2019-12-16   15:21:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12 okt, start 08:45

Document
Resultat
UGP1 2019
Plats: Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 2:17.62
50m: 32.16
100m: 1:07.52
(35.36)
150m: 1:42.81
(35.29)
200m: 2:17.62
(34.81)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 2:19.86 +2.24
50m: 31.74
100m: 1:07.25
(35.51)
150m: 1:44.02
(36.77)
200m: 2:19.86
(35.84)
3 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap 2:20.87 +3.25
50m: 31.67
100m: 1:08.00
(36.33)
150m: 1:45.44
(37.44)
200m: 2:20.87
(35.43)
4 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 2:21.55 +3.93
50m: 31.67
100m: 1:07.68
(36.01)
150m: 1:45.86
(38.18)
200m: 2:21.55
(35.69)
5 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap 2:25.06 +7.44
50m: 32.12
100m: 1:09.17
(37.05)
150m: 1:47.67
(38.50)
200m: 2:25.06
(37.39)
6 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap 2:27.27 +9.65
50m: 33.53
100m: 1:10.83
(37.30)
150m: 1:49.08
(38.25)
200m: 2:27.27
(38.19)
7 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 2:27.99 +10.37
50m: 33.66
100m: 1:11.49
(37.83)
150m: 1:50.13
(38.64)
200m: 2:27.99
(37.86)
8 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 2:28.58 +10.96
50m: 33.89
100m: 1:11.84
(37.95)
150m: 1:50.28
(38.44)
200m: 2:28.58
(38.30)
9 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 2:31.50 +13.88
50m: 33.38
100m: 1:12.24
(38.86)
150m: 1:53.28
(41.04)
200m: 2:31.50
(38.22)
10 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 2:33.58 +15.96
50m: 34.82
100m: 1:14.10
(39.28)
150m: 1:53.90
(39.80)
200m: 2:33.58
(39.68)
11 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap 2:36.03 +18.41
50m: 35.13
100m: 1:14.93
(39.80)
150m: 1:56.24
(41.31)
200m: 2:36.03
(39.79)
12 Linnea Johansson 2007 Järfälla Simsällskap 2:38.02 +20.40
50m: 35.42
100m: 1:15.18
(39.76)
150m: 1:56.41
(41.23)
200m: 2:38.02
(41.61)
13 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 2:38.14 +20.52
50m: 36.15
100m: 1:15.83
(39.68)
150m: 1:57.82
(41.99)
200m: 2:38.14
(40.32)
14 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 2:38.94 +21.32
50m: 35.47
100m: 1:17.26
(41.79)
150m: 1:59.65
(42.39)
200m: 2:38.94
(39.29)
15 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 2:39.16 +21.54
50m: 34.86
100m: 1:16.54
(41.68)
150m: 1:58.94
(42.40)
200m: 2:39.16
(40.22)
16 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 2:39.21 +21.59
50m: 35.61
100m: 1:15.38
(39.77)
150m: 1:57.37
(41.99)
200m: 2:39.21
(41.84)
17 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 2:39.40 +21.78
50m: 36.94
100m: 1:18.11
(41.17)
150m: 1:59.99
(41.88)
200m: 2:39.40
(39.41)
18 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 2:40.07 +22.45
50m: 36.11
100m: 1:16.98
(40.87)
150m: 1:59.96
(42.98)
200m: 2:40.07
(40.11)
19 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 2:40.62 +23.00
50m: 33.17
100m: 1:12.96
(39.79)
150m: 1:56.69
(43.73)
200m: 2:40.62
(43.93)
20 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 2:42.25 +24.63
50m: 36.46
100m: 1:18.60
(42.14)
150m: 2:03.44
(44.84)
200m: 2:42.25
(38.81)
21 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap 2:42.29 +24.67
50m: 36.14
100m: 1:17.76
(41.62)
150m: 2:01.18
(43.42)
200m: 2:42.29
(41.11)
22 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap 2:43.32 +25.70
50m: 34.75
100m: 1:15.35
(40.60)
150m: 1:59.46
(44.11)
200m: 2:43.32
(43.86)
23 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap 2:47.11 +29.49
50m: 36.69
100m: 1:19.89
(43.20)
150m: 2:03.56
(43.67)
200m: 2:47.11
(43.55)
24 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 2:48.51 +30.89
50m: 36.34
100m: 1:19.79
(43.45)
150m: 2:04.97
(45.18)
200m: 2:48.51
(43.54)
25 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF 2:49.92 +32.30
50m: 38.17
100m: 1:21.11
(42.94)
150m: 2:06.64
(45.53)
200m: 2:49.92
(43.28)
26 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap 2:50.62 +33.00
50m: 37.76
100m: 1:21.93
(44.17)
150m: 2:07.13
(45.20)
200m: 2:50.62
(43.49)
27 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 2:55.93 +38.31
50m: 38.34
100m: 1:23.50
(45.16)
150m: 2:12.89
(49.39)
200m: 2:55.93
(43.04)
28 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun 2:55.96 +38.34
50m: 38.35
100m: 1:23.13
(44.78)
150m: 2:09.99
(46.86)
200m: 2:55.96
(45.97)
29 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 2:59.31 +41.69
50m: 39.46
100m: 1:25.07
(45.61)
150m: 2:13.04
(47.97)
200m: 2:59.31
(46.27)
30 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening 3:01.18 +43.56
50m: 40.40
100m: 1:27.02
(46.62)
150m: 2:15.35
(48.33)
200m: 3:01.18
(45.83)
31 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 3:02.75 +45.13
50m: 38.73
100m: 1:24.86
(46.13)
150m: 2:13.53
(48.67)
200m: 3:02.75
(49.22)
32 Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening 3:02.94 +45.32
50m: 41.59
100m: 1:29.19
(47.60)
150m: 2:17.42
(48.23)
200m: 3:02.94
(45.52)
33 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 3:13.45 +55.83
50m: 41.84
100m: 1:33.00
(51.16)
150m: 2:25.66
(52.66)
200m: 3:13.45
(47.79)
34 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 3:17.06 +59.44
50m: 41.24
100m: 1:30.36
(49.12)
150m: 2:23.13
(52.77)
200m: 3:17.06
(53.93)
35 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening 3:19.18 +1:01.56
50m: 44.67
100m: 1:36.66
(51.99)
150m: 2:29.62
(52.96)
200m: 3:19.18
(49.56)
36 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 3:20.61 +1:02.99
50m: 45.35
100m: 1:36.22
(50.87)
150m: 2:29.48
(53.26)
200m: 3:20.61
(51.13)
- Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 09:49:17
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb 2:17.80
50m: 31.81
100m: 1:08.16
(36.35)
150m: 1:43.95
(35.79)
200m: 2:17.80
(33.85)
2 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap 2:18.39 +0.59
50m: 31.52
100m: 1:06.03
(34.51)
150m: 1:42.34
(36.31)
200m: 2:18.39
(36.05)
3 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb 2:19.64 +1.84
50m: 31.55
100m: 1:07.79
(36.24)
150m: 1:44.52
(36.73)
200m: 2:19.64
(35.12)
4 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb 2:20.06 +2.26
50m: 32.02
100m: 1:07.33
(35.31)
150m: 1:44.56
(37.23)
200m: 2:20.06
(35.50)
5 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 2:20.62 +2.82
50m: 33.03
100m: 1:09.09
(36.06)
150m: 1:45.39
(36.30)
200m: 2:20.62
(35.23)
5 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb 2:20.62 +2.82
50m: 32.33
100m: 1:08.32
(35.99)
150m: 1:45.21
(36.89)
200m: 2:20.62
(35.41)
7 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap 2:22.22 +4.42
50m: 33.14
100m: 1:09.37
(36.23)
150m: 1:46.99
(37.62)
200m: 2:22.22
(35.23)
8 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 2:22.88 +5.08
50m: 33.46
100m: 1:09.72
(36.26)
150m: 1:47.49
(37.77)
200m: 2:22.88
(35.39)
9 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 2:22.99 +5.19
50m: 32.63
100m: 1:08.53
(35.90)
150m: 1:46.11
(37.58)
200m: 2:22.99
(36.88)
10 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap 2:23.44 +5.64
50m: 32.71
100m: 1:08.98
(36.27)
150m: 1:46.15
(37.17)
200m: 2:23.44
(37.29)
11 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 2:23.89 +6.09
50m: 33.47
100m: 1:10.12
(36.65)
150m: 1:47.72
(37.60)
200m: 2:23.89
(36.17)
12 Sofia Lövqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 2:23.91 +6.11
50m: 33.52
100m: 1:10.09
(36.57)
150m: 1:47.70
(37.61)
200m: 2:23.91
(36.21)
13 Amanda Björklund 2006 Täby Sim 2:24.58 +6.78
50m: 32.62
100m: 1:08.40
(35.78)
150m: 1:46.48
(38.08)
200m: 2:24.58
(38.10)
14 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 2:24.80 +7.00
50m: 32.92
100m: 1:10.39
(37.47)
150m: 1:48.49
(38.10)
200m: 2:24.80
(36.31)
15 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb 2:25.24 +7.44
50m: 33.62
100m: 1:11.13
(37.51)
150m: 1:48.90
(37.77)
200m: 2:25.24
(36.34)
16 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun 2:25.90 +8.10
50m: 33.77
100m: 1:10.83
(37.06)
150m: 1:49.02
(38.19)
200m: 2:25.90
(36.88)
17 Rose Li 2006 Täby Sim 2:26.00 +8.20
50m: 33.28
100m: 1:10.24
(36.96)
150m: 1:48.70
(38.46)
200m: 2:26.00
(37.30)
18 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun 2:26.24 +8.44
50m: 32.84
100m: 1:09.78
(36.94)
150m: 1:48.41
(38.63)
200m: 2:26.24
(37.83)
19 Manya Sidén Bashouki 2006 Järfälla Simsällskap 2:27.28 +9.48
50m: 33.41
100m: 1:10.58
(37.17)
150m: 1:49.45
(38.87)
200m: 2:27.28
(37.83)
20 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap 2:28.10 +10.30
50m: 33.18
100m: 1:10.63
(37.45)
150m: 1:50.05
(39.42)
200m: 2:28.10
(38.05)
21 Anna Dimitriou 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:28.25 +10.45
50m: 32.67
100m: 1:10.04
(37.37)
150m: 1:49.13
(39.09)
200m: 2:28.25
(39.12)
22 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 2:28.44 +10.64
50m: 34.42
100m: 1:12.89
(38.47)
150m: 1:52.08
(39.19)
200m: 2:28.44
(36.36)
23 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 2:28.67 +10.87
50m: 33.50
100m: 1:12.40
(38.90)
150m: 1:52.21
(39.81)
200m: 2:28.67
(36.46)
24 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 2:29.49 +11.69
50m: 34.46
100m: 1:12.78
(38.32)
150m: 1:51.96
(39.18)
200m: 2:29.49
(37.53)
25 Nellie Thofelt 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:30.28 +12.48
50m: 33.57
100m: 1:12.45
(38.88)
150m: 1:52.86
(40.41)
200m: 2:30.28
(37.42)
26 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 2:30.42 +12.62
50m: 33.69
100m: 1:11.64
(37.95)
150m: 1:51.44
(39.80)
200m: 2:30.42
(38.98)
27 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap 2:30.58 +12.78
50m: 34.52
100m: 1:12.29
(37.77)
150m: 1:51.46
(39.17)
200m: 2:30.58
(39.12)
28 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 2:30.66 +12.86
50m: 33.75
100m: 1:12.19
(38.44)
150m: 1:51.40
(39.21)
200m: 2:30.66
(39.26)
29 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening 2:31.37 +13.57
50m: 35.30
100m: 1:14.64
(39.34)
150m: 1:53.74
(39.10)
200m: 2:31.37
(37.63)
30 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb 2:32.13 +14.33
50m: 36.30
100m: 1:14.10
(37.80)
150m: 1:52.49
(38.39)
200m: 2:32.13
(39.64)
31 Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap 2:33.17 +15.37
50m: 34.85
100m: 1:13.75
(38.90)
150m: 1:54.06
(40.31)
200m: 2:33.17
(39.11)
32 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening 2:33.67 +15.87
50m: 32.88
100m: 1:11.93
(39.05)
150m: 1:52.69
(40.76)
200m: 2:33.67
(40.98)
33 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun 2:33.94 +16.14
50m: 34.54
100m: 1:13.49
(38.95)
150m: 1:54.01
(40.52)
200m: 2:33.94
(39.93)
34 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap 2:34.01 +16.21
50m: 35.20
100m: 1:14.40
(39.20)
150m: 1:54.82
(40.42)
200m: 2:34.01
(39.19)
35 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb 2:37.84 +20.04
50m: 35.42
100m: 1:16.32
(40.90)
150m: 1:58.01
(41.69)
200m: 2:37.84
(39.83)
36 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 2:38.45 +20.65
50m: 35.02
100m: 1:16.35
(41.33)
150m: 1:57.74
(41.39)
200m: 2:38.45
(40.71)
37 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:38.56 +20.76
50m: 34.73
100m: 1:15.08
(40.35)
150m: 1:56.87
(41.79)
200m: 2:38.56
(41.69)
38 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening 2:39.63 +21.83
50m: 35.50
100m: 1:16.30
(40.80)
150m: 1:58.93
(42.63)
200m: 2:39.63
(40.70)
39 Beatrice Olsson 2006 Wisby Simsällskap 2:41.09 +23.29
50m: 34.84
100m: 1:16.41
(41.57)
150m: 1:58.94
(42.53)
200m: 2:41.09
(42.15)
40 Julia Anttila 2006 Danderyds Simförening 2:41.18 +23.38
50m: 34.40
100m: 1:15.01
(40.61)
150m: 1:59.03
(44.02)
200m: 2:41.18
(42.15)
41 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening 2:42.18 +24.38
50m: 35.85
100m: 1:17.65
(41.80)
150m: 2:01.63
(43.98)
200m: 2:42.18
(40.55)
42 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 2:46.65 +28.85
50m: 36.92
100m: 1:19.65
(42.73)
150m: 2:04.16
(44.51)
200m: 2:46.65
(42.49)
43 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:47.12 +29.32
50m: 35.52
100m: 1:18.30
(42.78)
150m: 2:03.35
(45.05)
200m: 2:47.12
(43.77)
44 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 2:47.18 +29.38
50m: 37.03
100m: 1:20.61
(43.58)
150m: 2:04.86
(44.25)
200m: 2:47.18
(42.32)
45 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:49.09 +31.29
50m: 37.67
100m: 1:20.83
(43.16)
150m: 2:05.91
(45.08)
200m: 2:49.09
(43.18)
46 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:49.71 +31.91
50m: 38.22
100m: 1:21.86
(43.64)
150m: 2:07.38
(45.52)
200m: 2:49.71
(42.33)
47 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 2:50.19 +32.39
50m: 36.13
100m: 1:20.27
(44.14)
150m: 2:07.02
(46.75)
200m: 2:50.19
(43.17)
48 Sadie Caputo 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:53.56 +35.76
50m: 38.70
100m: 1:22.96
(44.26)
150m: 2:08.87
(45.91)
200m: 2:53.56
(44.69)
49 Elin Palmqvist 2006 Wisby Simsällskap 2:57.72 +39.92
50m: 39.74
100m: 1:24.95
(45.21)
150m: 2:12.11
(47.16)
200m: 2:57.72
(45.61)
50 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF 2:58.50 +40.70
50m: 38.02
100m: 1:24.07
(46.05)
150m: 2:12.56
(48.49)
200m: 2:58.50
(45.94)
51 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 2:58.85 +41.05
50m: 41.12
100m: 1:28.19
(47.07)
150m: 2:15.63
(47.44)
200m: 2:58.85
(43.22)
52 Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening 2:59.24 +41.44
50m: 38.74
100m: 1:24.68
(45.94)
150m: 2:13.81
(49.13)
200m: 2:59.24
(45.43)
53 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap 2:59.41 +41.61
50m: 38.94
100m: 1:25.45
(46.51)
150m: 2:13.38
(47.93)
200m: 2:59.41
(46.03)
54 Esther Hammes 2006 Solna Sundbyberg SS 04 2:59.63 +41.83
50m: 41.59
100m: 1:27.63
(46.04)
150m: 2:14.65
(47.02)
200m: 2:59.63
(44.98)
55 Kristina Eriksson 2006 Väsby Simsällskap 2:59.99 +42.19
50m: 41.04
100m: 1:26.27
(45.23)
150m: 2:15.27
(49.00)
200m: 2:59.99
(44.72)
56 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 3:01.23 +43.43
50m: 39.21
100m: 1:25.18
(45.97)
150m: 2:13.28
(48.10)
200m: 3:01.23
(47.95)
57 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap 3:02.43 +44.63
50m: 39.42
100m: 1:26.39
(46.97)
150m: 2:15.36
(48.97)
200m: 3:02.43
(47.07)
58 Emilia  Sundström 2006 Älvsjö AIK Simförening 3:04.01 +46.21
50m: 40.13
100m: 1:27.40
(47.27)
150m: 2:16.21
(48.81)
200m: 3:04.01
(47.80)
59 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 3:11.80 +54.00
50m: 43.16
100m: 1:35.20
(52.04)
150m: 2:24.91
(49.71)
200m: 3:11.80
(46.89)
60 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap 3:14.22 +56.42
50m: 42.03
100m: 1:30.92
(48.89)
150m: 2:23.38
(52.46)
200m: 3:14.22
(50.84)
61 Agnes Vedugn 2006 Lidingö Simklubb 3:14.55 +56.75
50m: 41.45
100m: 1:30.35
(48.90)
150m: 2:23.09
(52.74)
200m: 3:14.55
(51.46)
62 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim 3:19.46 +1:01.66
50m: 41.17
100m: 1:32.88
(51.71)
150m: 2:26.50
(53.62)
200m: 3:19.46
(52.96)
- Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:49:17
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 2:09.84
50m: 29.78
100m: 1:02.41
(32.63)
150m: 1:35.83
(33.42)
200m: 2:09.84
(34.01)
2 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb 2:13.53 +3.69
50m: 31.69
100m: 1:05.33
(33.64)
150m: 1:39.30
(33.97)
200m: 2:13.53
(34.23)
3 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun 2:14.82 +4.98
50m: 31.78
100m: 1:05.66
(33.88)
150m: 1:40.53
(34.87)
200m: 2:14.82
(34.29)
4 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb 2:14.91 +5.07
50m: 30.51
100m: 1:04.70
(34.19)
150m: 1:40.43
(35.73)
200m: 2:14.91
(34.48)
5 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb 2:16.50 +6.66
50m: 30.66
100m: 1:05.60
(34.94)
150m: 1:41.07
(35.47)
200m: 2:16.50
(35.43)
6 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb 2:16.79 +6.95
50m: 30.84
100m: 1:05.32
(34.48)
150m: 1:41.14
(35.82)
200m: 2:16.79
(35.65)
7 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 2:16.99 +7.15
50m: 32.68
100m: 1:08.08
(35.40)
150m: 1:43.20
(35.12)
200m: 2:16.99
(33.79)
8 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 2:17.32 +7.48
50m: 30.81
100m: 1:06.00
(35.19)
150m: 1:42.39
(36.39)
200m: 2:17.32
(34.93)
9 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 2:17.70 +7.86
50m: 31.03
100m: 1:06.53
(35.50)
150m: 1:42.74
(36.21)
200m: 2:17.70
(34.96)
10 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF 2:17.74 +7.90
50m: 30.89
100m: 1:05.36
(34.47)
150m: 1:41.49
(36.13)
200m: 2:17.74
(36.25)
11 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun 2:18.07 +8.23
50m: 32.94
100m: 1:09.31
(36.37)
150m: 1:45.39
(36.08)
200m: 2:18.07
(32.68)
12 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun 2:19.30 +9.46
50m: 33.03
100m: 1:09.20
(36.17)
150m: 1:45.19
(35.99)
200m: 2:19.30
(34.11)
13 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap 2:19.33 +9.49
50m: 31.63
100m: 1:05.92
(34.29)
150m: 1:42.13
(36.21)
200m: 2:19.33
(37.20)
14 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap 2:20.16 +10.32
50m: 31.68
100m: 1:07.17
(35.49)
150m: 1:43.73
(36.56)
200m: 2:20.16
(36.43)
15 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap 2:21.27 +11.43
50m: 32.16
100m: 1:07.92
(35.76)
150m: 1:45.14
(37.22)
200m: 2:21.27
(36.13)
16 Moa Nyblom 2005 Täby Sim 2:21.70 +11.86
50m: 31.64
100m: 1:07.82
(36.18)
150m: 1:45.67
(37.85)
200m: 2:21.70
(36.03)
17 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb 2:21.96 +12.12
50m: 32.13
100m: 1:08.14
(36.01)
150m: 1:45.33
(37.19)
200m: 2:21.96
(36.63)
18 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 2:22.03 +12.19
50m: 32.58
100m: 1:08.50
(35.92)
150m: 1:46.73
(38.23)
200m: 2:22.03
(35.30)
19 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 2:22.04 +12.20
50m: 32.73
100m: 1:08.01
(35.28)
150m: 1:45.45
(37.44)
200m: 2:22.04
(36.59)
20 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 2:22.30 +12.46
50m: 32.25
100m: 1:08.84
(36.59)
150m: 1:46.36
(37.52)
200m: 2:22.30
(35.94)
21 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:22.47 +12.63
50m: 32.39
100m: 1:07.59
(35.20)
150m: 1:44.85
(37.26)
200m: 2:22.47
(37.62)
22 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 2:22.53 +12.69
50m: 31.20
100m: 1:07.89
(36.69)
150m: 1:45.15
(37.26)
200m: 2:22.53
(37.38)
23 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:22.77 +12.93
50m: 33.02
100m: 1:09.77
(36.75)
150m: 1:47.22
(37.45)
200m: 2:22.77
(35.55)
24 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:23.03 +13.19
50m: 32.45
100m: 1:09.07
(36.62)
150m: 1:46.47
(37.40)
200m: 2:23.03
(36.56)
25 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 2:24.45 +14.61
50m: 32.96
100m: 1:09.72
(36.76)
150m: 1:47.31
(37.59)
200m: 2:24.45
(37.14)
26 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 2:24.59 +14.75
50m: 32.60
100m: 1:09.11
(36.51)
150m: 1:47.16
(38.05)
200m: 2:24.59
(37.43)
27 Louise Franks 2005 Täby Sim 2:25.47 +15.63
50m: 33.42
100m: 1:10.86
(37.44)
150m: 1:49.33
(38.47)
200m: 2:25.47
(36.14)
28 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 2:25.53 +15.69
50m: 33.13
100m: 1:10.20
(37.07)
150m: 1:49.07
(38.87)
200m: 2:25.53
(36.46)
28 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening 2:25.53 +15.69
50m: 33.81
100m: 1:11.48
(37.67)
150m: 1:49.53
(38.05)
200m: 2:25.53
(36.00)
30 Maja Wallberg 2005 Simklubben Neptun 2:26.13 +16.29
50m: 35.15
100m: 1:12.63
(37.48)
150m: 1:50.25
(37.62)
200m: 2:26.13
(35.88)
31 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening 2:26.97 +17.13
50m: 34.66
100m: 1:12.55
(37.89)
150m: 1:50.63
(38.08)
200m: 2:26.97
(36.34)
32 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 2:27.51 +17.67
50m: 34.07
100m: 1:10.95
(36.88)
150m: 1:49.52
(38.57)
200m: 2:27.51
(37.99)
33 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb 2:28.08 +18.24
50m: 32.18
100m: 1:09.48
(37.30)
150m: 1:48.62
(39.14)
200m: 2:28.08
(39.46)
34 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap 2:28.48 +18.64
50m: 33.91
100m: 1:11.30
(37.39)
150m: 1:50.28
(38.98)
200m: 2:28.48
(38.20)
35 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 2:29.44 +19.60
50m: 34.05
100m: 1:11.72
(37.67)
150m: 1:50.53
(38.81)
200m: 2:29.44
(38.91)
36 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening 2:30.89 +21.05
50m: 33.62
100m: 1:12.55
(38.93)
150m: 1:52.26
(39.71)
200m: 2:30.89
(38.63)
37 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 2:32.02 +22.18
50m: 34.32
100m: 1:12.80
(38.48)
150m: 1:52.22
(39.42)
200m: 2:32.02
(39.80)
38 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 2:33.56 +23.72
50m: 35.87
100m: 1:15.03
(39.16)
150m: 1:55.42
(40.39)
200m: 2:33.56
(38.14)
39 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 2:34.76 +24.92
50m: 35.02
100m: 1:14.01
(38.99)
150m: 1:54.73
(40.72)
200m: 2:34.76
(40.03)
40 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 2:36.13 +26.29
50m: 34.95
100m: 1:14.67
(39.72)
150m: 1:55.87
(41.20)
200m: 2:36.13
(40.26)
41 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 2:36.41 +26.57
50m: 34.83
100m: 1:14.57
(39.74)
150m: 1:55.63
(41.06)
200m: 2:36.41
(40.78)
42 Maria Flink 2005 Södertörns Simsällskap 2:37.05 +27.21
50m: 34.40
100m: 1:13.56
(39.16)
150m: 1:55.58
(42.02)
200m: 2:37.05
(41.47)
43 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 2:37.48 +27.64
50m: 34.49
100m: 1:13.50
(39.01)
150m: 1:55.15
(41.65)
200m: 2:37.48
(42.33)
44 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap 2:37.55 +27.71
50m: 34.91
100m: 1:15.05
(40.14)
150m: 1:56.55
(41.50)
200m: 2:37.55
(41.00)
45 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 2:37.79 +27.95
50m: 35.42
100m: 1:15.21
(39.79)
150m: 1:56.55
(41.34)
200m: 2:37.79
(41.24)
46 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 2:38.58 +28.74
50m: 35.23
100m: 1:15.09
(39.86)
150m: 1:57.95
(42.86)
200m: 2:38.58
(40.63)
47 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap 2:40.93 +31.09
50m: 36.25
100m: 1:16.89
(40.64)
150m: 1:59.55
(42.66)
200m: 2:40.93
(41.38)
48 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening 2:41.74 +31.90
50m: 35.09
100m: 1:16.21
(41.12)
150m: 1:59.05
(42.84)
200m: 2:41.74
(42.69)
49 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 2:42.10 +32.26
50m: 36.18
100m: 1:17.87
(41.69)
150m: 2:00.84
(42.97)
200m: 2:42.10
(41.26)
50 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 2:43.04 +33.20
50m: 37.22
100m: 1:17.90
(40.68)
150m: 2:00.43
(42.53)
200m: 2:43.04
(42.61)
51 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF 2:43.07 +33.23
50m: 34.80
100m: 1:15.66
(40.86)
150m: 1:58.93
(43.27)
200m: 2:43.07
(44.14)
52 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 2:43.13 +33.29
50m: 36.65
100m: 1:18.05
(41.40)
150m: 2:01.25
(43.20)
200m: 2:43.13
(41.88)
53 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim 2:43.67 +33.83
50m: 36.26
100m: 1:18.50
(42.24)
150m: 2:03.20
(44.70)
200m: 2:43.67
(40.47)
54 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 2:43.71 +33.87
50m: 34.76
100m: 1:15.74
(40.98)
150m: 2:00.10
(44.36)
200m: 2:43.71
(43.61)
55 Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap 2:47.28 +37.44
50m: 35.33
100m: 1:17.17
(41.84)
150m: 2:02.60
(45.43)
200m: 2:47.28
(44.68)
56 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 2:48.73 +38.89
50m: 37.57
100m: 1:20.73
(43.16)
150m: 2:05.02
(44.29)
200m: 2:48.73
(43.71)
57 Anna Löfgren 2005 Järfälla Simsällskap 2:50.62 +40.78
50m: 37.16
100m: 1:20.77
(43.61)
150m: 2:06.54
(45.77)
200m: 2:50.62
(44.08)
58 Selma Deutschmann 2005 Järfälla Simsällskap 2:50.74 +40.90
50m: 36.50
100m: 1:20.02
(43.52)
150m: 2:05.52
(45.50)
200m: 2:50.74
(45.22)
59 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 2:53.90 +44.06
50m: 38.10
100m: 1:22.65
(44.55)
150m: 2:09.15
(46.50)
200m: 2:53.90
(44.75)
60 Clara Högqvist 2005 Spårvägen Simförening 2:54.05 +44.21 S7
50m: 38.96
100m: 1:23.53
(44.57)
150m: 2:09.62
(46.09)
200m: 2:54.05
(44.43)
61 Tilda Weman 2005 Järfälla Simsällskap 2:59.38 +49.54
50m: 39.32
100m: 1:25.48
(46.16)
150m: 2:13.73
(48.25)
200m: 2:59.38
(45.65)
62 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 3:01.22 +51.38
50m: 37.94
100m: 1:23.27
(45.33)
150m: 2:12.25
(48.98)
200m: 3:01.22
(48.97)
63 Alexandra Dombos 2005 Åkersberga Simsällskap 3:06.54 +56.70
50m: 39.25
100m: 1:25.93
(46.68)
150m: 2:16.93
(51.00)
200m: 3:06.54
(49.61)
- Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap DSQ
- Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 09:49:17
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb 2:12.82
50m: 30.61
100m: 1:04.68
(34.07)
150m: 1:38.99
(34.31)
200m: 2:12.82
(33.83)
2 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb 2:14.91 +2.09
50m: 31.10
100m: 1:05.80
(34.70)
150m: 1:40.84
(35.04)
200m: 2:14.91
(34.07)
3 Veronika Hiram 2004 Södertörns Simsällskap 2:16.31 +3.49
50m: 32.25
100m: 1:07.02
(34.77)
150m: 1:42.36
(35.34)
200m: 2:16.31
(33.95)
4 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun 2:16.60 +3.78
50m: 32.30
100m: 1:06.74
(34.44)
150m: 1:41.55
(34.81)
200m: 2:16.60
(35.05)
5 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap 2:18.43 +5.61
50m: 31.74
100m: 1:05.70
(33.96)
150m: 1:41.76
(36.06)
200m: 2:18.43
(36.67)
6 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 2:21.76 +8.94
50m: 31.83
100m: 1:07.96
(36.13)
150m: 1:45.36
(37.40)
200m: 2:21.76
(36.40)
7 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb 2:22.70 +9.88
50m: 31.32
100m: 1:07.29
(35.97)
150m: 1:43.58
(36.29)
200m: 2:22.70
(39.12)
8 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap 2:24.29 +11.47
50m: 31.89
100m: 1:07.85
(35.96)
150m: 1:46.00
(38.15)
200m: 2:24.29
(38.29)
9 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap 2:24.64 +11.82
50m: 32.80
100m: 1:09.35
(36.55)
150m: 1:47.10
(37.75)
200m: 2:24.64
(37.54)
10 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap 2:26.97 +14.15
50m: 32.26
100m: 1:09.43
(37.17)
150m: 1:48.66
(39.23)
200m: 2:26.97
(38.31)
11 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 2:28.32 +15.50
50m: 33.34
100m: 1:10.90
(37.56)
150m: 1:50.14
(39.24)
200m: 2:28.32
(38.18)
12 Maja Lingham 2004 Täby Sim 2:29.41 +16.59
50m: 33.44
100m: 1:11.18
(37.74)
150m: 1:50.63
(39.45)
200m: 2:29.41
(38.78)
13 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim 2:30.76 +17.94
50m: 33.78
100m: 1:12.76
(38.98)
150m: 1:53.13
(40.37)
200m: 2:30.76
(37.63)
14 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb 2:31.44 +18.62
50m: 33.95
100m: 1:12.16
(38.21)
150m: 1:51.86
(39.70)
200m: 2:31.44
(39.58)
15 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb 2:31.76 +18.94
50m: 33.55
100m: 1:11.98
(38.43)
150m: 1:51.48
(39.50)
200m: 2:31.76
(40.28)
16 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 2:31.78 +18.96
50m: 33.53
100m: 1:11.48
(37.95)
150m: 1:51.32
(39.84)
200m: 2:31.78
(40.46)
17 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap 2:33.17 +20.35
50m: 34.07
100m: 1:13.97
(39.90)
150m: 1:54.40
(40.43)
200m: 2:33.17
(38.77)
18 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF 2:34.70 +21.88
50m: 33.74
100m: 1:11.59
(37.85)
150m: 1:52.58
(40.99)
200m: 2:34.70
(42.12)
19 Alice Davies 2004 Täby Sim 2:36.19 +23.37
50m: 33.04
100m: 1:12.20
(39.16)
150m: 1:54.31
(42.11)
200m: 2:36.19
(41.88)
20 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF 2:36.70 +23.88
50m: 34.39
100m: 1:13.02
(38.63)
150m: 1:54.39
(41.37)
200m: 2:36.70
(42.31)
21 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF 2:38.23 +25.41
50m: 34.75
100m: 1:14.64
(39.89)
150m: 1:56.35
(41.71)
200m: 2:38.23
(41.88)
22 Tilde  Bergvall 2004 Tyresö Simsällskap 2:58.46 +45.64
50m: 40.37
100m: 1:24.29
(43.92)
150m: 2:10.34
(46.05)
200m: 2:58.46
(48.12)
Grenen officiell:  2019-10-12 09:49:17
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Teglöf 2003 Södertälje Simsällskap 2:10.91
50m: 30.91
100m: 1:04.49
(33.58)
150m: 1:38.42
(33.93)
200m: 2:10.91
(32.49)
2 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb 2:11.23 +0.32
50m: 29.91
100m: 1:02.82
(32.91)
150m: 1:37.06
(34.24)
200m: 2:11.23
(34.17)
3 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb 2:11.53 +0.62
50m: 29.67
100m: 1:02.52
(32.85)
150m: 1:36.76
(34.24)
200m: 2:11.53
(34.77)
4 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb 2:13.54 +2.63
50m: 30.60
100m: 1:03.99
(33.39)
150m: 1:38.83
(34.84)
200m: 2:13.54
(34.71)
5 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap 2:13.80 +2.89
50m: 31.48
100m: 1:05.72
(34.24)
150m: 1:40.11
(34.39)
200m: 2:13.80
(33.69)
6 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb 2:14.37 +3.46
50m: 30.52
100m: 1:04.47
(33.95)
150m: 1:39.57
(35.10)
200m: 2:14.37
(34.80)
7 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap 2:15.62 +4.71
50m: 31.42
100m: 1:05.75
(34.33)
150m: 1:40.86
(35.11)
200m: 2:15.62
(34.76)
8 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap 2:15.84 +4.93
50m: 31.53
100m: 1:05.01
(33.48)
150m: 1:40.02
(35.01)
200m: 2:15.84
(35.82)
9 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap 2:17.52 +6.61
50m: 31.78
100m: 1:06.37
(34.59)
150m: 1:41.85
(35.48)
200m: 2:17.52
(35.67)
10 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun 2:17.62 +6.71
50m: 31.81
100m: 1:07.42
(35.61)
150m: 1:43.28
(35.86)
200m: 2:17.62
(34.34)
11 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb 2:17.70 +6.79
50m: 30.98
100m: 1:05.79
(34.81)
150m: 1:41.47
(35.68)
200m: 2:17.70
(36.23)
12 Filippa Hammarén 2002 Simklubben Neptun 2:18.37 +7.46
50m: 31.22
100m: 1:05.49
(34.27)
150m: 1:41.95
(36.46)
200m: 2:18.37
(36.42)
13 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb 2:18.43 +7.52
50m: 32.90
100m: 1:07.36
(34.46)
150m: 1:43.05
(35.69)
200m: 2:18.43
(35.38)
14 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb 2:19.64 +8.73
50m: 30.97
100m: 1:06.07
(35.10)
150m: 1:42.83
(36.76)
200m: 2:19.64
(36.81)
15 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap 2:20.58 +9.67
50m: 31.30
100m: 1:06.32
(35.02)
150m: 1:43.39
(37.07)
200m: 2:20.58
(37.19)
16 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb 2:20.64 +9.73
50m: 33.76
100m: 1:09.44
(35.68)
150m: 1:45.30
(35.86)
200m: 2:20.64
(35.34)
17 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap 2:20.90 +9.99
50m: 32.09
100m: 1:07.57
(35.48)
150m: 1:44.66
(37.09)
200m: 2:20.90
(36.24)
18 Josefine Iwarson 2003 Järfälla Simsällskap 2:21.49 +10.58