2019-12-10   10:11:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ajankello uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Ajankello Uinnit 2019
Place: Urheilupuiston uimahalli Organizer: Kouvolan uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 13, 2019 to loka 13, 2019
Event 2, 100m VU T-11, 13, N 14 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit +0.58 682 57.07
50m: 27.26
100m: 57.07
(29.81)
2 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.77 556 1:01.08 +4.01
50m: 28.48
100m: 1:01.08
(32.60)
3 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.52 533 1:01.96 +4.89
50m: 29.82
100m: 1:01.96
(32.14)
4 Venla Lindström 2004 Lahden Uimaseura -.-- 532 1:01.98 +4.91
50m: 29.08
100m: 1:01.98
(32.90)
5 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.66 478 1:04.23 +7.16
50m: 30.86
100m: 1:04.23
(33.37)
6 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.69 475 1:04.36 +7.29
50m: 30.39
100m: 1:04.36
(33.97)
7 Iida Peltola 2005 Kouvolan Uimarit +0.75 471 1:04.54 +7.47
50m: 31.15
100m: 1:04.54
(33.39)
8 Nessa Järvinen 2004 Uimaseura Aquila +0.80 457 1:05.22 +8.15
50m: 30.26
100m: 1:05.22
(34.96)
9 Matilda Lonka 2003 Kouvolan Uimarit +0.61 450 1:05.54 +8.47
50m: 31.44
100m: 1:05.54
(34.10)
10 Milla Kähkönen 2005 Lahden Uimaseura +0.76 447 1:05.71 +8.64
50m: 31.49
100m: 1:05.71
(34.22)
11 Tiiu Korhonen 2003 Uimaseura Aquila +0.61 437 1:06.19 +9.12
50m: 31.39
100m: 1:06.19
(34.80)
12 Helmi Viherkoski 2005 Kouvolan Uimarit +0.80 431 1:06.51 +9.44
50m: 32.37
100m: 1:06.51
(34.14)
13 Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura +0.54 419 1:07.13 +10.06
50m: 31.62
100m: 1:07.13
(35.51)
14 Inka Raitio 2004 Kouvolan Uimarit -.-- 403 1:08.02 +10.95
50m: 32.44
100m: 1:08.02
(35.58)
15 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.82 395 1:08.45 +11.38
50m: 32.79
100m: 1:08.45
(35.66)
16 Ronja Terävä 2005 Lappeenrannan Uimarit -.-- 385 1:09.07 +12.00
50m: 32.43
100m: 1:09.07
(36.64)
17 Laura Punkkinen 2005 Voikkaan Viesti +0.77 304 1:14.71 +17.64
50m: 35.27
100m: 1:14.71
(39.44)
18 Essi Peltonen 2005 Uinti Imatra +0.79 259 1:18.77 +21.70
50m: 36.56
100m: 1:18.77
(42.21)
19 Salla Mannerkoski 2005 Uinti Imatra -.-- 240 1:20.85 +23.78
50m: 38.59
100m: 1:20.85
(42.26)
- Eea Huhtanen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.18 DSQ Sw 4.4
Event official at: 13/10/2019 11.46.58
Event 2, 100m VU T-11, 13, N 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 tiinu tamminen 2006 Lahden Uimaseura -.-- 455 1:05.30
50m: 30.46
100m: 1:05.30
(34.84)
2 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 443 1:05.90 +0.60
50m: 31.73
100m: 1:05.90
(34.17)
3 Sofia Lepistö 2006 Mikkelin Uimaseura +0.75 436 1:06.25 +0.95
50m: 31.52
100m: 1:06.25
(34.73)
4 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 433 1:06.42 +1.12
50m: 32.23
100m: 1:06.42
(34.19)
5 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura -.-- 427 1:06.72 +1.42
50m: 31.81
100m: 1:06.72
(34.91)
6 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.78 427 1:06.73 +1.43
50m: 31.36
100m: 1:06.73
(35.37)
7 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura -.-- 414 1:07.39 +2.09
50m: 33.14
100m: 1:07.39
(34.25)
8 Emilia Isoviita 2007 Kampuksen Plaani -.-- 378 1:09.46 +4.16
50m: 32.14
100m: 1:09.46
(37.32)
9 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 337 1:12.20 +6.90
50m: 34.62
100m: 1:12.20
(37.58)
10 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.64 331 1:12.58 +7.28
50m: 34.31
100m: 1:12.58
(38.27)
11 Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.87 324 1:13.10 +7.80
50m: 34.52
100m: 1:13.10
(38.58)
12 Aino-Elina Kitinoja 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.44 323 1:13.19 +7.89
50m: 33.24
100m: 1:13.19
(39.95)
13 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.64 313 1:13.97 +8.67
50m: 34.91
100m: 1:13.97
(39.06)
14 Anna Hietanen 2006 Uinti Imatra +0.72 310 1:14.19 +8.89
50m: 36.49
100m: 1:14.19
(37.70)
15 Sanni Nuotio 2006 Uinti Imatra +0.78 305 1:14.61 +9.31
50m: 35.75
100m: 1:14.61
(38.86)
16 Anna Huhtala 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 282 1:16.62 +11.32
50m: 35.98
100m: 1:16.62
(40.64)
17 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 274 1:17.33 +12.03
50m: 36.69
100m: 1:17.33
(40.64)
18 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 265 1:18.17 +12.87
50m: 36.76
100m: 1:18.17
(41.41)
19 Olivia Porter 2007 Lahden Uimaseura -.-- 259 1:18.83 +13.53
50m: 37.09
100m: 1:18.83
(41.74)
20 Aino Metsi 2007 Uinti Imatra +0.78 252 1:19.48 +14.18
50m: 37.59
100m: 1:19.48
(41.89)
21 Noora Salo 2007 Kouvolan Uimarit +0.71 248 1:19.93 +14.63
50m: 38.46
100m: 1:19.93
(41.47)
22 Krista Kurvinen 2007 Mikkelin Uimaseura -.-- 245 1:20.25 +14.95
50m: 37.94
100m: 1:20.25
(42.31)
23 Ilona Ivanova 2007 Kouvolan Uimarit +0.60 227 1:22.29 +16.99
50m: 38.80
100m: 1:22.29
(43.49)
24 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 222 1:22.98 +17.68
50m: 39.62
100m: 1:22.98
(43.36)
25 Ida Tuominen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 181 1:28.69 +23.39
50m: 43.05
100m: 1:28.69
(45.64)
26 Nea Suvi-tuulia Nokkanen 2006 Kouvolan Uimarit -.-- 168 1:31.03 +25.73
50m: 41.59
100m: 1:31.03
(49.44)
- Saaga Lehmus 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.49 DSQ Sw 4.4
Event official at: 13/10/2019 11.46.58
Event 2, 100m VU T-11, 13, N 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.72 356 1:10.85
50m: 33.80
100m: 1:10.85
(37.05)
2 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.70 336 1:12.24 +1.39
50m: 34.24
100m: 1:12.24
(38.00)
3 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 300 1:15.03 +4.18
50m: 36.14
100m: 1:15.03
(38.89)
4 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura -.-- 295 1:15.42 +4.57
50m: 36.48
100m: 1:15.42
(38.94)
5 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.54 293 1:15.60 +4.75
50m: 35.74
100m: 1:15.60
(39.86)
6 Lotta Järvinen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 249 1:19.85 +9.00
50m: 37.99
100m: 1:19.85
(41.86)
7 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit +0.90 213 1:24.11 +13.26
50m: 40.33
100m: 1:24.11
(43.78)
8 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 210 1:24.44 +13.59
50m: 40.61
100m: 1:24.44
(43.83)
9 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.62 208 1:24.73 +13.88
50m: 40.52
100m: 1:24.73
(44.21)
10 Lotta Koskinen 2008 Lahden Uimaseura +0.71 200 1:25.79 +14.94
50m: 40.67
100m: 1:25.79
(45.12)
11 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 200 1:25.83 +14.98
50m: 42.20
100m: 1:25.83
(43.63)
12 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura -.-- 197 1:26.32 +15.47
50m: 41.31
100m: 1:26.32
(45.01)
13 Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti -.-- 193 1:26.87 +16.02
50m: 40.93
100m: 1:26.87
(45.94)
14 Paulina Pessi 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 187 1:27.83 +16.98
50m: 41.22
100m: 1:27.83
(46.61)
15 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura -.-- 184 1:28.34 +17.49
50m: 41.37
100m: 1:28.34
(46.97)
16 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 173 1:30.16 +19.31
50m: 42.05
100m: 1:30.16
(48.11)
17 Moona Pulkkinen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 169 1:30.86 +20.01
50m: 41.13
100m: 1:30.86
(49.73)
18 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.51 126 1:40.16 +29.31
50m: 46.97
100m: 1:40.16
(53.19)
19 Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 102 1:47.22 +36.37
50m: 48.14
100m: 1:47.22
(59.08)
20 Ida Karjalainen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 82 1:55.49 +44.64
50m: 54.28
100m: 1:55.49
(1:01.21)
- Noora Reijonen 2008 Kouvolan Uimarit DNS
Event official at: 13/10/2019 11.46.58
2019-10-13 17.34.06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Kouvolan Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner