2020-01-23   22:40:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12 okt, start 08:45

Document
Resultat
UGP1 2019
Plats: Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap 1:10.70
50m: 32.01
100m: 1:10.70
(38.69)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 1:12.53 +1.83
50m: 33.15
100m: 1:12.53
(39.38)
3 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 1:14.63 +3.93
50m: 34.37
100m: 1:14.63
(40.26)
4 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:21.80 +11.10
50m: 36.90
100m: 1:21.80
(44.90)
5 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:25.02 +14.32
50m: 39.15
100m: 1:25.02
(45.87)
6 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 1:27.11 +16.41
50m: 38.98
100m: 1:27.11
(48.13)
7 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 1:27.46 +16.76
50m: 37.41
100m: 1:27.46
(50.05)
8 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 1:27.49 +16.79
50m: 39.00
100m: 1:27.49
(48.49)
9 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 1:27.98 +17.28
50m: 38.82
100m: 1:27.98
(49.16)
10 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 1:28.50 +17.80
50m: 40.37
100m: 1:28.50
(48.13)
11 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:31.27 +20.57
50m: 42.49
100m: 1:31.27
(48.78)
12 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap 1:33.27 +22.57
50m: 43.25
100m: 1:33.27
(50.02)
13 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 1:45.15 +34.45
50m: 38.68
100m: 1:45.15
(1:06.47)
- Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 10:10:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.24
50m: 31.79
100m: 1:09.24
(37.45)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 1:09.45 +0.21
50m: 32.54
100m: 1:09.45
(36.91)
3 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 1:09.61 +0.37
50m: 31.43
100m: 1:09.61
(38.18)
4 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap 1:10.04 +0.80
50m: 31.45
100m: 1:10.04
(38.59)
5 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.98 +1.74
50m: 32.57
100m: 1:10.98
(38.41)
6 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 1:12.58 +3.34
50m: 33.08
100m: 1:12.58
(39.50)
7 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:13.05 +3.81
50m: 33.03
100m: 1:13.05
(40.02)
8 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb 1:13.93 +4.69
50m: 33.47
100m: 1:13.93
(40.46)
9 Robin Suves 2006 Täby Sim 1:14.56 +5.32
50m: 35.00
100m: 1:14.56
(39.56)
10 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap 1:14.68 +5.44
50m: 33.10
100m: 1:14.68
(41.58)
11 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 1:15.23 +5.99
50m: 35.20
100m: 1:15.23
(40.03)
12 Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb 1:15.49 +6.25
50m: 34.75
100m: 1:15.49
(40.74)
13 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 1:16.51 +7.27
50m: 35.54
100m: 1:16.51
(40.97)
14 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.90 +7.66
50m: 35.36
100m: 1:16.90
(41.54)
15 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 1:17.27 +8.03
50m: 35.49
100m: 1:17.27
(41.78)
16 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 1:17.28 +8.04
50m: 33.79
100m: 1:17.28
(43.49)
17 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 1:19.56 +10.32
50m: 36.82
100m: 1:19.56
(42.74)
18 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:19.93 +10.69
50m: 35.76
100m: 1:19.93
(44.17)
19 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening 1:22.49 +13.25
50m: 36.05
100m: 1:22.49
(46.44)
20 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 1:23.54 +14.30
50m: 39.48
100m: 1:23.54
(44.06)
21 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 1:24.14 +14.90
50m: 38.48
100m: 1:24.14
(45.66)
22 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:26.70 +17.46
50m: 38.54
100m: 1:26.70
(48.16)
23 William Zhao 2006 Täby Sim 1:27.26 +18.02
50m: 38.89
100m: 1:27.26
(48.37)
24 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap 1:52.11 +42.87
50m: 47.48
100m: 1:52.11
(1:04.63)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:10:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap 1:02.12
50m: 29.01
100m: 1:02.12
(33.11)
2 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:03.01 +0.89
50m: 29.60
100m: 1:03.01
(33.41)
3 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun 1:04.01 +1.89
50m: 30.47
100m: 1:04.01
(33.54)
4 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 1:04.39 +2.27
50m: 30.23
100m: 1:04.39
(34.16)
5 Caspian Humble 2005 Täby Sim 1:06.31 +4.19
50m: 31.07
100m: 1:06.31
(35.24)
6 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 1:06.88 +4.76
50m: 31.56
100m: 1:06.88
(35.32)
7 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb 1:07.02 +4.90
50m: 31.48
100m: 1:07.02
(35.54)
8 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 1:07.30 +5.18
50m: 31.36
100m: 1:07.30
(35.94)
9 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 1:07.42 +5.30
50m: 30.49
100m: 1:07.42
(36.93)
10 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb 1:08.41 +6.29
50m: 31.88
100m: 1:08.41
(36.53)
11 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 1:08.53 +6.41
50m: 31.98
100m: 1:08.53
(36.55)
12 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap 1:09.70 +7.58
50m: 32.44
100m: 1:09.70
(37.26)
13 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.85 +7.73
50m: 31.88
100m: 1:09.85
(37.97)
14 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.84 +8.72
50m: 31.40
100m: 1:10.84
(39.44)
15 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 1:11.65 +9.53
50m: 32.21
100m: 1:11.65
(39.44)
16 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:11.68 +9.56
50m: 32.93
100m: 1:11.68
(38.75)
17 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun 1:11.94 +9.82
50m: 32.97
100m: 1:11.94
(38.97)
18 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:11.95 +9.83
50m: 31.30
100m: 1:11.95
(40.65)
19 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.52 +10.40
50m: 33.59
100m: 1:12.52
(38.93)
20 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 1:13.68 +11.56
50m: 32.31
100m: 1:13.68
(41.37)
21 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:14.09 +11.97
50m: 34.67
100m: 1:14.09
(39.42)
22 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:14.80 +12.68
50m: 34.07
100m: 1:14.80
(40.73)
23 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.19 +13.07
50m: 34.25
100m: 1:15.19
(40.94)
24 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap 1:17.13 +15.01
50m: 35.59
100m: 1:17.13
(41.54)
25 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.02 +15.90
50m: 34.46
100m: 1:18.02
(43.56)
26 Oliver Haux 2005 Täby Sim 1:18.47 +16.35
50m: 35.86
100m: 1:18.47
(42.61)
27 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:25.11 +22.99
50m: 37.86
100m: 1:25.11
(47.25)
28 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 1:26.63 +24.51
50m: 38.58
100m: 1:26.63
(48.05)
29 Victor Ljungström 2005 Järfälla Simsällskap 1:27.59 +25.47
50m: 36.11
100m: 1:27.59
(51.48)
30 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 1:37.36 +35.24
50m: 42.94
100m: 1:37.36
(54.42)
- Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 10:10:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 59.38
50m: 27.62
100m: 59.38
(31.76)
2 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:01.75 +2.37
50m: 29.34
100m: 1:01.75
(32.41)
3 Michael Andrée 2004 Södertörns Simsällskap 1:02.56 +3.18
50m: 28.55
100m: 1:02.56
(34.01)
4 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:03.01 +3.63
50m: 28.62
100m: 1:03.01
(34.39)
5 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb 1:03.87 +4.49
50m: 28.73
100m: 1:03.87
(35.14)
6 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 1:04.09 +4.71
50m: 29.66
100m: 1:04.09
(34.43)
7 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:04.24 +4.86
50m: 28.86
100m: 1:04.24
(35.38)
8 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 1:05.26 +5.88
50m: 30.29
100m: 1:05.26
(34.97)
9 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb 1:05.49 +6.11
50m: 30.14
100m: 1:05.49
(35.35)
10 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:05.82 +6.44
50m: 29.94
100m: 1:05.82
(35.88)
11 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap 1:06.19 +6.81
50m: 30.51
100m: 1:06.19
(35.68)
12 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:07.13 +7.75
50m: 31.86
100m: 1:07.13
(35.27)
13 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 1:07.99 +8.61
50m: 30.17
100m: 1:07.99
(37.82)
14 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap 1:08.03 +8.65
50m: 31.03
100m: 1:08.03
(37.00)
15 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:10.03 +10.65
50m: 31.21
100m: 1:10.03
(38.82)
16 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 1:10.26 +10.88
50m: 32.18
100m: 1:10.26
(38.08)
17 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 1:10.62 +11.24
50m: 32.39
100m: 1:10.62
(38.23)
18 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap 1:12.11 +12.73
50m: 32.79
100m: 1:12.11
(39.32)
19 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 1:33.32 +33.94
50m: 41.34
100m: 1:33.32
(51.98)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:10:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb 57.12
50m: 26.69
100m: 57.12
(30.43)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 58.73 +1.61
50m: 27.39
100m: 58.73
(31.34)
3 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF 59.98 +2.86
50m: 27.83
100m: 59.98
(32.15)
4 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1:00.33 +3.21
50m: 27.93
100m: 1:00.33
(32.40)
5 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap 1:00.73 +3.61
50m: 28.19
100m: 1:00.73
(32.54)
6 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 1:02.25 +5.13
50m: 28.86
100m: 1:02.25
(33.39)
7 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun 1:02.82 +5.70
50m: 28.99
100m: 1:02.82
(33.83)
8 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun 1:02.89 +5.77
50m: 28.55
100m: 1:02.89
(34.34)
9 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 1:03.72 +6.60
50m: 29.65
100m: 1:03.72
(34.07)
10 Alexander Bergström 2002 Täby Sim 1:03.87 +6.75
50m: 29.43
100m: 1:03.87
(34.44)
11 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb 1:04.93 +7.81
50m: 29.12
100m: 1:04.93
(35.81)
12 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 1:04.99 +7.87
50m: 29.47
100m: 1:04.99
(35.52)
13 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening 1:05.00 +7.88
50m: 29.79
100m: 1:05.00
(35.21)
14 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:05.01 +7.89
50m: 29.86
100m: 1:05.01
(35.15)
15 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 1:05.59 +8.47
50m: 30.17
100m: 1:05.59
(35.42)
16 Axel von Goës 2002 Täby Sim 1:06.26 +9.14
50m: 30.32
100m: 1:06.26
(35.94)
17 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun 1:06.67 +9.55
50m: 31.50
100m: 1:06.67
(35.17)
18 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 1:06.90 +9.78
50m: 30.52
100m: 1:06.90
(36.38)
19 David Alonso 2003 Täby Sim 1:07.75 +10.63
50m: 30.92
100m: 1:07.75
(36.83)
20 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 1:08.29 +11.17
50m: 30.68
100m: 1:08.29
(37.61)
21 Markus Sandh 2002 Spårvägen Simförening 1:08.48 +11.36
50m: 30.12
100m: 1:08.48
(38.36)
22 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF 1:09.74 +12.62
50m: 31.40
100m: 1:09.74
(38.34)
23 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb 1:09.97 +12.85
50m: 31.56
100m: 1:09.97
(38.41)
24 Alex Rappoccio 2002 Simklubben Neptun 1:11.07 +13.95
50m: 33.30
100m: 1:11.07
(37.77)
25 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap 1:13.80 +16.68
50m: 31.68
100m: 1:13.80
(42.12)
26 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:14.85 +17.73
50m: 33.79
100m: 1:14.85
(41.06)
27 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 1:18.61 +21.49
50m: 34.25
100m: 1:18.61
(44.36)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:10:58
2019-10-12 10:11:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner