2020-02-26   03:48:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  Skånes Simförbund och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 19, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:03.87  2:12.18  3:20.50  4:28.59  8:58.05   
          5:36.53  6:44.91  7:52.51       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:05.08  2:13.57  3:22.32  4:31.92  9:08.09   
          5:41.58  6:50.82  8:00.47       
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.09  2:15.12  3:24.63  4:34.23  9:08.48   
          5:43.61  6:52.66  8:01.64       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:06.24  2:15.69  3:25.54  4:35.44  9:12.43   
          5:45.24  6:55.01  8:04.66       
Sabina Alman  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:06.29  2:16.61  3:27.18  4:37.51  9:20.12   
          5:48.41  6:59.47  8:10.77       
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:06.96  2:17.05  3:27.51  4:38.27  9:21.80   
          5:49.19  7:00.72  8:12.01       
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    1:08.45  2:20.14  3:30.90  4:42.29  9:24.38   
          5:53.83  7:04.94  8:15.97       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:07.37  2:18.13  3:30.41  4:42.93  9:27.06   
          5:54.80  7:06.69  8:17.57       
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    1:08.12  2:18.62  3:30.57  4:42.57  9:28.62   
          5:54.87  7:07.00  8:18.35       
10  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Poseidon    1:08.07  2:18.60  3:30.16  4:42.09  9:28.92   
          5:54.28  7:06.16  8:18.10       
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:09.10  2:21.17  3:34.90  4:48.78  9:34.28   
          6:00.20  7:12.21  8:23.74       
12  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.70  2:21.50  3:34.92  4:48.57  9:43.49   
          6:01.63  7:15.73  8:30.02       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:09.71  2:23.75  3:38.05  4:52.54  9:46.35   
          6:06.03  7:20.18  8:34.10       
14  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:09.83  2:22.80  3:36.19  4:49.87  9:47.74   
          6:04.29  7:19.98  8:34.76       
15  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:09.36  2:23.09  3:37.38  4:51.15  9:48.26   
          6:04.88  7:19.70  8:35.30       
16  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.92  2:22.21  3:36.54  4:51.10  9:49.28   
          6:05.54  7:20.54  8:35.70       
17  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    1:11.61  2:28.05  3:44.73  5:01.42  10:00.69   
          6:16.77  7:32.69  8:48.38       
18  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    1:10.86  2:27.19  3:44.34  5:02.07  10:04.86   
          6:19.41  7:35.93  8:50.99       
19  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:10.84  2:27.26  3:44.31  5:00.77  10:06.09   
          6:17.27  7:33.37  8:50.47       
20  Lina Ostreus  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.49  2:27.08  3:43.89  5:00.92  10:10.45   
          6:18.38  7:36.15  8:53.96       
21  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    1:11.64  2:27.68  3:45.10  5:02.68  10:11.51   
          6:20.61  7:38.96  8:56.73       
22  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    1:10.81  2:28.20  3:45.83  5:04.01  10:12.27   
          6:22.50  7:40.33  8:57.58       
23  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    1:13.95  2:31.04  3:49.05  5:07.50  10:17.39   
          6:25.81  7:44.42  9:02.63       
24  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:12.04  2:31.33  3:50.33  5:08.76  10:18.14   
          6:26.81  7:45.11  9:02.38       
25  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:13.40  2:31.15  3:49.00  5:08.93  10:20.52   
          6:28.30  7:47.28  9:05.25       
26  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    1:13.32  2:30.85  3:49.42  5:08.75  10:22.50   
          6:28.33  7:48.06  9:06.63       
27  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:12.69  2:30.98  3:49.68  5:08.99  10:25.93   
          6:28.54  7:48.32  9:07.69       
28  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    1:13.35  2:33.24  3:53.87  5:15.31  10:44.53   
          6:37.43  8:00.94  9:23.94       
                     
 
Gren 19, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    1:03.87  2:12.18  3:20.50  4:28.59  8:58.05   
          5:36.53  6:44.91  7:52.51       
Moa Karlsson  2002  Simklubben Poseidon    1:05.08  2:13.57  3:22.32  4:31.92  9:08.09   
          5:41.58  6:50.82  8:00.47       
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.09  2:15.12  3:24.63  4:34.23  9:08.48   
          5:43.61  6:52.66  8:01.64       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:06.24  2:15.69  3:25.54  4:35.44  9:12.43   
          5:45.24  6:55.01  8:04.66       
Sabina Alman  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:06.29  2:16.61  3:27.18  4:37.51  9:20.12   
          5:48.41  6:59.47  8:10.77       
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:06.96  2:17.05  3:27.51  4:38.27  9:21.80   
          5:49.19  7:00.72  8:12.01       
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    1:08.45  2:20.14  3:30.90  4:42.29  9:24.38   
          5:53.83  7:04.94  8:15.97       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:07.37  2:18.13  3:30.41  4:42.93  9:27.06   
          5:54.80  7:06.69  8:17.57       
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    1:08.12  2:18.62  3:30.57  4:42.57  9:28.62   
          5:54.87  7:07.00  8:18.35       
10  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Poseidon    1:08.07  2:18.60  3:30.16  4:42.09  9:28.92   
          5:54.28  7:06.16  8:18.10       
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    1:09.10  2:21.17  3:34.90  4:48.78  9:34.28   
          6:00.20  7:12.21  8:23.74       
12  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:08.70  2:21.50  3:34.92  4:48.57  9:43.49   
          6:01.63  7:15.73  8:30.02       
13  Tilda Ericsson  2002  S71    1:09.71  2:23.75  3:38.05  4:52.54  9:46.35   
          6:06.03  7:20.18  8:34.10       
14  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:09.83  2:22.80  3:36.19  4:49.87  9:47.74   
          6:04.29  7:19.98  8:34.76       
15  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:09.36  2:23.09  3:37.38  4:51.15  9:48.26   
          6:04.88  7:19.70  8:35.30       
16  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.92  2:22.21  3:36.54  4:51.10  9:49.28   
          6:05.54  7:20.54  8:35.70       
17  Lovisa Nilsson  2006  Karlskrona Simsällskap    1:11.61  2:28.05  3:44.73  5:01.42  10:00.69   
          6:16.77  7:32.69  8:48.38       
18  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    1:10.86  2:27.19  3:44.34  5:02.07  10:04.86   
          6:19.41  7:35.93  8:50.99       
19  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:10.84  2:27.26  3:44.31  5:00.77  10:06.09   
          6:17.27  7:33.37  8:50.47       
20  Lina Ostreus  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.49  2:27.08  3:43.89  5:00.92  10:10.45   
          6:18.38  7:36.15  8:53.96       
21  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    1:11.64  2:27.68  3:45.10  5:02.68  10:11.51   
          6:20.61  7:38.96  8:56.73       
22  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    1:10.81  2:28.20  3:45.83  5:04.01  10:12.27   
          6:22.50  7:40.33  8:57.58       
23  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    1:13.95  2:31.04  3:49.05  5:07.50  10:17.39   
          6:25.81  7:44.42  9:02.63       
24  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:12.04  2:31.33  3:50.33  5:08.76  10:18.14   
          6:26.81  7:45.11  9:02.38       
25  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:13.40  2:31.15  3:49.00  5:08.93  10:20.52   
          6:28.30  7:47.28  9:05.25       
26  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    1:13.32  2:30.85  3:49.42  5:08.75  10:22.50   
          6:28.33  7:48.06  9:06.63       
27  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:12.69  2:30.98  3:49.68  5:08.99  10:25.93   
          6:28.54  7:48.32  9:07.69       
28  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    1:13.35  2:33.24  3:53.87  5:15.31  10:44.53   
          6:37.43  8:00.94  9:23.94       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  18:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner