Tulokset Vest Senior/Junior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 725 | 29.32 | 1:01.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.40 | |||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 652 | 29.66 | 1:03.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 632 | 30.49 | 1:04.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 627 | 30.80 | 1:04.81 | |||||
H2Odense | 1:03.09 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 622 | 30.87 | 1:04.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 604 | 30.86 | 1:05.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 600 | 31.57 | 1:05.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 591 | 31.19 | 1:06.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.28 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 588 | 31.16 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
10 | Sofie Le Fevre | 2004 | 560 | 32.34 | 1:07.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
11 | Thilde Timmermand | 2002 | 558 | 31.42 | 1:07.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 556 | 31.70 | 1:07.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.39 | |||||||||
13 | Victoria Vorm | 2001 | 556 | 31.29 | 1:07.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
14 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 535 | 31.70 | 1:08.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.08 | |||||||||
15 | Jackie Gade | 1998 | 527 | 31.89 | 1:08.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 523 | 32.07 | 1:08.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
17 | Kathrine Weide | 2004 | 515 | 32.12 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
18 | Cille Christensen | 2004 | 508 | 32.57 | 1:09.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kolding SK | 1:06.19 | |||||||||
19 | Line J. V. Hededal | 2001 | 501 | 31.85 | 1:09.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
20 | Sofie Sjøgren | 2002 | 500 | 32.76 | 1:09.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.11 | |||||||||
21 | Victoria Underbjerg | 2004 | 493 | 33.70 | 1:10.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
22 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 491 | 33.44 | 1:10.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
23 | Anna Rønn | 2005 | 489 | 32.95 | 1:10.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.88 | |||||||||
24 | Helena V. Elling | 2000 | 488 | 31.90 | 1:10.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | 487 | 32.95 | 1:10.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
26 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 481 | 32.32 | 1:10.76 | |||||
H2Odense | 1:08.17 | |||||||||
27 | Iben Bak | 2001 | 479 | 33.53 | 1:10.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
28 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 479 | 32.72 | 1:10.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
29 | Louise Sunesen | 2005 | 474 | 32.91 | 1:11.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.91 | |||||||||
30 | Louise Lie Thisted | 2005 | 464 | 31.90 | 1:11.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
31 | Freya Ellehus | 2000 | 462 | 33.35 | 1:11.75 | |||||
H2Odense | 1:07.33 | |||||||||
32 | Femke Iris Keulen | 2005 | 450 | 32.27 | 1:12.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
33 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 447 | 33.03 | 1:12.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.23 | |||||||||
34 | Ellen Jensen | 2005 | 440 | 33.27 | 1:12.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.18 | |||||||||
35 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 438 | 32.26 | 1:13.04 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.23 | |||||||||
36 | Louise Houe Andersen | 2003 | 433 | 33.36 | 1:13.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.03 | |||||||||
37 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 430 | 32.74 | 1:13.47 | |||||
H2Odense | 1:14.69 | |||||||||
38 | Emma Jørgensen | 2001 | 427 | 32.80 | 1:13.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
39 | Anna Varming | 2005 | 427 | 34.43 | 1:13.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.06 | |||||||||
40 | Emilie Bie Bock | 2005 | 422 | 34.00 | 1:13.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.45 | |||||||||
41 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 422 | 33.57 | 1:13.96 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
42 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 415 | 34.36 | 1:14.33 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.86 | |||||||||
43 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 414 | 33.10 | 1:14.40 | |||||
DeltaSwim | 1:12.29 | |||||||||
44 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 413 | 34.24 | 1:14.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
45 | Mathilde Stilund | 2005 | 410 | 35.05 | 1:14.65 | |||||
H2Odense | 1:14.64 | |||||||||
46 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 409 | 34.07 | 1:14.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
47 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 408 | 34.73 | 1:14.75 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.61 | |||||||||
48 | Sofie Bjerre | 2005 | 391 | 34.60 | 1:15.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.95 | |||||||||
49 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 382 | 34.98 | 1:16.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.63 | |||||||||
50 | Nicoline Dyrman | 2004 | 367 | 34.68 | 1:17.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
51 | Sophie Kronborg | 2005 | 343 | 34.06 | 1:19.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
52 | Maja Stamholt | 2005 | 338 | 36.20 | 1:19.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.34 | |||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | akut syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | DSQ | Tyvstart, sw 4,4 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |