2020-01-22   16:58:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Löddeköpinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em pass 2

Document
Resultat
UGP 1 Lödde
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim/SK Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 9, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:23.52
50m: 31.35
100m: 1:09.49
(38.14)
150m: 1:49.55
(40.06)
200m: 2:23.52
(33.97)
2 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:24.31 +0.79
50m: 31.87
100m: 1:11.12
(39.25)
150m: 1:50.81
(39.69)
200m: 2:24.31
(33.50)
3 Hampus Erdös 2003 Simklubben Lödde 2:27.96 +4.44
50m: 32.23
100m: 1:11.78
(39.55)
150m: 1:54.45
(42.67)
200m: 2:27.96
(33.51)
4 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb 2:29.67 +6.15
50m: 30.53
100m: 1:11.93
(41.40)
150m: 1:57.37
(45.44)
200m: 2:29.67
(32.30)
5 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen 2:36.16 +12.64
50m: 34.34
100m: 1:17.11
(42.77)
150m: 2:01.39
(44.28)
200m: 2:36.16
(34.77)
- Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:33:27
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde 2:21.16
50m: 30.61
100m: 1:04.98
(34.37)
150m: 1:49.06
(44.08)
200m: 2:21.16
(32.10)
2 Jonathan Fröjd 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:33.21 +12.05
50m: 33.26
100m: 1:13.65
(40.39)
150m: 1:59.41
(45.76)
200m: 2:33.21
(33.80)
3 Melvin Lentonsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.39 +16.23
50m: 31.67
100m: 1:14.65
(42.98)
150m: 2:01.93
(47.28)
200m: 2:37.39
(35.46)
4 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:41.47 +20.31
50m: 35.55
100m: 1:18.59
(43.04)
150m: 2:03.33
(44.74)
200m: 2:41.47
(38.14)
5 Marcus Riis 2004 Landskrona Simsällskap 2:48.78 +27.62
50m: 36.34
100m: 1:22.74
(46.40)
150m: 2:11.47
(48.73)
200m: 2:48.78
(37.31)
- Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb DSQ
- Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:33:27
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:21.99
50m: 30.00
100m: 1:07.98
(37.98)
150m: 1:48.76
(40.78)
200m: 2:21.99
(33.23)
2 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 2:23.94 +1.95
50m: 29.23
100m: 1:07.87
(38.64)
150m: 1:51.55
(43.68)
200m: 2:23.94
(32.39)
3 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 2:35.97 +13.98
50m: 34.95
100m: 1:16.01
(41.06)
150m: 2:00.56
(44.55)
200m: 2:35.97
(35.41)
4 Jannes Krüger 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:41.53 +19.54
50m: 32.93
100m: 1:16.30
(43.37)
150m: 2:02.81
(46.51)
200m: 2:41.53
(38.72)
5 Pelle Erdös 2005 Simklubben Lödde 2:47.58 +25.59
50m: 35.89
100m: 1:20.82
(44.93)
150m: 2:10.43
(49.61)
200m: 2:47.58
(37.15)
6 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 2:59.48 +37.49
50m: 36.57
100m: 1:21.92
(45.35)
150m: 2:19.61
(57.69)
200m: 2:59.48
(39.87)
7 Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden 3:00.22 +38.23
50m: 37.57
100m: 1:21.97
(44.40)
150m: 2:18.98
(57.01)
200m: 3:00.22
(41.24)
8 Theodor Fought 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 3:14.22 +52.23
50m: 38.84
100m: 1:28.92
(50.08)
150m: 2:27.66
(58.74)
200m: 3:14.22
(46.56)
- Adam Lindsjö 2005 Vellinge-Näsets Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:33:27
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:42.98
50m: 35.66
100m: 1:18.80
(43.14)
150m: 2:08.61
(49.81)
200m: 2:42.98
(34.37)
2 Jonatan Bååth 2006 Föreningen Trelleborg Sim 2:44.66 +1.68
50m: 36.76
100m: 1:21.02
(44.26)
150m: 2:09.47
(48.45)
200m: 2:44.66
(35.19)
3 Albin Lundkvist 2006 Simklubben Lödde 3:03.63 +20.65
50m: 40.90
100m: 1:26.46
(45.56)
150m: 2:23.71
(57.25)
200m: 3:03.63
(39.92)
Grenen officiell:  2019-10-12 16:33:27
Gren 9, 200m Medley Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Zhang 2007 Simklubben Poseidon 2:46.56
50m: 36.22
100m: 1:19.87
(43.65)
150m: 2:09.68
(49.81)
200m: 2:46.56
(36.88)
2 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon 2:47.35 +0.79
50m: 35.49
100m: 1:20.13
(44.64)
150m: 2:07.42
(47.29)
200m: 2:47.35
(39.93)
3 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon 2:56.95 +10.39
50m: 42.11
100m: 1:29.79
(47.68)
150m: 2:19.21
(49.42)
200m: 2:56.95
(37.74)
4 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon 2:57.37 +10.81
50m: 40.58
100m: 1:27.72
(47.14)
150m: 2:18.04
(50.32)
200m: 2:57.37
(39.33)
5 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon 3:04.21 +17.65
50m: 39.95
100m: 1:30.15
(50.20)
150m: 2:22.82
(52.67)
200m: 3:04.21
(41.39)
6 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon 3:09.72 +23.16
50m: 44.43
100m: 1:31.54
(47.11)
150m: 2:28.13
(56.59)
200m: 3:09.72
(41.59)
7 Sebastian Björk 2007 Simklubben Lödde 3:11.79 +25.23
50m: 45.42
100m: 1:32.36
(46.94)
150m: 2:29.22
(56.86)
200m: 3:11.79
(42.57)
8 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon 3:22.89 +36.33
50m: 47.35
100m: 1:39.39
(52.04)
150m: 2:34.65
(55.26)
200m: 3:22.89
(48.24)
9 Ariv Deolalikar 2007 Simklubben Poseidon 3:37.80 +51.24
50m: 54.30
100m: 1:46.44
(52.14)
150m: 2:54.12
(1:07.68)
200m: 3:37.80
(43.68)
- Albin Wikström 2007 Simklubben Poseidon DSQ
- Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon DSQ
- Alfred Fogelmark 2007 Simklubben Poseidon DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 16:33:27
2019-10-12 16:35:26 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner