2020-02-29   09:00:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Löddeköpinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag fm pass 3

Document
Resultat
UGP 1 Lödde
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: Skånesim/SK Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 14, 200m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Bech 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:04.09
50m: 28.83
100m: 1:01.14
(32.31)
150m: 1:33.80
(32.66)
200m: 2:04.09
(30.29)
2 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb 2:07.96 +3.87
50m: 28.80
100m: 1:01.07
(32.27)
150m: 1:34.43
(33.36)
200m: 2:07.96
(33.53)
3 Hampus Erdös 2003 Simklubben Lödde 2:11.18 +7.09
50m: 30.19
100m: 1:04.66
(34.47)
150m: 1:39.51
(34.85)
200m: 2:11.18
(31.67)
4 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen 2:13.21 +9.12
50m: 30.73
100m: 1:04.92
(34.19)
150m: 1:39.23
(34.31)
200m: 2:13.21
(33.98)
5 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 2:25.23 +21.14
50m: 32.48
100m: 1:09.78
(37.30)
150m: 1:48.34
(38.56)
200m: 2:25.23
(36.89)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:24:30
Gren 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde 2:07.53
50m: 28.56
100m: 1:00.57
(32.01)
150m: 1:33.94
(33.37)
200m: 2:07.53
(33.59)
2 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen 2:08.35 +0.82
50m: 29.19
100m: 1:01.79
(32.60)
150m: 1:35.65
(33.86)
200m: 2:08.35
(32.70)
3 Jonathan Fröjd 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:13.79 +6.26
50m: 30.41
100m: 1:04.52
(34.11)
150m: 1:39.45
(34.93)
200m: 2:13.79
(34.34)
4 Marcus Riis 2004 Landskrona Simsällskap 2:23.58 +16.05
50m: 32.35
100m: 1:09.40
(37.05)
150m: 1:48.00
(38.60)
200m: 2:23.58
(35.58)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:24:30
Gren 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:10.57
50m: 29.98
100m: 1:03.72
(33.74)
150m: 1:37.88
(34.16)
200m: 2:10.57
(32.69)
2 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 2:10.79 +0.22
50m: 29.84
100m: 1:03.71
(33.87)
150m: 1:38.86
(35.15)
200m: 2:10.79
(31.93)
3 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:12.86 +2.29
50m: 30.08
100m: 1:03.97
(33.89)
150m: 1:38.80
(34.83)
200m: 2:12.86
(34.06)
4 Casper Kristensen 2005 Landskrona Simsällskap 2:15.22 +4.65
50m: 30.55
100m: 1:05.16
(34.61)
150m: 1:40.74
(35.58)
200m: 2:15.22
(34.48)
5 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap 2:20.67 +10.10
50m: 30.43
100m: 1:05.96
(35.53)
150m: 1:43.75
(37.79)
200m: 2:20.67
(36.92)
6 Pelle Erdös 2005 Simklubben Lödde 2:22.14 +11.57
50m: 32.41
100m: 1:08.42
(36.01)
150m: 1:46.12
(37.70)
200m: 2:22.14
(36.02)
7 Jannes Krüger 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:28.63 +18.06
50m: 34.35
100m: 1:11.79
(37.44)
150m: 1:51.11
(39.32)
200m: 2:28.63
(37.52)
8 Malte Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:29.71 +19.14
50m: 33.89
100m: 1:11.93
(38.04)
150m: 1:51.64
(39.71)
200m: 2:29.71
(38.07)
9 Fayzan Alam 2005 Simklubben Sydsim 2:34.23 +23.66
50m: 34.44
100m: 1:13.40
(38.96)
150m: 1:54.13
(40.73)
200m: 2:34.23
(40.10)
10 Dennis Henriksson 2005 Simsällskapet Iden 2:41.53 +30.96
50m: 36.82
100m: 1:18.06
(41.24)
150m: 2:00.53
(42.47)
200m: 2:41.53
(41.00)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:24:30
Gren 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aron Paulsson 2006 Simklubben Lödde 2:16.80
50m: 31.88
100m: 1:06.67
(34.79)
150m: 1:42.83
(36.16)
200m: 2:16.80
(33.97)
2 Ted Nilsson 2006 Simklubben Lödde 2:20.29 +3.49
50m: 31.44
100m: 1:06.41
(34.97)
150m: 1:43.37
(36.96)
200m: 2:20.29
(36.92)
3 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:22.51 +5.71
50m: 32.58
100m: 1:09.44
(36.86)
150m: 1:46.54
(37.10)
200m: 2:22.51
(35.97)
4 Axel Wergeland 2006 Simklubben Lödde 2:24.93 +8.13
50m: 32.10
100m: 1:09.17
(37.07)
150m: 1:47.89
(38.72)
200m: 2:24.93
(37.04)
5 Jonatan Bååth 2006 Föreningen Trelleborg Sim 2:25.92 +9.12
50m: 32.01
100m: 1:09.83
(37.82)
150m: 1:48.51
(38.68)
200m: 2:25.92
(37.41)
6 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim 2:28.80 +12.00
50m: 33.77
100m: 1:12.72
(38.95)
150m: 1:51.34
(38.62)
200m: 2:28.80
(37.46)
7 Filip Brodelius 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:31.07 +14.27
50m: 36.00
100m: 1:14.53
(38.53)
150m: 1:53.22
(38.69)
200m: 2:31.07
(37.85)
8 Albin Lundkvist 2006 Simklubben Lödde 2:38.18 +21.38
50m: 36.37
100m: 1:17.01
(40.64)
150m: 1:59.60
(42.59)
200m: 2:38.18
(38.58)
9 Ashkan Alyasvand 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:38.57 +21.77
50m: 36.72
100m: 1:17.50
(40.78)
150m: 1:58.72
(41.22)
200m: 2:38.57
(39.85)
10 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 2:41.44 +24.64
50m: 36.84
100m: 1:18.35
(41.51)
150m: 2:01.00
(42.65)
200m: 2:41.44
(40.44)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:24:30
Gren 14, 200m Frisim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Zhang 2007 Simklubben Poseidon 2:25.07
50m: 31.83
100m: 1:08.44
(36.61)
150m: 1:46.99
(38.55)
200m: 2:25.07
(38.08)
2 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon 2:31.58 +6.51
50m: 35.10
100m: 1:13.54
(38.44)
150m: 1:52.62
(39.08)
200m: 2:31.58
(38.96)
3 Esbjörn Nilsson 2007 Simklubben Poseidon 2:36.51 +11.44
50m: 34.56
100m: 1:14.35
(39.79)
150m: 1:55.97
(41.62)
200m: 2:36.51
(40.54)
4 Sebastian Björk 2007 Simklubben Lödde 2:40.33 +15.26
50m: 36.24
100m: 1:17.41
(41.17)
150m: 1:59.62
(42.21)
200m: 2:40.33
(40.71)
5 Benjamin Andersson Medhani 2007 Simklubben Poseidon 2:43.77 +18.70
50m: 36.94
100m: 1:18.80
(41.86)
150m: 2:03.05
(44.25)
200m: 2:43.77
(40.72)
6 Ruslan Dzhamalov 2007 Simklubben Poseidon 2:44.04 +18.97
50m: 36.74
100m: 1:19.81
(43.07)
150m: 2:03.83
(44.02)
200m: 2:44.04
(40.21)
7 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon 2:44.23 +19.16
50m: 37.66
100m: 1:20.31
(42.65)
150m: 2:03.22
(42.91)
200m: 2:44.23
(41.01)
8 Vide Sandberg 2007 Simklubben Poseidon 2:46.09 +21.02
50m: 38.78
100m: 1:22.34
(43.56)
150m: 2:04.05
(41.71)
200m: 2:46.09
(42.04)
9 Oliver Björk 2007 Simklubben Lödde 2:48.43 +23.36
50m: 37.56
100m: 1:20.74
(43.18)
150m: 2:06.11
(45.37)
200m: 2:48.43
(42.32)
10 Ariv Deolalikar 2007 Simklubben Poseidon 2:59.86 +34.79
50m: 40.06
100m: 1:25.83
(45.77)
150m: 2:15.46
(49.63)
200m: 2:59.86
(44.40)
11 Albin Wikström 2007 Simklubben Poseidon 3:07.02 +41.95
50m: 40.47
100m: 1:29.08
(48.61)
150m: 2:19.62
(50.54)
200m: 3:07.02
(47.40)
12 Kristoffer Nilsson 2007 Simklubben Poseidon 3:07.91 +42.84
50m: 41.23
100m: 1:29.37
(48.14)
150m: 2:20.23
(50.86)
200m: 3:07.91
(47.68)
13 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon 3:09.70 +44.63
50m: 42.15
100m: 1:31.96
(49.81)
150m: 2:20.60
(48.64)
200m: 3:09.70
(49.10)
14 Alfred Fogelmark 2007 Simklubben Poseidon 3:17.40 +52.33
50m: 42.91
100m: 1:34.36
(51.45)
150m: 2:25.71
(51.35)
200m: 3:17.40
(51.69)
Grenen officiell:  2019-10-13 09:24:30
2019-10-13 09:26:46 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner