2019-12-11   10:44:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nääs-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Nääsuinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 12, 2019 to loka 12, 2019
Event 11, 50m Perhosuinti Miehet 11 and younger - Final
Sponsor: klubbensport.fi
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.50 36.72
2 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.65 37.25 +0.53
3 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.75 40.91 +4.19
4 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.81 41.52 +4.80
5 Sakari Rossi 2008 Uinti Tampere +0.43 41.65 +4.93
6 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere +0.83 42.95 +6.23
7 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit +0.82 43.53 +6.81
8 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere +0.73 46.68 +9.96
9 Tobias Lydén 2008 Uinti Tampere +0.58 48.18 +11.46
10 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere 53.52 +16.80
11 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 55.89 +19.17
- Eero Olli 2008 Uinti Tampere DSQ 4.4
- Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere DNS
- Niila Tukiala 2009 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 12.10.2019 14.37.45
Event 11, 50m Perhosuinti Miehet 12-14 years - Final
Sponsor: klubbensport.fi
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.68 27.73
2 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.59 27.79 +0.06
3 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.76 29.97 +2.24
4 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.72 30.46 +2.73
5 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat +0.68 30.68 +2.95
6 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.58 31.08 +3.35
7 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura +0.72 31.35 +3.62
8 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 31.72 +3.99
9 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.72 32.87 +5.14
10 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry +0.55 32.88 +5.15
11 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.47 33.30 +5.57
12 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.73 33.33 +5.60
13 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.66 33.43 +5.70
14 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere +0.73 33.45 +5.72
14 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.75 33.45 +5.72
16 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 33.55 +5.82
17 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit +0.85 33.84 +6.11
18 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.74 33.98 +6.25
19 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.66 34.50 +6.77
20 Markus Koskinen 2005 TaTu Tampere +0.73 35.11 +7.38
21 Severi Muje 2005 TaTu Tampere +0.87 35.37 +7.64
22 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.70 35.77 +8.04
23 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere +0.77 37.05 +9.32
24 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 37.17 +9.44
25 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.70 37.70 +9.97
26 Aamos Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.77 37.71 +9.98
27 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.79 37.77 +10.04
28 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry +0.71 37.83 +10.10
29 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 38.18 +10.45
30 Markus Popov 2005 TaTu Tampere +0.83 38.51 +10.78
31 Tuukka Kaartosalmi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.88 38.68 +10.95
32 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere 39.05 +11.32
33 Luukas Kallio 2005 Uinti Tampere +0.66 39.44 +11.71
34 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere +0.67 40.35 +12.62
35 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere 40.37 +12.64
36 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere 41.61 +13.88
37 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere 42.78 +15.05
38 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 44.61 +16.88
39 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere +0.49 44.89 +17.16
40 Luca Ruusila 2006 Uinti Tampere +0.77 45.46 +17.73
41 Severi Roihankorpi 2006 Uinti Tampere +0.63 46.28 +18.55
42 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.78 46.59 +18.86
43 Vili Niemi 2006 TaTu Tampere 47.80 +20.07
44 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere 55.68 +27.95
- Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere +0.19 DSQ 4.4
- Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere +0.66 DSQ 8.2
- Jesse Virta 2007 Uinti Tampere DNS
Event official at: 12.10.2019 14.37.45
Event 11, 50m Perhosuinti Miehet 15 and older - Final
Sponsor: klubbensport.fi
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere +0.63 24.67
2 Tony Eriksson 1995 TaTu Tampere +0.63 25.07 +0.40
3 Juha Kollin 1993 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.64 25.58 +0.91
4 Jaakko Rautalin 1989 Uinti Tampere +0.72 25.69 +1.02
4 Toni Knuutila 1993 Porin Uimaseura +0.61 25.69 +1.02
6 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.67 26.19 +1.52
7 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.70 26.33 +1.66
8 Jyri Lähde 1996 TaTu Tampere +0.63 26.37 +1.70
9 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.66 26.54 +1.87
10 Jesse Laukkanen 1996 Swimming Club Vuokatti +0.67 26.55 +1.88
11 Leevi Luhtanen 2000 Porin Uimaseura +0.69 26.85 +2.18
12 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.63 26.87 +2.20
13 Jussi Leinonen 1991 Uinti Tampere +0.77 26.88 +2.21
14 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 26.92 +2.25
15 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.61 26.93 +2.26
16 Kasper Envalds 2001 Vanders +0.74 26.97 +2.30
17 Eemeli Heikki Hermanni Leino 2002 Uinti Tampere +0.73 27.19 +2.52
18 Oskar Turunen 2003 TaTu Tampere +0.66 27.41 +2.74
19 Eetu Einto 2001 Vanders +0.66 28.07 +3.40
20 SAMULI MASALIN 2004 Cetus Espoo +0.54 28.26 +3.59
21 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.60 28.35 +3.68
22 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.66 28.49 +3.82
23 Tatu Kivimäki 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.73 28.54 +3.87
24 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 28.61 +3.94
25 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.53 28.78 +4.11
26 Joel Syrjä 2002 Cetus Espoo +0.67 28.86 +4.19
27 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere +0.61 28.87 +4.20
28 Petr Pankratov 2002 TaTu Tampere +0.53 29.43 +4.76
29 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.49 29.68 +5.01
30 Samuli Hartikainen 2001 Cetus Espoo +0.72 30.52 +5.85
31 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 31.12 +6.45
32 Olavi Männistö 2003 Riihimäen Uimaseura +0.68 31.28 +6.61
33 Akseli Soini 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.60 31.55 +6.88
34 Jaakko Lehvonen 2002 Kampuksen Plaani +0.82 32.28 +7.61
35 Otto Nurminen 2004 Raision Urheilijat +0.71 32.33 +7.66
36 Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere +0.75 32.81 +8.14
37 Urho Kujanpää 1997 Uinti Tampere +0.81 33.15 +8.48
38 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry +0.70 35.34 +10.67
39 Eelis Wiberg 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.64 39.79 +15.12
40 Castor Trygg 2004 Uinti Tampere +0.61 42.35 +17.68
41 Joonas Nieminen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 48.86 +24.19
- Lenni Lehtonen 2004 Uinti Tampere +0.50 DSQ 4.4
- Kasper Kaskela 2004 Uinti Tampere DNS
Event official at: 12.10.2019 14.37.45
2019-10-12 14.38.40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner