2021-04-18   04:27:30
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:20   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 1, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club    1:01.49  2:05.84  3:10.50    4:14.68   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub    1:02.45  2:07.88  3:13.67    4:18.07   
Line JÝrgensen Bruun  1995  Aalborg SvÝmmeklub    1:04.27  2:10.62  3:16.12    4:20.18   
Snśfridur Sol  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    1:03.50  2:12.07  3:19.86    4:26.60   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg SvÝmmeklub    1:05.06  2:13.02  3:20.45    4:27.59   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    1:03.44  2:12.61  3:21.10    4:28.99   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens SvÝmmeklub    1:06.36  2:14.46  3:22.72    4:29.94   
Emilie Krog  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub    1:05.16  2:14.03  3:22.74    4:31.15   
Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    1:05.04  2:14.45  3:23.79    4:31.24   
10  Maria Grandt  1998  Hovedstadens SvÝmmeklub    1:04.61  2:13.78  3:23.17    4:31.91   
11  Fenja Romanski  2005  Aalborg SvÝmmeklub    1:05.56  2:13.75  3:23.83    4:32.46   
12  Laura Marie Dige  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    1:06.18  2:15.26  3:24.31    4:32.58   
13  Camilla BrÝgger-Andersen  2002  Aalborg SvÝmmeklub    1:06.70  2:16.43  3:25.81    4:33.32   
14  Iben Bak  2001  Nyborg SvÝmmeklub    1:06.22  2:15.73  3:25.73    4:34.54   
15  Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub    1:04.68  2:14.63  3:25.54    4:35.45   
16  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    1:07.18  2:17.72  3:28.04    4:37.03   
17  Emma Kutsko Jensen  2004  Aalborg SvÝmmeklub    1:07.47  2:18.05  3:27.92    4:37.13   
18  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub    1:07.49  2:18.40  3:29.42    4:37.99   
19  Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    1:06.41  2:17.40  3:28.52    4:38.67   
20  Cecilie NÝrgaard Frost  2005  Aalborg SvÝmmeklub    1:06.61  2:17.65  3:29.44    4:39.48   
21  Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    1:08.14  2:18.55  3:29.51    4:39.77   
22  Anna RÝnn  2005  Ringe SvÝmme Klub    1:07.62  2:18.80  3:30.63    4:39.99   
23  Emilie Wolf SÝrensen  2003  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    1:07.08  2:18.02  3:29.74    4:40.34   
24  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens SvÝmmeklub    1:09.43  2:21.65  3:33.19    4:43.49   
25  Annika Hausgaard Godt  2003  Vejle SvÝmmeklub    1:08.86  2:19.92  3:31.20    4:43.78   
26  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004  H2Odense    1:08.09  2:19.49  3:32.03    4:44.19   
27  Louise Hvarre  2001  Vejle SvÝmmeklub    1:07.25  2:19.06  3:31.88    4:45.37   
28  Cille Christensen  2004  Kolding SK    1:07.83  2:19.79  3:33.41    4:45.69   
29  Victoria Frśhr Piihl  2005  Kolding SK    1:07.59  2:20.21  3:34.50    4:45.94   
30  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    1:08.65  2:21.43  3:33.91    4:46.28   
31  Frederikke Skau Hansen  2002  Kolding SK    1:07.68  2:20.82  3:34.10    4:47.27   
32  Anna Varming  2005  Viborg SvÝmme Klub    1:45.29  3:35.18      4:47.64   
33  Martha Bjerg  2004  Lyseng IF    1:08.71  2:22.00  3:35.93    4:48.84   
34  Nanna Langvad  2005  Lyseng IF    1:09.08  2:22.98  3:37.72    4:49.79   
35  Camilla NÝrgaard Frost  2005  Aalborg SvÝmmeklub    1:09.51  2:24.05  3:37.62    4:50.17   
36  Aurelia Pedersen  2004  Vejle SvÝmmeklub    1:08.21  2:21.85  3:36.68    4:51.07   
37  Maja Stamholt  2005  Haderslev SvÝmme Klub    1:09.40  2:25.36  3:39.67    4:52.45   
38  Annabella Bing Lauritzen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    2:26.52  4:52.90      4:52.90   
39  Victoria Underbjerg  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    1:09.44  2:24.06  3:39.23    4:53.69   
40  Anna Pave Ottesen  2003  DeltaSwim    1:07.03  2:21.45  3:37.88    4:54.00   
41  Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    1:10.39  2:25.67  3:42.00    4:55.95   
42  Laura G. Nedergaard  2005  Odder SvÝmmeklub    1:09.85  2:25.05  3:42.04    4:56.96   
43  Elma Gabela  2004  Kolding SK    1:10.37  2:26.54  3:43.53    4:59.32   
44  Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    1:10.20  2:28.18  3:45.10    4:59.69   
45  Mette Holstein  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    1:49.62  3:06.03  4:22.27    4:59.75   
46  Ida Overgaard Thomassen  2005  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    1:10.30  2:27.58  3:44.65    5:00.41   
47  Tilde SÝe Bach  2005  Thisted SvÝmmeklub    1:09.83  2:26.74  3:44.05    5:01.33   
48  Maja Friis  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    1:12.54  2:28.56  3:45.81    5:02.59   
49  Elisabeth Leegaard Larsen  2005  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    2:29.17  5:03.42      5:03.42   
50  Ida Kold Dalsgaard  2005  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    1:11.06  2:29.25  3:47.63    5:03.65   
51  Laura Vedel Larsen  2005  Hobro SvÝmmeklub    1:11.18  2:28.72  3:46.82    5:05.19   
52  Natalie Da Silva Jensen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    1:10.87  2:28.73  3:48.03    5:06.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner