2019-12-16   12:33:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nääs-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Nääsuinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 12, 2019 to loka 12, 2019
Event 1, 200m Vapaauinti Miehet  - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.67 1:53.68
50m: 25.66
100m: 54.46
(28.80)
150m: 1:23.90
(29.44)
200m: 1:53.68
(29.78)
2 Tony Eriksson 1995 TaTu Tampere +0.66 1:53.93 +0.25
50m: 26.20
100m: 55.08
(28.88)
150m: 1:24.73
(29.65)
200m: 1:53.93
(29.20)
3 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.66 1:55.78 +2.10
50m: 25.89
100m: 54.94
(29.05)
150m: 1:24.98
(30.04)
200m: 1:55.78
(30.80)
4 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.55 1:57.32 +3.64
50m: 27.21
100m: 57.20
(29.99)
150m: 1:27.97
(30.77)
200m: 1:57.32
(29.35)
5 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.75 1:57.58 +3.90
50m: 26.86
100m: 56.29
(29.43)
150m: 1:27.00
(30.71)
200m: 1:57.58
(30.58)
6 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.65 1:58.22 +4.54
50m: 26.61
100m: 56.65
(30.04)
150m: 1:27.53
(30.88)
200m: 1:58.22
(30.69)
7 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.63 2:01.49 +7.81
50m: 27.14
100m: 56.99
(29.85)
150m: 1:28.68
(31.69)
200m: 2:01.49
(32.81)
8 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.59 2:01.52 +7.84
50m: 26.94
100m: 57.08
(30.14)
150m: 1:28.70
(31.62)
200m: 2:01.52
(32.82)
9 Lauri-Luukas Jäntti 2002 Porin Uimaseura +0.71 2:01.97 +8.29
50m: 27.31
100m: 58.02
(30.71)
150m: 1:30.32
(32.30)
200m: 2:01.97
(31.65)
10 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.68 2:03.01 +9.33
50m: 27.69
100m: 58.81
(31.12)
150m: 1:31.55
(32.74)
200m: 2:03.01
(31.46)
11 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.73 2:03.08 +9.40
50m: 28.31
100m: 59.93
(31.62)
150m: 1:31.63
(31.70)
200m: 2:03.08
(31.45)
12 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.70 2:03.69 +10.01
50m: 27.49
100m: 58.41
(30.92)
150m: 1:30.88
(32.47)
200m: 2:03.69
(32.81)
13 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 2:03.96 +10.28
50m: 28.16
100m: 59.48
(31.32)
150m: 1:32.04
(32.56)
200m: 2:03.96
(31.92)
14 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.77 2:05.49 +11.81
50m: 27.88
100m: 59.80
(31.92)
150m: 1:32.80
(33.00)
200m: 2:05.49
(32.69)
15 Nooa lehtoniemi 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.64 2:06.13 +12.45
50m: 28.33
100m: 1:00.75
(32.42)
150m: 1:33.17
(32.42)
200m: 2:06.13
(32.96)
16 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.67 2:06.96 +13.28
50m: 28.65
100m: 1:00.45
(31.80)
150m: 1:34.02
(33.57)
200m: 2:06.96
(32.94)
17 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.59 2:07.27 +13.59
50m: 29.48
100m: 1:01.24
(31.76)
150m: 1:34.21
(32.97)
200m: 2:07.27
(33.06)
18 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.51 2:08.01 +14.33
50m: 29.48
100m: 1:01.80
(32.32)
150m: 1:35.14
(33.34)
200m: 2:08.01
(32.87)
19 SAMULI MASALIN 2004 Cetus Espoo +0.58 2:09.70 +16.02
50m: 29.86
100m: 1:03.37
(33.51)
150m: 1:36.87
(33.50)
200m: 2:09.70
(32.83)
20 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere +0.61 2:10.40 +16.72
50m: 29.30
100m: 1:02.43
(33.13)
150m: 1:36.51
(34.08)
200m: 2:10.40
(33.89)
21 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.58 2:10.63 +16.95
50m: 28.97
100m: 1:02.65
(33.68)
150m: 1:37.33
(34.68)
200m: 2:10.63
(33.30)
22 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.63 2:11.03 +17.35
50m: 29.78
100m: 1:03.92
(34.14)
150m: 1:37.61
(33.69)
200m: 2:11.03
(33.42)
23 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat +0.40 2:11.25 +17.57
50m: 29.39
100m: 1:02.73
(33.34)
150m: 1:37.25
(34.52)
200m: 2:11.25
(34.00)
24 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.74 2:11.45 +17.77
50m: 29.20
100m: 1:02.94
(33.74)
150m: 1:37.57
(34.63)
200m: 2:11.45
(33.88)
25 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.65 2:11.75 +18.07
50m: 29.30
100m: 1:02.97
(33.67)
150m: 1:37.60
(34.63)
200m: 2:11.75
(34.15)
26 Tatu Kivimäki 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.82 2:11.82 +18.14
50m: 30.98
100m: 1:04.52
(33.54)
150m: 1:38.38
(33.86)
200m: 2:11.82
(33.44)
27 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere +0.66 2:13.02 +19.34
50m: 30.37
100m: 1:03.90
(33.53)
150m: 1:39.32
(35.42)
200m: 2:13.02
(33.70)
28 Viktor Asklöf 2004 Cetus Espoo +0.75 2:14.24 +20.56
50m: 30.43
100m: 1:03.50
(33.07)
150m: 1:38.44
(34.94)
200m: 2:14.24
(35.80)
29 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.40 2:14.55 +20.87
50m: 29.89
100m: 1:03.71
(33.82)
150m: 1:38.96
(35.25)
200m: 2:14.55
(35.59)
30 Jaakko Lehvonen 2002 Kampuksen Plaani +0.71 2:14.81 +21.13
50m: 30.62
100m: 1:05.18
(34.56)
150m: 1:40.69
(35.51)
200m: 2:14.81
(34.12)
31 Miko Veeti Valtteri Vaikkola 2003 TaTu Tampere +0.77 2:15.82 +22.14
50m: 30.82
100m: 1:04.84
(34.02)
150m: 1:40.37
(35.53)
200m: 2:15.82
(35.45)
32 Jeremy Valkeavuori 2004 Riihimäen Uimaseura +0.67 2:17.09 +23.41
50m: 30.53
100m: 1:05.55
(35.02)
150m: 1:41.77
(36.22)
200m: 2:17.09
(35.32)
33 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.70 2:18.20 +24.52
50m: 32.15
100m: 1:07.52
(35.37)
150m: 1:43.64
(36.12)
200m: 2:18.20
(34.56)
34 ville lauslahti 2001 Cetus Espoo +0.68 2:18.74 +25.06
50m: 31.52
100m: 1:06.68
(35.16)
150m: 1:42.81
(36.13)
200m: 2:18.74
(35.93)
35 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 2:19.67 +25.99
50m: 31.18
100m: 1:06.30
(35.12)
150m: 1:43.09
(36.79)
200m: 2:19.67
(36.58)
36 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.74 2:23.31 +29.63
50m: 32.97
100m: 1:10.13
(37.16)
150m: 1:46.67
(36.54)
200m: 2:23.31
(36.64)
37 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat +0.72 2:25.19 +31.51
50m: 30.24
100m: 1:07.32
(37.08)
150m: 1:47.15
(39.83)
200m: 2:25.19
(38.04)
38 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 2:25.37 +31.69
50m: 30.63
100m: 1:06.37
(35.74)
150m: 1:45.82
(39.45)
200m: 2:25.37
(39.55)
39 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.68 2:26.27 +32.59
50m: 32.09
100m: 1:09.05
(36.96)
150m: 1:48.19
(39.14)
200m: 2:26.27
(38.08)
40 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.69 2:27.95 +34.27
50m: 30.99
100m: 1:07.85
(36.86)
150m: 1:48.27
(40.42)
200m: 2:27.95
(39.68)
41 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 2:28.38 +34.70
50m: 33.73
100m: 1:11.44
(37.71)
150m: 1:50.39
(38.95)
200m: 2:28.38
(37.99)
42 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.55 2:28.98 +35.30
50m: 31.86
100m: 1:09.80
(37.94)
150m: 1:50.58
(40.78)
200m: 2:28.98
(38.40)
43 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.73 2:29.19 +35.51
50m: 33.34
100m: 1:10.82
(37.48)
150m: 1:50.29
(39.47)
200m: 2:29.19
(38.90)
44 Ahti Halttunen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.79 2:29.46 +35.78
50m: 33.52
100m: 1:11.72
(38.20)
150m: 1:51.71
(39.99)
200m: 2:29.46
(37.75)
45 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere +0.61 2:30.05 +36.37
50m: 33.43
100m: 1:12.34
(38.91)
150m: 1:52.51
(40.17)
200m: 2:30.05
(37.54)
46 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.58 2:30.98 +37.30
50m: 34.57
100m: 1:13.71
(39.14)
150m: 1:52.70
(38.99)
200m: 2:30.98
(38.28)
47 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 2:33.13 +39.45
50m: 34.48
100m: 1:14.54
(40.06)
150m: 1:54.74
(40.20)
200m: 2:33.13
(38.39)
48 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.46 2:33.24 +39.56
50m: 33.72
100m: 1:12.31
(38.59)
150m: 1:52.93
(40.62)
200m: 2:33.24
(40.31)
49 Henrik Julius Leinonen 2005 Uinti Tampere +0.55 2:34.06 +40.38
50m: 35.10
100m: 1:14.39
(39.29)
150m: 1:54.90
(40.51)
200m: 2:34.06
(39.16)
50 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura 2:35.48 +41.80
50m: 34.47
100m: 1:15.15
(40.68)
150m: 1:57.23
(42.08)
200m: 2:35.48
(38.25)
51 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.76 2:37.20 +43.52
50m: 35.79
100m: 1:16.75
(40.96)
150m: 1:58.51
(41.76)
200m: 2:37.20
(38.69)
52 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.80 2:38.10 +44.42
50m: 34.05
100m: 1:14.09
(40.04)
150m: 1:57.45
(43.36)
200m: 2:38.10
(40.65)
53 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura 2:40.66 +46.98
50m: 35.64
100m: 1:16.52
(40.88)
150m: 1:59.70
(43.18)
200m: 2:40.66
(40.96)
54 Eelis Wiberg 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 2:40.89 +47.21
50m: 35.49
100m: 1:15.75
(40.26)
150m: 1:57.81
(42.06)
200m: 2:40.89
(43.08)
55 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 2:44.80 +51.12
50m: 37.91
100m: 1:19.77
(41.86)
150m: 2:02.51
(42.74)
200m: 2:44.80
(42.29)
56 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.76 2:44.89 +51.21
50m: 37.18
100m: 1:19.37
(42.19)
150m: 2:02.68
(43.31)
200m: 2:44.89
(42.21)
57 Niklas Töyrylä 2006 Uinti Tampere 2:45.76 +52.08
50m: 37.33
100m: 1:20.09
(42.76)
150m: 2:03.40
(43.31)
200m: 2:45.76
(42.36)
58 Tobias Lydén 2008 Uinti Tampere 2:51.18 +57.50
50m: 39.22
100m: 1:23.76
(44.54)
150m: 2:08.46
(44.70)
200m: 2:51.18
(42.72)
59 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere +0.74 2:51.55 +57.87
50m: 37.91
100m: 1:21.41
(43.50)
150m: 2:08.47
(47.06)
200m: 2:51.55
(43.08)
60 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.57 2:52.30 +58.62
50m: 37.93
100m: 1:21.89
(43.96)
150m: 2:07.49
(45.60)
200m: 2:52.30
(44.81)
61 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere 2:52.80 +59.12
50m: 37.91
100m: 1:23.03
(45.12)
150m: 2:09.29
(46.26)
200m: 2:52.80
(43.51)
62 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere +0.54 2:53.96 +1:00.28
50m: 39.17
100m: 1:23.55
(44.38)
150m: 2:09.41
(45.86)
200m: 2:53.96
(44.55)
63 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 2:54.05 +1:00.37
50m: 40.25
100m: 1:25.82
(45.57)
150m: 2:11.63
(45.81)
200m: 2:54.05
(42.42)
64 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere 2:54.72 +1:01.04
50m: 38.19
100m: 1:23.11
(44.92)
150m: 2:10.00
(46.89)
200m: 2:54.72
(44.72)
65 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere 2:55.82 +1:02.14
50m: 40.21
100m: 1:24.59
(44.38)
150m: 2:10.75
(46.16)
200m: 2:55.82
(45.07)
66 Eero Olli 2008 Uinti Tampere +0.48 2:56.84 +1:03.16
50m: 39.80
100m: 1:24.73
(44.93)
150m: 2:11.75
(47.02)
200m: 2:56.84
(45.09)
67 Sakari Rossi 2008 Uinti Tampere +0.68 3:01.16 +1:07.48
50m: 40.78
100m: 1:27.97
(47.19)
150m: 2:15.61
(47.64)
200m: 3:01.16
(45.55)
68 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.85 3:02.91 +1:09.23
50m: 39.66
100m: 1:27.28
(47.62)
150m: 2:16.13
(48.85)
200m: 3:02.91
(46.78)
69 Väinö Rosendahl 2007 Riihimäen Uimaseura +0.70 3:07.93 +1:14.25
50m: 40.63
100m: 1:29.37
(48.74)
150m: 2:21.43
(52.06)
200m: 3:07.93
(46.50)
70 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.54 3:08.89 +1:15.21
50m: 41.99
100m: 1:30.28
(48.29)
150m: 2:20.84
(50.56)
200m: 3:08.89
(48.05)
71 Vili Niemi 2006 TaTu Tampere +0.69 3:08.97 +1:15.29
50m: 38.78
100m: 1:27.42
(48.64)
150m: 2:19.05
(51.63)
200m: 3:08.97
(49.92)
72 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.76 3:11.57 +1:17.89
50m: 40.88
100m: 1:29.37
(48.49)
150m: 2:21.39
(52.02)
200m: 3:11.57
(50.18)
73 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 3:12.09 +1:18.41
50m: 41.11
100m: 1:30.91
(49.80)
150m: 2:21.98
(51.07)
200m: 3:12.09
(50.11)
74 Leo Lehtonen 2006 TaTu Tampere +0.79 3:20.73 +1:27.05
50m: 15.96
100m: 44.44
(28.48)
150m: 2:30.50
(1:46.06)
200m: 3:20.73
(50.23)
75 Eetu Nissinen 2008 TaTu Tampere 3:21.94 +1:28.26
50m: 43.40
100m: 1:34.65
(51.25)
150m: 2:24.53
(49.88)
200m: 3:21.94
(57.41)
76 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere +0.88 3:22.10 +1:28.42
50m: 43.87
100m: 1:34.89
(51.02)
150m: 2:28.45
(53.56)
200m: 3:22.10
(53.65)
- Eino Anttila 2007 TaTu Tampere +0.70 DSQ 4.4
- Veerti Juurakko 2004 Cetus Espoo +0.52 DSQ 4.4
- Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere DSQ 4.4
- Tomas Levula 2006 TaTu Tampere +0.39 DSQ 4.4
- Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere +0.80 DSQ 4.4
- Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere DNF
Event official at: 12.10.2019 11.35.31
2019-10-12 11.36.58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner