2020-02-19   10:10:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  19:06   
  Arrangör  Skånes Simförbund och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 21, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.55  1:09.20  1:45.52    2:20.28   
Tea Winblad  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.22  1:09.43  1:45.91    2:21.08   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.13  1:10.50  1:47.01    2:21.29   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.04  1:09.80  1:46.13    2:21.76   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.71  1:10.64  1:47.59    2:23.26   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.92  1:10.52  1:47.96    2:23.86   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    33.64  1:09.80  1:46.74    2:23.95   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    33.40  1:10.19  1:47.67    2:24.50   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.87  1:10.90  1:48.57    2:25.67   
10  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    34.31  1:11.25  1:49.34    2:26.66   
11  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.60  1:10.81  1:50.23    2:28.08   
12  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.53  1:12.77  1:50.44    2:28.12   
13  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.36  1:12.57  1:50.40    2:28.35   
14  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.90  1:14.02  1:52.60    2:29.82   
15  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.13  1:12.78  1:51.88    2:29.98   
16  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    36.17  1:14.68  1:53.08    2:30.75   
17  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.00  1:14.28  1:52.79    2:31.40   
17  Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    36.14  1:14.93  1:53.83    2:31.40   
19  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    36.04  1:15.25  1:54.59    2:33.02   
20  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    35.77  1:15.31  1:54.65    2:33.10   
21  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.00  1:14.84  1:54.36    2:33.59   
22  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.81  1:15.84  1:57.01    2:33.85   
23  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.52  1:15.12  1:54.74    2:34.01   
24  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    36.65  1:16.34  1:56.85    2:36.31   
25  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.48  1:16.63  1:57.08    2:36.80   
26  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    36.62  1:16.88  1:57.15    2:36.92   
27  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    35.57  1:15.84  1:57.19    2:37.52   
28  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.28  1:15.70  1:56.86    2:38.58   
29  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.27  1:16.35  1:57.75    2:38.98   
30  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    37.70  1:17.87  1:59.36    2:40.42   
31  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    38.50  1:19.45  2:00.38    2:40.70   
32  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.29  1:17.91  2:00.45    2:41.82   
33  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.20  1:16.95  1:59.36    2:42.37   
34  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    37.58  1:19.85  2:04.40    2:50.78   
35  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    37.79  1:20.07  2:05.20    2:51.08   
36  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    38.11  1:21.24  2:06.95    2:53.63   
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    33.17  1:08.13  1:42.79    2:16.94  EXTRA 
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.55  1:09.20  1:45.52    2:20.28   
Tea Winblad  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.22  1:09.43  1:45.91    2:21.08   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    34.13  1:10.50  1:47.01    2:21.29   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.04  1:09.80  1:46.13    2:21.76   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.71  1:10.64  1:47.59    2:23.26   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.92  1:10.52  1:47.96    2:23.86   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    33.64  1:09.80  1:46.74    2:23.95   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    33.40  1:10.19  1:47.67    2:24.50   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.87  1:10.90  1:48.57    2:25.67   
10  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    34.31  1:11.25  1:49.34    2:26.66   
11  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.60  1:10.81  1:50.23    2:28.08   
12  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.53  1:12.77  1:50.44    2:28.12   
13  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    35.36  1:12.57  1:50.40    2:28.35   
14  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.90  1:14.02  1:52.60    2:29.82   
15  Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.13  1:12.78  1:51.88    2:29.98   
16  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    36.17  1:14.68  1:53.08    2:30.75   
17  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.00  1:14.28  1:52.79    2:31.40   
17  Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    36.14  1:14.93  1:53.83    2:31.40   
19  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    36.04  1:15.25  1:54.59    2:33.02   
20  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap    35.77  1:15.31  1:54.65    2:33.10   
21  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.00  1:14.84  1:54.36    2:33.59   
22  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.81  1:15.84  1:57.01    2:33.85   
23  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.52  1:15.12  1:54.74    2:34.01   
24  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    36.65  1:16.34  1:56.85    2:36.31   
25  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.48  1:16.63  1:57.08    2:36.80   
26  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    36.62  1:16.88  1:57.15    2:36.92   
27  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap    35.57  1:15.84  1:57.19    2:37.52   
28  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.28  1:15.70  1:56.86    2:38.58   
29  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.27  1:16.35  1:57.75    2:38.98   
30  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    37.70  1:17.87  1:59.36    2:40.42   
31  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    38.50  1:19.45  2:00.38    2:40.70   
32  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    37.29  1:17.91  2:00.45    2:41.82   
33  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.20  1:16.95  1:59.36    2:42.37   
34  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    37.58  1:19.85  2:04.40    2:50.78   
35  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    37.79  1:20.07  2:05.20    2:51.08   
36  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    38.11  1:21.24  2:06.95    2:53.63   
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    33.17  1:08.13  1:42.79    2:16.94  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  19:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner