||||||
14 | Viborg Drenge | 2002 | 555 | 4:12.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:09.55 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 32.02 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 32.32 | 1:10.94 | 2:16.94 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.53 | 1:00.25 | 3:17.19 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 26.49 | 54.99 | 4:12.18 | ||||||
15 | Esbjerg 3 | 1998 | 551 | 4:12.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:09.19 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 31.08 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.26 | 1:12.37 | 2:17.44 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 27.66 | 59.22 | 3:16.66 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.61 | 56.16 | 4:12.82 | ||||||
16 | Horsens Herrer 2 | 1999 | 550 | 4:12.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:05.53 | |||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 33.22 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 31.33 | 1:08.67 | 2:17.68 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 28.04 | 1:00.34 | 3:18.02 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.77 | 54.86 | 4:12.88 | ||||||
17 | Thisted Drenge | 2002 | 538 | 4:14.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:11.58 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 29.24 | 1:01.42 | 1:01.42 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 34.89 | 1:14.80 | 2:16.22 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 28.71 | 1:02.95 | 3:19.17 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 26.33 | 55.55 | 4:14.72 | ||||||
18 | Rsk Herrer | 1999 | 531 | 4:15.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 4:03.42 | |||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 31.48 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 33.00 | 1:11.77 | 2:18.40 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 27.62 | 1:00.26 | 3:18.66 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 27.02 | 57.28 | 4:15.94 | ||||||
19 | Aarhus Swim Herre 2 | 2001 | 529 | 4:16.14 | ||||||
Aarhus Swim | 4:14.46 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 30.83 | 1:04.05 | 1:04.05 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 34.54 | 1:12.94 | 2:16.99 | ||||||
William Sloth | 2003 | 28.49 | 1:02.87 | 3:19.86 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.32 | 56.28 | 4:16.14 | ||||||
20 | Ssk2 Herrer | 2001 | 525 | 4:16.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:22.07 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 30.23 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 33.29 | 1:09.69 | 2:13.06 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.42 | 1:04.00 | 3:17.06 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 29.08 | 59.73 | 4:16.79 | ||||||
21 | Agf Herrer 3 | 2001 | 512 | 4:18.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.08 | |||||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 30.59 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 35.56 | 1:16.66 | 2:20.20 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.30 | 1:01.47 | 3:21.67 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.52 | 57.28 | 4:18.95 | ||||||
22 | Roulade Banden | 2000 | 496 | 4:21.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:26.21 | |||||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 32.24 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 35.30 | 1:16.19 | 2:23.77 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.84 | 1:00.22 | 3:23.99 | ||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 27.18 | 57.82 | 4:21.81 | ||||||
23 | Egif Powerboys | 1996 | 452 | 4:29.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:24.24 | |||||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 31.43 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 38.88 | 1:25.25 | 2:30.58 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.17 | 1:01.55 | 3:32.13 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.21 | 57.78 | 4:29.91 | ||||||
- | Hsc Boiser | 2000 | Akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:58.98 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | |||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | |||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | |||||||||
- | Kolding Drenge 1 | 2001 | DSQ | Sw 10,11 Tyvstart | ||||||
Kolding SK | 4:31.69 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 33.91 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |