2021-04-10   13:32:41
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:25   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 2, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 3:44.40 26-07-2009 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak NÝrgaard (2000) 3:53.78 04-07-2018 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    57.37  1:57.81  2:58.46    3:57.77   
Andreas Hansen  2000  Vejle SvÝmmeklub    57.51  1:58.18  2:58.78    3:57.82   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg SvÝmmeklub    57.17  1:58.07  3:00.02    4:02.64   
Mads Holm  1998  Esbjerg SvÝmmeklub    59.67  2:02.27  3:05.02    4:07.20   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    59.31  2:02.27  3:05.75    4:08.13   
Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF    59.78  2:03.40  3:07.75    4:10.07   
Alexander L. BjÝrn  2003  Vejle SvÝmmeklub    1:00.52  2:04.32  3:07.84    4:10.20   
Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    1:01.96  2:06.83  3:10.00    4:12.64   
Mads Stamholt  2003  Haderslev SvÝmme Klub    1:02.45  2:08.82  3:13.33    4:16.82   
10  Christopher Kristiansen  2000  SvÝmmeklubben SÝnderborg    1:00.87  2:06.81  3:13.68    4:18.33   
11  Jakob Mose  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    1:01.65  2:08.05  3:13.66    4:18.55   
12  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    1:01.37  2:06.45  3:12.39    4:18.78   
13  Simon B. Jeppesen  1997  Agfs SvÝmmeafdeling    1:00.61  2:06.93  3:14.05    4:19.66   
14  Andreas Rasmussen  2000  Horsens SvÝmmeklub    1:02.17  2:08.88  3:15.18    4:19.99   
15  Tobias BostrŲm  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    1:02.04  2:08.96  3:15.26    4:20.26   
16  Magnus Dyg Holme  2002  Vejle SvÝmmeklub    1:01.26  2:07.29  3:13.54    4:20.55   
17  Lukas Stśhr Bentsen  2003  H2Odense    1:02.67  2:09.15  3:14.76    4:20.75   
18  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club    1:01.19  2:06.94  3:14.32    4:22.86   
19  Anders Elsborg  2003  Viborg SvÝmme Klub    1:02.59  2:10.34  3:17.66    4:23.00   
20  Rune NÝrgaard  2000  Aalborg SvÝmmeklub    1:02.67  2:09.45  3:16.91    4:24.24   
21  Frederik VenÝ Elling  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    1:03.37  2:11.51  3:20.03    4:26.65   
22  Christian Landtved  2004  Ringe SvÝmme Klub    1:03.50  2:11.82  3:19.85    4:27.39   
23  Andrť Iversen  2001  SvÝmmeklubben SÝnderborg    1:03.65  2:11.63  3:20.08    4:27.72   
24  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    1:03.89  2:12.66  3:21.33    4:28.04   
25  Casper Johannesen  2004  Aalborg SvÝmmeklub    1:04.71  2:14.08  3:22.03    4:28.54   
26  Lucas Rosenborg  2004  Lyseng IF    1:03.96  2:47.26  3:56.03    4:28.64   
27  Asgar Knakkergaard  2004  Aalborg SvÝmmeklub    1:03.04  2:11.91  3:22.12    4:30.61   
28  Joost Rijkhoff  2004  Aalborg SvÝmmeklub    1:06.36  2:14.27  3:23.58    4:30.63   
29  Malte Lyck Falk  2003  DeltaSwim    1:02.90  2:13.12  3:25.49    4:33.36   
30  Kasper Hansen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    1:05.32  2:14.21  3:24.45    4:35.22   
31  Asger Mathiasen  2004  Thisted SvÝmmeklub    1:06.54  2:16.66  3:27.25    4:36.33   
32  Tobias Svenningsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    1:06.22  2:16.85  3:27.09    4:36.62   
33  Emil Neumann  2004  SvÝmmeklubben SÝnderborg    1:05.08  2:15.64  3:28.07    4:39.07   
33  Mikkel Stilling  2003  Thisted SvÝmmeklub    1:05.31  2:15.30  3:26.54    4:39.07   
35  Nicklas B. Christensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    1:05.65  2:16.84  3:28.81    4:40.64   
36  Alexander Mortensen  2004  Herning SvÝmmeklub    1:06.22  2:17.45  3:30.22    4:41.72   
37  Sune Schaarup  2003  Vejle SvÝmmeklub    1:07.49  2:18.42  3:30.70    4:41.80   
38  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe SvÝmme Klub    1:07.75  2:20.48  3:33.19    4:44.66   
39  Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    1:08.39  2:21.50  3:34.95    4:49.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner