2019-12-09   23:38:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Skånes Simförbund och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.45        59.14   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    28.90        59.64   
Isak Larsson  2000  Simklubben Poseidon    28.78        59.70   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Poseidon    29.13        1:00.11   
David Falk  2003  Simklubben Poseidon    29.13        1:00.22   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    29.27        1:00.59   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    29.21        1:00.77   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    29.35        1:01.32   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.64        1:01.52   
10  Hugo Vaide  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.11        1:01.53   
11  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    29.39        1:01.58   
12  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.70        1:01.99   
13  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    30.03        1:02.22   
14  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.51        1:03.21   
15  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.63        1:03.24   
16  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.78        1:03.55   
17  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    30.98        1:03.90   
18  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    31.31        1:03.95   
19  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    30.63        1:03.98   
20  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.72        1:04.17   
21  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.33        1:04.33   
22  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.56        1:04.45   
23  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    31.73        1:04.78   
24  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    31.35        1:04.91   
25  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    24.27        1:05.07   
26  Birkan Ates  2002  S71    31.59        1:05.87   
27  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    32.40        1:05.90   
28  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    31.73        1:06.07   
29  Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    31.92        1:06.17   
30  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.42        1:07.46   
31  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.20        1:07.90   
32  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    33.21        1:08.39   
33  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    33.92        1:09.37   
34  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    35.32        1:12.53   
35  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    36.01        1:14.40   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.45        59.14   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    28.90        59.64   
Isak Larsson  2000  Simklubben Poseidon    28.78        59.70   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Poseidon    29.13        1:00.11   
David Falk  2003  Simklubben Poseidon    29.13        1:00.22   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    29.21        1:00.77   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    29.35        1:01.32   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.64        1:01.52   
Hugo Vaide  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.11        1:01.53   
10  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    29.39        1:01.58   
11  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.70        1:01.99   
12  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.51        1:03.21   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.63        1:03.24   
14  Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    30.78        1:03.55   
15  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    30.98        1:03.90   
16  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    31.31        1:03.95   
17  Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    30.63        1:03.98   
18  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.72        1:04.17   
19  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.33        1:04.33   
20  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.56        1:04.45   
21  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    31.73        1:04.78   
22  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    31.35        1:04.91   
23  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    24.27        1:05.07   
24  Birkan Ates  2002  S71    31.59        1:05.87   
25  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    32.40        1:05.90   
26  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    31.73        1:06.07   
27  Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    31.92        1:06.17   
28  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.42        1:07.46   
29  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.20        1:07.90   
30  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    33.21        1:08.39   
31  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    33.92        1:09.37   
32  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    35.32        1:12.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner